Policista Charlie Lang, pochůzkář v newyorské čtvrti Queens, nemá jednoho dne drobné na spropitné, a tak napůl žertem nabídne mrzuté servírce Yvonne polovinu svého losu. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby se svou energickou manželkou Muriel nevyhrál čtyři miliony dolarů. Charlie se ale rozhodne dodržet slib a přenechat Yvonne polovinu. Zatímco Muriel, toužící po lepším životě, začne utrácet peníze za kožichy a podobné zbytečnosti, Charlie věnuje příteli doživotní permanentku na zápasy jeho oblíbeného týmu. Znovu se stane hrdinou, když je postřelen při ochraně obchodu, přepadeného dvojicí lupičů. Yvonne si koupí malé bistro, v němž pracovala jako číšnice. Opětovně se setkají, když jim ujede loď, na níž se pořádá party pro výherce loterie, a stráví spolu příjemný večer, plný bláznivých nápadů. To je pravý opak toho, co prožívají se svými partnery. Zatímco notorický lhář Eddie dosti nevybíravým způsobem nutí Yvonne, aby mu dala část své výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, který netouží po lepším životě. Štěstí jako by dvojici opustilo. Když se náhodou setkají v hotelu, kde se nezávisle na sobě rozhodnou strávit noc, nešetří bulvární tisk smyšleným popisem románku obou výherců. Muriel požádá o rozvod a chce nejen Charlieho podíl, ale také podíl Yvonne, který s pomocí právníků nakonec získá. To však zdaleka není konec. (TV Nova)

route60

Krásna pohádka na kterou se rád jednou do roka kouknu,Nikolas Cage a Bridget Fonda jsou parádni dvojka a Andrew Bergman si neskutečně podělal budouctnost Striptýzem, škoda. ()

honzic

Poměrně zdařilá romantika, která neurazí, ale ani nepřekvapí, solidní herecké výkony, scénář, režie a hudba podrthují solidní film. Hodnocení: 65 % ()

Mikecat

Krásny romantický príbeh, kde sa osud zahrá s 2 ľuďmi a človeku sa ani nechce veriť že by na tomto zlom a neprávom presiaknutom svete mohlo byť tak pekne rozprávkovo. ()

Bau.Baushka

Já jsem hrozná měkota, a není těžké mě rozplakat. Ale filmy které to dokážou pořád dokola už si zaslouží poklonu. A Může to potkat i vás patří přesně mezi tyto filmy. A pak taky Nicolas Cage...je tak dojemný, správný a přesvědčivý, že ho nejde nemilovat. ()

harycek

Romantická "srágora", ale velmi pěkná i líbivá a nezatěžující nervovou soustavu stresy!!Přímo oddychovka!? ()

Cvachetka

Nemůžu si pomoct, ale pro mě za 100%. Neřeším žádnou kameru, herectví, jestli to bylo moc sladké, jestli tam bylo něco špatně. Mě se to jednoduše líbilo. ()

Saxos

Romantická pohádka pro dospělé na sobotní odpoledne pro dřímání na gauči. V skutečném světě nereálné. Jediná Muriel ta je skutečná až dost. ()

gizi

Tohle dílko patří mezi mé oblíbené, protože mezi stovkami tuctových romantických komedií vyčuhuje jako mrakodrap. Je to samozřejmě pohádka pro dospělé, ale moc pěkně se na to dívá a dá se dívat opakovaně. Viděl jsem již po několikáté a dávám 85%. ()

Krupe

Né, že bych neměl rád pohádky, ale toto je snad ten nejlacinější příběh, který v tomto žánru snad vznikl. ()

revere

Nemohlo se to stát nikomu. Takhle argumentuje každý druhý, kdo obhajuje své nízké hodnocení. Ale... Phyllis Penzo byla roku 1984 servírkou v Sal's Pizzerii, kam často chodívají policisté z Yonkers, poblíž New Yorku. V březnu toho roku jí navrhl policista Robert Cunningham, aby společně natipovali šest čísel na loterijní tiket a nabídl jí, namísto zpropitného, polovinu výhry. Phyllis souhlasila, časem na to zapomněla, ale Cunningham se s ní přesto přišel o vyhranou částu podělit. Bylo to šest milionů dolarů. Zbytek příběhu je smyšlený. Tohle jsem se dozvěděl, když jsem si jednou film pustil na blueray přehrávači a ve vysokém rozlišení pak prvně přečetl závěrečné titulky. Lze se to dočíst i na Wikipedii a leckde jinde. Přítel Radyo by měl přitlačit hvězdičku a řada recenzí by zasloužila korekci, pokud chtějí být objektivní. Mne tedy tenhle příběh spolehlivě dojal i v době, kdy jsem si ještě také myslel, že se to nemohlo stát nikomu. ()

Pythonator

Nádherná pohádka o tom, jak by se měli lidé k sobě chovat. A taky o tom, jak by se k sobě chovat neměli. Více takových pozitivních filmů o dobru a lidé na sebe budou milejší. Pro někoho utopie, ale pozitivním jednáním lze ovlivňovat i okolí a šířit tak dobro dál. Dělal to kdysi Ježíš a dá se to dělat i dnes prostřednictvím podobných filmů. Kdo se takovým filmům jen vysměje, tomu snad už není pro jeho negativní myšlení pomoci:-) ()

Mastik222

Po dlouhé době jsem viděl zas něco, co mělo zajímavý příběh a nutno říct, že z velké části to bylo i ze života. ()

Alenkita

Rozdat lidem lístky do metra? Co to je? To dělá nezištný dobrý člověk? Děcka umírající hladem na Haiti nepotřebujou, to dát radši spoluobčanům zadarmo zmrzlinu. A to jak nevinný Cage trpí v područí hysterické ženy... chudáček. Ale nevybral si ji náhodou sám?! No jo, ten film mě naštval... ()