Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

morris22

Skvělý námět, parádní herecké obsazení a geniální masky. Asi to není nejlepší Burtonův film, ale rozhodně patří k těm lepším! ()

Patches1984

Tim Burton asi nikdy nebude můj oblíbený režisér. Možná je to proto, že nátáčení filmů bere spíš jako záminku pro vyřádění se ve výtvarné složce a příběh obvykle dostává dost na frak. V Beetlejuicovi naštěstí ještě nějaký je, ale stále tvoří spíše pozadí pro nápady na scénky, které asi mají být vtipné, ale mě osobně nijak zvlášť neoslovují. A dost možná také proto, že triková stránka za tu dobu dost zastarala, v osmdesátých letech by mě to asi bavilo víc. Ale i tak oceňuji alespoň Michaela Keatona, který si hraní evidentně užíval, škoda, že Beetlejuice nakonec nedostal ve scénáři víc prostoru. 5/10 ()

kubilov

Docela povedený Burtonův snímek, který je o 100% lepší než Pee-Wee. Hlavní roli na tom má samozřejmě skvělý Michael Keaton, naopak všemi opěvovaná Winona Ryder mi rozhodně nepřipadala jako silná stránka filmu. Díky rozumné stopáži je to ovšem mírně nadprůměrné dílo. ()

darthvader77

"Trenére, já mám dojem, že jsme tu havárku. Vážně jak si nato přišel?!' Skvělá šílená komedie s hudbou Dannyho Elfmana, šílenou režií Tima Burton(jako vždy šílenou v dobrém slova smyslu), výborně zahranou všemu jasně dominuje perfektně namaskovaný Michael Keaton. Skvělé zpracování klasického tématu, netradičním pohledem z druhé strany, tudíž z pohledu duchů a Beetlejuice je sympaťák. Z jednoho z prvních filmů Tima Burtona jsem nadšen. ()

Gothard

Není to asi nejlepší film Tima Burtona, ale každopádně je to velice příjemná podívaná se spoustou burtonovských nápadů, s řadou velice vtipných a perfektně vypointovaných scén, výbornou hudbou a bezvadných hereckých výkonů. Michael Keaton je bez debat úžasný, ale ostatní role jsou rovněž skvěle obsazené a zahrané (a nemám na mysli jen ústřední pár a Winonu Ryder, ale třeba Catherine O´Harová a Jeffrey Jones jsou skvělí a jejich tanec je prostě nezapomenutelný). Je to film, který se dá shlédnou mnohokrát a divák se nikdy nebude nudit, protože černý humor je místy opravdu hodně černý, takže se prostě nelze nesmát, a záhrobní přízraky jsou natolik zajímavé, že i když víte, jak to dopadne, vždycky znovu a znovu vydržíte až do konce. ()

Rapaport

Dokonlost sama.Tohle je opravdový Burton. Se vším všudy i s Elfmanem samozřejmě. Dal dohromady úžasný svět živých a mrtvých a společně s vychytanýma maskama a úžasným Michaelem Keatonem jako Beetlejuicem se z tohohle filmu stala jasná klasika. ()

Berty00

Týmto filmom Tim Burton opäť potvrdzuje že jeho predstavivosť je na vyššej úrovni ako u ostatných režisérov...Skvelý film ktorý pobaví za každých okolností ()

horor2

Mačo supero kvalito! Alec Baldwin + Geena Davis tvoří krásný posmrtný pár a Michael Keaton přímo exceluje svým výkonem! Hláška střídá hlášku a je tak nechutně vlezlý jako veš! :-D Tim Burton je borec a ví jak na mě :-) Winona Ryder taktéž paráda, málem bych na ni zapomněl :-) ()

Pitryx

Efekty na úrovni žáků první třídy, ale i přes tento trikový handicap je to svěží komedie, která jistě pobaví celou rodinu. ()

Rayen1

Je to strašná kravina, sympatický jsou jen Baldwin s Davis, a Keaton se celkem vyřádil, jen prostě nedostal tolik prostoru, i když se film jmenuje podle jeho postavy... Hele, třeba je to dobrej film, já prostě jen Burtona a jeho styl nemusím a nikdy jsem nemusel... 🤷‍♂️ Sem tam jsem se pobavil, ale znova na to už koukat nebudu... ()

