Říkají si Osamělí jezdci, jsou tři a hrají řízný heavy metal. Zpěvák a šéf skupiny Chazz, bubeník Pip a basista Rex. Hrají vytrvale a podle svého mínění i dobře, prorazit se jim však stále nedaří. V rádiu je nehrají, protože nejsou slavní a slavní nebudou, dokud je nebudou hrát v rádiu. Klasický začarovaný kruh, z něhož na první pohled není cesty ven. Osamělí jezdci se nehodlají vzdát a když to nejde po dobrém, rozhodnou se, že to zkusí po zlém, tedy skoro po zlém. V hračkářství si opatří několik umělohmotných napodobenin zbraní, které sice místo smrtích kulek chrlí vodu, ale vypadají dostatečně věrohodně, aby nebyly od pravých k rozeznání. Takto vyzbrojeni přepadnou malou rozhlasovou stanici, zajmou její osazenstvo jako rukojmí a vyhlásí svůj jediný požadavek. Chtějí, aby personál pustil demokazetu s jejich písničkami do éteru, tak, aby ji konečně slyšely miliony posluchačů a oni se mohli stát slavnými. Původní plán, který počítal s rychlým obsazením, okamžitým přehráním a rychlým zmizením se však poněkud zkomplikuje, když páska nešťastnou náhodou shoří. Jediná šance je pokračovat v přepadení a získat druhou pásku. Jenže tu má Chazzova dívka Kayla, se kterou se muzikant právě rozešel. A to zdaleka není všechno. Metalisti jsou z celé situace značně rozrušení, mnohem víc než jejich zajatci a navíc se venku rojí policie, která stanici obklíčila. Naštěstí se zdá, že až na výjimky mají zajatí rozhlasáci pro metalisty pochopení a dokonce se jim snaží pomoci hlídající policii přelstít. (oficiální text distributora)

SHI-SHA

Je to sice dobrý film, ale nudil jsem se.... a to bych od čtveřice Arquette, Fraser, Buscemi a hlavně Sandler(!) opravdu nečekal. Zajímavý scénář, ale výsledek mohl být o třídu lepší. Nemohu si však vynachválit naprosto dokonalý soundrack. ()

okkac

Taková oddychová komedie, která pobaví hlavně rockery. Buscemi s hřívou v pro mne celkem netradiční roli a skvělý song od Motorhead Born To Raise Hell. ()

zombkiler

Fraserovi a Buscemimu ty dlouhé vlasy velmi slušeli ale taky co zde bylo zvláštní tlustej polda, mrakodrap a přepadení, celej film je vlastně taková mírná hudební parodie na Smrtonosnou past. ()

Columbus

Vynikajici herecke obsazeni v ne prilis povedene taskarici o metlosich. Fraser v paruce je ovsem k zulibani (to on ale skoro vzdycky) :) ()

JimmyII

Roztomilá podivnost, která jako by se scénáristovi trošku zvrtla. Avšak zaplněná geniálně podivnými postavami, jako je Sandlerův pitomeček nebo Mantegnův bývalý rocker, nakonec stejně skvěle pobaví, rychle uteče a vykouzlí nějaké ty úsměvy. Pro ty co mají rádi rock je to o to příjemnější. Čtvrtá hvězdička za vtip o Lemmym a následně opravdického Lemmyho v davu, to jsem zíral:-) ()

Vraccas

To hudební bych vyškrtl... to, že sve filmu vystupují tři rádoby rockeři neznamená, že to je hudební, když zahráli jednu písničku nakonci. Kdybych se na tento film podíval ve 12 letech určitě bych byl nadšením bez sebe. To bohužel nemohu říct zhruba v polovině film začne nudit a začne se vše opakovat jako byste zažívali deja vu. Každopádně lepší jak trapné tuctové americké komedie. Velkým kladem je herecké obsazení především Steve Buscemi. ()

Mrkvič

V takovém filmu bych čekal spoustu muziky jako třeba v Králích rocku, ale je tam jen pár náznaků a jedna vypalovačka na konci. Vtipu to má taky hrozně málo a na pár místech je to děsně trapný. ()

Maki89

uuuuulet... len co je pravda - ustredna trojica charakterov podarena, Steve Buscemi zasa raz ukazuje ze hrat mierne psychicky narusenych mu ide velmi dobre, hudobny doprovod celkom podla mojho gusta... film celkovo nenudil, neurazil, ale mohlo to byt rozhodne aj lepsie - taka dobra oddychovka na sobotny vecer - 6/10 ()

