Říkají si Osamělí jezdci, jsou tři a hrají řízný heavy metal. Zpěvák a šéf skupiny Chazz, bubeník Pip a basista Rex. Hrají vytrvale a podle svého mínění i dobře, prorazit se jim však stále nedaří. V rádiu je nehrají, protože nejsou slavní a slavní nebudou, dokud je nebudou hrát v rádiu. Klasický začarovaný kruh, z něhož na první pohled není cesty ven. Osamělí jezdci se nehodlají vzdát a když to nejde po dobrém, rozhodnou se, že to zkusí po zlém, tedy skoro po zlém. V hračkářství si opatří několik umělohmotných napodobenin zbraní, které sice místo smrtích kulek chrlí vodu, ale vypadají dostatečně věrohodně, aby nebyly od pravých k rozeznání. Takto vyzbrojeni přepadnou malou rozhlasovou stanici, zajmou její osazenstvo jako rukojmí a vyhlásí svůj jediný požadavek. Chtějí, aby personál pustil demokazetu s jejich písničkami do éteru, tak, aby ji konečně slyšely miliony posluchačů a oni se mohli stát slavnými. Původní plán, který počítal s rychlým obsazením, okamžitým přehráním a rychlým zmizením se však poněkud zkomplikuje, když páska nešťastnou náhodou shoří. Jediná šance je pokračovat v přepadení a získat druhou pásku. Jenže tu má Chazzova dívka Kayla, se kterou se muzikant právě rozešel. A to zdaleka není všechno. Metalisti jsou z celé situace značně rozrušení, mnohem víc než jejich zajatci a navíc se venku rojí policie, která stanici obklíčila. Naštěstí se zdá, že až na výjimky mají zajatí rozhlasáci pro metalisty pochopení a dokonce se jim snaží pomoci hlídající policii přelstít. (oficiální text distributora)

Jirka1111

Kruci, proč ne. Pro mě rock znamená to, co pro Brendana Frasera. Tak proč nedat třeba 4 hvězdičky? Film je dobrý a Fraser vypadá v paruce opravdu "cool", ale na Školu roc(k)u a zapálení Jacka Blacka, který je rocker každým coulem, nemá. ()

Ponocnej

tak todle je hodne blazniva komedie a myslim ze kdo neposloucha tvrdsi hudbu ji ani nemuze ocenit ... samozrejme ji ani neoceni priznivci nejakeho inteligentniho humoru todle je zkratka silenost o zkratovitem jednani tri rockeru kteri z pozadavkem aby hrali jejich song prepadnou radio s pistolema na vodu naplnene stavou s chilly papricek :-) taky mi trochu prislo ze parodovali smrtonosnou past1 navic se mi to libila jako kritika nahravacich studii a hudebniho prumyslu celkem ()

HMTD

neuvěřitelně přehnané,ale přesto zábavné.Jó tenkrát se ještě amerika neřídila heslem že s vyděrači se nevijednává. ()

RoyBatty444

Dobrý oddychový film o tvrdých chlapcoch roku s worchestrovými búchačkami. Je to ako banková lúpež na ruby. Mihne sa tu nespočet hviezd 80 rohov a má to správny náboj rockového odpalováku. ()

P@\/EL

Přesně tenhle typ komedií zbožňuju, což je asi tou atmosférou devadesátých let, kdy byl podle mého vrchol jak filmu tak i hudby. Film nepostrádá kvalitní humor, bezvadné hlášky a kupu bláznivých scén. Když se k tomu ještě přidá parádní zápletka, tak je o zábavu postaráno. Film si na nic nehraje, působí víceméně oddychově a ani chvilku nenudí. ()

Holly_Molly

Jakym jinym filmem oslavit Fraserův velkolepej návrat, než naivní hloupoučkou komedií, plnou dobrý hudby a pozitivního "vibu". Jasně, nabízela by se Mumie, ale prostě.... METAL pYčo!!!!  \../_ ()

Aligon

Hovoril som si..to bude zas niaka nuda.. No hneď som zmenil názor.. Námer,scenár dobrý aj atmosféra super = 1* Fraser,Sandler ďalšia * 3* za chlapa v klimatizácii .. na tom som sa nasmial Odporúčam pozrieť :) ()

Drslw

Celkom slušne obsadená rádoby teenagerská rádoby komédia z čias, keď Brendan ešte nebol tlustý, Steve starý a Adam ko..ot, ktorá mierila vyššie, než nakoniec dostrelila. Ale pozerať sa to dalo. Zaokrúhlené nahor. ()