Říkají si Osamělí jezdci, jsou tři a hrají řízný heavy metal. Zpěvák a šéf skupiny Chazz, bubeník Pip a basista Rex. Hrají vytrvale a podle svého mínění i dobře, prorazit se jim však stále nedaří. V rádiu je nehrají, protože nejsou slavní a slavní nebudou, dokud je nebudou hrát v rádiu. Klasický začarovaný kruh, z něhož na první pohled není cesty ven. Osamělí jezdci se nehodlají vzdát a když to nejde po dobrém, rozhodnou se, že to zkusí po zlém, tedy skoro po zlém. V hračkářství si opatří několik umělohmotných napodobenin zbraní, které sice místo smrtích kulek chrlí vodu, ale vypadají dostatečně věrohodně, aby nebyly od pravých k rozeznání. Takto vyzbrojeni přepadnou malou rozhlasovou stanici, zajmou její osazenstvo jako rukojmí a vyhlásí svůj jediný požadavek. Chtějí, aby personál pustil demokazetu s jejich písničkami do éteru, tak, aby ji konečně slyšely miliony posluchačů a oni se mohli stát slavnými. Původní plán, který počítal s rychlým obsazením, okamžitým přehráním a rychlým zmizením se však poněkud zkomplikuje, když páska nešťastnou náhodou shoří. Jediná šance je pokračovat v přepadení a získat druhou pásku. Jenže tu má Chazzova dívka Kayla, se kterou se muzikant právě rozešel. A to zdaleka není všechno. Metalisti jsou z celé situace značně rozrušení, mnohem víc než jejich zajatci a navíc se venku rojí policie, která stanici obklíčila. Naštěstí se zdá, že až na výjimky mají zajatí rozhlasáci pro metalisty pochopení a dokonce se jim snaží pomoci hlídající policii přelstít. (oficiální text distributora)

KoRner

Nie veľmi nápaditá komédia s kopou vtipných, avšak trestuhodne nevyužitých hercov. Dejovo jednoduché varenie z vody, ale rocková muzika a nejaké známe šteky pozornosť udržia. Teraz aspoň viem kto by vyhral súboj medzi Lemmym a Bohom... ()

Káronoš

dudes, you rock very fucking loud. Absence Bruce Willise byla znát (D-:) a Jack Black by jim asi vypráskal prdel, ale proč ne? Je to vtipný, praštěný, trefný, svěží a cool (všechno co se týká rock&rollu je posvátný), takže nevidím důvod nespokojenosti, těchto filmů není nikdy dost=) Hodnocení: 7/10. ()

Darik

Já vim, že je to strašná pitomost, ale takhle dobře metalově jsem se pobavil snad jen u Nickyho Satana a Ozzáka v Comebacku. Některé hlody jsou fakt boží a Sandler opět válí :DJen škoda, že sem to viděl s dabingem, docela bych to chtěl vidět v originále - to musí bejt ještě větší nářez :D 80% (Mimoto - toto je můj 200 komentář :D) ()

ataman329

rokerina musí byť! výborne obsadená komédia padá na základnej premise rukojemníckej drámy. och, koľko takých filmov už bolo? dúfal som, že sa dej pohne i mimo rádiovú stanicu a že sa niečo v tom filme udeje. ale sväté prikázania rokera boli dodržané: prdelinky, pívo a rock, takže plus. fraser je najviac a druhý najviac je v tomto prípade lemmy. intelektuálčinu naozaj nečakajte. veď hlavnými hrdinami sú členovia kapely čo sa volá "the lone rangers".... ()

(Z)denny

Ztřeštěný návod k tomu, jak se stát z neznámých muzikantů rockovými hvězdami. Stačí k tomu jen sehnat stříkaci pistoli, kterou naplníte ostrou omáčkou, a potom už jenom obsadíte rozhlasové studio, kde celé osazenstvo vezmete za rukojmí. Pokud budete mít štěstí a vyjde vám to jako to vyšlo Chazzovi, Pipovi a Rexovi, tak vyjdete za tři měsíce z vězení jako nové modly rocku.. ()

