Šestnáctiletá dívka (Jennifer Connelly) má třináct hodin na to, aby překonala nástrahy nebezpečného, ale úchvatného Labyrintu a zachránila svého malého bratra, kterého kdysi na její přání unesl král Goblinů (David Bowie). (Bontonfilm)

Nautila

Jako dítě jsem to neviděla, takže při hodnocení netrpím nostalgickým komplexem. Přesto dávám vysoké hodnocení. Tahle pohádka má zkrátka cosi v sobě, takže ani zjevná zastaralost nevadí (zastaralost u žádného filmu podle mně prostě neexistuje). Byť veškerá plyšová zvířátka mi byla protivná, ostatně jako všude, tak o to úchylnější byla jejich kombinace s Bowiem. David Bowie v šílených vlasech křepčící a kopající do chlupatých příšerek...to je jedna z nejbizarnějších věcí, co jsem kdy viděla! Příběh je kombinací několika klasických pohádek, ale jsou v něm hodně silně znát všelijaké symboly, archetypy a ehm....poselství? No, jasně, ta obsahují většinou všechny pohádky, ale tady to bylo zkrátka tak silné...uf, asi jsem ze zbláznila, že tam vidím...všelijaké....ty...no...prostě spíše pro dospělé:) Ale líto mi je, že jsem to neviděla už jako malá. ()

Streeper

První film, který jsem viděla s Davidem Bowiem. Samozřejmě se mi líbili písničky a je to dobře udělané fantasy, možná s trochu zastaralou technikou. Příběh je jednoduchý, nic originálního, trocha černého humoru a krásná Jennifer Connelly. Docela to ušlo. :) ()

Nach

Dějově velice primitivní koncept s ale docela pěkným pro nás již oldschoolovým vizuálem. Je to prostě stará škola bez počítačových efektů s dějem o tom jak holka hledá svého bratříčka a musí pro to abysolvovat cestu labyrintem do království skřítků. Nic objevného, pro fanoušky Davida Bowieho potěšující, pro nás ostatní již zastaralé béčkové fantasy o hledání sebe sama a přátelství. 65% ()

MCZ

Po nějakých deseti nebo více letech viděno znovu (tentokrát v kině). Zřejmě jsem k tomu musel nějak dozrát, i ty nejvíce "dětské" části mě nakonec bavily, byť bych se teda zdráhal to nazývat pohádkou, protože ty nejlepší scény (bál, finální konfrontace) děti nemůžou docenit. A ten příběh je stejně tak trochu sekundární, hlavní předností je zcela určitě audiovizuál a triky, kdy jeden fantastický nápad střídá další. Jim Henson, Terry Jones, David Bowie, Jennifer Connelly... takovýhle film opravdu mohl vzniknout jen v těch osmdesátkách. A určitě nejlepší Bowie ve filmu. 9/10 ()

C0r0ner

O takových efektech si dnes v době zasraného CGI můžeme nechat zdát, takhle se totiž tvoří atmosféra, ne namalovanými sebedokonalejšími bubáky. Labyrint se očividně stal inspirací pro mnohé další tvůrce a jedná se o parádní fantasy pohádku s bezvadným Bowiem. 85% ()

Lenka.Vilka

Když jsem byla malá, věřila jsem tomu, co mi říkali. "Maminka má vždycky pravdu." Když jsem byla větší, tak to trochu nabobtnalo. "Maminka a paní učitelka mají vždycky pravdu." A teď jako velká znám pravdu, úplnou pravdu. "Maminka, paní učitelka a váš vydavatel komiksů mají pravdu." Labyrint jsem neviděla už hodně dlouho. A jak mi vydavatel dál radu, jak si zlepšit den před čtením knižního prequelu, ráda jsem ho poslechla :) *** A teď k filmu. Bacha na to, co si přejete. Mohlo by se vám to splnit. Hlavně když jste v bubertě. Potom toho můžete litovat. Třeba když si přejete, aby vašeho brášku odnesli skřítci. A ono se to stane. Musíte ho potom přece zachránit! Ale k tomu bude muset Sára nejdřív změnit hodně věcí v sobě. Pochopit spoustu věcí. A hlavně, projít labyrintem. *** Vizuální stránka je dokonalá. Nechce se mi psát dodatek "na rok vzniku". Protože tohle je jenom důkaz, že film můžete natočit i bez prostříhání hodiny skutečného materiálu a padesáti hodin materiálu před zeleným plátnem. Je to krásná čistá filmařina, užila jsem si každou minutu. Stejně jako hudební stránku. To je klenot! *** Snění je fajn. Ale občas musíte prostě dospět. A potom snít jinak... ()

