Co zbývá manželskému páru duchů (Geena Davis a Alec Baldwin), když se do jejich obrovského domu v Nové Anglii nastěhují módní Newyorčané? Samozřejmě najmout "bio-exorcistu” na volné noze, aby vetřelce vyděsil. (oficiální text distributora)

*Elfík*

Na Tima Burtona to samozřejmě ještě moc nevypadá, však je to jeden z prvních filmíků. Oceňuji výběr herců, proti jejich výkonům opravdu nic nemám. Zvlášť je mi sympatická mladičká gothička. Chemie mezi hlavními herci funguje výborně, nápad s maketou městečka obstál na výbornou (u mě ano, nejsem si jistá u vás...) a představa posmrtného života je vše, jen ne děsivá. A to je dobře, protože pokud se někde objeví Beetlejuice, tak váš život na onom světě (nebo v mezisvětí) bude mnohem příjemnější. Trochu mi připomíná Jokera z Batmana, však Tim tu jeho stylizaci použil o rok později na Jacka Nicholsona. Přemýšlím, zda-li by film obstál u dětí v převleku pohádky nebo ho navrhnout dospívajícím v jejich temných náladách. Takže, pokud máte rádi Timovy šílené nápady a jste ochotni zajít až za hranici vaší i jeho fantazie, potom doporučuji Beetlejuice. Pokud jste ani jednu z těchto podmínek nesplnili, pak vám nezbývá nic jiného, než se užírat v sebelítosti, popíjet pomerančový džus a v duchu si nadávat, že jste byli zbabělí a na tohoto šíleného chlapíka jste neměli odvahu. Gratuluji! ()

Trevor

Hodnotenie 11.666 - prečo k nemu nepridať hororovú komédiu, ktorej pokračovanie nás o 2 roky - možno - čaká v kine. Táto verzia mala nepochybne svoje čaro, ale predsa len tie efekty sú už v dnešnej dobre trochu za zenitom a nie je to až taká filmová klasika aby jej človek z nostalgie pridal ešte jednu hviezdičku navyše. Rozhodne táto streštená komédia pobavila, avša zub času sa na nej už výrazne podpísal a aj preto je čas na pokračovanie, či remake. ()

Anglie

Tahle duchařská komedie se Burtonovi rozhodně povedla. S takovým hereckým obsazením se ostatně ani není co divit.. Za pozornost stojí triky. ()

Parlay

Milá, roztomile naivní, hravá, vtipná, svižně ubíhající a krátká filmová jednohubka, reprezentantka rané Timovy tvorby, která se sice nemůže rovnat s jeho nejpovedenějšími kousky, avšak nelze ji upřít švih a osobní kouzlo :-) ()

hhannie

Snad úplně první z duchařských komedií, kterou jsem měla tu čest jako malá vidět. Pamatuji si, že jsem se poprvé u Beetlejuice strašně bála, teď se tomu směju a nedokážu pochopit proč. :-) Paradoxem ovšem byla scéna s "týpkem" s mrňavou hlavou v závěru: ta mě dokázala pobavit i tehdy. :-) Beetlejuice je současně jeden z mála filmů, které mohu vidět stále znovu a znovu, a neomrzí mě. Zajímavé je jedno: v tom roce 1998 nebo 1999 (nejsem si teď jsitá, tipuji) jsem vůbec netušila, že režisérem je Tim Burton, který si mou přízeň získal později snímky jako Corpse bride či Charlie and the chocolate factory. ()

Jigy

Čistá Burtonovská práce. Přesně tyhle filmy mám od něj rád, vtipné, temné a plné překvapivých nápadů a detailů, které potěší. Dokáže si dělat srandu z věcí jako je smrt s takovou lehkostí jako málo kdo. Velmi se mu povedlo i herecké obsazení, ale nad všemi vyniká Keaton jehož drzí, vlezlý a protivný Beetlejuice je nezapomenutelný. Škoda jen, že nedostal ještě více prostoru. ()

Nuala

Skvělá zábava a hlavně úžasní herci. Novějším filmům Tima Burtona se to sice nevyrovná ani zdaleka, ale i tak si tenhle film užijete a pobavíte se. ()

Morloth

Co říci, klasický Burton. Ztřeštěný, s mrtvolkami, šílenou vizuální podobou a absurdním příběhem. Kde jinde se podaří, že na začátku filmu oba hlavní protagonisté zemřou? Film, ač nemá téměř žádný děj, rozhodně pobaví. Kdo mi však bohužel povětšinou nesedl, byl Michael Keaton, který to s tím přehráváním trochu přehání a oproti Batmanovi si tady vystřihl spíše Klauna, jenže není Nicholson. Jinak Winona Ryder je nádherná a Alec Baldwin s Greenou Davis jsou sympatičtní. I ztřeštěná rodina, zejména strýček Otho v podání Glenna Shadixe, mne pobavila. No dobré no, ale Burton má jistě lepší kousky. ()

