Říkají si Osamělí jezdci, jsou tři a hrají řízný heavy metal. Zpěvák a šéf skupiny Chazz, bubeník Pip a basista Rex. Hrají vytrvale a podle svého mínění i dobře, prorazit se jim však stále nedaří. V rádiu je nehrají, protože nejsou slavní a slavní nebudou, dokud je nebudou hrát v rádiu. Klasický začarovaný kruh, z něhož na první pohled není cesty ven. Osamělí jezdci se nehodlají vzdát a když to nejde po dobrém, rozhodnou se, že to zkusí po zlém, tedy skoro po zlém. V hračkářství si opatří několik umělohmotných napodobenin zbraní, které sice místo smrtích kulek chrlí vodu, ale vypadají dostatečně věrohodně, aby nebyly od pravých k rozeznání. Takto vyzbrojeni přepadnou malou rozhlasovou stanici, zajmou její osazenstvo jako rukojmí a vyhlásí svůj jediný požadavek. Chtějí, aby personál pustil demokazetu s jejich písničkami do éteru, tak, aby ji konečně slyšely miliony posluchačů a oni se mohli stát slavnými. Původní plán, který počítal s rychlým obsazením, okamžitým přehráním a rychlým zmizením se však poněkud zkomplikuje, když páska nešťastnou náhodou shoří. Jediná šance je pokračovat v přepadení a získat druhou pásku. Jenže tu má Chazzova dívka Kayla, se kterou se muzikant právě rozešel. A to zdaleka není všechno. Metalisti jsou z celé situace značně rozrušení, mnohem víc než jejich zajatci a navíc se venku rojí policie, která stanici obklíčila. Naštěstí se zdá, že až na výjimky mají zajatí rozhlasáci pro metalisty pochopení a dokonce se jim snaží pomoci hlídající policii přelstít. (oficiální text distributora)

SeBig

Na nudu film je to dobrý lék jak zabít 90 minut.. fajn oddychovka s fajn herci, sem tam nějaka vtipná hláška, ale zas tak libový to nebylo. ()

Chrustyn

Nepříliš zábavný film s nevýraznými herci a ještě více nevýrazným dějem. Slušný rozjezd, pár dobrých hlášek ale i přes velice krátkou stopáž velká nuda. ()

eraserhead666

Mé první setkání se Sandlerem a Fraserem, u obou z toho nakonec vzniklo dlouhodobější pouto, oba herce od té doby sleduju pozorněji a hned výborný zásek a Rockěři se okamžitě zapsali do žebříčku mých nejoblíbenějších komedií. Nejen že to srší humorem (přitloustlý policajt), ale ukazuje to i praktiky hudebního průmyslu, z nichž se mi chce docela zvracet. K tomu notná várka rockové hudby, hezký holky, skvělá trojka (Fraser, Buscemi, Sandler). Prostě rock'n'roll. ()

Terva

CITÁT - Já se tady dřu a ty žiješ jen Rock"N"Rollem!!!......... Není nic jednoduššího, než se vloupat do rádia a pod pohrůžkou si nechat pustit svoji hudbu. Ale to je teprve začátek. Pak přijde ten pravý zmatek. Osamělý jezdci jsou skupina, která lační po slávě. Jejich lačnost je tak velká, že se právě vloupali do rádia a....... Nikdo je totiž nebere vážně. Jediná šance, alespoň si to "Osamělý jezdci " myslí, je právě ta jedna jediná píseň vpuštěná do éteru. Rádio Rebel bude trpět. CITÁT - Proč to nemáte v množném čísle, když jste tři??......... Vložky s debilem, co se stále plazí po zemi jsou trapné a kazí celkem dobrou linii příběhu. Ovšem rozmluva s Chrisem Woodsem z Kapitol rekords je boží. OTÁZKA: Kdo vy jste? Bůh nebo Lemmy? ODPOVĚĎ: To je chyták? Lemmy je Bůh............ (Lemmy rozumějte zpěváka skupiny Motörhead). Nakonec to byla prostě zábava. Ve filmu hrají Brendan Fraser (Chazz) nebo Steve Buscemi (Rex). 1. "Born to Raise Hell" Ian Kilmister Motörhead with Ice-T and Whitfield Crane 4:57 2. "I'm The One" Eddie Van Halen, Alex Van Halen, Michael Anthony, David Lee Roth 4 Non Blondes 3:58 3. "Feed the Gods" Lyrics: Rob Zombie; Music: White Zombie White Zombie 4:05 4. "No Way Out" Jesse Malin, Richard Bacchus, Howard Kusten DGeneration 4:26 5. "Bastardizing Jellikit" Lyrics: Les Claypool; Music: Primus Primus 4:11 6. "London" Morrissey, Johnny Marr Anthrax 2:54 7. "Can't Give In" Lyrics: Kevin Martin; Music: Peter Klett and Candlebox Candlebox 3:15 8. "Curious George Blues" Scott Hackwith Dig 4:03 9. "Inheritance" Prong Prong 2:11 10. "Degenerated" Paul Bakija, Dave Rubenstein Lone Rangers 3:53 11. "I'll Talk My Way Out Of It" John Melendez, J. Cantor Stuttering John 3:40 12. "Fuel" Stick Stick 4:57 13. "We Want the Airwaves" Jeffry Hyman, John Cummings, Douglas Colvin Ramones 3:21 ()