forsythia

Tohleto mi nějak uniklo a dnes už z takového příběhu prostě nemůžu mít to, co bych z něj mohla mít jako malé děcko. Jsem zvědavá, co na to budou říkat moje děti, až jim to pustím. Pak možná komentář rozšířím o jejich pohled. Za mě tedy zatím kouzelné figurky skřítků, spousta pěkných nápadů velmi přesvědčivá bažina věčného zápachu. ()

majo25

Žiadne dobrodružné fantasy, ale fantasy komédia pre deti. Síce sú masky, kulisy a sem tam aj špeciálne efekty urobené majstrovsky, ale lutujem tých penazí, ktoré sa vložili na ich výrobu. Tento film nie je pre dospelých a 12 mi bolo už dávno-dávno. Hodnotenie: 55% ()

Šimpy

Tak nakonec celkem nic moc. Jim Henson se určitě vyřádil, ale příběh trošku pokulhává...přitom z myšlenky sobecké holky, co si musí projít peklem, aby pochopila, že není ta nejdůležitější, by se dalo vykřesat víc. Tragický je ovšem Bowie, který je herecké prkno, ale může se tu předvádět v upnutých kalhotech. ()

MJMilan

Tento snímek jsem viděl asi po dvaácti letech a byl jsem mile překvapen. Příběh vypráví o dívce, která má nevlastního malého bratříčka a nebaví ji se o něj starat, proto vysloví zaklínadlo, které zavolá krále skřítků a ten si malého Tobyho chce nechat. Dívce Sáře dá 13 hodin na to, aby prošla jeho labyrintem, který skýtá hafo potvůrek, skřítků a komářích víl. Při svém dobrodružství si i mezi těmito potvůrkami Sarah získává přátele, kteří ji dopomohou až k vítězství nad králem skřítků Davidem Bowiem. Tento snímek bych doporučil především odrostlejším dětem, avšak i dospělí a děti si přijdou na své. ()

tom88

Fantasy mám rád a Labyrint nie je výnimkou, je to vcelku zaujímavé a originálne. Vizuálne veľmi podmanivé. Technické spracovanie je na svoju dobu fajn, teraz môže prijsť niekomu smiešne. Postavy boli skvelé. Jennifer Connelly ešte ako malá je taktiež dobrá. David Bowie ako záporák? No zaujímavé, ale nie príliš originálne. Piesne počas filmu si mohli odpustiť. Český dabing je celkom dobrý. Pre menších divákov je Labyrint ako stvorený. Film má stále aj po rokoch svoje čaro. Chcel som dať 4*, no predsa tie roky už robia svoje. 70% ()

Radiq odpad!

Takovej šit že má 76% hodnocení? Možná na svou dobu to něco znamenat mohlo, ale teď to znamená kurevsky málo. Nejde jenom o triky a gumovy postavičky, ale i ten příběh a neuvěřitelně stupidní hlavní představitelka, která je buď naivní nebo uječená. Snaží se to hýřit mnoha originálními nápady, ale mě to teda vůbec nebavilo. David Bowie taky není žádná perla. I když jeho hudba se poslouchat dá a je to velká hudební osobnost, tady s tím hárem a v punčocháčích je spíš tak jakoby dětsky zlej, než doopravdy zlej. Takovej zloduch 80. let to je. Ani když tam zpívá, tak se mi to nelíbí, protože ta hudba je prostě moc i na mě. Zpěv, jakožto hlas, to jo, ale jinak nuda největší. ()

sator

Mě to bavilo, ale někde ve třetině se to zvrtlo a směrovalo k divákovi který si potrpí na citoslovce... To není fér, to říkáš často, zajímalo by mě s čím to porovnáváš... ()

hans500

Výborná fantasy z produkce George Lucase, spousta originálních postaviček, výborné trikové zpracování. Filmu nechybí také trocha černého humoru (zcela jistě zásluhou Terryho Jonese). Velmi dobře zrežírováno Jimem Hensonem a čele s mladou (a výbornou) Jennifer Connlly a Davidem Bowiem a jeho hudbou. ()

plechulka

Takhle nějak si představuji rodinný film - děti se baví a rodiče se nenudí.... No a teď jsem si tady přečetla, že scénář napsal jeden z Monty Pythonů a tak je to jasné....! ()

