Tokyo Ghoul

• Japonsko 東京喰種-トーキョーグール- (více)
Japonsko, (2014–2015), 9 h 36 min (Minutáž: 24 min)

Série(2) / Epizody(24)

V Tokiu se dějí zvláštní vraždy. Díky důkazům na místě činu policie dospěje k závěru, že za útoky stojí ghúlové. Kamarádi z vysoké školy Kaneki a Hide přijdou s myšlenkou, že ghúlové se mohou převlékat za lidi, a proto je ještě nikdy neviděli. Jenže netuší, že jejich teorie by se mohla stát skutečností, když je jeden z nich napaden. (mikki089)

Recenze uživatele Danken07 k tomuto seriálu (2)

Season 1 (2014) (S01)

Veľmi zaujímavý počin, ktorý dokáže zaujať. Na tomto anime mi vadí, že je príliš krátke, nezaoberá sa svetom ghoulov tak ako by som chcel. Smrť niektorých postav nie je vôbec smutná (pretože sa o nich skoro nič nedozviete, až keď zomrú). Tento seriál ma problém s predstavovaním postav a sveta celkovo, ale na druhej strane tento seriál skvele zvláda boje ghoulov, dokonalú tvorbu ich kagune a pohodovú atmosféru (hlavne v kaviarni). Po prečitaní mangy som zistil dve veci: 1) Manga - a jej budovanie sveta a charakterov je úžasne, 2) Táto anime adaptácia je hrozná, preskakuje dôležite informácie a udalosti, ktoré pomahajú vytvoriť lepšie budovanie sveta a nakoniec nevenuje sa postavám, ktoré mali v mange viacej priestoru. ()

√A (2015) (S02)

Asi nikdy nepochopím prečo boli tvorcovia tohto seriálu taký blbí. Prvá epizóda bola dobra (aj ked priemerná oproti mange), ostatne blbé. Prečo? Pretože sa tvorcovia rozhodli urobiť celu sériu fillerovu (okrem prvej epizody). Nechápem, prečo sa nerozhodli zadaptovať mangu. A vďaka tomu nove postavy ktoré sa tu objavia majú malo priestoru, takže nič extra nepredvedú. Alebo preskočia niektoré veci, ktoré by mohli vysvetliť (hlavne s Kanekim). Ale musím priznať, že sa to dá pozerať, až na koniec. Dúfam v ďalšiu sériu, ktorá by ale pokračovala tam kde prvá séria skončila, a aby zadaptovali celu mangu. ()