Tommy Basilio je 31letý alkoholik, nezaměstnaný automechanik, který většinu času tráví ve svém oblíbeném baru Trees Lounge. Když ho opustí jeho těhotná dívka a odejde k jeho nejlepšímu příteli, zkusí Tommy dát svůj život znovu dohromady. Na chvíli mu pomůže nečekaná smrt jeho strýce: začne jezdit s jeho zmrzlinovou dodávkou. Nebezpečně se však zaplete se svou sedmnáctiletou pomocnicí Debbie. Film je černou komedií o lidech, kteří nedokážou najít své místo ve světě, ale dokonale znají své místo u baru.

Citlivé a nevtíravé vyprávění o outsiderech, kteří se snaží bojovat se svými životními problémy a těžkostmi, je zasazeno do prostředí nižších středních vrstev v nedalekém předměstí New Yorku. Snímek upoutá atmosférou téměř „waitsovské" kocoviny, mnoha vtipnými detaily (několikrát se opakující motiv malého chlapečka, který si marně pokouší koupit zmrzlinku, je ve své podstatě analogický s nenaplněnými snahami ústřední postavy šňupnout si koks) a nenásilnou výzvou k lidské sounáležitosti. (oficiální text distributora)

Rockerman

Životní zkrachovanec Tommy má smůlu. Je vyhozen z práce, opuští jej žena, se kterou osm let chodil a tak vysedává ve "svém" baru a vypíjí si mozek. To jediné mu také jde velmi dobře. Spolu s ním tam sedávají i další zoufalci, stále jedni a titíž. Plácají tu ty své opilecké tlachy, občas se i poperou, aby se druhý den opět setkali na stejném místě a ve stejné sestavě. Film zdánlivě o ničem je filmem o zoufalství a bezvýchodnosti některých lidí, kterým se nedaří v životě najít aspoň kousíček štěstí. ()

Fridecka

Smutný a přesvědčivý příběh alkoholika, který je, světe div se, osamělý. V příběhu je naznačeno jak ke svému osudu přišel, co ho zřejmě takzvaně nakoplo k tomu neúnavnému pití alkoholu...vlastní vinou ztratil něco co snad mohlo jeho životu dát ně jaký smysl. Našel si pak spřízněnou duši u náctileté dívky, které maličko naboural život. Jakože se něco děje, ale on se človíček pořád tak nějak plácá od ničeho k ničemu a ne a ne najít místo v životě. Ale to jej nezmění, jede si dál, s hloubkou opilosti stoupá povrchnost. Avšak, kdo ví, možná je naopak spokojený, jen nám zvenčí se ten jeho život zdá k nepřežití. Ale nic proti filmu, Steve Buscemi je skvělý, ta role mu padla jako ušitá. Jen ten příběh mi nedá jej nekomentovat. Nejvíc mě bavil look nežávislého filmu. A spojení Chloë Sevigny a Steve Buscemi funguje dokonale. ()

Lyžař

Bavil jsem se. Vím už dávno, že Steve Buscemi se účastní pouze ne-úplně A-čkových filmů. A tohle je další ze série pro něj typických. A prožene filmem i své děti :-) jen ten konec mě trochu zklamal. Ale i tak, nadprůměr :-) ()

FeiNike

Pre niekoho film o ničom, pre niekoho film o všetkom..Pre mňa film, ktorý ma pobavil, dojal ale miestami aj nudil. ()

Stíba

Film bez myšlenky a bez nápadu, nulové využití Stevea Buscemiho, který mohl být v téhle roli geniální ale bohužel kloudně nedostal k ničemu prostor. Ve srovnání s Barfly hodně slabé. ()

Dr.Cilka

Bavi ma pozerat sa na obycajny zivot beznych americanov bez akehokolvek pozlatka alebo trapnych klise. Steve Buscemi hra svoju rolu viac nez presvedcivo a do zapadnuteho mestecka co by alkoholik a skrachovanec zapada dokonale. Ostatne postavicky a ich osudy su tiez zaujimave. Proste taka usmevna a pohodova tragikomedia :) ()

zipoo

Každý má ve svém oblíbeném baru své místo. Celé dny si tam vysedává a prakticky se s ostatníma baví o ničem. Nic co by mělo zamávat s jejich životy nebo je posunout někam dál. A přesto přes ty chvíle, co netráví v baru, zažívají situace, které se vymykají normálu. Ale nakonec se stejně všichni sejdou zase na těch svých místech s pivem a panákem a teoretizujou, teoretizujou, teoretizujou..... a teore.... vždyť je to jedno. ()

