Rodinná komedie Marie Poledňákové zachycuje několik týdnů v životě rodiny atraktivní ženy, televizní hlasatelky Magdy (J. Šulcová), jejího, v pořadí již druhého muže (P. Haničinec), a dospívajícího syna (M. Vladyka). Magda je činorodá, energická žena, ne nadarmo jí doma říkají „šéf“. Kromě své profese bravurně zvládá i problémy jiné. Jejím snem je konečně se přestěhovat z malého bytu do vlastními silami vybudované vily nad řekou a stihnout to do Štědrého večera. Ale všechno se nedá předvídat a někdy si život najde své cesty sám. Ať je to náhodné setkání se zajímavým mužem, lékařem (J. Kačer), nebo dospívání syna, jeho první láska i snaha vymanit se z láskyplného leč poněkud těsného sevření matčiny péče. (Česká televize)

Pitryx

Mně to celé vyznělo jako óda na „práci“ tehdejších hlasatelek. Jako by se bez jejich hlášení o tom, jak se na film dívat zhroutil svět. A vůbec nikdo už mi nenamluví, že neseděla druhá v záloze, ale že musela do akce zrovna hlavní hrdinka filmu. Takže pro mne takto zcela jednoznačný odpad, ale nutno uznat, že občasné hlášky dávaly snímku trošičku „náladu“. A to jako jedné cením. 201301048400/8700 ()

Tominni

Kotva u přívozu - Marie Poledňáková se pustila do studie rodiny šéfa (moderátorka Magda - Jana Šulcová) a Bobeše staršího (výborný Petr Haničinec) a Bobeše mladšího (Mirek Vladyka). Magda stále tak trochu něco hledá, rodinu jasně řídí ona......celkově film vyznívá trochu nevýrazně, jako by sám nevěděl, jestli má být spíše komedií nebo dramatem a ta komedie by mu slušela víc, pokud by tam ale k smíchu bylo o dost více věcí. ()

ostravak30

Jana Šulcová jako vytížený šéf a Miroslav Vladyka jako vcelku inteligentní syn, který má fajn rodiče. Líbil se mi jejich vzájemný vztah a ta trojice dohromady mě vcelku pobavila. Vytížená matka nezvládá, když jejího syna přebírá jiná žena a zároveň si vysnila dům, Jana Šulcová to pěkně zahrála. Hudbu dělal Václav Zahradník a já si pořád říkal, odkud ji znám. Byla totiž hodně podobná filmu S tebou mě baví svět. ()

Eire

ale jo dalo sa. Ked nic ine tak verny obraz konca socializmu v cechach... Tomas Holy bol asi lepsi herec nez je Lada aj s hanicincom dohromady, ale zasial som sa PARADOX-ne najviac na tom *Dramatickom* konci. :-D ()

Sekel

Kupodivu zabavnou formou podane tema deti a rodicu a starnouciho paru. Zivotni role Petra Hanicince v roli lidskeho a moudreho nevlastniho otce, Jany Sulcove v roli matky jdouci vsemi prostredky proti pranim sveho syna, protoze prece ona, jako matka vi, co je pro nej nejlepsi a mlady a velmi naivni syn Mirka Vladyky jsou uveritelnymi postavami rozehravajici tuto komedii, ktera je na misto a dobu vzniku necekane nadcasova. Jako bonus dvojice Krampol Stepanek. ()

Riker

Na celkem nadějnou první třetinu navazuje o poznání horší třetina druhá, aby do třetice ta poslední už jen stěží držela mou pozornost. Za zmínku stojí jen výkon pana Haničince. ()

Aidina

Asi jediný film o televizních hlasatelkách, ale proč ne... Rozhodně mi přišlo toto "uvádění " jednotlivých pořadů živou bytostí příjemnější než ten předtočený hlas, co nikdy neudělá žádný přebrebt, žádnou chybu. Ukázka šetření na nesprávném místě. Jana Šulcová vystřihla pracovně vytíženou ženu (jak v práci, tak i doma) a milující matku dospělého syna velmi věrohodně. ()

Kozlowski8

Příběh české rodinky, ale hlavně příběh silné, emancipované ženy, která je i přes svoje veliké vytížení v profesi televizní hlasatelky, hlavním generálem této rodiny, kolem něhož se vše točí. Pro Marii Poledňákovou typický příběh plný laskavého humoru. I když velice jednoduchý a prost větších scénáristických kliček, je podán velice lidským, srozumitelným způsobem. Scénář a dialogy jsou psané životem a diváci často v postavách filmu vidí sebe sama, či výjevy ze svého okolí. Ty krásně napsané dialogy ještě umocňují výborné výkony Haničince, Šulcové i Vladyky. Příběh Bobše, Bobšíka, jejich velitelky a wartburga Arnošta je pěknou, milou a zábavnou oddechovkou. 70%. ()

allegria

Se vší úctou k Marii Poledňákové nemůžu dát lepší hodnocení, a to ani s ohledem na dobré herce. Celé mi to připadá jako nevěrohodná pohádka pro dospělé, postavy jednají a chovají se pateticky, všechno je tak vzorové, jako by to někdo vytrhnul z reálného života. Když radost, tak křepčíme jako v pěti letech, když smutek, tak jako by nám někdo umřel, když zlost, lítají třísky... A pověstný autorčin humor mě tentokrát nějak minul. ()

wewrka

Tenhle film jsem jako týnejdžr díky Vladykovi hltal a myslím, že je zodpovědný za nárůst telefoních ftípků v ČSSR. ()

Lykos

Asi jsem divná ženská, ale já chování hlavní hrdinky prostě nechápu. Co se dá odpustit sedmnáctiletému zamilovanému puberťákovi, to už je u skoro čtyřicátnice na přesdršku. Celkem jsem se i nudila, nebylo to zábavné, natož vtipné. Realistické mi to nepřišlo už teprve, do takovéto ženy já se vžít prostě neumím. Veliká slabota. ()

pupidup

Snad proto, že dnešní filmová produkce je stále slabší a slabší, snad proto, že je ve filmu kousek mého dětství na Hřebenkách (Švédská, U Nesypky, schody, po kterých jsem chodívala s babičkou do školky), snad pro dobré herecké výkony... ()

bombit odpad!

Představuji si jakousi fúzi tohoto snímku s Dobrou Vodou - Haničinec stříká hadicí ledovou vodu na Vladykovy genitálie, jež se smrskávají v na tělo se lepících slipech Pleas, a člověk si při tom pohledu uvědomí, že za socíku vlastně zas tak špatně nebylo... ()

ChrisChilly

Paní Poledňáková mě opět nezklamala. Myslím, že v tomto případě opravdu sedí žánrové zařazení komedie+drama. Zasmála jsem se především nad životem trochu trhlé rodiny. Ale film mi nabídl i možnost zamyslet se nad tím, jak moc dusivá může být mateřská láska nebo, jak je důležité žít přítomným okamžikem a nečekat neustále, že budeme šťastní až se stane toto a potom zase ono. Rozhodně stojí za zhlédnutí. Za mě zasloužené čtyři hvězdy. ()

Zemřela Jana Šulcová

Zemřela Jana Šulcová

29.07.2023

Ve věku 76 let opustila pozemské jeviště a plac jedna z nejoblíbenějších hereček 70. a 80. let Jana Šulcová. Už jako dítě navštěvovala Dismanův rozhlasový dětský sbor, účastnila se školních… (více)