Osmnáctiletý Matthew Kidman je studentem posledního ročníku střední školy. Zatímco ostatní spolužáci si užívají sex a alkohol, on má pocit, že dosud pořádně nežil. Je to slušňák a předseda studentské rady. Už má jisté, že po střední půjde studovat na Georgetown University. Podařilo se mu uspořádat sbírku, kterou se vybralo 25 tisíc dolarů, aby geniální kambodžský student mohl přijet studovat do USA. Matthew má dva kamarády, kteří jsou na tom podobně jako on, Eliho a Klitze. Říká jim, že by to chtělo změnu, poslední ročník školy si pořádně užít. Ale vypadá to beznadějně. Jednou večer, když jde Matthew vynést odpadky, spatří novou mladou sousedku, dokonalou sexbombu. Dozvídá se, že se jmenuje Danielle a bude ve vedlejším domě nějakou dobu bydlet. Matthew má pocit, že potkal dívku svých snů. Je zamilovaný a Danielle jeho zájem opětuje. Ona v okolí nikoho nezná, takže spolu začnou trávit hodně času. Matthew je nadšený a šťastný a Danielle má v plánu pořádně si užívat. Třeba spolu skočí do cizího bazénu, nebo jdou na večírek, kam by Matthew a jeho kamarádi sotva kdy šli. Na večírku se zamilovaný pár poprvé políbí. Milostná idylka se zvrtne ve chvíli, kdy Eli vyšťourá, že Danielle točí porno. Matthew je hluboce zklamaný, neví, co má dělat, jak se k Daneille chovat. Ona se cítí uražená, když se na ni Matthew dívá jako na lacinou lehkou holku. Situace se ještě zhorší, když si pro Danielle přijede její producent Kelly a odváží ji na porno veletrh do Las Vegas. Matthew vyráží, se svými dvěma kamarády, do Vegas také. Už se rozhodl, že Danielle zkusí získat zpět a vytrhnout ji ze spárů porno průmyslu. Danielle to imponuje a z Vegas jede přímo za ním. Zdá se, že láska je zachráněna. Kdo z tohoto vývoje radost nemá, je producent Kelly. Přišel o 30 tisíc dolarů kvůli tomu, že Danielle nepřišla na natáčení domluveného filmu. Je rozhodnutý se tvrdě pomstít. Kelly dá Matthewovi extázi, zrovna když má přednést důležitý projev na škole, na kterém závisí jeho stipendium na Georgetownu. Projev nedopadne úplnou katastrofou, ale vidina stipendia je pryč. Kelly z banky vybere 25 tisíc dolarů, které Matthew vybral pro kambodžského studenta. Matthew má velký průšvih, pokud se na to přijde, hrozí vyhazov ze školy a možná i vězení... (TV Prima)

wosho

Příjemné překvapení na poli teen komedii s tak lechtivým tématem. Scénář skoro nikdy neklesne pod úrovně tratpnosti a režisér to vše s přehledem kočíruje. Navíc je film dobře obsazený-Hirsch je opravdový herec a svého ňoumu s přehledem uhrává. E. Cuthbert je zde doopravdy roztomilá a v první půlce kouzelně bezprostředná, ale v druhé části jí ona vážnější poloha už moc nesedí. A úplně všem zde kraluje T. Olyphant-tohodle herce jsem před tímto filmem moc nemusel a neuznával (kde hrál, tak to kazil). Ale tady je dokonalý a upřímně mě vadilo jak scénář jeho postavu ke konci podrážel. Sexbomba od vedle je podařeným filmem ve svém podřadném podžánru, ale to až tolik neznamená. Jejím pak největším problémem je nedotažený závěr filmu a prodlužované finále .Přesto se u ní čas trávil příjemně. ()

Shakeus

Asi stokrát až stopětkrát lepší než vyprcený prcičky a vše co přišlo po nich, jinými slovy příjemné překvapení. Jako vždy (kromě Hitmana) výborný T. Olyphant. ()

Paity

Nebylo to tak špatné, ale přiznejme si to hlavně my chlapi, resp. možná i nějaké ženy, ten film od každého z vás, mě nevyjímaje, dostal hvězdičku navíc jen pro těch pár ladných pohybů zmoklé Elishy Cuthbert, které se bohatě vešly do každého z trailerů na tento snímek. ´Nic světoborného totiž sama o sobě Sexbomba od vedle není. ()

Blondsky

Neskutečně skvělá feel-good teenagerská komedie, která aspoň pro mě nemá až na pár vyjímek konkurenci v daném žánru. Vtipný, adekvátně zahraný a ještě svým způsobem i částečně chytrý. Dokonalej popis těch klukovských snů potkat svou dívku next door a zamilovat se do ní. + jak říkám, ta finální myšlenka se mi líbí natolik, že tomu filmu těch pár klišé a hluších momentů milerád odpustím. A kvůli Elishe se na to podívám min. ještě jednou… ()