T-pack

Tvrdil jsem před filmem, že jakákoli kombinace dvou hlavních představitelů by mě do filmu nedonutila, ale Fraser/Buscemi/Sandler spolu v kapele, to už musí stát za to, no ne? No jo! Mám blíž k jinému hudebnímu žánru, ale o co, že tenhle film nebyl o rocku, ale o hudbě obecně. Stejně jako to byla ujetá uvěřitelná komedie, byl to i film o hudebním průmyslu, hudebnících a fanoušcích hudby. I když teď koukám na stopáž, vlastně to ani nebylo tak dlouhé, ale přesto se to dalo krapet osekat, oželit pět minut a bylo by to žůžo. Za to ale celou hvězdu nestrhnu. ()

demented

Pre mňa jednoznačný kult. Skvelá hudba a priznanie Lemmyho Kilmistera, aký slušňák bol v školských rokoch. Vďaka tomuto filmu som si zamiloval aj legendu The Ramones. Päť hviezd je prekliate málo... ()

zdenny

Já jsem byl na tomto filmu v kině v roce 1994, měl jsem tedy o 17 let méně, tedy 20. Z důvodu věku a určité nedospělosti bych v té době dal filmu možná i čtyři hvězdy. Jenže jsem na tento film zapomněl a podíval jsem se na něj znovu - po právě těch sedmnácti letech. A hle, zjistil jsem, že je to vlastně neskutečná ptákovina, u které jsem se prakticky ani nezasmál. Tím víc mě překvapilo nadupané herecké obsazení. Ve svých dvaceti jsem tyto (dnes už prakticky slavné) herce ani neznal. A proto jsem nemile překvapen, že z této celkem trapárny neudělali něco víc. Herecký a invenční potenciál na to určitě byl. Místo toho jsem byl nucen sledovat bezduchou hudební komedii bez hudby. ()

Ironfood

Tři rockeři obsadí rozhlasovou stanici, aby si zajistili puštění své nahrávky. Film místy připomene legendární Psí odpoledne s Al Pacinem, místy se asi snaží parodovat Die Hard, ale celkově působí hodně béčkově (a to ve špatném smyslu tohoto slova). Dolů ho hodně sraží mimo jiné obsazení hlavní role Brendanem Fraserem, který se pro roli rockera hodí asi jako John Wayne pro roli baleťáka. Fraserův herecký výkon je navíc dost slabý, což vynikne zejména u scén napodobujících Pacinovy výstupy z Psího odpoledne. Sandler mi překvapivě připadal celkem v pohodě, Buscemi jede ve svém standardu a je tím hlavním, co film udržuje nad vodou. ()

Georgex

Oddechová komedie, která se nesmí brát vážně, kdyby ji divák chtěl brát vážně tak by nepochodil. Parta tří rockerů ve složení Frasera, Sandlera a Buscemiho je podivná skupina mániček, kteří se chtějí za každou cenu prosadit a dostat svůj nejlepší song do éteru, neváhají kvuli tomu přepadnout s dětskými bouchačkami rádio. Nápad výborný a člověk by si řekl, že pouhý pohled na tyto herce alá rockery musí být vtipný. Ono vlastně postavy jsou vymyšlené dobře, ale dialogy jsou po většinu filmu příšerné. Nutno říci, že občas vtipné. Film naskytne mnoho situací, u kterých se budete smát, ale na druhé straně nabídne zbytečné a trapné scény. Nemluvě o policejním oblíčení, kde jeden z rockerů vyskočí ven a na kapotě auta mává samopalem a policisté jenom koukají, pokud to budete brát s hodně velkou rezervou tak se u toho budete bavit. Celá trojka herců, ale nefunguje podle mých představ. Fraser po většinu filmu chrlí jednu trapnější hlášku za druhou, prostáček v podání Sandlera postrádá charisma. Jediný, kdo z této party výborně funguje je Steve Buscemi, který naopak chrlí jednu vynikající hlášku za druhou. Ve filmu zazní spousta pěkných rockových písniček. Celkově film hodnotím 55% ()

The Viper

Amaterská rocková kapela stále neúspěšně se snaží prosadit svoji hudbu a tak se rozhodnou vloupat se do rádia a vnutit tam svoji nahrávku, jenže celá akce se zvrtne a je z toho ozbrojené přepadení s rukojimími. Postupem času se začínají ale dít divné věci. Někteří rukojmí přechází na stranu ozbrojenců (rockerů) a venku před rádiem se shromažďují davy fanoušků. Kapela dostává víc než chtěla. Dostávají se do TV a rádio je naladěno snad u každého. Ale nechtějí peníze nebo vrtulník a letenky na Bahami, chtějí jen hrát svoji hudbu v rádiu. A tak se znich stávají hvězdy. Skvělá komedie se skvělým hereckým obsazením. Po celý čas je film doprovázen super nadupanou muzikou a Motorhead na začátku je senzační. Film jako stvořenej pro každý metal / rock příznivce. Brendan jako skvělý vůdce bandy, Steve jako ulítlej kytarista a Adam jako pitomeček co ale skvěle válí na bicí. ()

darwin

Dost dobrá komedie s celou plejádou výborných herců, mezi kterými vedou Brendan Fraser a Adam Sandler, Nina Siemaszko je k nakousnutí ;). Výborná komedie na odreagování a také plíživě skrytá, přesto nadmíru trefná kritika hudebního průmyslu, producentů, rádií atd. Rock 'n Roll! ()