Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

LBsmoke

je to sice na 4/5* a dost věcí si myslím že by šlo udělat daleko líp aby z toho bylo něco neuvěřitelně dobrého.. ale už takhle je to nezapomenutelná záležitost. ()

simply

Typický Burtonský film se skvělou atmosférou, Dannyho přímo nadpozemskou hudbou a dobrými nápady. A scéna kdy všichni vlivem duchů začnou tančit je opravdu fantastická. Ovšem na druhou stranu Tim umí i lepší filmy. ()

Gumrice

Beetlejuice je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Nejlepší scénou je originální tanec u stolu v čele s Catherinou O´Hara, který mě vždycky odrovná. Mimochodem Beetlejuice je úchylák. ()

Morlok

Beetlejuice je jedním z trochu slabších děl Tima Burtona, ale mě všechno vykompenzovaly masky, atmosféra a kulisy - které byly mimochodem nádherně šílené. Kvůli nim dávám trochu vyšší hodnocení, než by bylo objektivní, ale tak.. i ten zrakový vjem je aspektem filmu, tak to snad není nějakým způsobem nespravedlivé. ()

Piri

Na tento film sa ťažko zabúda, film môjho detstva, dodnes si pamätám, keď som bol na liečení na Čiernej Hore, tak tam mali na VHS zopár filmov ako napr. RoboCop, 36 komnát Shaolinu a medzi nimi aj Beetlejuice :) ()

Stranger885

Celá moje rodina včetně mě film známe nazpaměť. Od mého útlého dětství jsem VHS kazetu s Beetlejuicem měl neustále ve videopřehrávači nebo co to sakra v té době bylo. Dokonce jsem měl, když jsem pracoval jako úředník fotku z filmu na nástěnce. Bylo to kostra úředníka. Já toho broukodžuse prostě miluji. Vzpomínky na dětství. Forever men. ()

Renfield

Takové nevyvážené, život působí podstatně nudnějším dojmem, než záhrobí, což klidně mohl být záměr Tima Burtona. Postavy jsou šílené na obou stranách, ale pokud se do živých částí nemíchá smrt (scény strašení), tak postrádají život, kterého má záhrobí na rozdávání. Funguje v něm i spousta malých mrtvých příběhů, svým způsobem point a hlavně po caligarovsku expresionistická výtvarná stránka! Kulisy, masky, ale i hudba Dannyho Elfmana jsou na výbornou, stejně jako nápad použití bio exorcisty. Osmdesátky jsou z toho cítit a právě z všestranně šílené Keatonovi postavy nejvíc. Burton při síle, žel pouze z mrtvé části. 70% ()

Oralfabet

Nejspíš ne nejlepší, ale dost možná nejdivnější a nejúchylnější Burton, a to se rozhodně cení. Keaton se fakt vyřádil, příběh byl zajímavý, ale nejvíc na mě zapůsobila mladá Winnona Ryder jako Lydie, perfektní postava, perfektně zahraná. Myslím si, že právě kvůli ní tohle bude jeden z mých nejoblíbenějších Timových výtvorů, vlastně už tomu tak asi je právě teď. Jak si tam na konci lítala nad schodama a zpívala :) 9/10 ()

mira007

Duchařská komedie, u které se časem ukázalo, že má hvězdné obsazení. Celkem originální, zapamatovatelné s osobitým rukopisem Burtona. ()

laserr

Vezměte výborný nápad, geniální scénář a skvělé efety a za stálého míchání spojte dohromady geniální režií a nepřekonatelným Michaelem Keatnem a vznikne Beetlejuice. Podávejte k příjemnému křeslu jako chuťovku z žánru duchařské komedie s prvky hororu. ()

Suchinnen

Pro tento filmek mám osobní slabost, ikdyž chápu že to zas takový zázrak není. Některé scény jsou ale úžasné a loutky, které jako by upadly Švankmajerovi od stolu jsou parádně oldskoolové. Společně s T a L jediný film kde Geenu zkousnu... ()

zdenur

Na to, že Burton se řadí mezí mé oblíbené režiséry, mě tímhle celkem zklamal. Nápad je to sice zajímavý, ale ve výsledku se to nějak nepovedlo. Prostě Timovo nejslabší dílo, jedno to být musí. Jinak obsazení je perfektní, Winona by stála za hřích. ()

Emzet

Ač bych rád dal plný počet, nemohu. Masky, atmosféra, herci (všichni) a hudba Elfmana sice nemají chybu, jenže... jenže titulního zmetka je ve filmu až příliš málo a objevuje se poprvé až v půlce. A do té doby je snímek sice sympaticky bizarní a vtipný, ale tak nějak se vleče. ()

JM87

Tak sem si po pár letech pustil beetlejuica a jo... tenhle film není vůbec špatnej.... samotnej děj, nebo příběh nebo jak to chceme nazvat zas tak dobrej není. Zvraty nebo překvapení nelze čekat, ale ta Burtonova atmosféra je vážně moc pěkná. Je roztomilá, vtipná a zvláštní. To tenhle film dělá pěkným. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019