Policejního detektiva omrzel svět. Selhal, když zasahoval při masakru v restauraci rychlého občerstvení. Nyní bojuje o ztracenou reputaci u svých kolegů v oddělení, u známých ale i sám za sebe. (oficiální text distributora)

Anderton

Mix romantickej komédie, gangsterskej komédie a komédie všeobecne (a možno trochu aj Tarantina a Coenovcov). Policajt, ktorý má tak trochu problémy s vlastným sebavedomím pri výkone zamestnania, jeho podarení kolegovia, jedno strieľajúce dieťa, dvaja tupci, pripomínajúci Vanillu Icea a MC Hammera. Ide to dokopy? Ani nie, ale občas je to vtipné, chémia medzi Hurley a Learym výborne funguje ("sila ich okamžiku" je tak uveriteľná) a spoľahliví mešuge Buscemi s Guzmánom sú pevne vsadení do svojich hereckých škatuliek. Ako nenáročná oddychovka po ťažkom pracovnom dni to poteší. Len ja som dnes nemal ťažký pracovný deň. ()

Slarque

Tom DiCillo sice natočil i lepší filmy, ale u tohohle jsem se také dobře bavil. Dobrý scénář, skvělý Denis Leary a spousta dalších podivných figurek. Nejvíce se mi líbila dvojice scénáristů píšících film, který vyhraje na festivalu v Cannes. ()

Chrustyn

Tom DiCillo je jedním z těch tvůrců, kteří netočí pro peníze ale pro sebe a proto, že to mají prostě rádi, tudíž může být pro některé diváky obtížné přijít jeho filmům na chuť. Mě zaujal už "Životem v oblouznění" ale přestože jsou "Bouchači a bouchačky" natočeni v komerčnějším stylu, nejsou ani zdaleka tak zábavní. Ale špatné to určitě nebylo. ()

jojinecko

Tak predsa aj Tom DiCillo si môže vybrať (relatívne) slabšiu chvíľku- teda v porovnaní s peckami typu Delirious alebo Living in Oblivion. To čo sa nezaprie je autorov zmysel pre kreatívne postavičky a typický ironický nadhľad. Všetko funguje, až kým sa nedostáva na povrch dramatická línia a snaha o akú takú psychológiu postáv a vzťahov. Tu Dicillo stráca na drive a tak trochu zabrzdí výborne rozohranú partiu. O prúser sa nejedná ani náhodou, no vzhľadom na DiCillov potenciál a vďačný námet ,musím prejaviť jemné (skoro nepatrné) sklamanie:) ()

anderson

Len veľmi priemerný piece, ktorý inšpiroval (alebo z nej vychádzal ?) Learyho geniálnu sériu THE JOB. Nuž ale Liz Hurley je sexi a to je asi najpodstatnejšie. :-) (6.8.2004) ()

Lacike

Asi najnormálnejší a najdiváckejší DiCillov film. Mix čiernohumornej komédie, drámy a trochu aj thrilleru. Najviac sa mi páči práve romantická línia medzi smoliarskym policajtom Learym a sexy chiropraktičkou Hurleyovou. V žiadnom inom filme sa mi Hurleyová nepáčila, ale tu je skvelá. No a zaujmú aj vedľajšie postavičky a línie. Zmätený Learyho parťák Buscemi, ktorý zisťuje, že je asi gay. Párik scenáristov, ktorý evidentne odkazuje na Tarantina a jeho Reservoir Dogs. Snáď len tá detektívna línia s dcérou, ktorá si najme zabijákov na otca je trochu WTF. Ale nakoniec všetky línie do seba pekne zapadnú a na konci ma vždy mrzí, že film nie je dlhší. S tými sympatickými postavami by som kľudne rád strávil aj viac času. 7/10. ()

