Epizody(3)

Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Trailer

Djoker

Případ Guru Járy je další třaskavá látka, kterou se nepodařilo plně vytěžit a znovu tak vznikla sterilní minisérie. Prémiový obsah zkrátka nemůže vypadat jako letní speciál Ulice. Tepání do zkostnatělého soudního systému, bezcitného zdravotnictví a připosraných policejních složek si však body navíc rozhodně zaslouží. Každopádně salámista Kotek, který dorostl do idolu všech žen, nemůže hrát vyšinutého úchyla. Odháčkování by mělo být nekonečným peklem a ne úletem se sympatickým mladým mužem. ()

Tosim

Škoda, že téměř vše v seriálu víceméně plyne tak, jak má, občas se sice objeví nějaký nečekaný zvrat, který na chvíli oddálí to, jak má příběh skončit, ale je to jenom chvilka, která konečné vyústění spíše zdržuje. Souhlasím s ostatními ohledně zkratkovitého třetího dílu, mimo záběr se stalo to, co by měl divák rozhodně vidět. Do nadprůměru táhnou Guru zejména herecké výkony téměř všech zúčastněných a téma ambivalence znásilnění. ()

NinadeL

3/3 Voyo originál je ambiciózní koncept tuzemského originálního obsahu spojeného s VOD. Ale pokud jejich lákavé mini série mají vypadat takto, tak jsem pro. Kauza Guru Járy procházela médii po roce 2011, v navazujících letech se jeho případ dostal před soud a nyní dozrál čas na bilanci v sevřené dramatické formě. Mini série nabídla několik velmi dobrých hereckých příležitostí nejen Fialové a Kotkovi, ale taky Štěpánkové a Malé, Stivínová, Myšička a Fridrich opět dokázali, že patří k potřebným stálicím. Téma je široké, od konkrétní problematické sekty až po klasické nešvary české společnosti a justice. Je stále nutné dokola opakovat, že znásilnění není možné podceňovat či zametat pod koberec. Stejně jako není možné přezírat, škatulkovat a nálepkovat, zvlášť, pokud nejde jen o naše primární emoce. Ale změna v těchto oblastech bude vždycky běh na dlouhou trať. Biser A. Arichtev se rok od roku podepisuje pod zajímavějšími projekty. ()

Vančura

Roubal mě bavil víc. Byl jsem na to zvědavý, protože mi ten námět přišel slibný, ale výsledné zpracování mi přišlo značně nezáživné a klišoidní. Moc mě nenadchlo ani obsazení a herecké výkony (btw. pobavilo mě, když jsem na Facebooku narazil na názory několika holek - které budou pravděpodobně více rozšířené - že obsadit do titulní role pohledného Kotka nebyl dobrý nápad, protože od něj by se nechaly odháčkovat rády), jakož i finální rozuzlení, které v člověku zanechá jistou pachuť neuzavřenosti (byť v tomto ohledu série respektuje skutečný vývoj kauzy). Celkově za mě slabota a podruhé bych se tomu vyhnul. ()

Chrustyn

Zbytečně rozkouskované na tři zdlouhavé díly. Jako 90 minutový celovečerák by to nebylo výrazně lepší, ale minimálně svižnější a snesitelnější. Po všech směrech nezajímavý projekt mezi detektivkou a dramatem, který není ani napínavý a diváka nedokáže přesvědčit o tom, že se v něm děje něco zajímavého a závažného. ()

• Seriál je inspirován skutečnými událostmi. (SONY_)
  • Anně Fialové (Alice) se po natáčení ozvala známá s tím, že byla také znásilněna jako její postava. (hansel97)
  • Pro Annu Fialovou (Alice) byla psychicky nejnáročnější scéna, když natáčela vyšetření lékařem po znásilnění. (hansel97)