HappySmile

Fantazie Tima Burtona se tady nezapře. Film je to zajímavý a jsou tu super momenty, ale přece jenom se všechno rozjíždí tak nějak pomalu a než se začne doopravdy něco dít, tak už je pomalu konec. A chudák Beetlejuice se tady ani moc neohřál, i když je po něm snímek pojmenován. Jinak ale musím říct, že hvězdná sestava, která se tu sešla, nezklamala a ta hudebně-taneční scéna prostě neměla chybu. ()

zdenotvor

Veľmi zábavná duchárska komédia s perfektne vypracovanou temnou atmosférov. Burtonove filmy milujem,majú v sebe nejaké kúzlo ktoré vo mne vyčaruje také picity aké nedokáže navodiť žiadny iný režisér. ()

MartinNDL

I nejslabší Burton je mnohem lepší variantou Helloweenu pro rodinu s dětmi než česká verze "Kačenka a strašidla". Danny Elfman složil typicky zábavnou hudbu, Winona Ryder dokazuje, že kategorie divnokrásná, resp. sexy dívka pro lidi s menší či větší perverzí je její doménou. Taneček u stolu je nezapomenutelná scéna, ale jinak je to spíše průměr s několika super výkyvy a výborným Michaelem Keatonem. Ocenil bych více krve, nějaký ten sex a vulgarity a méně roztomilosti. ()

Martin741

Reziser Tim Burton vo svojich zaciatkoch nijak filmarsky neohuril, videli sa mi filmy Frankenweenie a Alfred Hitchcock uvadi. Tento film ma tuctovu zapletn´ku, nudne tempo, planych hercov - Baldwinov je jak hadov, Majkla Kytna som nikdy nemusel, vlastne ho doteraz neznasam. Ale dobre, nijak to nenahodnotim, lebo Burton mal prelomovy film - Batman 1989 - este stale pred sebou. na to, ze bol dost neznamym filmarom je dost pozoruhodne, ze ziskal az 15 milionov, a Burton ma jednu dobru vlastnost - dokaze podla mna vyzmykat maximum aj z menej schopnych a menej talentovanych hercov -uz spominany Baldwin, Dzefry Dzouns ale aj taka Winona Ryder u mna nikdy nemala na kultovvu Gloriu Swanson, ze jo. To je velke plus oproti takemu Terens Malickovi - ten, ako je zname, hercov nevedie vobec : 40 % ()

honajz2

A další film, co jsem kdysi viděl a hodnocení mi tu bůhvíproč chybí... Strašně by mě zajímalo, jestli jsem tolik filmů opravdu nehodnotil nebo mi tu zmizelo hodnocení. Ale vzhledem k tomu, že si u většiny filmů pamatuji, že jsem je kdysi hodnotil, volil bych možnost 2. Viděl jsem to už pár let zpátky, pro nějaké podrobnější hodnocení bych to musel vidět znova, každopádně kdysi se mi to sice docela líbilo, ale ne tolik, abych z toho byl nadšený. Víc k tomu zatím napsat nemohu, ale Beetlejuice si rád zopakuji, takže někdy v budoucnu po druhém zhlédnutí se zde rozepíšu. Zatím zůstanu u lepších 3* ()

Vyhy

Krásně Burtonovské, s několika narážkami na jiné filmy, se zajímavou myšlenkou pohledu ze strany duchů, s pár fajn vtípky.... přesto mi vadil Keaton coby Beetlejuice. Až už jméno Beetlejuice nenapíšu, protože by to bylo potřetí... ()

MrPierc

Jako malý jsem tento film viděl, ale nic jsem si nepamatoval. Dost mě překvapilo, jak je film šílený i zábavný. Netušil jsem, že Beetlejuice hraje Michael Keaton = hrál naprosto skvělě, byl tak uřvaný, drzý , skvělé hlášky. Tim Burton mi vždy vadil svým skoro EMO stylem, mrtvolným, ale zde se to moc hodilo. Alec Baldwin zde hrál snad jedinou pozitivní roli svého života :-) Catherine O'Hara hrála nejlépe díky své prezentaci hysterie a maloměšťáctví. A song na konci je LEGENDARY !!! : Jump In The Line - Harry Belafonte. ()

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

Beetlejuice 2 bude spoléhat na praktické efekty

06.06.2023

Právě v těchto dnech probíhá ve Velké Británii natáčení nejnovějšího snímku populárního amerického režiséra Tima Burtona a zároveň pokračování jednoho z jeho raných děl po více než 35 letech,… (více)

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

Beetlejuice 2 přidává Jennu Ortegu

10.05.2023

Je to oficiální, studio Warner Bros. schválilo legendárnímu Timu Burtonovi (Ospalá díra, Střihoruký Edward) sequel k jeho kultovní hororové komedii Beetlejuice, v němž se vrátí jak Michael Keaton,… (více)

Ztratí studia práva na slavné značky?

Ztratí studia práva na slavné značky?

04.10.2019