prvním filmu se hlavní hrdina Karel Král ocitl v ženském těle. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou (Anna Polívková), psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Její doporučení klientům se trochu míjejí účinkem, Irena dostává výpověď z nájemní smlouvy v domě, kde má ordinaci a vzápětí přistihne svého přítele při nevěře. Nejlepším lékem na životní trable je vyrazit s kamarádkou Marcelou (Tereza Kostková) na víno. Kroky opilé Ireny následně vedou do stanu vědmy Zoltany (Zuzana Kronerová), kde vysloví osudové přání: Chci bejt chlap! Ráno se Irena probudí a ocitne se v podobné situaci jako Karel Král. Je v těle, které nenávidí, ale poté, co opadne prvotní šok, má možnost zjistit, jací muži vlastně doopravdy jsou.
Irena/Iren (Jiří Langmajer) se musí o sebe postarat a není nikdo, kdo by jí zpočátku uvěřil, že je to pořád ona. Nakonec jí podá pomocnou ruku soused Radim (Marek Taclík), který je odjakživa do Ireny zamilovaný. Věří jí a doufá, že někde tam uvnitř toho postaršího chlapíka je jeho milovaná a on ji jen musí, jako správný princ, osvobodit. Udělat z ženy muže není snadný úkol, a tak má Radim ve výcviku pořádné obtíže. (CinemArt)

Veeria

Úžasný film se skvělým hereckým obsazením. Stejně jako u jedničky tleskám hereckému výkonu Aničce Polívkové, tak tady tleskám Jirkovi Langmajerovi. Herecký koncert. Moc se mi líbil i Marek Taclík. Děkuji za tyto filmy, mám je oba moc ráda. :) A opět krásná písnička - Chci, abys věděla, kdo opravdu jsem. :) ()

quokam

Poctivá práce. Člověk si z kina odnesl přesně to, pro co si přišel. Ano, pracovalo to s nadsázkou a stereotypy, ale bylo to v rámci žánru. Nebyla to hluboká psychologicko sociální sonda do genderovych roli jednotlivých pohlaví české společnosti, ale to zrovna v tomhle filmu asi žádný platící divák v kině nehledal. Úkolem komedie totiž není vzdělávat či vychovávat, ale bavit a (ze)smesnovat v jakési hranici vkusu, kterou každý máme nastavenou trošku jinak. Komediální herectví J Langmajera si zaslouží potlesk a oceneni, zdatné mu nahrával Taclik, který film milým způsobem zlidšťuje. Poměrně solidně svým stylem "jako vždy" zahrala Polívkova. Zaujal mne i herec hrajícího pronajímatele prostor k ordinaci, bohužel jsem nedohledal jeho jméno, na druhou stranu kritický jsem k paní Kostkové. Uznávám slabší scénář, v nelogičnosti ději, zapomenutých properties a v odbytem závěru, který ma jednička lépe vypointovany. Dvojka se na nějakou závěrečnou pointu v podstatě vykašlala. To i Mrazík před šedesáti lety lépe vysvětlil, proč se Ivánek přeměnil zpátky z medvěda do cloveka. Zde bych se nebál ani zopakování nápadu z jednicky. Ale jinak pri plnem respektu k žánru filmu poctivých 60 (40+20 navíc za JL) pro. EDIT 25042022: Ještě k panu JL. Ono je velký rozdíl mezi dramatickým a komediálním herectvim. Takovy Jim Carry se v drtive větsine svych filmu ksychti jeste vice a jeste trapneji, než JL zde.  A presto je slavnejsi a bohatsi. Vykon JL nebyl ocividne odflaknuty, byl zalozen na poctive priprave, promene jeho obliceje v zensky byla hluboka a obdivuhodna. Za mne prozatim komedialni vykon minimalne tohoto mesice. ()

DK197

Já téma výměny těl v komediích prostě miluji. A proto mi zdejší hodnocení nejde do hlavy. Nejen že to bylo vtipné tak, že se smíchy lámalo celé kino, ale navíc to bylo perfektně zahrané. Pan Langmajer mi tady dokázal, že je to skutečně bravurní herec. Kdybych mohla dám těch hvězdiček i víc, protože tohle se opravdu povedlo. A jestli někdy vydají trojku, tak budu první, kdo si na to dobrovolně stoupne do fronty. ()

