DeathTheKid

Líbí se mi filmy, kde se hlavní hrdina pomalu mění, takže s tímhle jsem se trefil. Dále bych mohl pochválit závěrečný souboj, jinak to bude tak zbytek. Prostě mi tam několik věcí přišly nelogické(např. zamilování do té baby, pak jak se hned stal vůdcem) Vše nabralo velmi rychlý spád. Tohle se dalo vyřešit větší délkou stopáže. [FILM VIDĚN DÍKY ČSFD] ()

TonySad

I přes flegmatickou náladu téměř celého filmu, mě to zaujalo. Není to film, který budu doporučovat na potkání, ale nebudu ho nikomu vymlouvat. Každý by někdy ocenil si píchnout equilibrium (či jak se to svinstvo jmenovalo) a nemít žádné pocity, ale určitě bych nikdy nechtěl žít ve společnosti jaká je ve filmu. Já třeba odpovídám na většinu otázek "nevím" i bez léků. ()

Pipes

Tak tohle jsme tu už měli Xkrát... Nápad starý přes padesát let, příběh dost naivní, vizuální ztvárnění řek bych průměrné. Někteří tu píší o vykrádačce Matrixu a 1984 (toho podle mě hlavně). To mi je v podstatě jedno, každý se někde inspiruje. Víc mi překážela absence vykreslení postav, propracovanosti scénáře (na vás to nepůsobilo tak moc odflákle?), místy až moc okatá hra na city a celková slaboučká atmosféra. Nic, čím by mě film pohltil a přilepil k obrazovce, se nekonalo. Ani Bale někdy nestačí (navíc se mi tu zdaleka nelíbil tak, jako v jiných filmech). No, pár kladů by se taky našlo: spousta akce, film v podstatě neměl žádné větší hluché místo a určitě neurazil. Abych to shrnul jednou větou - z mého pohledu nepříliš originální film pro milovníky akce a střílení. ()

Jello Biafra

Dajte dohromady Orwellovu knihu 1984, filmy 451° Fahrenheita a Matrix a vyjde vám z toho Equilibrium. Príbeh sa odohráva v budúcnosti po 3. svetovej vojne, kde sú zakázané akékoľvek prejavy emócií a čokoľvek čo emócie vyvoláva. Každý prejav emócií je trestaný smrťou a preto sa na ich reguláciu používajú silné drogy, ktoré musí každý povinne brať. Čo sa ale stane keď jeden príslušník tajnej polície s tvárou Christiana Balea takúto drogu zabudne vziať? Divákovi je už dopredu jasné, že totalitné zriadenie to má už dopredu spočítané. Na filme je pozorovateľné, že rozpočet nebol príliš vysoký, všetky nedostatky vizuálnej stránky však nahradzujú skvelé herecké výkony, dynamické prestrelky a dobre zachytená atmosféra totalitnej spoločnosti. ()

Darth_AK

Filmek s kvalitní myšlenkou, ale evidentně nižším rozpočtem než by si zasloužil :). Christian Bale úžasný výkon, Sean Bean umře (SPOILER!) a celý film je prodchnut atmosférou strachu. Společnost budí strach, ale má to jednu vadu-jak je zde zmiňováno, tak myšlenka že "drogy" si lidé píchají dobrovolně a ani to nikdo nekontroluje je uhozená. Soundtrack správně démonický a zajímavý, konec filmu ale silně přestřelil, z Prestona se stala mašina na zabíjení a bylo to přehnané. Naštěstí ve vedlejší roli se mihl můj oblíbenec Fichtner, takže to je taky plus. Za přestřelený závěr a nedodělanou myšlenku hvězda dolů, jinak film který lze jen a jen doporučit-scéna kde si Preston pustí gramofon a začne brečet je dokonalá, stejně jako zabíjení psů, což je pro změnu scéna mrazivá. "I pay it gladly." ()

venca163

Sorry, ale já tomu ani za nehet nevěřil a přišlo mi to hrozně nedomyšlený. Nápad fajnovej a graficky to bylo zpracovaný celkem líbivě, ale to, že si ani u scén jako Christian Bale zachraňuje štěňátko nikdo nevšimne toho, že projevuje emoce, je trochu přes čáru. Ve filmu jsou navíc jen 3 postavy a i ty jsou víceméně nalajnovaný od začátku do konce. Že se ve filmu objevujou absurdní akční scény bych ještě asi přešel, ale to, že se je tvůrci snaží obhájit nějakou pavědeckou analýzou (nejdřív flákni pažbou týpka na třech hodinách, ten s největši pravděpodobností spadne na týpka po své levici, kterej potom střelí šikmo a sejme týpka na pěti hodinách...), to je fakt kouzelný. Tenhle film je prostě veskrze průměrnej a nic mi nedal. #seanbeanvduchutradicezemřelhnednazačátku #taktomábýt (60%) ()

Hugo01

Naprosto strhující podívaná, která se snaží být velmi ambiciózní a taky se jí to daří. Akční scény jako by Matrixu z oka vypadly (v některých aspektech ho dokonce i zastinují). Už se těším, až to trošku pozapomenu a budu se moct kouknout znova. ()

NALBERTik

Nevim, ale tendle film si fakt můžu pustit kdykolif a vždy mě baví... Christian Bale to zahral znamenitě a ty tanečky s pistolema sou oku lahodící...podobnost s matrixem je zřejmá ale není to o efektech, je to o příběhu.... ()