Tynyton

Tohle je tak trošku film mého dětství, ke kterému jsem se po dlouhé době vrátila. Je skvěle nadčasový a nápaditý. Líbí se mi způsob, jakým byly ztvárněny veškeré kreatury. Chvílemi je příběh i celkem dost vtipný a diváka prostě baví. Některé písničky jsou povedené, některé jsou horší, což trošku divákovi zkazí dojem. Každopádně pro mě velká nostalgie a brzy se na něj určitě kouknu znovu. ()

filmmovier

Labyrint sice může na někoho působit naivně až směšně (nejen kvůli Hensonovým plyšákům), ale mě se to líbilo (nejen kvůli Hensonovým plyšákům). Zaprvé, Labyrint je opravdu čistokrevná a plnohodnotná fantasy (a říkejte si co chcete), za druhé, je v tom David Bowie a je naprosto geniální, charismatu má na rozdávání a za třetí, Jennifer Connely byla v šestnácti neuvěřitelná kočka, ze které se mi tajil dech (a navíc umí i hrát). Davidovy písně jsou neméně parádní a hlavně v kombinaci s finále na schodech umí skutečně nemálo strhnout. A Hensonovy plyšáci, kteří mimochodem v nemálo případech byli Warwick Davis nebo Kenny Baker mají skutečně rozmanitou podobu a i díky nim je to tak moc fantasy. Jasně, podruhé se na to už asi nepodívám (i když přesně tenhle typ filmů mě magickým způsobem přitahuje, takže těžko říct), ale je skvělé, že Labyrint dokáže zaujmout i dnes, protože upřímně, jeho zápletka skutečně není nijak pitomá a místy je to občas i napínavé. Otázka je, jak by to vypadalo bez Bowieho, ale to nemá vůbec cenu řešit, protože to Bowieho má (a Jennifer Connely). Chtěl jsem se kouknut na kultovní dobrou fantasy a kultovní dobrou fantasy jsem skutečně dostal, takže mi film ve výsledku udělal velikou radost a já ji klidně můžu doporučit, i když to už asi všichni viděli před dvaceti lety. 80%. ()

Sarpele

Taková úchylnější variace na Čaroděje ze země Oz (ono taky kam se hrabe čarodějnice na Davida Bowieho a jeho mulit). V roli dívky bloudící labyrintem můžeme poznat pozdější držitelku Oscara za roli ženy geniálního matematika ve filmu Čistá duše (nebo krásnou Marion z Rekviem za sen). ()

noriaki

Filmy Jima Hensona očividně nejsou nic pro mě. Dark Crystal jsem protrpěl a Labyrint jsem vzdal těsně před koncem. Přesto si myslím, že kdybych ho viděl někdy v osmdesátých letech, tak bych se u něho bavil. Po letech efekty vyčpěly a z roztomile hravého děje prosvítá infantilnost. Tu elektronickou hudbu pak schválil někdo bez špetky soudnosti. Takže jako pohádka dejme tomu, ale jako fantasy to selhává prakticky ve všem. Legenda Ridleyho Scotta je ještě o rok starší, ale mnohem svěžejší, hlubší a herecky zajímavější. Mladý Tom Cruise je lepší než mladá Jennifer Connelly a Tim Curry Davida Bowieho naprosto převálcoval. ()

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

Pokračování Labyrintu našlo režiséra

01.06.2020

Neobvyklá pohádka Jima Hensona Labyrint z roku 1986 se dočká pokračování. Dvojku kultovního filmu v němž hlavní roli kdysi ztvárnil David Bowie pak natočí režisér Scott Derrickson (Doctor Strange).… (více)

Pokračování Labyrintu má scénář

Pokračování Labyrintu má scénář

29.10.2018

Pokračování kultovní fantasy Labyrint z roku 1986 s Davidem Bowiem a Jennifer Connelly má hotový scénář. Potvrdil to režisér Fede Alvarez (Smrt ve tmě, Dívka v pavoučí síti), který se k projektu… (více)

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

Zemřel Kenny Baker, R2-D2 ze Star Wars

13.08.2016

Dva týdny před svými 82. narozeninami nás opustil představitel jednoho z nejznámějších filmových robotů. Kenny Baker si R2-D2 zahrál v prvních šesti epizodách Star Wars a u sedmé zastával pozici… (více)

Zemřel zpěvák a herec David Bowie

Zemřel zpěvák a herec David Bowie