Tommy Basilio je 31letý alkoholik, nezaměstnaný automechanik, který většinu času tráví ve svém oblíbeném baru Trees Lounge. Když ho opustí jeho těhotná dívka a odejde k jeho nejlepšímu příteli, zkusí Tommy dát svůj život znovu dohromady. Na chvíli mu pomůže nečekaná smrt jeho strýce: začne jezdit s jeho zmrzlinovou dodávkou. Nebezpečně se však zaplete se svou sedmnáctiletou pomocnicí Debbie. Film je černou komedií o lidech, kteří nedokážou najít své místo ve světě, ale dokonale znají své místo u baru.

Citlivé a nevtíravé vyprávění o outsiderech, kteří se snaží bojovat se svými životními problémy a těžkostmi, je zasazeno do prostředí nižších středních vrstev v nedalekém předměstí New Yorku. Snímek upoutá atmosférou téměř „waitsovské" kocoviny, mnoha vtipnými detaily (několikrát se opakující motiv malého chlapečka, který si marně pokouší koupit zmrzlinku, je ve své podstatě analogický s nenaplněnými snahami ústřední postavy šňupnout si koks) a nenásilnou výzvou k lidské sounáležitosti. (oficiální text distributora)

Ještěřák

Ano, jsou to opravdoví průměrní američtí loseři, ačkoliv 100% alkáče si představuju poněkud jinak - viď, tati - avšak je samozřejmě otázkou, jestli Stýv Buscemi měl jednoho takového totálního alkáče vůbec představovat. A ano, opět mě film na téma "Ó ty můj nádherný panáku" dojal. P.S. jednoznačný minihrdina tohoto filmu = klučina, co se snad nikdy nedočkal svýho nanuku. ()

DannyBoy80

Vcelku fajn film, klasicky perfektní Buscemi. Trochu to připomínalo filmy o Bukowském, i když ten byl mnohem horší prasák. Příjemný film, který fajn plyne, i když se tam zdánlivě nic moc neděje. Docela překvapivě se tam ukážou docela velké filmové jména, někdo víc někdo jen cameo. ()

Schuldiner

Takovej malej výcuc ze životů a příběhů pravidelných návštěvníků jednoho baru... Docela bolestná a depresivní záležitost, která mohla bejt určitě působivější... Škoda. Ale zklamanej nejsem. Docela se ta atmosféra podařila vystihnout a herecky neni skoro co vytknout. Buscemi je jako vždy parádní. ()

Skalda

Předtímhle filmečkem je nejlepší dát si pár piv a z kina jít zpátky k tomu pivku a rozjímat jestli by nebylo dobrý jezdit s "Family Frost". ()

kapibara

Pro Steva Buscemiho mám velkou slabost a tenhle film mi opět potvrdil, že s lidskými slabostmi se prostě nedá dělat nic jinýho, než se s nimi smířit. Bar Trees Lounge je druhý domov nešikovného automechanika Tommyho, který si neumí spravit ani vlastní auto. Něšťasný z toho, že jeho milovaná (?) ho opustila kvůli jeho nejlepšímu příteli, podniká jeden zoufalý čin za druhým. Kromě vysedávání v baru tráví čas i tím, že jezdí se zmrzlinářským autem (a tak trochu děsí děti). Tak se skamarádí se sedmnáctiletou Debbie (moje oblíbená Chloe Sevigny)...a jak to tak bývá u "kamarádění" to nezůstane...Film nepostrádá osobité kouzlo typické pro Buscemiho filmy, je v něm jeho svérázný humor, jeho životní zážitky a především on sám. ()

