VOD (1)

Epizody(3)

Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Trailer

Djoker

Případ Guru Járy je další třaskavá látka, kterou se nepodařilo plně vytěžit a znovu tak vznikla sterilní minisérie. Prémiový obsah zkrátka nemůže vypadat jako letní speciál Ulice. Tepání do zkostnatělého soudního systému, bezcitného zdravotnictví a připosraných policejních složek si však body navíc rozhodně zaslouží. Každopádně salámista Kotek, který dorostl do idolu všech žen, nemůže hrát vyšinutého úchyla. Odháčkování by mělo být nekonečným peklem a ne úletem se sympatickým mladým mužem. S1: 60% ()

Morholt

Anna Fialová je podle mě po dlouhé době herečka, která se jistě cítí ve všech polohách a ve všech žánrech, čímž se blíží staré gardě, kterou pro mě symbolizuje Iva Janžurová. Pokud se tedy ohledně seriálu dá o něčem mluvit v superlativech, tak je to její výkon. Příběh sám je nejen o manipulaci postřednictvím šarlatána, ale i o problematice znásilnění, které se těžko dokazuje a za které se většina postižených stydí a proto ho raději neoznámí. Tady jsem měl malý problém. Divácky je to zpracováno vděčně, ale podle mě příliš lehce a chyběl mi tu nějaký drastičtější moment. Ne snad že bych chtěl vidět nějaké explicitní násilí, ale trochu víc thrillerové psychologie by seriálu prospělo. Pokud se ještě vrátím ke castingu, tak tady si všichni odehráli svoje. Až na Kristýnu Podzimkovou. Pro tuhle herečku mám slabost, protože mě prostě a jednoduše bere jako ženská, ale tady na mě působila křečovitě a nepřirozeně. A vzhledem k tomu, že se de facto jednalo o hlavní záporačku, je to celkem problém. Nicméně i tak jsem se vesměs bavil a po Roubalovi odvedla Nova slušnou práci i tady. Tak snad bude v nastaveném kurzu pokračovat. 70% ()

Rockerman

Stejně jako před jedenácti lety, kdy J.X.Doležal začal v Reflexu psát o guru Járovi, tak i teď při zhlédnutí třídílného filmu jsem nemohl pochopit, jak taková spousta převážně inteligentních žen mohla uvěřit a nechat se zmanipulovat k tomu "odháčkování". Vím, že všechny byly v těžké situaci a potřebovaly pomoc, ale i tak to chtělo trochu zdravého rozumu. Jára musel mít nejen velké charisma. ()

Arsenal83

Môžeme byť právom hrdí, že ten progres u nás nastal už míľovými krokmi. Kedysi sa robili len kurzy háčkovania, dnes sa však už nechávame inšpirovať pokrokovými sektami amerického typu a vedieme si tu kurzy odháčkovania. A ženy sa na ne húfne hlásia, lebo ich vedie Kotek v kimone a možno za tri roky ho po nekonečných duchovných seansách nielen osobne konečne stretnú, ale sa nechajú ním aj dobrovoľne naočkovať. Ale tak chytro, bez ejakulátu a poriadneho trenia, aby bolo každému jasné, že ide o očistu úplne dobrovoľnú. Človek žasne nad tým, ako ľahko sa nechajú ľudia zmanipulovať a nech im otvára oči niekedy aj vlastná rodina, oni si stále pôjdu tú vlastnú pesničku, tú vlastnú mozgovú infekciu. Neprišlo mi to vôbec tak, že by som tie udychčané ženské mal ľutovať. Dobrovoľne sa nechať preťahovať úchylákom spoza záclony a ponúknuť mu aj dcéru a ešte tvrdiť, že si tým čistím čakry a zachraňujem manželstvo, tu už sú aj tabuľky debility bezradné. A to ženské môžu byť ešte šťastné, že pán Guru nevymenil posvätné slovo rituál za "riťuál". To bu už tak nemazalo. ()

Sygi

Příjemně zpracované téma manipulace prostřednictvím ezo blábolů. Jasně, i v dnešním světě existují směry, filosofie a metody, které mají pevný základ a člověku mohou pomoci, tendence je zneužívat však narůstá. Guru trefně vyzdvihuje psychickou labilitu obětí šarlatána, který je hravým tvarováním líbezných slovíček dokázal. Zoufalému člověku stačí málo. Pokud uslyší, co chce slyšet, nechá se vést. Často i proti své vůli. ()

• Pro Annu Fialovou (Alice) byla psychicky nejnáročnější scéna, když natáčela vyšetření lékařem po znásilnění. (hansel97)
  • Seriál je inspirován skutečnými událostmi. (SONY_)
  • Anně Fialové (Alice) se po natáčení ozvala známá s tím, že byla také znásilněna jako její postava. (hansel97)