IvcaSammet

Rockeři jsou naprosto šílená, nereálná a hlavně maximálně nelogická hovadina. Ale vtipná hovadina ... Opravdu hodně vtipná hovadina. Hlavní ale je, aby člověk tento film nebral vážně. Pokud bych se měla nad celým příběhem zamyslet, možná by film dostal hvězdičku za námět. Protože mě ale film dobře pobavil, přehlédnu fakt, že hlavní hrdinové mohli být zatčení už v první půlhodině jejich "přepadení". Pět hvězdiček ale filmu dát opravdu nemůžu. Už jen kvůli té nelogičnosti, která film provází od první scény až do poslední ... Dalším důvodem je ale typické americké "vylévání srdce" ať už šlo o vztahy nebo jen prostě obyčejné "inspirativní řečičky" ... A navíc závěr byl opravdu hodně přehnaný ... Film je to každopádně ale dobrý a vždy se u něj dobře bavím. ()

Saur.us

Bláznivá rocknrollová jednohubka. Nečekal jsem žádný zázrak a taky jsem se žádného nedočkal. Ale prdel celkem byla. ROCKNROLL! ()

Luk Skywalker

Příběhově je to pěkná blbost, ale co už, je komedie a já se bavil. Někdy to působí až vážným dojmem, ale vzápětí se objeví něco komediálního. Zbytek je řečeno v dalších komentářích ostatních uživatelů. ()

GOREGASM

Těšil jsem se na ztřeštěnou komedii, ale ve finále jsem se zasmál tak pětkrát. Není to ani tak herci jako spíš rádoby vtipným scénářem, který je sterilní až běda a vůbec nevyužívá exkluzivní herecké trojice Fraser, Buscemi (naprosto excelentní mánička) a Sandler. Jaká škoda... 40% ()

Hapretor

Příjemně jednoduchý děj, který rozhodně nenudí, a o kterém nemůžu říct, že je špatně udělaný a zahraný. ()

Wolvie

S tímhle obsazením to mohlo klidně dopadnout mnohem líp.I tak ale příjemná komedie,ve které mě bavil Adam Sandler! ()

parabellum

Jsem rocker tělem i duší ale tohle do pořádných "Rockerů" má dosti daleko. Nemastný a neslaný humor, toporní herci, ba dokonce i B. Fraser byl až úděsně nudnýýýýýý:(( Jednu hvězdu dávám za pár lepších štěků a druhou za pár průměrných rockových pecek. ()

bolf!k

Dobře jsem se u Rockerů bavil, i když se tu většinu času vaří z vody. Ale pokud máte rádi Rock´n´Roll tak vás tahle komedie určitě pobaví. 75% ()

Kissak

Uřežu vám všem hlavy. Čím? Svým ptákem! Už jenom pro tuhle hlášku tenhle film stojí za to vidět. Skvělá zábava se skvělým obsazením. A taky muzikou. A pár sekund si zahraje i Lemmy Killmistr. ()

Rockerman

Svou přezdívku na tomto fóru jsem si nezvolil proto, že bych poslouchal Evu a Vaška. Je to proto, že rocková hudba mě provází už téměř čtyřicet let a stále ji nemám dost. Právě naopak!!! Proto ani já nemohu být k tomuto filmu kritický. Děj je jednoduchý. Rocková kapela chce konečně prorazit a stát se slavnou a to za každou cenu. Ozbrojeni samopaly na vodu přepadnou rozhlasovou stanici a dožadují se odvysílání svého hitu. Samozřejmě přichází spousta více či méně vtipných situací až do samotného finále, a to je live koncert ve vězení. Tak si představuju skutečné bojovníky za rockovou hudbu!!! Tento film by mohl být inspirací pro někoho odvážného. Většina našich rádií by potřebovala takovéto přepadení, aby už konečně změnili ty svoje playlisty a začali hrát pořádnou a zajímavou muziku. Aby se už konečně přestali hrabat v těch komunistických vykopávkách typu Gotta, Davida a Vondráčkových a pustili aspoň občas nějakou novou, mladou a zajímavou kapelu ( a nemusí to být jen rocková kapela). Myslím, že jich tu máme dost. ()