Enid (Thora Birch) a Rebecca (Scarlett Johansson) práve dokončili strednú školu a lomcuje nimi puberta. Miesto vo fast-foodovej americkej spoločnosti si hľadajú bombardovaním okolia uštipačnými hláškami. Navyše majú depresiu z toho, čo ich čaká. Budú si musieť nájsť nudnú prácu, čakať na prvý románik. Kým Rebecca sa zamestná v miestnej kaviarni a začne si šetriť na byt, Enid je bližšie flákanie sa s neurotickým romantikom Seymourom (Steve Buscemi). Skúška dospelosti je za dverami - obe majú čo robiť, aby si obhájili svoje identity, splynuli so "systémom" a pri všetkých osobných zmenách zostali stále priateľkami. (POMO)

derryl

Jak dlouho může člověk čekat na autobus, jehož linka byla zrušena? Je to autobus života a odveze Vás z přízračného světa mládí do světa běžných starostí a skutečnosti - dospělosti. Je to pravdivý a dosti pochmurný příběh, který se stává každý den života lidského, proto je ponejvíce krutý, právě jako život... ()

angloumene

Mám takové tušení, že jsem tento snímek shlédla už podruhé. Každopádně při první projekci mě rozhodně nijak neoslovil, a dokonce přímo upadl v zapomnění. Každopádně napodruhé, a hlavně v podobné životní situaci ve které je hlavní hrdinka, musím říct, že Přízračný svět má něco do sebe. Pravdou je, že skrze pohled nedávno odrostlé puberťačky, která rozhodně nechce splynout s (šedou) společností, vidíme svět tak trochu jinak - možná až divně. Přesto je film až netradičně uvěřitelný a reálný... Tak tak dámy a pánové, možná že právě v tuto chvíli někde na světě zastavil autobus, který veze jednoho z cestujících do nové etapy jeho života. ()

peetriss

Dějově minimalisticky pojatý "skromný" film o jinakosti jednotlivce a těžkostech v "konvenčně" se projevující společnosti. Tahounem filmu je výborná, a myslím, že dlouhodobě nedoceněná, Thora Birch, která se ve své největší roli (kvalitativně i prostorově) vyjímá velice dobře, její filmová kamarádka mladičká Scarlett Johansson, je tradičně charismatická a taktéž je dobrá, ale zdaleka nemá tolik prostoru, naopak Steve Buscemi se dočkal jedné z mála větších rolí a je vynikající, skvěle podivínský a s Thorou Birch vytvořili zajímavé duo. Výborný scénář i režie jsou jen dovršením kvalit tohoto osobitého Zwigoffova počinu. ()

Perverz

Příjemné obsazení, mladá Scarlett, Thora Birch, ta hraje jak o život, a Buscemi, jehož tvář viděna na obrazovkách potěší tak nějak už sama od sebe. Jednomu se na to dobře dívá, mladé holky vyjdou ze školy, blbnou, kámošky jak hrom. Jenže co dál, co budou holčiny dělat ? Ghost World není filmem s příběhem, jde o úsek a pohled do života pár lidí, jejichž cesty se prolínají. Je to dost citlivě natočeno, herci dělají svoje a film se dotýká vašich emocí, ježíši, co to je za kecy..,, Já si tam asi moc domýšlel poetický závan, nebo jsem před shlédnutím vychcal všechen testosteron. ()

DannyBoy80

1* za Buscemiho, zbytek je sračka. Johansson už v mládí výrazně naznačila, že o herectví nemá ani ánung a časem se to teda nezlepsšilo ani omylem. Zpočátku aspoň trochu sympatická hlavní postava se časem změnila na nesympatickou pitku. Film není ničím zajímavý. O problematice dospívajících děvčat bylo natočeno mnoho jiných a neskonbale lepších filmů, ()

Pafl

Co vypadalo napohled jako průměrný americký film se ukázalo jako průměrný americký film. Příběh není nijak zvlášť silný a zpracování se ho ani nepokouší nějak přikrmit. V divákovi to zanechává dobrý pocit, že si může klidně zajít udělat čaj nebo topinky, aniž by se musel strachovat o to, co se mezitím stane hlavním hrdinům. Steve Buscemi je celkem dobrý a Scarlett Johansson je celkem pořád stejná jako ve všem ostatním v čem hraje. Tak je to takové trochu přešlapování na místě. ()

Jaro_slav

"Life not in service." Poprvé viděno r. 2002 v kině Aero a na několik let mě to zamilovalo do Thory Birch / Enid. Časem jsem ale zjistil, že ve skutečnosti miluju Steva Buscemiho / Seymoura. Čím pro mě v šestnácti byl Cruel Intentions, tím se pro mě ve dvaceti stal Ghost World (aby ho v pětadvaceti nahradil Elizabethtown a v jedenatřiceti Silver Linings Playbook). Za vším hledej ženu. ()

