Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Davies182
  ****

  Jedno z nejcáklejších vesmírných dobrodružství, které kdy vzniklo, představí vizionář Tim Burton. Jak šíleně bychom dopadli, kdyby byl Jack Nicholson prezidentem, a na planetu Zemi se zrovna rozhodli zaútočit emzáci? Proč můžeme být rádi, že máme mozkovnu ukrytou v lebce? A škodí klasická hudba zdraví? Všechny odpovědi naleznete právě a jen zde, stejně jako rozdováděného Michaela J. Foxe, Pierce Brosnana nebo Dannyho DeVito. Fakt úlet!(8.1.2014)

 • Vitason
  ***

  Je docela logické, že Tim Burton natočil Mars útočí! právě po Ed Woodovi, protože s trochou nadsázky by se Mars útočí dal označit za pokračování filmu o potrefeném režisérovi. Burton tímto snímkem vzdává hold horrorům z 50. let a jejich nekorunovanému šaškovi. Létající talíře vypadají jako z filmů Eda Wooda (jen mi chyběly provázky, které by je držely) a k dokonalé podobě chybí jen postava něco jako vypravěče (nějaký Bela Lugosi). K této poctě sehnal Burton neskutečné obsazení v čele s Jackem Nicholsonem jako nerozhodným presidentem USA. Je chvályhodné, že se Burton nestydí toto obsazení jakkoliv vybíjet. Ovšem hlavním tahounem jsou skvěle zvládnutí marťané se svým zvláštním jazykem. K tomu všemu napsal Danny Elfman trochu nadsazenou ale trefnou hudbu. Jediné co tak může mrzet je, že film s takovými triky a obsazením nedostal vtipnější scénář.(4.7.2007)

 • tron
  **

  Chápem, že Burtonovi išlo o láskyplné parodovanie/vzdanie pocty starým béčkarským sci-fi filmom, takže nenapadnem primitívne triky (lebo sú vlastne takmer geniálne... to som prehnal, ale viete, čo tým myslím) ani morbídny zmysel pre humor, ale MARS ÚTOČÍ! skrátka akosi nevyšiel. Do prvej polovice je prekvapivo nudnou prehliadkou hereckých - a iných - hviezd (od Nicholsona cez Closeovú, až po Toma Jonesa), v druhej nečakane spod kontroly sa vymknuté monštrum, ktoré ponúka už len drsné vyvražďovanie hereckých hviezd všetkých váhových kategórií. Asi som stratil zmysel pre humor.(22.12.2004)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. V úvodu filmu běžící hovězí pečeně, pak nastupuje plejáda holywoodských hvězd. Od přistání Marťanů už to je zábavná a vtipná parodie na scifárny Dnem nezávislosti počínaje. Mimochodem, oba filmy vyšly ve stejném roce, to asi nebude náhoda. A taky design Marťanů s legračními dětskými pistolkami byl úžasný, za hudbou praskající hlavy se zeleným mozkem hvězdu přidávám. "Uaágagagagagaga!" Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=VYHeZCEFwhI(4.6.2010)

 • genetique
  ***

  Mega haluz, ktorá si právom vyslúžila titul zhovadilosť desaťročia. Je však smutné, že po tomto filme začali vznikať sračky ešte väčšieho rangu takmer každoročne a ktoré sa bezducho vyhlasujú za paródie. Je smutné, že tieto výplachy majú v podstate ešte väčšiu obľubu u dnešného publika, väčšie tržby a týmpádom nič nebráni tomu aby sa do kín stále tlačili. Tento Butonov počin mal aspoň akú-takú dôstojnosť, mal nápad, smial sa sám so seba, herci parodovali perfektne a záverečná pointa bola neskutočne dementná, no o to zapamätateľnejšia. 70%.(13.1.2013)

 • - Poslední film, ve kterém hrála Sylvia Sidney. (fannah)

 • - Film byl nominován na ceny Hugo Award a MTV Movie Award. (hippyman)

 • - Christina Applegate (ve filmu hraje opravdu dívku Sharonu vojáka Billyho Glenna) se objeví jen ve třech krátkých záběrech, v nichž pronese pouhé dvě věty: [loučí se s Billy Glennem] "Buď vopatrnej ano? Nenech se tam zabít!" a ve své poslední scéně ještě pronese: [ukazuje na Marťany] "Koukej!" a "Ááááá!". Přesto v úvodních titulcích proběhne její jméno jako šestnácté z 22 uvedených a v závěrečných titulcích běží jako 24. ze sedmdesáti herců. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace