Komedie, která ale oproti svému původnímu záměru místy spíše děsí. Nebo scifi horor, který má být trochu komediální? Řekl bych, že to je hlavní problém tohoto snímku. Přestože mám Tima Burtona rád, myslím si, že tohle trošku nezvládl. Další problém je to, že film měl premiéru naplánovanou na stejný čas jako "Den nezávislosti", ale kvůli němu byl přeložen a posléze nechtěně vnímán jako jeho parodie, kterou v žádném případě není. Přesto je to uchylárna, která stojí za zhlédnutí. Navíc, kde uvidíte tolik Hollywoodských es v jednom filmu pohromadě?... umírat...(23.3.2005)

Celkem milá kravinka. Nepřátelští mimozemšťané napadnou Zemi a kosí vše, co jim přijde do cesty ve značně odvázané režii Tima Burtona a s plejádou známých herců. Jedná se o poněkud nevyrovnané dílo s přísadou černého až jedovatého humoru. Řada scén vynikajících a některé úmyslně nedokonalé. Bizarní dílko, ovšem pochybuji, že český divák se dokonale orientuje v klasických scifi filmech, kterým je tohle dílo věnováno jako pocta. 60%(11.2.2009)

• Lucasion

Mars útočí! je rozhodně nejhorší snímek od Tima Burtona. Je to hvězdně obsazený snímek - Nicholson, Brosnan, DeVito, J.Fox a Portman. Ale tenhle snímek mě rozhodně minul. Místo komedie se jedná o totálně nezáživný film. Spíš jako komedie se jedná o zajímavou satyru a pocta hororům z 50tých let. Jasně, já to beru. I když je určitě zajímavé vidět mladičkou Portman, tak přesto jsem se nehorázně nudil. Místy je poznat Burtonova tvorba. Viz sešívání těl, kostry na každém rohu. A aby si marťan četl Playboy, to opravdu může vymyslet jen Burton. Tak jak zůstal Michael J.Fox ve strnulé póze, tak já zůstal v takového póze po celý film. Nezlobte se, na mě pane Burtone, ale tady jste zkrátka šlápl vedle. (44 %)(13.4.2014)

Jedno z nejcáklejších vesmírných dobrodružství, které kdy vzniklo, představí vizionář Tim Burton. Jak šíleně bychom dopadli, kdyby byl Jack Nicholson prezidentem, a na planetu Zemi se zrovna rozhodli zaútočit emzáci? Proč můžeme být rádi, že máme mozkovnu ukrytou v lebce? A škodí klasická hudba zdraví? Všechny odpovědi naleznete právě a jen zde, stejně jako rozdováděného Michaela J. Foxe, Pierce Brosnana nebo Dannyho DeVito. Fakt úlet!(8.1.2014)

• tron

Chápem, že Burtonovi išlo o láskyplné parodovanie/vzdanie pocty starým béčkarským sci-fi filmom, takže nenapadnem primitívne triky (lebo sú vlastne takmer geniálne... to som prehnal, ale viete, čo tým myslím) ani morbídny zmysel pre humor, ale MARS ÚTOČÍ! skrátka akosi nevyšiel. Do prvej polovice je prekvapivo nudnou prehliadkou hereckých - a iných - hviezd (od Nicholsona cez Closeovú, až po Toma Jonesa), v druhej nečakane spod kontroly sa vymknuté monštrum, ktoré ponúka už len drsné vyvražďovanie hereckých hviezd všetkých váhových kategórií. Asi som stratil zmysel pre humor.(22.12.2004)

• - Tim Burton se inspiroval fenoménem 50. let, a to sérií "béčkových" sci-fi filmů o invazi nepřátelských mimozemských civilizací z vesmíru. Výtvarné pojetí však přímo odkazuje ke kdysi populárním žvýkačkovým obrázkům firmy Topps. (hippyman)

• - Mimozemšťané se moc neliší od podoby, jež jim vdechl H. G. Wells ve svém románu Válka světů a kterou dodrželi i autoři jeho filmové verze z roku 1953. (hippyman)

• - V scéne, kedy na Veľkonočnom Ostrove mimozemšťania búrajú sochy Moai, bol použitý záber z filmu Rapa Nui - Stred Sveta (1994). (Jello Biafra)