Ukko

Tak jsem (po letech) zkoukl nějakej ten film. Teda vlastně „můví“ jakse tomu dneska říká a musím, říct, že dobrý. Ghost world totiž nepatří do kategorie kasovních trháků nicméně do kategorie výborných filmů. Rozhodně bych netvrdil, že jde o komedii, spíše o drama s komediálními prvky, ale to na kvalitě nic nemění. Pokud vás zajímají dvě puberťačky, co jsou otráveny životem a neví jak v životě dál, je to film právě pro vás. Když k tomu přimícháte značnou dávku civilismu a poetický obraz Ameriky, nelze než toto milé komorní drama doporučit . ()

Renfield

Ze začátku trefná komedie narážející na normální, přesto nenormální lidi. Později drama s příběhem, který nutí přemýšlet a třeba se i tak trochu najít. Přízračný svět nejsou jen výborně napsané hlavní postavy, ty film samozřejmě má, ale k nim je tu i několik vedlejších, přesto vcelku podstatných. O nich se mnoho nedozvíme, není to důležité... i když příběh Normana by mě zajímal velice. Právě ten je tou důležitější vedlejší postavou a k němu se nehodící, spíše komediální Doug! Těmi nejdůležitějšími jsou tu ovšem Enid a Seymour... Enid mladá dívka, která se stále "hledá" a Seymour starší osamocený v dnešní době podivín. Dva světy tak vzdálené a přitom tak blízké a jedno velké nepochopení. Ano, nepsal bych, že je zde Enid tou špatnou, špatným není ani Seymour, naopak si mnohé dali. Tak jako jinak vcelku nenápadnému filmu mnohé dali herci, právě díky ústřední dvojici je Přízračný svět silným filmem. Steve Buscemi je klasicky výborný a Thora Birch taktéž, až mě mrzí, že se ji nedostává více kvalitních rolí. Z dramatu který blíže k závěru graduje a vrcholí scénou "autobusová zastávka", trefně odlehčí až potitulková scéna... vyplatí se vidět. 80% ()

Oralfabet

Velice příjemná a vtipná, nedějová teenage záležitost s hrdinkami, které jsou občas sympatické svou nesympatičností, jindy zase prostě jen sympatické (hlavně Thora Birch) nebo jen nesympatické (hlavně Scarlett). Steve Buscemi hraje tradičně největšího loosera ever a ze začátku je jeho postava zábavná, později mě ale skutečnost, že se na ní soustředí tolik pozornosti, spíš štvala. Taky je to celkem zbytečně dlouhý, řek bych. Líbilo se mi, když Norman konečně odjel. 7/10 ()

Pedro

Dobře vykreslené postavy, uvěřitelné vztahy mezi nimi, to je, na čem tenhle film stojí. Nečekejte žádnou dějovou smršť, tohle je hodně pocitová záležitost. ()

sedlo03

Nepochopil jsem, co to mělo za smysl. Přišlo mi, že se příběh vine od jeho bludu ke druhymu. Budu muset shlédnout ještě jednou, ale nevím, jestli se mi do toho bude chtít. ()

j0nathan

Tenhle film je hodně o lidech, o pocitech, nějaké životní filosofii každého z nás a připadalo mi, že v něm byly ukázány určité skupiny lidí, do kterých by se každý z nás mohl zařadit, ať to byly vedlejší nebo hlavní role. Nicméně film je zručně natočen, postavy jsou zajímavé a tak nějak si v klidu ospalecky ubíhá díky moc příjemné hudbě. Není to film pro každého, protože ho spousta lidí nemusí vůbec pochopit. Ghost World totiž rozhodně vede k zamyšlení... ()

Kervorkian

Víš, co jsem dřív nejvíc chtěla? Jednoho krásnýho dne se sebrat, nikomu nic neříct a odjet někam bůhví kam.Prostě se ztratit...a už se neukázat. ()

JK-Stinger

Důstojně svému názvu přitakává přízračný příběh o dvou dospívajících dívkách. Jedné s nalajnovanou budoucností a druhé neskutečně sobecké rebelky. Decentně natočený snímek odvíjí svůj příběh zvolna a pomalu, takže si divák může utvářet měnit svoje sympatie k jednotlivým postavám. Moc pěkná podívaná, i když asi jednou stačilo. Steve Buscemi v roli staromódního sběratele desek je tradičně parádní. ()

Lou_DLy

We need to find a place where you can go to meet women who share your interests. - Well maybe I don't want to meet someone who shares my interests. I hate my interests. ()

Raimok odpad!

Nesnáším filmy, co se táhnou jak sopel a stejně se k ničemu nedostanou. Hodnocení 81 %? Jste blázni? 8 % ()

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína

Rickon Stark z Hry o trůny míří do Zlína