Vincent

Tim Burton

Scénář:

Tim Burton

Vincent Price

Vincent Malloy je sedemročný chlapec, ktorý fanaticky obdivuje hororvú legendu Vincenta Pricea. Dokonca si myslí, že on sám je týmto slávnym hercom a svoj život vidí ako sled morbídností páchaných najmä na jeho matke... Krátkometrážny animovaný film VINCENT je oficiálnym debutom slávneho Tima Burtona. K bábkovému príbehu nahovoril komentár Burtonov obľúbený herec, a to sám Vincent Price. (Avathar)

MarekT

Vizuálně dobré, ale bohužel mám s tímto filmem podobný problém jako s běžným Burtonovým dílem - slušný dojem zůstane akorát u zmíněného obrazu a atmosféra je spíše taková chladná, neosobní, nedokážu si prostě k tomu vytvořit vztah... Přitom potenciál je zde stejně veliký jako u podobně laděných miniatur od Lynche nebo Triera. Dalším problémem se jeví odkazování na Poea, který to má u mě nastejno - čte se celkem dobře, ale v jeho případě se nedá mluvit o nějaké děsivosti a pověst hororového guru je zde podstatně zkreslenější než třeba u Hitche. Tudíž to na výš než tři hvězdy to nevytáhne ani působivá narativní stránka, na jejíž zajímavosti má nemalou zásluhu Vincent Price, nejsilnější článek této pětiminutovky. ()

animaxis

Můj oblíbený krátkomentážní film.Dobrá hudba,vše se krásně rýmuje,skvělý vizuál a hlavně počátek legendy,kterou si dovoluji nazývat Tim Burton. ()

mr.filo

Krátké veršované intenzivně depresivní a se zřetelným Burtonovským rukopisem. Aneb osmé přikázání: nebudeš dabovat! ()

Mylouch

Malý prvňáček coby rozervaný hrdina ve formální hříčce s poeovskými rýmy v recitaci přijatelné pro děti i dekadentní dospěláky. Originální potvůrky a úsporně temná animace. ()

Radiq

No jo, Burton, typickej. Hezky veršované, klasicky ponuré, né moc vtipné, ale stejně docela dobré, protože tak krátké. Ale jak zazní na konci, nevermore. ()

Wallas

Vizuální orgie v nezaměnitelném Burtonově stylu, démonický hlas vypravěče Vincenta, originální zpracování. To si těch pět zaslouží... ()

Decker

Hodne velky psycho od Burtona jasne naznacujici kudy jeho cesta povede. Bravurni hra s cernobilym spektrem, stidajici tmavy zaber se svetlym a take skvela loutkova animace. ()

chelseaman22

T. Burton je génius. Do pouhých pěti minut dává T. Burton celou svou duši. Divák je vtažen do filmu od první vteřiny, a vůbec nevadí, že film je tak krátký. Toto dílo předznamenalo celkovou budoucí tvorbu Burtona - chladné, pesimistické a hororové. T. Burton přišel s něčím novým a kinematografický svět, si ho proto váží. 100% ()

filmmovier

Tak z tohohle filmečku už jasně sálá podpis Tima Burtona. Naprosto úžasná atmosféra, působivý hlas Vincenta Price, skvělý příběh, úžasně se to rýmuje, já byl nadšenkaždým slovem. Nejlepší básnička pod sluncem. Bylo to ponuré, zábavné, hororové, vtipné a úžasně se na to koukalo. Jeden z nejlepších filmů Tima Burtona. 100%. ()

jedna_vrana

Burtonovské... Temnejšia verzia "Where the Wild Things Are" v zmysle, že v detskej fantázii sa odohrávajú všelijaké čudesné fantázie... ()

LordSnape

Ranný Burtonův snímek, který naznačil cestu jakou se v budoucnu vydá. Navíc má i vynikajícího vypravěče v podobě Vincenta Pricea. ()

haushinkaa

Obdivuju Burtona - bezmezně... Pokud jsem zažila pár minut dokonalého zobrazení svého života, bylo to právě při sledování Vincenta... Vincent - jak dětské, jak temné, jak hravé, jak poutavé, jak okouzlující a ukazující Burtonovu genialitu... Kolik toho dokáže ukázat v 5, 6 minutách, jak poutavou atmosféru dokáže vytvořit s (pro někoho směšnými) loutkami... A samozřejmě - Vincent Price... pět hvězd bez váhání a můj celoživotní obdiv... ()

KanjiVital

Počátky mistra Burtona u kterých můžem zcela jasně vidět, že zůstal věrný svému stylu. Mísení reality s nitrem postavy.. jak typické pro mistra... a to vše ukotveno skvělými verši. Závěr od E. A. Poa tuto prvotinu mistrovsky uzavírá. ()