Blazkowicz

Další z řady filmů, u kterých si osvěžuju hodnocení. Tady to ale zůstane stejné, protože navíc to prostě nemá. Beetlejuice vypadá jako super postava, ale skoro vůbec tam není kromě poslední čtvrthodinky. Ten ústřední páreček je absolutně otřesný a celkově ten film postrádá šťávu. Je to prostě nuda. 2+* ()

mac000

Adam se ptá Beetlejuice: "Jakou máš kvalifikaci?" Beetlejuice: "No... Chodil jsem na Juilliard... Vystudoval jsem Harvardskou obchodní školu. Hodně cestuji. Zažil jsem černý mor a docela dobře jsem se při něm bavil. Vymítače ďábla jsem viděl asi stošedesátkrát a pokaždé mě baví víc a víc... A TO NEMLUVÍM O TOM, ŽE MLUVÍŠ S MRTVÝM CHLAPEM... Tak co ty na to? Myslíš, že jsem kvalifikovaný? " ()

adamix

Krásna práca s praktickými efektami, smršť originálnych nápadov, výborný osemdesiatkový casting plný hviezdnych tvárí, plné vtipu a čierneho humoru a omnoho kvalitnejšie oproti súčasným hororovým komédiam urobených cez kopirák a bez duše. Presne TENTO Tim Burton mi dnes chýba a celkom ma prekvapuje, že až teraz môžeme očakávať pokračovanie. Za mňa 85%. ()

koty2201

Nevidel som od Tima Burtona veľa diel, ale Beetlejuice je jeden z tých filmov, ktoré mi od tohto špecifického tvorcu akosi nezapasovali a nemám z toho dobrý pocit. Nehovorím, že to je zlý film, ale pre mňa ide o príliš veľký bizár a príbeh je podaný dosť neorganizovane. Proste niečo sa deje, ale netuším prečo sa to deje, motív konania postáv vo väčšej časti filmu... Postavy sa občas chovajú nelogicky a rýchlo menia svoje postoje. Má to byť hororová komédia, ale nezasmial som sa ani raz, aj keď štýl gotického hororu to malo. Niečo ako Rodina Addamsovcov, len zatiaľ čo tá je super a baví ma ich štýl, toto ma nebavilo. Príbeh je pomerne jednoduchý, ale podaný divným spôsobom a akoby sa počas točenia na nejaké veci aj zabudlo. Vo veľkom dome na okraji malého mestečka žije manželský pár, Adam (Alec Baldwin) a Barbara (Geena Davis). Dôjde k autonehode a zistia, že sú duchovia a nemôžu opustiť dom. Nasťahujú sa im tam noví majitelia Charles (Jeffrey Jones), Delia (Catherine O'Hara) a ich dcéra Lydia (Winona Ryder). Delia je Lydiina macocha a tvorkyňa bizarných sôch. Lydia samotná je akási divná a chce z nejakého dôvodu zomrieť, lebo si nerozumie s macochou. Ale to očividne ani jej otec. No a Lydia prvá dokáže predchádzajúcich majiteľov vidieť. Manželia chcú z duchov spraviť atrakciu, duchovia chcú rodinu vyhnať. Ale nakoniec tu je happyend a rodina ostane bývať s duchmi. Takže fajn, len to je natočené tak, že som tomu neprišiel na chuť. Ou, a ešte je tu samozrejme titulná postava Beetlejuica (Michael Keaton), čo je duch, ktorý sa vzoprel pravidlám a chcel by živých zabíjať a je z neho záporák filmu. Ale mne prišiel tak trochu navyše. Postavy sú napísané celkovo tak dosť nezáživne a až na Lydiu a Beetlejuica ma nezaujímali. Herecky to teda bolo slabé a vôbec neviem prečo. Pretože títo herci sú legendy, ale tuto to nejak nefungovalo. Za to Winona Ryder bola vtedy kočka a aj teraz to je "MILF" dáma, takže o tom potom :D A tu bola tak divná až ma herecky zaujala najviac. Michael Keaton tu je tak vyšinutý duch a bez akýchkoľvek zábran, že rozhodne bol naj postavou filmu. Len akosi z hľadiska deja nejakým spôsobom nie až tak podstatnou. Paradoxne. Po technickej stránke to je podarený film aspoň v niečom. Kamera je v poriadku, pretože sa tu museli často hrať s perspektívou. Vizuálne efekty neviem nakoľko môžem hodnotiť, pretože netuším či to bolo na tú dobu (1988) skvelé alebo priemerné. Dnes také triky pôsobia až parodicky a smiešne. Kostýmy, masky a zasadenie deja sú špecialita Tima Burtona, takže ak poznáte jeho štýl, tak tu to vidieť hneď od začiatku. Ten bol skvelý vždy. Zároveň je to asi najväčšie plus filmu. Hudba je od Dannyho Elfmana, takže tu nie je o čom. Preukázal svoj talent niekoľkokrát a moja srdcovka od neho je Spider-Man trilógia.  Takže bohužiaľ, mne sa toto veľmi nepáčilo, aj keď to nie je úplná katastrofa. Len nejde o moju šálku kávy. Uvidím, že čo bude zač pripravovaná dvojka, ale veľa od toho nečakám. Odporučiť to nemôžem, ale nevylučujem, že niekomu inému sa to páčiť nemôže. () (méně) (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019