BDMarty007

Téměř dokumentární snímek úseku života běžného amerického maloměstského barového povaleče a alkoholika bez ambicí a zodpovědnosti, který životem pomalu proplouvá v alkoholovém oparu, v sériích drobných eskapád, flirtů, mejdanů. Okolnostmi postrčen se rozhodne začít něco trochu pořádného dělat a začne jezdit se zmrzlinářským autem, ale připlete se k tomu sedmnáctiletá dcera známého a zase se to zvrtne... Film plyne pozvolna a děj je vlastně minimální. Přesto nenudí a postupně krásně vtahuje do atmosféry amerického maloměsta a ukazuje se, že tak nějak v hajzlu, jsou tam vlastně všichni. Výborná epizodní role Samuela Lee Jacksona jako pojmenovatele reálného stavu duší a myslí ve městě. Steve Buscemi si to evidentně napsal na tělo, sám se slušně zrežíroval, obklopil dalšími skvělými partnery, v roli je absolutně přesvědčivý, Mark Boone Jr. a další skvěle sekundují a výsledek je výborný; je to taková krásná pocta zevláctví. ()

m4xp4yn3

Silný film o neschopnosti žít běžný život. Hlavnímu hrdinovi neujel vlak, on jen sedí na nádraží a do žádného nechce nastoupit. ()

RajAthen

Steve Buscemi, notorické eso mezi vedlejšími rolemi, netradičně v hlavní roli, což možná trochu vysvětluje skutečnost, že je současně i režisérem. Všichni ho odněkud znáte jako pohodového týpky, který pro hlášku nechodí daleko, ale současně je i dobrým hercem. Vždy jsem měl pocit, že by si také zasloužil hlavní roli, a hle narazil jsem na film, kde tomu tak skutečně je. Ovšem, celý film je tak nějak prakticky o ničem. Můžete říci, že je o životě. Ovšem na to, aby to utáhlo celý snímek se toho děje přeci jen málo. Hlavní hrdina je zkrátka nezodpovědný flákač, kterému se možná během událostí filmu trochu rozjasní, a možná také ne. Těžko mu držit palce, protože si skutečně může za své problémy sám. Vlastně možná je to pravda, je to o životě... ()

mira.l

Nene, tohle by nešlo. Na filmy tohoto typu já asi nemám buňky, od odpadu u mně tuhle kravinu zachránila jen Chloe Sevigny. Nejsem bůhvíjakej intelektuál, ale za co tady má tahle snůška alkoholiků hodnocení 77%, to nechápu. ()

Mahowny

Steve Buscemi je imho jeden z nejnedocenějších herců Holywoodu. Trees Lounge stojí na (nejen) jeho skvělém hereckém výkonu a jasně ukazuje, že není jen hercem malých rolí. Film drží až dokonce feeling i nosnou myšlenku, příběh se zbytečně nekomplikuje a nikam neutíká. Po shlédnutí mám chuť zajít na pivko, jen tak posedět a pak se vrátit k té rodině, co mi dává smysl života. Naposledy jsem něco podobného zažil u Patersona od Jarmucha. ()

Shanen29

Sednout,dát si panáka,oříšky a oprostit se od všech problémů a ponořit se do životního příběhu jednoho alkoholického opojení s výborným Stevem Buscemim.Jízda na bílejch myškách začíná. ()

Hank

Na podruhé ještě lepší, naprosto úžasný Steve Buscemi ve skvěle vykreslené looserovsko alkoholické romanci... ()

4k7

Film o zevlování, na který se dobře dívá aniž by se musel zapínat mozek. Jinak je ale Trees Lounge úplně o ničem, zrovna jako tento komentář ()

USBejs

Naprostá kvalita a velikost nekomerčního snímku, střet tvrdé reality s ideálem. Skvělý Buscemi, jak v herecké tak režijní sféře. Chvílemi až k politování hodný chlapík jménem Tommy jakoby se po celou dobu snažil stát lepším člověkem, než jen tím, který vysedává od rána do rána v baru. Jenže jakási ironie je základem tohoto filmu, čím více se snaží Tommy změnit, tím hůře to pro něj dopadá. Bohužel jak se říkává "jaký si to uděláš, takový to máš". A tak nezbývá, než jen se uvolnit, pustit si Trees Lounge, naplno si ho užít a nechat se překvapit, jak to vlastně s Tommym dopadne! Zmrzlinář :) ()

MaxForValue

Smutný, trpký a pravdivý film o hlbokých životných pravdách, ktoré človek nachádza na dne pohárika whisky. Tí šťastnejší ich nájdu, tí menej nie. Človek precitne, až keď vytriezve. Niekedy však ani to nestačí. ()