poster

O kumburské Meluzíně (TV film)

Pohádka

Česko, 1995, 52 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (16)

 • blackrain
  ***

  Meluzína byla pěkná mrcha.(13.8.2011)

 • flanker.27
  **

  Eva Horká se mi vždycky líbila, ale její postavou (ehm) se většina kladů nějak vyčerpává. Ten největší problém je, že řada zásadních věcí se odehraje mimo kameru - např. jak Plivník vysvětlí Vařincovi, co se s Kateřinou stalo. Lepší 2*.(24.3.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Pověstí o meluzíně (Meluzíně) je vícero a za sebe tady, navzdory tomu, že jsem patriot, prohlašuji, že ta francouzská, kde se Meluzína stala meluzínou ač původně byla dračí princeznou provdanou do rodu Lusignanů, se mi líbí neskonale víc. Beru zpět, pověst dobrá, to provedení je to, co tomu dalo na frak. I když plivníka to mělo světovýho, to zas jo.(8.7.2012)

 • honajz
  ****

  Přišlo mi, že pohádka na svou stopáž neuvěřitelně jede, stále se něco dělo, a herci se hodně snažili - a přitom nepřehrávali! - takže jejich dialogy jsou často suše anglicky vtipné. Krásná princezna v podání Evy Horké je zde sice jen do počtu, stejně jako dva krátké pokusy o proslov Petra Pelzera, ale velmi vhodně doplňují hlavní příběh, který se točí kolem hradních intrik jedné ze sester a její kluzké "poradkyně", čarodějnice. Velmi dobře zahrané, příběhově se stále něco děje, postavy jednají logicky, má to vtip a nadhled (i když chudák Vladyka zase hraje idiota), dialogy jsou smysluplné a posouvající děj, jsou zde i určité dvouznačnosti třeba v tom, jak čarodějnice slibuje, snaží se, ale ve výsledku to není znát.(22.3.2015)

 • Tommassi3
  ***

  "Ale to víno Chateau Kumburk k tobě rytíře Vavřince nepřivede.. Já to musím vědět !! Já jsem totiž ta slavná čarodějnice Hudrlína od Kolína !!" ;) Tradičně velmi příjemná záležitost z dílny Věry Jordánové lehce doplácí na nevyrovnanost složek, když Hulpachův scénář skýtá výborně napsané i funkční dialogy, zaujme tradičně silný hudební motiv Vadima Petrova i občasný narativní fígl, na straně druhé zamrzí příliš banální příběh i poněkud přepjaté herectví, na čele s pitvořivým Mirkem Vladykou a přehrávající Simonou Stašovou.. Nijaká Eva Horká navzdory místním pochvalám tradičně jalová.. Velmi svižná a v důsledku zábavná inscenačně papundeklová záležitost..(3.1.2016)

 • topi
  **

  Slabší kousek z bohaté pohádkové filmografie specialistky na pohádky Věry Jordánové. Obsazení je víceméně nesympatické, hlavně Miroslav Vladyka v roli Plivníka se chová, jak nějakej retardovanej imbecil, nehledě na to, že tak hraje skoro pořád a všude.(23.9.2018)

 • Chrysopras
  **

  Plivník a jiné podivnosti...(9.7.2012)

 • Rodriguez
  **

  Kumburská meluzína si měla dát spolu s tvůrci před natáčením tím smetákem na hubu a byl by klid. 20%(16.2.2013)

 • otík
  ***

  Průměrná pohádka, která divákovi přinese prostoduchý příběh dvou sester, jednoho nápadníka, jedné neschopné čarodějnice Hudrlíny a Plivníka, který za celý film ani jednou neplivne. Simona Stašová skvělá záporačka, jinak slabota. Celkově pro dospělého přijatelná nedělní pohádka, pro děti spíše ne.(10.8.2013)

 • kocik1
  ***

  Celá pohádka stojí za prd, ale slovní přestřelky mezi Ljubou Skořepovou a Miroslavem Vladykou jsou parádní, plné suchého anglického humoru i mistrovství svých propagonistů. Čili pohádka odpad, Skořepová s Vladykou za 5*, průměr jsou 3.(3.1.2016)

 • Master19
  **

  Tak trochu divná pohádka.(9.7.2012)

 • rakovnik
  **

  Simona Stašová je skvělá herečka, Luba Skořepová je skvělá čarodějnice a Miroslav Vladky ja úplně parádní plivník. ALe když je scénář nezajímavý, tak ani takoví herci nemají moc co hrát. Jedno podívání a nikdy více.(3.1.2016)

 • Maryinka
  **

  Ten hrad byl přibližně stejně realistický jako létající talíře v Plánu 9... Škoda skvělých herců pro tak děsný film s ještě horšími kostýmy.(22.3.2015)

 • PB2
  *

  Brrr tohle pouštíme naším dětem? Z nějakého důvodu je hlavní hrdinkou zlá čarodějnice, pozitivní hrdinové jsou tak v 1/3 stopáže.(8.7.2012)

 • jakoby
  **

  Uplny ulet. Ve dvanacte minute carodejnice nastartuje motorove koste a za zvuku sekacky na travu a s jiskricim ohonem uleti skodit na hrad.A laska zvitezi nad lzi a hamiznosti.Je to na YTube.(8.8.2011)

 • ostravak30
  **

  Eva Horká je nesmírně krásná a navíc obrovsky sympatická. Přesně můj typ. Bohužel je to to jediné, co se dá na pohádce sledovat. Dlouhá, nudně nezáživná pohádka. Ve zkratce se dá říct, že Meluzína běhá za Hudrlínou s neustálými neúspěchy ve věci ukradení ženicha své ségře. Až se to nakonec (ne)povede. A pak následuje v podstatě konec, protože plivník pozná zradu a udělá konečně dobrou věc. Ukrutně nudné scény, které po chvíli trochu omrzí. Navíc absence jakékoli poslouchatelné hudby.(15.3.2020)