Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

Uesbe

ach jo, toto bol ten preslávny film? ono, niežeby nápad nebol skvelý a herci presvedčiví, kostýmy strašidelné a hudba úplne najsamfasa.....ale zvyšok bol slabý....mohlo tam toho byť viac, napr. žartov ()

MickeyWolf

Nevím proč, ale tento film si mě skutečně získal. Už tady vám Burton ukáže svůj jedinečný styl, který zahrnuje úžasné masky, příběh a k tomu dokonalé ztvárnění šíleného psychopata Michaelem Keatonem (u kterého se mimochodem Heath Ledger asi dosti inspiroval na základní rysy Jokera). ()

Knor

Spoustu morbidních a především zábavných nápadů představil Burton ve svém prvním větším díle a mě to prostě perfektně sedne. ()

Rattlehead

"Chceš cigáro ?" - "Ne, děkuji." - "Taky se to snažím omezit." Taková typická americká blbůstka, ale díky Timu Burtonovi (a jeho výtvarnému cítění, které je třeba ocenit) a solidnímu scénáři je to celkem zajímavý a dobrý film. Jen ten Beetlejuice mi přijde chvílemi trochu otravný a pořád si v něm představuju Jacka Nicholsona (myslím, že tohle není role pro M. Keatona). Zato Geena Davis a Winona Ryder potěšily. Ovšem bez těch tanečních scén bych se docela obešel. ()

Shitonit

Když jsem to viděl poprvé, absoluntně jsem netušil že a kdo je Tim Burton. Když jsem to viděl asi po milionsedumsetpadesátý, už jsem to jako vcelku věděl a bylo mi to fuk. Beetlejuisáka bych bral jako svýho souseda, kámoše, a příšeráka pro každodenní použití, páč je ujetej skoro jako já. A jestli jsem se kdy chtěl dostat do nějakýho filmu a jako si bobejt v tom ději, pochrochtat si, zamotat a prožít, tak to byl právě Beetlejuice. ()

elimS

80% - komentář 20ti slovy: Dějová stránka nijak komplexní a na dnešní dobu "zívačka", ale kouzlo si drží stále! Jako dítě jsem žasl, takže hodnotím jako dítě :) ()

papadoce

Taková blbinka typická pre Tima Burtona. Pohľad na smrť, ktorý nemá ľudí desiť, má zabaviť a ešte je aj stvárnený skvelými hercami. Všetci hrajú ako majú, ale kto si zaslúži absolutórium za herecký výkon je Michael Keaton. Úprimne, kebyže neviem odniekiaľ, že tam hraje, tak ho naozaj nespoznám. On si ale rolu užíval nad bežný priemer. Baviť sa o kvalite trikov spred tridsiatich piatich rokov by nebolo fér, ale masky boli bohovské a navyše takto je to proste klasika. Ústredná dvojica sa milovala až za hrob a to je naozaj krásne. Bítla som za svoj život videl naozaj cez desaťkrát a vždy sa k nemu rád vrátim. Milý smrtonosný film. ()

Cortesz

Teprve druhý celovečerní film jednoho z nejlepších režisérů světa Tima Burtona, kde spojil horor s komedií a všem ukázal, jakým směrem se jeho filmaření bude ubírat, a kde se také ubírá a díky mu za to. Rozhodně nejde o jeho nejlepší počin, ale i tak jde o slušnou zábavu, která pobaví a zároveň i občas zamrazí. K tomu vždy skvělá Elfmanova hudba a dobří herci v čele se skvělým Michael Keaton, který zde dokazuje, že má jak komediální talent, tak i dokáže zahrát vážně, což předvedl v Batmanovi. I další herci jsou skvělí především Winona Ryder a Catherine O'Hara. Plný počet hvězd nedám proto, že Burton natočil rozhodně i lepší filmy a doufám, že i natočí, ale tento film je rozhodně jeden z jeho typickejch a reprezentujících jeho osobitý styl. ()

HarveyDent

ORIGINÁLNÍ blbůstka, ale originální což je velmi podstatné, vždyť kdo jiný než Burton by mohl vytvořit tak promyšlený svět mrtvých 70%.............the best: "Trenére........." :-D ()

MikeMyers

Burtona miluju. Ale Beetlejuice sem nemohl nikde sehnat až se mi dostal do ruky nedávno…a je to peckovej film bavil sem se od začátku do konce. Nejvíc mě dostal Michael Keaton toho herce fakt nemam rád a vůbec sem si nemyslel že by něco takového mohl zahrát koukal sem z vykulenejma očima. No a samozřejmě půvabná Wynona Ryder nemám slov každému doporučuji… ()

Pavel_Pan

Ten film má něco, co podobné žánrové snímky neviděly ani z družice: Tima Burtona. Udělat ten film někdo jiný vypínám, asi by to nebylo tak poctivě a věrohodně ulítlé.. ()

Dinsberg

Burtonovo zahřívací kolo. Éééé-o. Písnička v tanečním podání Jeffreyho Jonese a Cathrine O´Hara je neuvěřitelná. Všichni zúčastnění jako by opravdu tančili proti své vůli. A že Burton dokázal vtisknout atmosféru a svůj styl i takovému úletu? Bravo. ()

reygadas

Keď nie pre nič iné, tak pre túto rolu, ktorej sa tak skvelo zhostil, budem mať rád Michaela Keatona. Postavička Beetlejuice-a zo záhrobia, ako bio-exorcistu a posadnutého diablom, ktorý rád posadne diablom aj iných, posadol aj mňa. ()

Ferenzo

Beetlejouice je spíš blbej film bez příběhu, ale na tu dobu a Tim teprve začínal. A hlavně, nejlepší role Michaela Keatona v životě ! Celý film jsem dokoukal jen díky jemu, protože na něho je radost koukat v tomto filmu ! 60%. ()

Mistr_Moon

Nepochybuju že ve své době to musela být pecka ale mě to nějak nechytlo. Výtvarná stránka je jak jinak pěkná, hudba výborná a herecké výkony ujdou. Avšak komedie u které se ani jednou nezasměju je slabota proto jenom průměrné hodnocení. ()

HEED

No paráda, tak dlouho už jsem se opravdu hodně nenasmál. Kam se hrabou poslední díly scary movice, či jiné parodie ze současné tvorby. Michael Beetlejuice Keaton mě svým výkonem připomínal strašně moc Jima Carreyho. Masky a animace, nebo škola na strašení, dokonce sociální pracovníci vám nedají pokoj ani po smrti. A vůbec, celkový náhled na posmrtný život, ztřeštěné nápady atp. No kdyby se parodující současní tvůrci chtěli něco přiučit, doporučil bych tenhle film. U finální scény jsem vážně lapal po dechu. Rok 88 tomu jenom prospívá, narozdíl od dnešních parodií kde je zapotřebí užití krutých a nechutných fekálií aby vůbec film nějak zaujal. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019