Policista Charlie Lang, pochůzkář v newyorské čtvrti Queens, nemá jednoho dne drobné na spropitné, a tak napůl žertem nabídne mrzuté servírce Yvonne polovinu svého losu. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby se svou energickou manželkou Muriel nevyhrál čtyři miliony dolarů. Charlie se ale rozhodne dodržet slib a přenechat Yvonne polovinu. Zatímco Muriel, toužící po lepším životě, začne utrácet peníze za kožichy a podobné zbytečnosti, Charlie věnuje příteli doživotní permanentku na zápasy jeho oblíbeného týmu. Znovu se stane hrdinou, když je postřelen při ochraně obchodu, přepadeného dvojicí lupičů. Yvonne si koupí malé bistro, v němž pracovala jako číšnice. Opětovně se setkají, když jim ujede loď, na níž se pořádá party pro výherce loterie, a stráví spolu příjemný večer, plný bláznivých nápadů. To je pravý opak toho, co prožívají se svými partnery. Zatímco notorický lhář Eddie dosti nevybíravým způsobem nutí Yvonne, aby mu dala část své výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, který netouží po lepším životě. Štěstí jako by dvojici opustilo. Když se náhodou setkají v hotelu, kde se nezávisle na sobě rozhodnou strávit noc, nešetří bulvární tisk smyšleným popisem románku obou výherců. Muriel požádá o rozvod a chce nejen Charlieho podíl, ale také podíl Yvonne, který s pomocí právníků nakonec získá. To však zdaleka není konec. (TV Nova)

Želik

V pohode film. Ak niekto neverí, že by v skutočnosti existoval niekto, kto sa podelí o výhru ak to sľúbi...tak verte, ja som taký blázon :D. ()

fmash

Loterie je bezva věc, když člověk vyhraje pořádnou pálku, pokud nepřijdou komplikace. A ony přijdou, proč by se na to taky kdo jinak díval, že. Policajt dobráček a světice servírka si padnou do noty, kazí jim to jen lakomá ježibaba v podobě poldovy ošklivé staré. Kdyby film skončil po úvodní desetiminutovce, byl bych navýsost spokojený, ale u vědomí, že mě čeká ještě asi hodina a půl jasně předpověditelných peripetií, než se dočkám happyendu, jsem odpadl. Takže jsem si pustil zase až poslední třetinu, abych se dozvěděl, jak se chamtivost nevyplácí. Nevyplácí, ale hlavní pointou byly slzičky, které se mi draly do očiček, když jsem viděl, jak jsou všichni ti lidičkové milí. Nehodnotím, protože jsem nevydržel to napětí, ale tipuju, že bych dal něco mezi dvojkou a trojkou. ()

Martin741

Reziser Andrew Bergman /Libanky v Las Vegas/ natocil len nudny prazdny film, ktory ani nema dejovu liniu, je to len dementny zvazok na seba sa lepiacich dialogov, ktore su veru slaboduche a podpriemerne. No nic, za mna velka nuda a popriemerny film : 40 % ()

Langy10

Nechápu, že jsem tuhle “Kejdžovinu” doposud neviděl. Super oddechovka s kapkou humoru. Jediný mínus je, že dabing Kejdže je naprosto šílený. Je to jakoby Bruce Leeho mluvil Pavel Novotný. Strašně nepasující. 75% ()

pakobylka

Ani v nejmenším nejde o to, jestli by se něco podobného OPRAVDU mohlo stát. Zrovna tak není ani za mák důležité, jestli je vám hned od začátku jasné, jakými stezkami se děj vydá - a kam až dojde ... alespoň v hrubých rysech. Pohádkově naivní vyprávění pojednává o pohádkově naivních duších, které se spolu potkají - a zůstanou stoprocentně kladné navzdory všem svodům i protivenstvím, které se jim postaví do cesty. Takový milý, hřejivý, úsměvný příběh, který může pohladit i duši, která není tak čistá ani tak bezelstná - a to v každou denní i noční hodinu, za jakéhokoli počasí. Prověřila ho i neobyčejně silná bouřka - a fungoval naprosto bez problémů ... ;-) ()

zette

Namet neni zly, ale to zpracovani je takove obycejne a hlavne strasne moc naivni. Rosie Perez obsadila nejlepsi postavu a zahrala ji skvele. Samozrejme neurazi ani Cage a Fonda, ale podruhe uz bych tento film videt nechtel. ()

otík

Americká pohádka pro dospělé o tom, jak lidské charaktery dokáží zničit jeden vztah a naopak jak budovat nový založený na opravdové lásce. Je to romantická pohádka, která vás okouzlí. ()

panMartin

Nenáročná romantická komedie, při které jsem se zasmál i odpočinul. Cage a Fonda tvoří dosti slušivý pár. Oba společně vyhráli v loterii. Je to sice naivní příběh plný nejrůznějších problémů, závisti a také lásky. Takový milý film nemůže jednou za čas uškodit. ()

Mrkvič

Myslím, že už před lety jsem to nedokoukal, a je to celkem utrpení i teď. Začátek vypadá slibně a Cage s Fondovou se zdají být ideálním párem, jenže potom to hašteření s tou důrou můrou, a film se už jen vleče a vleče. ()

kinghome

Až moc neuvěřitelné. Jestli bych někdy vyhrál prachy a řekl předtim, že se s nim rozdělim, tak na něj seru a všechno si nechám. Jo jsem svině ale, kdyby jste ty prachy měli, tak uděláte to samý. ()

DJ Rocco iNc

Na Markíze to bolo odvysielané pod názvom To sa môže stať každému a slovenský dabing bol ozaj skvelý :) Na TV JOJ odvysielané ako Môže sa to stať aj vám - 26.12.2003. ()

anli

Klasicka romanticka komedie s pohadkovym koncem a skvelym duem Cage-Fonda,kterou si uzije v klidu a pohode myslim absolutni vetsina divaku.A i kdyz vi,ze by se tohle v zivote nemohlo stat,tak co kdyby?Scenar prijemne odsypa,rezie je pohodova a romanticka a herci take.Ano,videli jsme to uz mnohokrat,ale chcem to vidat zas a znovu a tady se to myslim povedlo solidne.Takze davam krasnych 70%. ()

geklon

klasický typ romantické pohádky.S relativně neotřelým motivem a poměrně slušným scénářem. Jsem od přírody naivně přesvědčený o tom, že někde žije policista, který drží slovo a je čestný i za cenu ušlého zisku. A to, že se objeví v romantické komedii v podání patetického dobráka, alespoň na plátně Nicka Cage a objekt celé zápletky ztvárňuje okouzlující Bríga Fonda, je samo o sobě malý zázrak.......žádna originální podívaná, ale příjemná a hřejivá podívaná jako od Disaneye na nedělní odpoledne na poobědové zažívání.Samosebou s hapyendem. ()