VOD (1)

Epizody(3)

Ústřední postavou Guru je Alice (Anna Fialová). Ta oznámí na policii, že byla znásilněna. Její výpověď však nejdříve u policistů a následně u lékařů vzbuzuje nedůvěru. Jejího případu se ujímá vyšetřovatelka Petra (Zuzana Stivínová), která v rámci pátrání začne rozkrývat zneklidňující skutečnosti a pojme důvodné podezření, že guru Marek (Vojta Kotek), kterého Alice ze znásilnění obviňuje, spáchal za pomoci spolupracovnice Kláry (Kristýna Podzimková) v rámci rádoby terapeutických lekcí jógy sexuální násilí až na desítkách žen. Je třeba jej co nejrychleji zastavit, zahájit trestní stíhání a postavit před soud. Kromě samotného procesu vyšetřování příběh odkrývá i soukromí Alice, její dlouhodobě nepříznivou životní situaci i neustálý boj o malou dceru Emmu s bývalým partnerem Radkem (Lukáš Melník). Vychází najevo, že se Alice ve vztahu nechovala v minulosti ideálně, což ještě více podrývá důvěru okolí v Alicinu verzi toho, co se jí a ostatním ženám mělo stát. (Voyo)

Trailer

Sygi

Příjemně zpracované téma manipulace prostřednictvím ezo blábolů. Jasně, i v dnešním světě existují směry, filosofie a metody, které mají pevný základ a člověku mohou pomoci, tendence je zneužívat však narůstá. Guru trefně vyzdvihuje psychickou labilitu obětí šarlatána, který je hravým tvarováním líbezných slovíček dokázal. Zoufalému člověku stačí málo. Pokud uslyší, co chce slyšet, nechá se vést. Často i proti své vůli. ()

kajas

Minisérie poněkud klame tělem, když plakáty lákají na první zápornou roli Vojty Kotka. Kotek se v každé ze tří epizod prakticky jenom mihne, a navíc zde jako ústřední "padouch" více vystupuje blízká spolupracovnice guru (vynikající Kristýna Podzimková). Dílo dbá zejména na psychologii postav než na posun příběhu dopředu, velký prostor tak získává hlavně Anna Fialová ztvárňující mladou ženu, která se jako první odváží praktiky guru nahlásit na policii. Bohužel jsem měla pocit, že komorní zpracování známé kauzy, byť s dobrými herci, nemá vůbec žádné tempo, a závěrečný díl tak pouze vyšumí do prázdna. Za mě tedy po Roubalovi další zklamání v podobě skvělého námětu, ale rozporuplného výsledku. ()

M.i.k.e

po Roubalovi přichází Guru a na novácké poměry opět velmi slušné.Osobně je mi učení guru Járy úplně volné a nemíním zjišťovat,zda jsou v něm jakési vyšší cíle,či je to opravdu jen obyčejný podvodník zneužívající zranitelné ženy.Co nicméně oceňuji (a je to věc,která se dá použít obecně) je zobrazení toho jak jsou vnímány oběti znásilnění a tendence otáčet věci proti nim a také to jak je jednoduché zmanipulovat někoho v jeho slabé chvíli.Být guru sám,asi by si neštrejchnul (nebo určitě ne tolikrát),ale tím,že měl po svém boku ženu, díky které ostatní věřili, že cílem je opravdová pomoc, pak najednou bylo všechno vlastně strašně jednoduché.To je na celé sérii nakonec to nejsilnější a nejzajímavější...70% ()

Tosim

Škoda, že téměř vše v seriálu víceméně plyne tak, jak má, občas se sice objeví nějaký nečekaný zvrat, který na chvíli oddálí to, jak má příběh skončit, ale je to jenom chvilka, která konečné vyústění spíše zdržuje. Souhlasím s ostatními ohledně zkratkovitého třetího dílu, mimo záběr se stalo to, co by měl divák rozhodně vidět. Do nadprůměru táhnou Guru zejména herecké výkony téměř všech zúčastněných a téma ambivalence znásilnění. ()

zahadum

Tak čakal som niečo oveľa horšie podľa komentárov ale nakoniec to bolo celkom v pohode. Súhlasím s tým, že to mal byť klasický celovečerný film a možno by výsledok bol lepší. Každopádne téma bola spracovaná pomerne dobre a uveriteľne. Až na pár výnimiek to bolo aj herecky zvládnuté. Čo sa týka reálnej udalosti tak je smutné ako sa stále nájdu jedinci ktorý podľahnú rôznym pochybným sektám. Nechajú si vygumovať hlavy a potom sú o niečo okradnutý. Smiešne bolo ako tá úchylná dekadencia šla štrajkovať pred USA ambasádu, naozaj tam by našli útechu keďže vrana k vrane sadá.  60% ()

• Seriál je inspirován skutečnými událostmi. (SONY_)
  • Anně Fialové (Alice) se po natáčení ozvala známá s tím, že byla také znásilněna jako její postava. (hansel97)
  • Pro Annu Fialovou (Alice) byla psychicky nejnáročnější scéna, když natáčela vyšetření lékařem po znásilnění. (hansel97)