Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. V úvodu filmu běžící hovězí pečeně, pak nastupuje plejáda holywoodských hvězd. Od přistání Marťanů už to je zábavná a vtipná parodie na scifárny Dnem nezávislosti počínaje. Mimochodem, oba filmy vyšly ve stejném roce, to asi nebude náhoda. A taky design Marťanů s legračními dětskými pistolkami byl úžasný, za hudbou praskající hlavy se zeleným mozkem hvězdu přidávám. "Uaágagagagagaga!" Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=VYHeZCEFwhI(4.6.2010)

Titul "Mars útočí!" natočil v roku 1996 rešpektovaný americký režisér Tim Burton. Je to neprávom nedocenený snímok. Veď každý komu sa páčia staré sci-fi filmy z päťdesiatých a šesťdesiatých rokov minulého storočia musí pri tom chrochtať blahom. Má to úžasný retro look. Jednoduchý príbeh o invázii marťanských mozgoskeletonov na Zem natočil maestro Burton svojim jedinečným štýlom. Je vidieť, že ho to bavilo. Do tohto projektu sa zapojila celé plejáda výborných hercov na čele s grandióznym Jackom Nicholsonom, ktorý tu svárnil dokonca až dve postavy. ****(30.11.2016)

Ano, jeden z nejslabších (možná nejslabší) Burtonových filmů. Jenže mně připadá, že natočil přesně to, co chtěl. :) Parodujíc filmy o invazi někdy z poloviny 20. století, americký nacionalismus i nejvyšší hlavy americké společnosti (sedící v Bílém domě) se režisérovi podařilo (neřekl bych bez humoru) jemným způsobem vykreslit jatka z Marsu. :P "CHŇA CHŇA CHŇA" A navíc..kde můžete vidět hlavní postavy umírat jako na běžícím páse?! :D(19.2.2008)

Mars attacks je dobrá komedie. V době svého vzniku ho neznalí lidé nešťastně brali jako parodii na Independence Day. Asi kvůli explodujícím památkám. To je ale nesmysl, jednak Independence Day parodovat nepotřebuje, je sám sobě karikaturou, a dále smysl exitence Mars Attacks, má kořeny mnhohem hlouběji v minulosti. V knižní předloze a v béčkových sci-fi padesátých let. Jednou již toto téma Tim Burton nakousnul Ed Woodem, a teď se k němu vrací sám v pozici jakoby béčkového režiséra. Myslím, že film je vydařenou parodií na staré naivní sci-fi a katastrofické snímky. Zároveď Burton vtipně zakomponoval a inovoval onu již dávnou přežitou sci-fi estetiku 50.let. Vtipná je především typologie postav, typická pro katastrofický žánr. Bývalý boxer, vracející se k manželce, abstinující budhistka Annette Bening atd. Dost se mi líbil například Martin Short v roli PR poradce, ten se fakt trefil. Svkěle zahrála svůj výstup i marťanská sonda Lisa Marie.(23.1.2009)

Nedoceněný film. Ona to totiž není pouhá parodie na sci-fi kategorie B. Je to především parodie na typické schéma amerických katastrofických velkofilmů typu Armageddon, Den Nezávislosti atd. Je vpodstatě jedno, jestli útočí na Zemi mimozemšťané, Godzilla, King Kong nebo raptoři, tenhle film paroduje spíš ten princip. A to dělá zatraceně dobře; mně osobně všechny ty nacionalistické výlevy, kde vystupují inteligentní prezidenti (ha ha), neohrožení hrdinové, připravení položit svůj život při nejbližší možné příležitosti za zpěvu 'Hvězd a pruhů', pěkně lezou na nervy. A to megalomanské obsazení je zde právě proto - kdo by totiž čekal, že tito populární a milovaní představitelé Hollywoodu takřka všichni zemřou nedůstojnou smrtí? Tim Burton je starý lišák... ;-) 70 %(20.2.2003)

• - Film byl nominován na ceny Hugo Award a MTV Movie Award. (hippyman)

• - Danny Elfman během natáčení hudby spolupracoval s hlavním kytaristou skupiny Oingo Boingo Stevenem Bartekem. (Olík)

• - První volbou do role profesora Kesslera byl Hugh Grant. (Olík)