liquido26

Nemůžu jinak než dát pět hvězdiček. Tahle komedie je prostě skvělá. Když odhlédnu od toho, že by jim to asi přepadnout rádio za pomoci plastových UZI by asi neprošlo a že celý děj je maličko nereálný a trochu naivní, tak je to naprosto užasná komedie plná skvělejch hlášek, které nemusí zrovna všichni chápat ("Kdyby zápasil Lemmy a Bůh, kdo by vyhrál?" "Lemmy?" "Ne to byl chyták, Lemmy je Bůh" - kdo neposlouchá rock a nezná Lemmyho, asi se nezasměje), děj je sice naivní a jednoduchej, ale vtipnej a má spád a všechno podbarvuje super hudba např. od Motorhead nebo Van Halen. Fraserovi to jeho zapálení věřím od prvního do posledního slova a stejně tak věřím Lemmymu z Motorhead, že šéfoval školním novinám :-) ()

Kryton

Skvělá komedie o metalistech co přepadnou radio a stanou se tak populární! Fakt zábávné ! Sandler , Fraser a Buscemi jsou jako metaláci cool!! ()

mysiak

Dobrá hudobná komédia, kde vedú Sandler, Frasier a prekvapivo vtipný Buscemi...dobrá atmoška a slušná komédia :D ()

kaylin

Ač jsou zde herci, které mám rád, tak tahle komedie mě ani trochu neoslovila. Možná je to i proto, že zde Sandler nemá tolik prostoru a jeho postava je celkem tragická, možná je to i proto že se ten film ani nedá brát jako pocta rockové hudbě. Tohle jde prostě mimo mě a nebylo zde nic, co by mě skutečně dovedlo dostat. ()

Martin741

S americkymi komediami mam dost problem, vacsina z nich ide mimo mna, ovsem ale niekedy sa Americanom fakt podari natocit slusnu komediu, pri ktorej sa da aspon pousmiat, ked uz nehrozia salvy rehotu /raz darmo, Spencer je Spencer aj s jeho Pari et Dispari. Tato komedia vsak patri k tomu lepsiemu, co prislo z USA. Tuto ide o troch hudobnikov, ktori chcu mat hudobnu grupu a chcu sa presadit dost nelegalnymi metodami a prostriedkami. Filmu vladnu hlavne dobri herci ako Buscemi a Sandler, hoci samotneho Frasera nemam nijako rad a nikdy som ho neuznaval. Objavil sa tu aj frontman legendarnej speed metalovej Kapely Motorhead Ian Fraser Kilmister, znamy ako Lemmy. Komedia je to vsak dobra, ale hranice priemeru nijako neprekracuje. Michael Lehman na reziserskej stolicke odviedol aspon zrucnu rutinu. 66 % ()

cariada

Střelená komedie o jedné metalové skupině ,které se nedaří prosadit ,tak se rozhodne vloupat do rádia a donutit je zahrát jim skladbu v rádiu. Použijí k tomu dětské hračky ,které vypadají jako skutečné. Jak už to u amerických filmů bývá rázem o tom ví celé okolí co poslouchá rádio A všichni jim fandí. Celé se to neobejde bez spousty gegů a vtipů. ()

MrPierc

Naprostá nuda. Tohle trio slibovalo průměr, ale nesplnilo ani to. Film má sice nápad, ale je to tak dětinské a naivní, že jsem se divil, proč na to koukám. Konec je opravdu jen pro silné povahy, protože zpívající Brendan Fraser je i na mne moc !!! ()

Jino

Rockeři mi přišli že se nemůžou rozhodnout jestli chtěj být komedií, kriminálkou a nebo hudebním filmem, protože scénář ani jednomu žánru nedopřeje daleko větší zaměření, jenž by si samotný snímek určitě zasloužil. Naštěstí to Fraser, Buscemi a Sandler zvládají nadmíru dobře. Takže bylo trapných momentů minimum. ()

Streeper

Komedie plná skvělé rockové hudby s průměrným příběhem, sem tam nějakým dobrým vtipem. Ale to je všechno, co je na tom tak dobré. ()

Juto

Pri sledovaní tejto rokenrolovej rukojemníckej komédie sa nebudete ani na chvíľku nudiť. Tento film dokáže pôsobiť ako originálna a veľmi efektívna komédia. Čiastočne je to kvôli jemnému dotyku režiséra Michaela Lehmanna, ktorý nikdy nedovolí, aby film skĺzol do hlúpeho režimu. 6/10 ()