Bohdy67

Zatím co první film byl pro mě super komedie s excelentním výkonem Polívkové, kde šovinismus v podání ženy byl daleko "přirozenější" , než teatrální "pipinkovství" a snad až moc velké přehrávání v osobě Langmajera....Ano, jsou tam vtipné scény, ale drtivá většina prvnotních vtipů je prostě a jednoduše stupidní až trapná...Viz nošení podprsenky, šilhající golman a přebuznělé vystupování... Když se stal Langoš Polívkou, mohl si dovolit nosit kalhoty a kecky a bylo to v pohodě. Tady Langoš v kalhotkách, podprdě a stupidním kostýmku??? Jako fakt??? Snad i " pravá blondýna" kdyby se ráno probudila s pinďourem a bez koz, by si nevzala podprdu a snažila se vylézt na ulici jako normální člověk a ne přepindělá homokláda!!! Jako dobře. Langmajer ty pohyby a gesta má skvěle naučené, ale je to až moc velké přehrávání.... V jedničce to působilo alespon trochu originálně, tady to působí nuceně a stupidně. Asi tomu dám někdy ještě jednu šanci, ale zatím teda děs běs. 20% ()

soukyd33

Pokud přežijete prvních 20 minut, pak už se budete dobře bavit. 😄 Tohle asi nepochopíte. Herecké výkony super. Hlavní hrdina, excelentní. Herecké obsazení super. Soundtrack dobrý. Zvuk dobrý. Příběh je průměrný, a závěr moc urychlený. Poznámka: Pokud by měl být další díl, nevím o čem by byl. 🤔 Hvězdiček 3 ()

matous20063

Velice jednoduchej film, poměrně celý film stojí na celém faktoru, a to je herecký výkon Langmajera. Jeho práce je fajn není to nic převratného a úkol splnil, film prakticky stojí za něco jen kvůli němu. Všechny vedlejší postavy jsou tam jen aby se neřeklo. Příběh samotný je hrozný klišé. 55% ()

zekon

Jiří Langmajer si film evidentně užíval a opět ukázal že umí hrát! Scénář dost kulhal, ale film zabavil. ()

vinducha

Za mě ještě o krapet zábavnější než 1.  Jako Radim s Irenou byla prostě parádně sehraná trojka. A P. Šimčík měl klidně dostat víc prostoru. ()

FatimaO

Mohli bychom se tak nějak domluvit, že nám pan Havlík slíbí, že trojku už nenatočí a my budeme dělat, jakože ani tahle dvojka se nestala... ()

Kekik

Taková kravinka, roztomilá. Jiří Langmajer zahrál ženu skvěle. Já v něm Aničku viděla. Na relax při vaření úplně ideální film. ()

vojacekr

Typicky českým rukopisem zručně napsaná nehumorná, rádoby komedie, která probouzí pocity studu a lítosti nad všemi členy tohoto počinu i v tom největším cynikovi. Bylo mi stydno, jaká atmosféra na place u natáčení se promítla do filmu. ()

Dragoon

Tak takhle jsem se už dlouho nenasmála! Langmajer byl úžasný jako vždy a Polívková to samé. Všechny herecké výkony byly skvělé. Prostě skvělá komedie. ()

Ttalgi

Začátek byl dost trapný. Opilou Polívkovou už nechci v životě vidět a to ji mám jako herečku jinak ráda. Nechápala jsem, proč se z ní po proměně stala slepička, ale budiž, chtěli co nejvíc upozornit na to, že v mužském těle je žena. Kamarádka Marcela bez špetky sebevědomí ze sebe udělala jen otvory na používání, na druhou stranu taková žena by si asi ani nevážila, kdyby ji chlap respektoval jako ženu.  Od poloviny se to zlepší, ale i tak to je pořád jen průměr, jednička byla prostě lepší, nejak jsem tam tu proměnu víc věřila.  Každé pohlaví, ať už jste žena nebo muž, má pro i proti a nikdo nemůže tvrdit, že to ten druhý má lehčí. Na druhou stranu by mohlo být zajímavé si vyzkoušet, čím si to opačné pohlaví každým dne prochází :) ()

Annaroz

Zatímco jednička byla docela vtipná, tohle byl trapný úlet. Hlavní protagonista se choval jako mimozemšťan, který vůbec netuší, která bije a nikoliv jako převtělená žena... ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!