Říkají si Osamělí jezdci, jsou tři a hrají řízný heavy metal. Zpěvák a šéf skupiny Chazz, bubeník Pip a basista Rex. Hrají vytrvale a podle svého mínění i dobře, prorazit se jim však stále nedaří. V rádiu je nehrají, protože nejsou slavní a slavní nebudou, dokud je nebudou hrát v rádiu. Klasický začarovaný kruh, z něhož na první pohled není cesty ven. Osamělí jezdci se nehodlají vzdát a když to nejde po dobrém, rozhodnou se, že to zkusí po zlém, tedy skoro po zlém. V hračkářství si opatří několik umělohmotných napodobenin zbraní, které sice místo smrtích kulek chrlí vodu, ale vypadají dostatečně věrohodně, aby nebyly od pravých k rozeznání. Takto vyzbrojeni přepadnou malou rozhlasovou stanici, zajmou její osazenstvo jako rukojmí a vyhlásí svůj jediný požadavek. Chtějí, aby personál pustil demokazetu s jejich písničkami do éteru, tak, aby ji konečně slyšely miliony posluchačů a oni se mohli stát slavnými. Původní plán, který počítal s rychlým obsazením, okamžitým přehráním a rychlým zmizením se však poněkud zkomplikuje, když páska nešťastnou náhodou shoří. Jediná šance je pokračovat v přepadení a získat druhou pásku. Jenže tu má Chazzova dívka Kayla, se kterou se muzikant právě rozešel. A to zdaleka není všechno. Metalisti jsou z celé situace značně rozrušení, mnohem víc než jejich zajatci a navíc se venku rojí policie, která stanici obklíčila. Naštěstí se zdá, že až na výjimky mají zajatí rozhlasáci pro metalisty pochopení a dokonce se jim snaží pomoci hlídající policii přelstít. (oficiální text distributora)

Henry Morgan

Myslim, že tenhle film je dokonale nasáklý rockem. Navíc se jedná o dobrou komedii. Trojice rockeru hraná hereckými esy se vrhne do šílené akce a jejich průsery se nabalují jako sněhová koule. Ve stylu rebelujících, pološílených rockovým idolů i oni prožívají jednu velkou šou, v které ovšem nehrají na nástroje, ale na nervy vydavatelské firmě a policii. Občas je to velmi americké, ale ve výsledku to připomíná strašlivé drogově-opilecké nájezdy hudebních velikánů. Zvláštní je, že jsem o tomhle filmu do včerejška neslyšel. Přitom se jedná o vcelku povedený snímek(v daných tématických hranicích). Jediné co bych vytknul je soundtrack, který byl dost slabý na to, že to byl film nabušený rockovou energií. ()

Akaja

proboha.... Ten film mě zaujal kvůli hereckému obsazení a hlavně kvůli tématu. Fraser, Buscemi a Sandler (ten především!!!) jako rockeři? To by mohla být dobrá palba. Ale zas tak odvázaná jsem z toho nakonec nebyla. Největším zklamáním pro mě bylo zjištění, že celý děj filmu se bude týkat té jedné noci v rádiu. Mohlo se z toho vyždímat víc. A mohli aspoň jednou pořádně zahrát :(. ()

mira.l

Ne, tohle se nedá ospravedlnit ani jako velká recese, něco tak pitomýho jsem už dlouho neviděl. Jeden z mála filmů, u kterýho jsem použil rychlý přetáčení. ()

Wolf

Doufal jsem, že se ve filmu dočkám nějaké hudby jako třeba ve Škole rocku, bohužel tam téměř žádná nebyla... Příběh předvídatelný od začátku do konce, ale přesto se nudit nebudete... Příjemná komedie ()

Tiiso

Komedie splnila svou úlohu v tom, že jsem se několikrát opravdu velmi pobavil. Ale bohužel jen několika okamžikům a ne komedii jako celku. Příběh má spousty hluchých míst a spousty situací, kde se má člověk smát, ale vždy to nefunguje. Já vím je to oddechová záležitost a divák by neměl všude něco hledat. Jenže to vždy tak dobře nejde a kdo určí který snímek právě nemá být viděn pod mikroskopem. Jinak je to zajímavá myšlenka a na všechny tři hlavní představitele se dá dobře dívat. ()

