Hlavne v prvej polhodinke dosť rozpačitý film. Dlho to bolo až príliš áčkové béčko a Burton trashovosť veľmi krotil. Našťastie ku koncu to už bolo lepšie. Chcelo by to ale viac ničení amerických symbolov laserovými lúčmi z mimozemských lodí. Cameo role sú vynikajúce, Burton zabíja jednu hviezdu za druhou, ale najlepším bol aj tak Tom Jones! Hlavne posledný záber filmu ma rozosmial na dlhú dlhú chvíľu. Ten chlapík je génius ... It's not unusual to see me cry, oh I wanna' die!(5.5.2007)

• MISSha

Těžko se mi to říká ale ten film je prostě špatný-přemrštěný bláznivý mišmaš,který nezachrání ani plejáda hollywodských hvězd v režii zde netypického Tima Burtona. Já vím, že je to parodie na sci-fi filmy z padesátek a šedesátek ale tohle se vážně nedalo. A jak jsem už napsala ke Spielbergově Hookovi- i mistr tesař se jednou utne,''černý petr'' bohužel padl i na mého milovaného Burtona.(19.4.2010)

Mars attacks je dobrá komedie. V době svého vzniku ho neznalí lidé nešťastně brali jako parodii na Independence Day. Asi kvůli explodujícím památkám. To je ale nesmysl, jednak Independence Day parodovat nepotřebuje, je sám sobě karikaturou, a dále smysl exitence Mars Attacks, má kořeny mnhohem hlouběji v minulosti. V knižní předloze a v béčkových sci-fi padesátých let. Jednou již toto téma Tim Burton nakousnul Ed Woodem, a teď se k němu vrací sám v pozici jakoby béčkového režiséra. Myslím, že film je vydařenou parodií na staré naivní sci-fi a katastrofické snímky. Zároveď Burton vtipně zakomponoval a inovoval onu již dávnou přežitou sci-fi estetiku 50.let. Vtipná je především typologie postav, typická pro katastrofický žánr. Bývalý boxer, vracející se k manželce, abstinující budhistka Annette Bening atd. Dost se mi líbil například Martin Short v roli PR poradce, ten se fakt trefil. Svkěle zahrála svůj výstup i marťanská sonda Lisa Marie.(23.1.2009)

Mě tedy vůbec neudivuje, že takovou blbost natočil zrovna Tim Burton. Ten mi totiž už od pohledu připadá jako hodně svérázný člověk, což se tady jen potvrdilo. Snímek zpočátku plný utahaných a nudných dialogů se postupně promění ve směsici těch nejšílenějších akčních scén v hlavní roli s tak bláznivě vypadajícími mimozemšťany, že se to prostě nedá popsat. Bohužel to ale není ani zdaleka tak vtipné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nebýt Jacka Nicholsona, který dokonale ztvárnil roli amerického prezidenta, kdo ví, jak by tahle šílenost dopadla. Takhle je to výhradně díky němu ještě na 3*.(3.6.2012)

Nedoceněný film. Ona to totiž není pouhá parodie na sci-fi kategorie B. Je to především parodie na typické schéma amerických katastrofických velkofilmů typu Armageddon, Den Nezávislosti atd. Je vpodstatě jedno, jestli útočí na Zemi mimozemšťané, Godzilla, King Kong nebo raptoři, tenhle film paroduje spíš ten princip. A to dělá zatraceně dobře; mně osobně všechny ty nacionalistické výlevy, kde vystupují inteligentní prezidenti (ha ha), neohrožení hrdinové, připravení položit svůj život při nejbližší možné příležitosti za zpěvu 'Hvězd a pruhů', pěkně lezou na nervy. A to megalomanské obsazení je zde právě proto - kdo by totiž čekal, že tito populární a milovaní představitelé Hollywoodu takřka všichni zemřou nedůstojnou smrtí? Tim Burton je starý lišák... ;-) 70 %(20.2.2003)

• - Lisa Marie ani jednou nemrkla. (fannah)

• - Annette Bening se při ztvárnění Barbary Landové inspirovala výkonem Ann-Margaret ve filmu Elvis: Viva Las Vegas (1964). (Olík)

• - Všechny armádní uniformy, tanky, jeepy a děla pocházejí z padesátých let. (fannah)