Epizody(12)

Vášnivý čitateľ Ken Kaneki žije v Tokyu, kde sa medzi ľudmi potulujú aj "ghoulovia", ktorí na prvý pohľad vyzerajú ako ľudia, čo využívajú k získaniu potravy. Kaneki na to doplatí, keď sa zamiluje do dievčaťa, ktoré je ghoul, hoci on jej skutočnú identitu nepozná. Odhalí ju až v momente, keď ho dievča napadne a pokúsi sa ho zjesť, pretože ghoulovia sa živia na ľudoch a potrava, ktorou sa živia ľudia, im príde nechutná. Avšak zhodou okolností sa stane, že to ona v dôsledku nepozornosti neprežije a lekári sa pokúsia Kanekimu zachrániť život. Aby Kaneki prežil, musia mu voperovať orgány toho dievčaťa. Operácia Kanekiho navždy zmení a vyvolá v ňom nezvyčajné reakcie, ako napríklad nechuť k ľudskému jedlu... (Chinese Ashio)

Harroc

Kdyby každý díl byl jako ten dvanáctý, bylo by to úžasné. I když se nemohu zbavit dojmu, že za těch 12 epizod (polovina série, zbytek vyjde v lednu) se prakticky nic důležitého kromě událostí na začátku a na konci nestalo. Neříkám, že mě seriál nebavil, ale jen se nic nestalo. Jinak jako celek je seriál celkem zajímavý a i děsivý. Velmi se mi líbili části, kde Kaneki bojuje se svým vnitřním já. Uvidíme jaká bude druhá polovina. ()

Ondak

Po prvotním rozčarování a pro mě nudných asi prvních 3 dílech jsem se do seriálu ponořil a až překvapivě mě začal bavit. Dobře vymyšlený příběh, nádherná animace. Krví se nešetří a konec série je opravdu dobře temný, což se do seriálu hodí. Jako téměř v každém anime je hlavní hrdina rozpolcený a přemýšlí o dobru a zlu. Nechybí smutné momenty. Jedinou výtkou co bych měl a nebude to spoiler, že první série téměř nijak nekončí a druhá série je nutnost. Bez ní působí celý příběh zvláštně a myslím, že měla být ukončena tak, že se alespoň nějaké příběhové linky dokončí. Na druhou sérii se ale maximálně těším. ()

UsagiXx odpad!

Proč dáváte tak vysoká hodnocení? Za kresbu? Za neschopného hlavního hrdinu? Za hudbu? Nebo za příběh? Podle mě si to vysoká hodnocení rozhodně nezaslouží. Znám spousty skvělých kousků, která mají neprávem nízká hodnocení! ()

00Michelle00

Tak abych řekla pravdu, je poslední díl nejlepší... První vás navnadí a pak je to takové to obyčejné anime... Jinak pěkný opening... No nic, budu si muset počkat na další sérii, protože v posledním dílu je hl. postava konečně trochu akční a dělala to, co se po ní chtělo (nebo spíš čekalo) od začátku... ()

RyuzakiSE odpad!

Pitchovina největšího kalibru. 10 z 12 epizod naprosto nenaplňujících, nedůležitých. Všechno doplňuje ufňukaný a neschopný hlavní hrdina, který akorát publikum naštve. Proč tak vysoké hodnocení? Kvůli ději? Ten byl velice bídný a nesmyslné boje tomu přidávaly ještě větší bídnost. Mrzela mě cenzura, co se gore scén týče. Tohle bych označila za nejpřeceňovanější anime v poslední době. ()

NagatoPein

Nie je to až také dobré ale vie si to človeka omotať dosť emočne. Musím dať päť hviezd. To ma zo začiatku iritovala téma požierania ľudí, pretože mi to príde teplé/upírske. Aj tak je to pecka. ()