topi80

Bez zaváhání plný počet. Ale byl bych nerad, kdyby se důvody smrskly pouze na to, že jsem (ostatně jako řada jiných podobně štědrých hodnotitelů) fanatickým rockovým a metalovým fanouškem. Ono to nestačí, já mohu vytasit ještě těžší kalibr, jsem totiž i muzikant. A shodou náhod stejně geniální a stejně nedoceněný jako hrdinové tohoto filmu. A aby toho nebylo málo, dokážu-li se stylizovat do jednoho z hrdinů, tak musím říci, že v jednu dobu (jako začínající kapela), kdy jsme byli tříčlenní, se projevování jednotlivých členů této filmové sestavy a jednotlivých členů té naší sestavy až nebezpečně shodovalo. Ale to, že jsem tento film povýšil téměř na autobiografii, zdaleka nesvědčí o mé neobjektivitě. Toto dílo je totiž od začátku do konce prošpikované perfektními hláškami, z nichž mnohé ocení pouze člověk, který trochu pozadí fungování kapel zná. Hlášek typu "Hele, tady hrají tihle? Těm jsme nakopali prdel, když jsme spolu hráli před rokem," nebo "Víš jaký to je, když několik let hraješ koncerty jenom pro svou holku a holky muzikantů z ostatních kapel?" jsem za svůj život vyslechl stovky. Ale nemusíte být zasvěceni, nehorázná sranda by to mohla být i pro ty, kteří s tímto prostředím nemají ani fanouškovskou zkušenost a spokojí se s tím, že se na hlavní hrdiny budou dívat jako na nějaká podivínská hovada z jiného světa. Přesto si netroufnu odhadnout, zda tuto poklonu věčné pubertě a metaláckému hovadství dokážou ocenit i lidé, kterým je toto prostředí úplně neznámé. ()

Mire

Ako zapálený fanúšik metalu/rocku ma tento film dobre zabavil :)) Síce je to dosť naivné a trošku tupé, ale funguje to :)) ()

kubilov

Steve "Mánička" Buscemi, Adam "Mladý ucho" Sandler a Brendan "Kdotosakraje" Fraser. Povedená trojice kapelníků tvořící jakousi skupinu Osamělí jezdci, kteří nejsou populární a nehraje je žádné rádio, a tak vezmou situaci do svých rukou. Spousta polovičatého situačního humoru, trapných situací vyústí do velice průměrné komedie, která se dá ale docela v pohodě zvládnout. ()

Blazkowicz

Celou dobu mi to připomínalo parodii Smrtonosné pasti, než že by to mělo nějakou větší spojitost s rockem. Jedině tak White Zombie to trochu zachránil, ale čekal jsem víc muziky. 3* ()

kolacky

Pobavila jsem se, nejen proto, že jsem taky rockový cvok, ale Steve Buscemi S VLASAMA, to byl neskutečný zážitek. Obsazení fajn, muzika fajn, moc příjemné to bylo, i když zákonitě trhlé. Jo a Joe Mantegna vypadal trochu jako Ian Gillan z Deep Purple! ()

superzurda

I když vím, že to není kdovíjaká filmová perla, já ten film prostě zbožňuju. Nic jsem o něm nevěděl, jen mě zaujalo obsazení a proto jsem ho zkoukl a byl jsem nadšen. Pokud tedy netrpíte nějakou představou, že každý film má něco sdělit, tak se pohodlně uvelebte ve svém křesle a pusťte si naplno Hlas vzpoury na Radiu Rebel :-)))) ()

Pathetic

Výborně namixovány styly, které mi sedí. Ať už se jedná o hudební žánr, jenž je v tomto filmu trefně podporován výkony hlavních hereckých představitelů. Fraser, Buscemi i Sandler jsou tahouny Rockerů od začátku do konce. Hlavní zápletka o přepadení rádiové stanice za vidinou slávy a úspěchu trefně demontruje problémy minulých i dnešních kapel jak se dostat do podvědomí posluchačů. Možná, že tento film není nejlepší, ale dějem mi je, jakožto rockerovi, velice sympatický. ***** ()

BlueNeon81

Jedna neprávom odsudzovaná komédia z prvej polovice 90. rokov. Ústredná trojica je bohovská, najmä Steve Buscemi ako vlasatý, drsný a hláškujúci metlák. Príbeh o neúspešnej rockovej kapele, ktorá sa chce presadiť za každú cenu, aj keby mala ísť do basy ma vie pobaviť hocikedy. Hmm, je na čase vytiahnúť z archívu starú VHS kazetu s týmto filmom. :) P.S.: Nina Siemaszko tu vyzerá obzvlášť dobre :P ()

klapqua

Milujem Lone Rangers a ich Degenerated! Pamätám si ako som to jak malá holka pracne zháňala a následne sa toho nevedela dopočúvať! Na rocku som rástla a stále je mi srdcu v podstate najbližší, z toho dôvodu tento film asi hodnotím trochu inak! :) Vždy sa pri tom pobavím a vždy nadávam jak pes, že naše dnešné posraté rádia ani len netušia čo je dobrá muzika... A tak ich už roky radšej ani nezapínam. ()

johnnie78

Roztomilá rock'n'rollová komedie plná neuvěřitelných kravin, se skvělým soundtrackem (Motörhead, 4 Non Blondes, Anthrax...) ()