Arius

Paneboze, najhorsi koniec aky som kedy videl, Wimmer pokazil v celku obstojny film a navyse vyuzil herca ako je Sean Bean na zopar uvodnych scen co bolo neuveritelnym mrhanim talentu, taktiez hrdina serialu Prison Break Dominic Purcell sa vo filme ukazal asi na minutu, a dalsi prisonbreakovcan Fichtner bol taktiez obmedzeny len na par minut. Bale bol v pohode, zahral v Equilibriu mnoho pozici a rychla zmena pocitov ci charakteru mu problem nerobila. Equilibrium je vsak len jeden velky chaos a to ani nie tak kvoli scenaru ale celkovemu zmatku a nevyvazenosti deja co hadzem na krk len a len panu Wimmerovi. ()

sedm.1

Christian Bale je ďábel!Asi už to tak zůstane,že každý film,který s tímto „maniakem“ uvidím,začnu touto větou.On totiž povýší svým charismem úplně každou věc,každou scénu.Navíc samotné Equilibrium dává možnost Baleovi rozehrát herecký koncert v plném měřítku.Akční nářez říznutý notnou dávkou dramatu a psychologie.Doporučuji ()

Lukoboss

Možná by se tento snímek mohl šplhat mírně nad ****, ale to by svými efekty nesměl kopírovat Matrix a především doslova krást pointu a příběh filmu 1984, se kterým má opravdu hoooodně společného. Takhle z toho zůstává jen obyčejné akční sci-fi... ()

Hortenzia

naivná vykrádačka všetkého možného,od orwrella až po matrix...najväčším plusom sú hudobná a vizuálna stránka a aj tie mi pripadali podozrivo povedomé ()

Obivan

Tak tenhle film mě překvapil. Je to opravdu velmi dobré sci-fi s originálním námětem. Christian Bale bez emocí podal skvělý výkon a akční scény jsou parádní. ()

Maynard.

Po druhém skouknutí přidávám jednu stár a tím dávám plnej počet. Mám rád filmy z budoucnosti, je to radost sledovat různé vize toho co nás jednou třeba může potkat, i když zrovna této verze budoucnosti bych se snad ani dožít nechtěl. Z filmu je cítit, že se v bojových pasážích, kterých je zde skutečně dost, inspiroval v samotném Matrixu. Jenomže Equilibrium v některých pasážích Matrix válcuje. Především tedy postava "smrtonoše" Christiana Bale, která je na prvním místě v počtu zabitých protivníků (108), což mluví samo za sebe. Perfektní námět a výborný akční scény dělají z tohoto kousku svižnou akční podívanou, u které se člověk musí zamyslet nad tím, jaký by to bylo žít bez veškerých citů. No, podle mě by to rozhodně stálo za honzo :o). Určitě bych se dal na stranu "podzemí". Mimochodem, právě to rebelské podsvětí mi připomnělo Demolition Mana. Od chvíle, kdy Bale oblíkne bílou uniformu se z filmu stávají totální jatka, žádná hra na "city" aneb "city" stranou a nebo ještě sin "city" :o) ()

Cejny

Tak tento film byl vskutku ekvilibristicky zajímavým. Svět žijící v naprostém utilitárním prostředí bez možnosti něco cítit. Vizuální a hudební stránka je zajisté na vysoké úrovni, ale dalo by se zde najít i spoustu chybek. Přesto vše je můj celkový dojem velmi pozitivní a proto hodnotím tak, jak hodnotím. ()

Šakalík

Kdybych si chtěl hrát spáčilovsky na chytráka, napíšu, že „Equilibrium je typické akční sci-fi raného post-Matrixského období“. :-) Já jsem se k tomuto filmu dostal až s odstupem osmi let a nic moc jsem od něj nečekal, protože inspirace Matrixem je zcela zjevná a takové filmy dopadají většinou průšvihem. Nicméně musím říct, že Equilibrium mě docela mile překvapilo, pač to kupodivu má hlavu a patu, a přestože to výše zmíněný klenot občas nepokrytě kopíruje, z akčního hlediska je to celkem bomba. Škoda jen spíše epizodní role Seana Beana, ten mohl filmu přinést jistě více než těch pár minut. Nicméně Christian Bale titulní úlohu zvládá s velkým přehledem, a to jak po emocionální, tak akční stránce. Pravda, příroda mu nenadělila takové charisma jako Keanu Reevesovi a i přes očividnou snahu autorů navléct ho do podobných kostýmů (ta černá uniforma kleriků se podobá tomu Neovu ohozu jistě jen náhodou :-)), v takové konkurenci Bale prostě nestačí. Přesto je Equilibrium jednoznačně jeho film, kterému vtiskl svoji tvář a nemá se vůbec za co stydět. Já dávám palec nahoru. ()

OughJay

Další film, nad kterym člověk nesmí moc přemejšlet... Po hodně slabym začátku se sice kvalita ustálí řek bych na nadprůměru (hlavně díky Christianu Baleovi), ale pořád je to jen opisování a vykrádání starších filmů, v první řadě samozřejmě Matrixu. Rozdíl je snad jenom v o něco sterilnějším prostředí. Abych se ale vrátil k Baleovi - zahrát člověka postrádajícího city, kterej je znova nachází, určitě neni jednoduchý. Bale se do toho ale tak položil, že sledovat byť jenom mimiky jeho obličeje byl fakt zážitek, famózní výkon, jeho roli jsem fakt uvěřil... Škoda, že jinak je to jen béčko zabalený do ještě celkem slušnýho kabátu. ()

Kejdlo

Poněkud mrtvé a tam kde to má být cool až nečekaně směšné. Výborný nápad s city a jejími důsledky utopený v uspávající režii. O tom, že se tady někdo inspiroval Matrixem ani nemluvím. 5/10 ()

Všichni chtějí Arnolda

Všichni chtějí Arnolda