Nirish

Tak já nevím. Zradili mě recenze? Zradili mě kritici? Zradil mě vlastní úsudek. Co jsem věděla předem - horrorové anime s boží akcí, skvělým soundtrackem, ukrutnejma psychologickejma hrátkama a prostě všechno, co chcete slyšet. Hlavní hrdina je proti své vůli uvržen do temného světa, který se snaží prosvítit svým světlem *of love and friendship*. Celé je to takové pseudotragické sledování emokids. Nuda, ukrutná vražedná nuda (krom toho gurmán-týpka s kapesníčkem, ten byl kůl). Po každém díle si říkáte "to bylo všechno? Třeba se to v dalším díle rozjede". Nerozejde. Soundtrack si nevybavuji, animace pěkná, příběh někam utekl. Žádnej extra krvák to taky zrovna není, mám dojem, že snad vlastně nikdo důležitý neumře, takovej ten Bleach efekt, kdy se po 4. smrti o toho týpka už nebojíte. Hlavní hrdina vzbuzuje snad míň sympatií, než Shinji (jo ten Shinji). Přiběh má tak strašně moc děr, nesmyslů, nelogičností, postav typu "wau a kdo je tohle? aha už umřel" boje tam jsou zajímavé možná tak... jeden a půl. Schopnosti nevysvětlené, motivace postav vůbec a ten závěr, co vyšuměl do ztracena (dobře, zrodilo to pár memů)... Ano, existuje manga, která to prý všechno vysvětluje a dává větší smysl, zvládla jsem 2 kapitoly a pak usoudila, že mi je to vlastně jedno. Měl by se tam stavit Alucard a všechny ty emokids postřílet, na to bych se podívala. P.S. dostala jsem se k tomu nějak přes reccomendations od Parasyte anime, to tu všem vřele doporučuju, vskutku krásně splňuje žánr horroru, psychologického terroru a krvavosti. ()

IgiMovieMan

Toto anime som pozeral asi pred týždňom a vážne som si ho užil. Sú tu skvelé bojové scény a príbeh je celkom originálny. Animácia by mohla byť o trochu lepšia ale je to len malá chybička ktorá piatim hviezdičkam neublíži. Na záver by som tento seriál odporučil všetkým čo majú radi anime a hľadajú niečo nové. ()

Danken07

Veľmi zaujímavý počin, ktorý dokáže zaujať. Na tomto anime mi vadí, že je príliš krátke, nezaoberá sa svetom ghoulov tak ako by som chcel. Smrť niektorých postav nie je vôbec smutná (pretože sa o nich skoro nič nedozviete, až keď zomrú). Tento seriál ma problém s predstavovaním postav a sveta celkovo, ale na druhej strane tento seriál skvele zvláda boje ghoulov, dokonalú tvorbu ich kagune a pohodovú atmosféru (hlavne v kaviarni). Po prečitaní mangy som zistil dve veci: 1) Manga - a jej budovanie sveta a charakterov je úžasne, 2) Táto anime adaptácia je hrozná, preskakuje dôležite informácie a udalosti, ktoré pomahajú vytvoriť lepšie budovanie sveta a nakoniec nevenuje sa postavám, ktoré mali v mange viacej priestoru. ()

LightBlue

Slibně se rozvíjející anime kazí nejasnosti v příběhu ( možná způsobené přílišným zjednodušením mangy, kdo ví...) a zvláštní chování hlavní postavy v posledních dílech. Netrpělivě očekávám další řadu, která by snad mohla podstatně vylepšit celkový dojem a přinést odpovědi. ()

BlekCZ

S timhle anime jsem moc spokojený a vlastně je to moje první a nejoblíbenější anime. Mělo to nádhernou krezbu a atmosféru a myslím že pro káždého koho anime zajímá bych to mohl doporučit. Dále je na tomto anime skvělá krev, brutality, souboje, postavy ( hlavně ty šílené ). ()

Lucinda4

Začátek měl pozvolný nástup a hlavní hrdina Kaneki mi nebyl zrovna moc sympatický. Bála jsem se toho, že až na občasný souboj to bude seriál spíše o vztazích a pocitech. Nemohla jsem být dál od pravdy. S každým dalším dílem jsem seriál hltala víc a víc. Souboje, napětí a potoky krve nabíraly na intenzitě, poslední čtyři díly jsem slupla zaráz a ten poslední... Ten byl prostě epicko-fantastický. Nemůžu se dočkat na Kanekiho v pokračování. Naprosto skvělá anime jednohubka, která má vše a v ideálním poměru. 100% ()

agent_R.M.

na to že to je moje první anime (pokémony z dětství raději nepočítám) tak mě to i baví..uvidím jak se vyvine moje žízeň po krvi :) ()

GesikCZ

Povedené zpracování mangy doplněné o fantastický hudební podkres, který celou záležitost posouvá ještě o stupínek výše. ()

IronicY

Chybí jakákoliv scéna, která by divákovi dokázala, že Kaneki není obyčejný uplakánek. Takže mi ve výsledku pak bylo jedno, co se s ním děje. Většina postav působí nerozvinutě a nesympaticky. Silně pokulhávající děj doplňuje hromada scén s nadbytečnými litry tekoucí krve, přemrštěné množství násilí, nesmyslné zápletky a  nechybí ani síla přátelství. Bezvýznamný plusový bod zasluhuje pouze hudba. ()