Kdo by neznal jednu z nejznámějších filmových písniček "Když se načančám". Tuto a další písničky (např. "Taková jsem já", "Princezny jdou si hajnout" či "Nevadí, to zvládnem") si můžete znovu vychutnat v této oblíbené hudební pohádce režiséra J. Adamce, který do hlavních rolí Běly a prince Davida obsadil I. Andrlovou a M. Vladyku. Královský pár si zahráli J. Bohdalová a P. Nárožný. Teď už se ale přenesme do královského sídla. Princ David v zápalu boje při šermu rozbije zrcadlo. Potrestána je však služebná Běla, která je za zrcadla zodpovědná. Ponížená a zklamaná odchází ze zámku. Král se vzápětí rozhodne oženit svého syna. Jak ale vybrat tu pravou princeznu? Pomocí tří úkolů (musí oškrábat brambory, ušít vestu a složit a zazpívat písničku), při jejichž plnění bude princeznám Babetě a Brigitě pomáhat služebná Běla, k nepoznání převlečená v mužském převleku. Kdo nakonec dostane prince za muže, je tedy nasnadě… (Česká televize)

zdeny99

Na jednu stranu je to až tak moc přeslazené těmi písničkami a těmi bohatými barokními kostýmy. Na druhou stranu ty interiéry, především v těch tmavých pokojích, hlavně v tom hnědém pokoji s globusem a dalekohledem, to vypadalo tak strašně televizně a nízkorozpočtově. Ale co se mi nejvíce nelíbilo, tak to byl ten děj, který mě nijak nezaujal. Princezny soutěží o prince ve škrábání brambor... Sice je to hlavně o písničkách než o pohádce, ale tohle je slabý. PLAVÁČEK byl v podobném stylu a ten se povedl. [6247. hodnocení, 154. komentář, 69%] ()

bangee

Tak tahle pohádka mě nikdy nesedla... Nárožný a Vladyka a Andrlová mě vysloveně iritují, a to jak v dětství, tak i teď. ()

GIK

Povětšinou nepovedené písničky, zoufale neštymující hlasy zpěváků s herci a navrch superherec Černoch. Mohlo to částečně napravit odhalení Andrlové. Ta ale místo toho, aby po sundání klobouku hodila nádhernou hřívou vlasů, ukázuje pouze splihlou slámu. Jednu hvězdičku zachraňuje půvabná Jarmila Švehlová. ()

tranquill

"Urozenost metrem nezměříte, princi!" Televizní pohádka s výborným obsazením, ale použité songy jsou spíše zklamáním a iritovalo mě, že za herce zpívají zpěváci, přitom vím, že by to oni určitě zvládli taky a věřím, že by i jejich verze byly zajímavější... ()

Sosak

Tahle série pohádek s Miroslavem Vladykou má něco do sebe. Patří mezi takový ty zlatý český pohádky z 80. let, který poznáte už jenom třeba podle jednoho statickýho záběru. Aspoň tak je to u mě. Ty moderní většinou dopadly dost blbě, ale u těch starších to tak neplatí. Většinou stojí za to a i když jsou hraný (což často ve výsledku působí rozpačitě), tak se na to dá koukat a nestydět se za herce/scénáristy. ()

Lukasfox

Pěkné texty a hudba... a do toho bezkonkurenční Petr Nárožný.Jedna z nej pohádek mého dětství. Už z nostalgie 80% ()

E lan

Pro mne nově objevená vynikající vánoční pohádka:-) To co v tomto snímku předvádí především Nárožný, Bohdalová a Císler, to je skvost. Ač se jedná o klasickou komorní pohádku z 80tých let, tak je na co se dívat a člověk se po celou dobu hezky baví. Jen ten Vladyka není ve své roli dostatečně výrazný... ()

Black-star

Celkem pěkná pohádka o slepém princi a neopětované lásce. Skvělé herecké výkony skoro všech hlavních protagonistů. Jediný Černoch není herec a z této pohádky mám pocit že ani zpěvák. To co ubírá této pohádce na lesku je to že postavy zpívají písně, které za ně zpívají jiní :-(, ale chápu že je to asi daň době kdy byla pohádka natáčená. ()

Jonatána

Tuhle pohádku prostě miluju. Sice mě ze všech nejméně bavil princ a Běla, což by asi u ústřední dvojice nemělo být, ale tady to vůbec nevadí :-D. Když král je rozkošně popletený, vtipný a veskrze úžasný Petr Nárožný, po boku má neméně okouzhlující Jiřinu Bohdalovou, přizvukuje jim Vlastimil Bedrna a Babetka se píchne do prstíčku a pak se načančá, tak se prostě nádherně bavím pokaždé, když je vidím a hned je mi lépe po těle. Takže méně než 4 hvězdičky dát rozhodně nemůžu. ()