Gary

Chvílemi vážně zábavné a nápadité, chvílemi nic ohromného, ale rozhodně nadprůměrné.Herci odvádějí velice dobrou práci.Jak Denis Leary, tak Elizabeth Hurleyová.Steve Buscemi a Luis Guzmán jsou jako vždy bezvadní. ()

aluna

Detektiv Ray Pluto je vždycky v pravej čas na pravým místě, leč, bohužel, vždy indisponován a tak se velice často oddává zhulování se u výživnější verze "Cvičíme s Šipinou". O nedostatku profesních schopností a inspirace by mohli vyprávět i dva scénáristi s důrazem na ultramegareálnost, a až nás na festivalu v Cannes bude bít "Do Očí"(,) titulková sekvence(,) přiřkne našemu hrdinovi, když ne přímo věnování, pak minimálně "special thanks". Holt napsat dobrej scénář je, ačkoliv máte v záloze hafo super postaviček, pěkná fuška, a tenhle film je toho důkazem. ()

Aiax

Klasická ukázka výborného, i když nijak excelentního amerického nezávislého filmu. Šikovný scénář, šikovná režie, sympatičtí herci (hlavně pohádkově krásná Hurley). Spolehlivé doporučení téměř komukoliv, kdo nevyžaduje výhradně velké stomilionové spektákly. ()

Violeta

Denis Leary je tu sežrání! Pokaždý, když tenhle film vidím, strašně mi svojí pomalou, pohodovou atmosférou připomíná Jackie Brown. ()

(mOnkey)

To, že je tohle DiCillův zatím nejslabší snímek, nijak výrazně nesnižuje mou spokojenost s ním. I když je namístě si přiznat, že na Toma je výsledek překvapivě roztržitý, odměřený a zdaleka ne tak úderný jako jiná jeho díla. Naštěstí je to stále vcelku svěží, zábavné a zapamatováníhodné. I když aura kolem DiCilla jakožto pravověrného nezávisláka je nejspíš nadobro ztracena. Ocenil bych, kdyby se opět vydal tam, kde jeho hrdiny netrápí společenská prestiž (jakkoliv je na ni nahlíženo z kritického úhlu), tam, kde se můžou bezstarostně poflakovat, házet po sobě rajčata nebo řešit, jak konečně natočit ten zpropadený záběr. ()

Martin741

ja mam proste DiCilla vcelku rad, je to US nezavisly reziser, filmy ma fakt namakane, tuna ide o dalsi jeho pocin, ktory som si maximalne uzil. Buscemi hrat vie, Learyho som si pomylil s Willemom Dafoe, Elizabeth Hurley bola krasna, a myslim ze hrat moc nevie. Krasny film na sychrave jesenne popoludnie ked vonku pada dazd so snehom . 89 % ()

Juto

Toto je veľmi zábavný film s vtipnými hereckými výkonmi a skvelým indie štýlom. Buscemi kradne každú scénu pre seba v ktorej je, keď odhaľuje problémy so svojou sexuálnou identitou. 7/10 ()

kosta73

Klidný, civilní výkon Denise Learyho v roli detektiva, který prochází pracovní i životní krizí na mě funguje, jako pohlazení. A ostatní ?... Buscemi, Guzmán...prostě mám tyto " malé " filmy moc rád. ()

cross

Velmi slušný a zábavný příběh, s několika vynikajícími scénkami, originálními nápady a příjemným hereckým podáním. Bohužel, je to takových slabších ****, protože film ve výsledku nic divákovi nepředává a závěr je již pouze čekaným vyústěním patálií jednoho poldy-smolaře. ()

klima777

Krimikomedie? Možná. Především film, jenž si tropí nehoráznou legraci snad ze 42 žánrových klišé v hollywoodském vesmíru. Místy je opravdu hodně vtipný. Místy se jeho meta-humor obrací sám proti sobě a vyznívá do prázdna. Tudíž základní otázka po smyslu veškerého hemžení zůstává... Přesto slušný počin. Na jedno podívání (2,4*). ()

BuryGol

Trio Leary-Buscemi-Hurley mi naznačovalo, že to bude dobrej film. Možná jsem od toho čekal něco víc, ale nakonec to bylo průměrný. Dramakomedie s béčkovym nádechem, kde si hlavně Buscemi moc neškrt a kvalita situací se měnila jak postavičky na Orloji. A taky nevim, jak dopadli ti dva scénáristi! ()