.....a teď uvidíte movie, ve které má hlavní roli velký autobus..... Hudba je divná a na začátku působí podobně jako znělka majora Zemana. CITÁT - Noha co měla brzdit, byla zlomena a ruka, která měla řadit, je utržena.......... Hospodská rvačka, kdy je nový řidič obviněn z kanibalismu je ve stylu Terence Hilla a Buda Spencera, akorát protkána parodickými vtipy. CITÁT - Bacha, má rozbitou krabici od mléka !!!........ Okolo 20 minuty probíhá rozhovor u Železňáka v residenci na pozadí za Alexem je vidět starý obraz na kterém je nakreslena jakási vlaková katastrofa - zajímavé a chápu, že je to vtip, ale povedený. Řeknu vám, že když jsem viděl poprvé autobus zvaný Kyklop společnosti Coyote, úplně mě zamrazilo, je prostě úžasnej. CITÁT - Napiš "Non stop New York to Denver"........... Nakonec to zas nebyla taková sranda, jakou by divák očekával, ale vypadalo to slibně. Jakoby tvůrci zapomněli, že točí komedii a ta se díky tomu chvilkama tvářila jako drama. Ke konci filmu humor slábl nebo se opakoval ( omdlévání druhého řidiče ). Tak půl na půl. Kamera - Harry Stradling jr.(6.1.2012)

Hodnocení odvozené hlavně a zásadně od roku vzniku. Parodií bych to nenazval, jelikož většina filmů, které má tahle šílenost parodovat, vznikla až dávno po jejím uvedení :-) Tak to tedy jaksi parodií není, není liž pravda. Každopádně jako příručka pro pana Jančuru a jeho žlutý mor, je tento snímek naprosto ideální. Student agency se pyšní systémem zábavy fun&relax ale mít v autobusech bowling, nebo bazén, na to žluťáci koule nemají :-)) Velká zábava a relax, kdy vynaloženého času, jistě nebudete litovat :-)(11.1.2016)

Cestování autobusem je pro mne vesměs utrpením, ale kdyby v něm byl bazén, bowling, jídelna a nikde by nezastavoval, tak bych jiný způsob přepravy nevyhledával. A atomovým busem bych se projel rád, zvlášť kdyby jeden z řidičů byl potenciální kanibal a druhý by neustále upadal do bezvědomí. Ona ta jízda velkým autobusem nebyla žádným přímočarým útokem na bránici, ale těch zábavných nápadů tam bylo opravdu hodně a tak ta čvrtá hvězda je spíš za otevření cesty ke vzniku těch povedenějších parodií.(20.4.2014)

Tohle je místy tak blbé, až je to prostě pěkné. Už samotná myšlenka, že se celý film bude točit kolem první jízdy prvního autobusu na nukleární pohon, je pěně ujetá, ale oni jsou zde ještě pořádně ujeté vtipy. Bohužel nejsou zde celou stopáž a místy je film takový spíš trapný, kulhá, ale sem tam se hodně zadaří.(29.12.2016)

A výš proč mne říkají Bil ramenáč? Protože mám tak široká ramena, že se nevejdu na silnici. Tahla hláška řidiče autobusu mě v hlavě vyplavala když jsem před časem dělal autoškolu. Je to ta kategorie filmů na kterou bych se podíval po letech ještě jednou, ale to je tak všechno. Tenkrát to byl lepší průměr. Nadčasovou kvalitu ten film podle mého názoru nemá.(9.2.2009)

• - Velký autobus se jmenoval Kyklop díky jednomu velkému přednímu světlometu. (Terva)

• - Ve filmu se jedná o první autobus na jaderný pohon. Ve skutečnosti byl stroj poháněn prostým osmilitrovým motorem. (Robbi)

• - Předlohou velkého autobusu je Neoplan Jumbocruiser firmy Neoplan vyrobený roku 1975. Tento autobus drží v Guinnessově knize rekord jako nejvetší auto pro přepravu lidí (170 cestujících). (Terva)