Adramelech

Přišlo mi to jako zfilmovaná pubertální fantazie. Také jsem vyrozuměl, že obyvatelé USA si asi moc nepotrpějí na záclony v oknech. ()

pjotr76

Vysoké hodnocení v rámci žánru, jinak nadžánrový průměr. Dobrý scénář, dobří herci - teenagers playing teenagers, dobrá znalost adult video businessu, citlivý přístup režiséra, téměř žádné oplzlosti (což je na "teenage" komedii US provenience věc nevídaná) a závěrem, přátelé, ono to je vážně i vtipné. Kvalitní "entertainment", nic víc nic míň. ()

Drc

Skvělá mírně erotická komedie, místy i trochu více než mírně. Více je asi zbytečné o komedii psát, snad jen, že ve vybrané společnosti dokáže opravdu zabodovat. ()

shimpy(CZ)

Na to že film je určen jako teenagerovská komedie, tak přece jenom se od nich liší. Může za to dobrý scénář, ale především se liší tím, že nám neukazuje jen různé nechutnosti a potrhlé nápady jako třeba v American Pie, ale chová se inteligentněji. Hvězdička navíc je taky díky božsky krásné Elishe Cuthbert, která je fakt sexy. Mít takovou sousedku....Ajajajaj ()

Midnite odpad!

Skoro som spadol zo stoličky, keď som videl, koľko hviezdičiek dávajú ľudia tomuto filmu. Neviem, asi som divný, ale pre mňa absolútny odpad. Už len kvôli tomu, že chlap by sa tak vôbec nesprával. ()

ThomasL

Konečně komedie o teenagerech, kde se jenom nešuká, nezvrací, nestříká atd. To ale ještě neznamená, že je tohle super komedie. Nudit se ale u toho člověk určitě nebude, ba naopak já jsem docela bavil... ()

dozana

Na záčátek se přiznám, že jsem se místy nudila....autorům neberu origninalitu námětu, to tady ještě nebylo, alespoň já jsem ještě neviděla. Nejvíce mě na filmu pobavil Timothy Olyphant.....někdo ho tu přirovnal k cholerickému mladému Jacku Nicholsonovi a to mě tedy dost pobavilo a úplně jsme si jej představila a ztotožňuju se s názorem. ()

ThomasCrown

Teenage komédia, ktorá má nápad a skvelý scenár. Elisha Cuthbert, dievča z plagátov v chlapčenských izbách a Emile Hirsch vo svojej jedinej komediálnej úlohe sa do svojich postáv vžili naplno. Timothy Olyphant ako porno producent s dobrým srdcom, pre mňa naj postava filmu. Je ľahké natočiť romantickú komédiu, ale vedieť využiť skvelý nápad, to chce talent. Čo najbláznivejšie si kedy urobil? ()

Prochy38

U tohoto filmu budu stručný. E. Cuthbert je nádherná a fakt sexy, tedy výběr kvalitní. Ale tím to absolutně hasne! Film na 2*, ale za tu krásku nechám 3*. ()

Haymar

Obrovské překvapení! Bez debat nelepší "pubescentní hlína" jakou sem kdy viděl! The Girl Next door na první pohled spadá do ranku filmů ála "Prcičky", na ten druhý se však jedná o velice rafinovanou a výborně zvládnutou podívanou, která s přehledem a jistotou balancuje na (setsakramentsky) tenké hraně "teenagerské komedie" a romantické drámy. Skvěle to graduje a mnohokrát překvapí (nečekanými) dějovými zvraty (vč. toho nejzábavnějšího - finálního)! K tomu solidní herci v čele s výborným Hirshem a krásnou, sexy Elishou... A fakt tu není co řešit! ()

Hanes88

Nechápu, proč je zde tak vysoké hodnocení. Chápu, že Elisha Cuthbert je zde velice nádherná a pro tuto roli se velice hodí, ale jinak ten film postrádal snad všechno. Jen za pár momentů dávám 35%. ()

Marius_ss

Pre mňa osobne jedna z najlepších tínedžerských komédií, ak nie vôbec najlepšia ! V 2005-tom, keď vyšla na DVD, to bol (aspoň v mojom okolí) hit. Právom. Kvalitne natočené, bez trápneho humoru (tak charakteristického pre podobné filmy) a s perfektným hereckým obsadením. Navyše som v tomto filme prvý krát počul skladbu "Under Pressure s Davidom Bowiem", ktorá mi hneď učarovala, a do teraz patrí k mojim najobľúbenejším piesňam. Za mňa, o level vyššie, než slávnejšie Prci, prci, prcičky. Dlhé roky som bol zvyknutý na česky DVD dabing, no po tom ako som nedávno počul slovenský dabing od Markízy, iný už počuť nepotrebujem. Je oveľa lepší. ()

system

V ramci romantickych komedii se jedna o velice slusny nadprumer. Nic noveho sice neprinasi, ale zarucene se budete usmivat ()