Ollie235

Malý, ale milý film, který si na nic nehraje. Potěší především atmosférou i přesvědčivým Buscemim (až po tomhle filmu mi došlo, jak moc se svou vizáží hodí na roli alkoholika). Možná mi chybělo trochu důraznější poselství, ale na solidní 3* to bohatě stačí. ()

simply

Steva mám hrozně ráda, ale víc mi sedí jako herec než jako režisér. Na můj vkus to bylo až moc depresivní a nedějové. ()

camper

Sice jsem čekal, že tenhle film nic moc řešit nebude, ale samotnýho mě překvapilo, jak moc mi to vadilo! Nemá pořádnou zápletku, kromě toho, že Tommy je nezaměstnanej, nemůže najít zaměstnání a opustila ho přítelkyně a s tím vším se snaží nějak vyrovnat - už z názvu je vidět jak ;). Jinak to ale byl dost dobrej příklad, jak člověk může dopadnout, když se nehlídá! Jako jo bylo by super bydlet v baráku, kde by přímo byl nějakej dobrej bar! To bych asi dopadl podobně jako Tommy anebo rovnou jako starej Billy, ale to nechci! Takže závěr pro mě? Ve filmu potřebuju napětí a nějakou pořádnou zápletku a děj! ()

RomanHyde

Na chuť jsem tomuhle malému filmu nepřišel. Mám rád malé milé filmy o "autsajdrech", které plynou jaksi volně, nenásilně, nenápadně a přitom nápaditě.. A z Mého nejmilejšího baru jsem tenhle pocit vůbec neměl. Buscemiho mám velmi rád, ale asi jako herce. Na režisérské židlice mu to moc nejde, ikdyž moc chce. A to je asi právě ten kámen úrazu. Filmu chybí svěží nádech volnosti a přirozenosti. Je to asi tak, jako když si chcete udělat romantický večer s přítelkyni, ale těsně před tím vám praskne voda v koupelně, vy to narychlo uklidíte a opravíte, ale pohoda se někam vytratila a večer se nepovede.. Podobně je to s tímhle filmem. Necítil jsem z něj to, co bych si přál a místy některé pasáže musel přetrpět. Tento film pro mne zůstal proto malým svou formou i energií... ()

vtelenie

ale skor 70%. Chybalo tomu tempo a trochu viac hlbky. Zakazdym ked sa schylovalo k niecomu zaujmavemu, tak to tam aj skoncilo. Skoda, mohol to byt dobry film. Takto je to len slaby nadpriemer, ktory sa ale da pozriet. ()

Vlče

Černá komedie, která toho ale říká o životě víc než většina hollywoodských bijáků. Steve Buscemi mile překvapuje vyzrálou režií i námětem a především ztvárněním lidí-outsiderů žijících na americkém maloměstě. Jeho postava neprožívá žádný zázračný příběh, který by měl diváka okouzlit a na konci - v posledním záběru - cítíme stejnou prázdnotu, jako hlavní hrdina ve svém životě. Největším kladem ale je, že i přesto film vyniká lidským humorem a nikdy tak nesklouzne k samoúčelné depresi. ()

zahadum

Steve dal tomuto filmu tú pravú barovú atmosféru...pri pohľade na neho si človek vie predstaviť ako tento pán herec sedí do rána v oblakoch dymu a vedie reči o ničom....pardon....o ničom zo života...presne o tom je aj tento film. Malá cameo Samuela L.Jacksona. ()

Narciska

Toto hodnocení je čistě osobní. Mám problém s filmy, které zdají se kopírovat běh života ničím zajímavých lidí, pokud ani prostředí nebo zápletka něčím zajímavá není. Pár dnů, drog a nocí, pár alkoholem a sexem narušených vztahů, pár excesů a nevhodného chování mi příjemnou zábavu nepřipravilo. I když musím ocenit, že to kupodivu drží velmi dobře pohromadě a i když tuším Buscemiho velmi hezký záměr, nudilo mě to a se vzpomínkami na vlastní středoškolské bohapusté vysedávání v hospodách se k tomu přidružuje pachuť, že nevidět tento film, o nic bych nepřišla. ()

vojo

Vydarený film z môjho obľúbeného prostredia. Určite niektorí pri ňom vysmädnú(tak ako ja), iných prejde chuť čo i len na pivo. ()