Pojďte pane, budeme si hrát (TV seriál)

• Československo

Kdo to hodil, pánové

(Československo)

Hey, Mister, let's play

Who threw that, gentlemen?

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1965–1973

Komentáře uživatelů k TV seriálu (142)

Sice jsem měl už od dětství pochybnosti o tom, že by se ten malý trouba nechával tak setrvale využívat tím větším manipulativním podrazákem, sobcem a - když nebylo po jeho - sabotérem (v dětství jsem tomu samozřejmě říkal jinak;)), ale co naplat, díly ve kterých táhnou za jeden provaz jsou dokonalé. Pan Pojar svými několika výtvarně svébytnými postupy vytvořil za pomoci hlasů pana Deyla a později pana Filipovského úžasně imaginativní zábavu nejen pro děti. A hudba, samozřejmě hlavně titulková skladba, Wiliama Bukového je nezaměnitelná. Tedy byla, do doby než ji ukořistila nejmenovaná půjčovací - podle způsobu prezentace svých produktů - v podstatě charitativní organizace:P Plnou palbu medvědům dát nemůžu, ale klasika to nepochybně je. 80%(25.1.2015)

Zlatý fond československého animovaného filmu aneb nezaměnitelná animace pana Břetislava Pojara. Radosti mého dětství...(28.4.2009)

Zasloužená klasika české animace. Pojarovi se až neskutečně krásně podařilo spojit zajímavou a originální vizuální stránku s úžasnou hravostí, nenásilným poučením a přitom udržet kvalitu na takové úrovni, že jak děcko tak i dospělák si v tom najdou to své. Jednotlivé epizody, které v průběhu mnoha let postupně vznikaly, spojuje až neuvěřitelná vyrovnanost, které nijak neuškodila ani pozdější změna vypravěče.(28.12.2009)

Proč je to tu teď nově jako celek, když už tu máme jednotlivé díly? Nechápu. Asi proto že to vyšlo nedávno na dvd. Ale i tak, to nic nemění na faktu že se jedná o skutečně geniální a dodnes velmi oblíbený dětský animovaný seriál, navíc se skutečně geniálně namluveným Deylovým komentářem!(5.5.2009)

RODOKMEN: ARMIN Z HAFANOVA - JOACHIM Z HAFFENŠTEJNU - ESTER Z BRKANIC - HANS VON WORECH - DOG OF HAFALL.(1.4.2019)

Nikdy jsem tomu nepřišla na chuť... ponuré a depresivní. Takový mám dojem z dětství a podle toho hodnotím. Ráda bych si to celé zhlédla znovu a přehodnotila názor, uvidíme.(5.1.2011)

Jako malý jsem se na ty dva medvídky před spaním vždycky strašně těšil :o)(26.2.2009)

Má osobní jednička mezi animovanými pohádkami, zcela nedostižně. Neskutečně vtipné triky, které oba medvědi, zvlášť ten vykutálenější,předvádějí, parádní Deyl, nesmrtelné.(19.9.2010)

Česká animovaná klasika pro nejmenší. Výchovná, milá.. :-)))(22.7.2011)

Potkali se u Kolína zaslouží absolutorium nejen za existenci postaviček medvědů důvěřivého hloupého a velkého vyčůraného, které skvěle dětsky zobrazují základní lidské vlastnosti, ale zejména za vynikající dabing Rudolfa Deyla.(20.4.2011)

Krásné, hravé, roztomilé. Až na to neustálé vyjebávání s Malým medvědem... 80%(28.11.2012)

TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 70% (3*) |(21.7.2013)

Jako dítě jsem ty dva chlupáče nesnášel. Křivdy, které byly konány vůči menšímu a milejšímu medvědovi jsem prostě nemohl přenést přes srdce. Teď, když jsem větší, přesto stále dítě, chápu, oč Břetislavu Pojarovi šlo.. zkrátka rozvíjet dětskou fantazii. A to způsobem naprosto dokonalým.(4.2.2010)

Dobrý nápad, přehršle překvapení, a moc dobrý výkon tvůrce.(14.11.2010)

Medvědi z Kolína jsou milá klasika.(3.5.2013)

Dva roztomilí, plyšoví medvědi, jeden dobrák. druhý pěkně vyčůraný A k princeznám se nečuchá. Copak jsme nějaká lokálka ze Lhoty do Lhoty vozit ušáky? A tak by se dalo pokračovat. :-)(16.1.2014)

Kouzelné animované příběhy Břetislava Pojara. Ti dva medvědi mě vždycky pobaví.(13.2.2013)

No další parádní večerníček na který nedám dopustit, příběhy medvídků kteří se promění v cokoliv nemělo v mém mládí chybu a ani ted. Dnes jsem si seriál zase nějak extra neužil jako třeba Povídání o pejskovi a kočičce(z nich jsem i po téměř 10 letech nadšenej). Ale jako malej jsem měl jen pár dílů, ted jsem viděl všechny a jsem spokojen.(21.6.2011)

Od školky navždy, v každém věku jinak, ale pokaždé nepřekonatelně. Jak jeli k vodě - totální frustrace, K princeznám se nečuchá - totální schizo, atd.(4.4.2012)

Dnes již klasické dílo, provázející bezmála půl století generace velkých i malých diváků, zcela jistě náleží ke zlatému fondu československé animované tvorby a především k nejvýraznějším odkazům Břetislava Pojara, který patřil k nejnadanějším žákům a posléze i plnohodnotným nástupcům Jiří Trnky. Fantazie a nekonečná tvůrčí invence, s jakou jsou všechny medvědí příhody realizovány, nabízejí pokaždé originální tvar, přitom jsou srozumitelné i nejmenší věkové kategorii. Je nasnadě, že punc originality do seriálu vnáší z nemalé části mistrovský Deylův hlas, nahrazeným později neméně skvělým Filipovským. Fakt, že příhody dvou nezbedných medvídků, co se před téměř půl stoletím potkali u Kolína, obstojí i dnes v nepoměrně atraktivnější současné zahraniční 3D produkci, je uznáním, jakého se autorům zaslouženě dostává.(25.10.2012)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8