Reklama

Reklama

Z rudé planety zamíří k Zemi stovky létajících talířů. Zatímco americký prezident řeší otázku, zda chystat uvítací projev, nebo vyhlásit pohotovost armádě, zbytek světa žije obvyklými starostmi. Ovšem jen do chvíle, než marťané zlikvidují uvítací výbor, poté americký kongres a vzápětí zaútočí po celém světě. Zvesela a s nebývalou vynalézavostí, pokud jde o způsoby zabíjení. Hravě přitom odrazí všechny pokusy o protiútok, a tak se zdá, že dny lidstva jsou sečteny. Až Richie Norris, kterému se podaří zachránit před smrtí svou babičku, přijde na to, že jedinou účinnou zbraní proti marťanům je její oblíbená písnička, Indiánská píseň lásky v podání Slima Whitmana. Zanedlouho zní písnička ze všech reproduktorů a Marťané padají jako mouchy. Možná, že se lidstvu přece jen podaří přežít. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (747)

May 

všechny recenze uživatele

Většina filmařů se drží svého „zažitého“ žánru, ale to rozhodně není případ Tima Burtnona. Edward Scissorhands, Beetljus, Sleepy Hollow všechny tyhle filmy se od sebe liší žánrem, ale přesto jsou v hlouby své duše stejně podivné a tajuplné. A ani Mars Attack není výjimkou; mimozemšťané snažící se vyhladit lidskou rasu, pojatí ale s vtipem, nejedná se o slizké hobotnice jako v Independent Day a ani nic podobného jako je/byl Alien, ale o „sympatická“ zelená stvoření s originálním jazykem. Když jsem byla malá, vyděsil mě tenhle film k smrti, za každým závěsem jsem čekala zelenou příšerku s pistolkou:) ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Tak jak to shrnout? Nesnáším Toma Jonese, miluju Natalii Portman (soutěž o nejkrásnější prezidentskou dceru konečně našla vítězku:))...kromě nich se tu vyskytuje ještě naivní prezident Jack Nicholson, nesnesitelná první dáma Glenn Close, slizký intoš Brosnan a nesympatická fiflena Sarah Jessica Parker (tímto se omlouvám všem milovníkům Sexu ve městě i mimo něj, tam jí to vyjímečně sluší) ....ale co je hlavní deviza téhle naprosto příšerně (u)jeté parodie na Den Nezávislosti (který už sám o sobě je parodií) a na "klasické" SCI-FI z 50. let? No přece naprosto geniální mimozemšťané a hlavně jejich mluva:)) ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Chápem, že Burtonovi išlo o láskyplné parodovanie/vzdanie pocty starým béčkarským sci-fi filmom, takže nenapadnem primitívne triky (lebo sú vlastne takmer geniálne... to som prehnal, ale viete, čo tým myslím) ani morbídny zmysel pre humor, ale MARS ÚTOČÍ! skrátka akosi nevyšiel. Do prvej polovice je prekvapivo nudnou prehliadkou hereckých - a iných - hviezd (od Nicholsona cez Closeovú, až po Toma Jonesa), v druhej nečakane spod kontroly sa vymknuté monštrum, ktoré ponúka už len drsné vyvražďovanie hereckých hviezd všetkých váhových kategórií. Asi som stratil zmysel pre humor. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Poněkud netypický film na Tima Burtona. Mírně rozháraná sci-fi, která asi původně chtěla být více vtipná, než nakonec je. Velká plejáda hollywoodských hvězd nepomohla režisérovi vytrhnout z paty trn v podobě nedokonalého scénáře, neboť svým rolím herci věnovali vesměs jen přiměřené množství energie, ale ani kapku navíc. Přesto není možné tento film šmahem odsoudit, neboť jako komerční zábava si stále ještě drží poměrně vysoký standart. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Tim Burton je buď psychicky labilní šílenec, anebo génius, jehož myšlenkové pochody nejsem s to pochopit. Anebo obojí. jedno však nelze popřít - Mars útočí není normální film a bude-li se vám líbit záleží právě na vašem duševním stavu. Já zůstávám neutrální. 55% Zajímavé komentáře: Gemini, codeas, Cassandra, spaceboyCZ, kitano, marshall ()

Galerie (156)

Zajímavosti (47)

  • Christina Applegate (ve filmu hraje opravdu dívku Sharonu vojáka Billyho Glenna) se objeví jen ve třech krátkých záběrech, v nichž pronese pouhé dvě věty: [loučí se s Billy Glennem] "Buď vopatrnej ano? Nenech se tam zabít!" a ve své poslední scéně ještě pronese: [ukazuje na Marťany] "Koukej!" a "Ááááá!". Přesto v úvodních titulcích proběhne její jméno jako šestnácté z 22 uvedených a v závěrečných titulcích běží jako 24. ze sedmdesáti herců. (hippyman)
  • Kravata Jacka Nicholsona během jeho projevu zmizí - parodie na film Pár správných chlapů, kde ve finální scéně v soudní síni ztratí kravatu. (fannah)

Reklama

Reklama