Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hodný chlapec Ron se dostane do věznice za obchod s marihuanou. Bere si ho pod křídlo Earl Copan, který je za mřížemi už osmnáct let a snaží se Rona naučit pravidla života ve vězení... Vyfasovat v jednadvaceti pár let naostro za šíření marihuany - to je pořádná noční můra. Když ale Ron (Edward Furlong) vstoupil poprvé do své cely, pochopil, že jeho špatné sny ještě ani pořádně nezačaly. Jeho spolubydlící (Mickey Rourke) je populární místní "děvče" a Ron brzy zjistí, že i jeho vlastní mladá kůže představuje pro vyhládlé kriminálníky velké lákadlo. Naštěstí vzbudí brzy zájem místní autority Earla Copana (Willem Dafoe), vězně, který už strávil za mřížemi takovou dobu, že si ani nepamatuje jaké to bylo na svobodě. Pro Earla se mladík stane náhradou za všechno, co nikdy neměl - za rodinu, přátele, syna - a na oplátku Ron získá ochranu i zasvěcení do nelítostných pravidel světa uvnitř věznice. I Earl má ale své nepřátele a atmosféra ve věznici začíná houstnout. Snímek vznikl podle románu známého scénáristy Edwarda Bunkera (Na svobodě s Dustinem Hoffmanen), který se předtím odseděl ve vězení řadu let. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (212)

EastWicka 

všechny recenze uživatele

Ne, největší perverzák v tomhle lochu není W. Dafoe, třebaže na to má moc pěknej sestřih a jmenuje se Earl (!), ba ani archetypální Danny Trechchcho. A už vůbec ne půvabná pavlačová transka Mickieho Rourka... O sotva odrostlého Edwarda Furlonga coby zdejší lovnou zvěř, jsem se upřímně bála, a tudíž mi nevadilo, že jde o softcore verzi toho, co by se s ním nejspíš dělo v reálu. Obecně mi idealizující věžeňské filmy typu Green Mile lezou na nervy, ale tenhle kupodivu ne. Díky božímu duu Dafoe - Furlong a psychologii postav Animal Factory moc dobře funguje. A má výbornej bluesovej soundtrack. ()

MeanWhile 

všechny recenze uživatele

V hlavní roli se ukázal skvělej "plešoun" Willem Dafoe, kterej si dokázal urovnat pořádek a byl za největšího machra. Filmy z vězeňského prostředí se mi líbí, ty mám rád, fascinuje mě vězeňské prostředí a vše kolem toho. Na tento film jsem se díval hlavně kvůli režii, která byla provedena Stevem Buscemim, kterému si myslím povedl pěkný snímek a sám si zahrál menší roličku. Ale role Dafoeo a celý scénář, to je nezapomenutelná záležitost. ()

Reklama

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Keď si predlohu aj scenár napísal bývalý väzeň, asi by sme mu mali veriť ;-) Animal factory je film drsný aj príjemný, napínavý aj pohodový... a v istom zmysle aj dojímavý. Dobre zahraté a zrežírované... jednoducho správna "väzenská dráma", ovšem nie pre tých, ktorí očakávajú nekončiacu akciu plnú spotených svalov, krvi a tvrdých pohľadov nabúchaných hrdinov-rebelov, ktorí nakoniec morálne víťazia... alebo spletenec plánov a konšpirácií (niekto tu porovnával s Prison Breakom - preboha, prečo?!)... Animal factory je skôr o žití a prežití v base, väzenskej politike a diplomacii... a o kompromisoch :-) ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Protože jsem čekala nějaký drsný "maso", otálela jsem s tím do té správné nálady. Ta se nakonec dostavila, ale "maso" to nebylo. Naopak mě překvapila pohoda, jaká ve vězení panovala, Earl to tam měl div ne na povel a o "malýho terminátora" Furlonga se postaral jak vlastní máma ne. Od Buscemiho to chtělo trochu přišponovat, protože, ač byli oba chlapi v hlavních rolích více než ok, jen to vlažný děj neutáhlo. ()

MartinNDL 

všechny recenze uživatele

"Better to reign in hell than to serve in heaven." Tak to je kurva pravda, pokud seš dost nařáchlej a hnusnej. Já do vězení nemůžu a tenhle film je mou odpovědí na reakci proč?. Radši seppuku než bejt bezednej kelímek s čokoládou, do kterýho se namáčí negramotný nadrženci. Herecky přesvědčivá chlapácká romanťárna. Jako když starý rockeři zpívaj o přátelství. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (3)

  • Natáčení probíhalo ve věznici Holmesburg ve Philadelphii. (Terva)
  • Kytarista vystupující během vězeňské show je Antonyho Hegarty (z Antony and the Johnsons) a píseň, kterou zpívá, je verze "Rapture", kterou lze nalézt na stejnojmenném albu z roku 2000. (Chatterer)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu, který napsal Eddie Bunker. (Terva)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno