Lilly Cummingsová se vdává a její sestra Gwen má jako družička nejen krásné šaty, ale také pořádnou kocovinu. Za sebou má totiž další z mnoha velkých pitek. Urazí svatebčany, zničí svatební dort a jen v kombiné se vydá v ukradené limuzíně koupit nový. Nabourá se a skončí před soudem, který jí nařídí čtyřtýdenní odvykací kůru. Sebevědomá žena se odmítá zapojit do aktivit v léčebně, bojkotuje skupinovou terapii. V parku požádá o cigaretu neznámého muže a zeptá se ho, kde by mohla sehnat alkohol. Vzápětí zjistí, že mluvila s ředitelem Cornellem. Jak se žena seznamuje s ostatními pacienty a poznává jejich problémy, začíná si uvědomovat závažnost toho svého. Vybavují se jí vzpomínky na dětství, prožité s matkou alkoholičkou. Snaží se usmířit s lidmi, kterým nejednou ublížila, zejména se sestrou Lilly. Gwen marně hledá někoho, s kým by si mohla promluvit, a postupně se sbližuje s některými pacienty - mladou spolubydlící Andreou či bývalou baseballovou hvězdou Eddiem Boonem. Na cestě k řešení problému ji však čeká ještě nejedna překážka, zklamání a řada bolestných rozhodnutí. (TV Nova)

Sublog

Tentokrát se jedná o jeden z nejlepších Bullockových filmů (i tak je to ale celkem blbost). Nejlepší tu jsou herci ve vedlejších rolích (Viggo Mortensen, Steve Buscemi). ()

feho312

Sandra vobec nieje zla herecka. Velmi pekne vykresleny problem alkoholu a ta.. Mimochodom.. hodntim aj pisem ozraty ;) ()

taryrta

Mohl by to být dobrý film natočený dobrým evropským režisérem v evropských podmínkách, nebo alespoň, kdyby alkoholičku "nehrála" Sandra Bullock a léčebna nevypadala jak třihvězdičkový hotel, kam bych si klidně šla na pár týdnů odpočinout ()

Sindymindy

Tento odvykací příběh se mi líbil. Nenazvala bych jej přímo drama - to by podle mě mělo mít hlubší kvality, ale celkem solidní inspirace, pokud jste na dně a chcete přestat s nějakým zlozvykem. Žádný naturalistický obraz života alkoholiků a jiných závislých ovšem nehledejte. Film má i trošku slušivého vtipu a pro mě sympatickou Sandru Bullock, která byla rozverná, pěkná a silná žena jako vždycky. I Viggo Mortensenovi tahle role seděla. Podstatně lépe než v Dějinách násilí. ()

JCS

já tenhle film nejsem schopen odsoudit, ačkoliv má mnohem více negativ, než pozitiv. Nicméně pro mě lepší průměr ...! ()

Naby

Prvni cast filmu je docela zajimava. Celkem se to rozhizdi a dava to cele smysl. Smerem ke konci to zacina byt ale trochu udne a utahane. Celkem 3,4* na 4* to tesne neni. PS: Tohle neni typ komedie ;-). ()

alameida

ten alkoholismus bullock nevěřím ani trochu a nemyslím si, že je v léčebně taková sranda (a volnost). dobrý mortensen v teplákách zato buscemi v roli ředitele odmašťovny mi nesed ani trochu. ()

destl odpad!

Moje hodnocení je možná trošku pod tíhou antipatií vůči Sandře Bullock...jak říká Míra Bosák, filmy, ve kterých tato herečka hrála a zároveň to byli filmy dobré, tak ty by se dali spočítat na prstech zasloužilého lesního dělníka po třiceti letech práce s pilami všeho druhu (IMO Speed a Crash). V mých očích propadák a vůbec to nezachraňuje ani Aragorn Mortensen, možná dokonce spíš naopak. ()

PRASÁK

Podle mýho soukromýho názoru je tohle asi nejlepší film, jakej Sandra Bullock natočila. Jde o přímo luxusní alkoholickej úlet, plnej nejrůznějších legračních taškařic. Gwen Cummings (herečka Sandra Bullock) je novinářka, která má velký problémy s nadměrným užíváním alkoholu a drog, ale zato si umí užívat života, kterej je pro ni jako JEDEN DLOUHEJ A NIKDY NEKONČÍCÍ MEJDAN. Na začátku filmu má jít za družičku na svatbě svý sestry Lily Cummings (herečka Elizabeth Perkins), ale má pořádnou kocovinu. S úsměvem na tváři urazí svatebčany, poničí svatební dort a pak jen v kombiné se vydá ukradenou limuzínou sehnat novej dort. Auto nabourá a skončí před soudem, kterej jí vyměří čtyřtýdenní odvykací kůru. Musí se rozloučit se svým věrným kamarádem a rovněž alkoholikem Jasperem (herec Dominic West), s nímž dosud brala život jako jeden nekonečnej večírek a podrobit se osmadvacetidenní odvykací kůře v léčebně pro pacienty závislý na alkoholu a drogách. Ředitelem v tomto ústavu je Dr. Cornell Shaw (herec Steve Buscemi), dřívější závislák, kterej je zastáncem tvrdýho režimu. A právě tohoto člověka potká Gwen v zahradním parku ústavu, kterýho požádá o cigáro a zeptá se ho, kde by se dal sehnat chlast. Až pak zjistí, kdo to vlastně byl. Divák je pak svědkem několika legračních situací, který vznikají při kontaktu Gwen s velice svéráznými pacienty tamní kliniky. Musím podotknout, že někteří z nich se chovají opravdu dost bizarně a šíleně, zvláště pak militantní důchodci. Jedním z pacientů, s nímž se Gwen seznámí, je i někdejší hráč baseballu Eddie Boone (herec Viggo Mortensen), kterej začal chlastat a brát drogy. Ale nakonec se téměř všechno vyvrbí v dobrým. Tuhle podařenou alkoholickou komedii natočila americká režisérka a herečka Betty Thomas (nar. 27. 7. 1947), která se proslavila skvělým filmem „Soukromé neřesti“ (1997). Celosvětová premiéra filmu „28 Days“ se stopáží 104 minuty proběhla v americkejch kinech 6. dubna 2000. Do českejch kin snímek pod názvem „28 dní“ zavítal v premiéře 15. června 2000. ()

ladymarmelad

Sandru Bullock mám ráda. Proto sem se koukla i na tenhle film a musim říct že se povedl. Není to sice film, na který bych musela kukat furt dokola, ale za nějakou dobu si ho ráda pustim znova. Jak už sem řekla je to dobrý film a téma nebo hlavní myšlenka filmu je taky dobrá. =) ()

Kaylar

Sandra Bullock nepatří mezi mé oblíbené herečky, to musím upřímně přiznat. Myslím, že v rámci běžné hollywoodské produkce se jedná o slušný průměr, a to také zásluhou Steva Buscemiho. A nepopírám, že coby abstinent jsem taky byla zvědavá, jak že to v léčebně pro závislé vypadá a jak to hlavní hrdinka zvládne. ()

Indio

Tohle natočili lidi co nechlastaj a nemaj páru co to je opravdu chlastat. Jen si tak vzdaleně představujou co je to mýt problem s alkoholem a dobře u toho vypadat. ()