Policista Charlie Lang, pochůzkář v newyorské čtvrti Queens, nemá jednoho dne drobné na spropitné, a tak napůl žertem nabídne mrzuté servírce Yvonne polovinu svého losu. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby se svou energickou manželkou Muriel nevyhrál čtyři miliony dolarů. Charlie se ale rozhodne dodržet slib a přenechat Yvonne polovinu. Zatímco Muriel, toužící po lepším životě, začne utrácet peníze za kožichy a podobné zbytečnosti, Charlie věnuje příteli doživotní permanentku na zápasy jeho oblíbeného týmu. Znovu se stane hrdinou, když je postřelen při ochraně obchodu, přepadeného dvojicí lupičů. Yvonne si koupí malé bistro, v němž pracovala jako číšnice. Opětovně se setkají, když jim ujede loď, na níž se pořádá party pro výherce loterie, a stráví spolu příjemný večer, plný bláznivých nápadů. To je pravý opak toho, co prožívají se svými partnery. Zatímco notorický lhář Eddie dosti nevybíravým způsobem nutí Yvonne, aby mu dala část své výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, který netouží po lepším životě. Štěstí jako by dvojici opustilo. Když se náhodou setkají v hotelu, kde se nezávisle na sobě rozhodnou strávit noc, nešetří bulvární tisk smyšleným popisem románku obou výherců. Muriel požádá o rozvod a chce nejen Charlieho podíl, ale také podíl Yvonne, který s pomocí právníků nakonec získá. To však zdaleka není konec. (TV Nova)

Chandell

Přeslazené a dojemné? Jistě. Že by se to v dnešní “skutečné“ době nestalo? S největší pravděpodobností ne. Jenže já mám tak rád pohádky a aspoň chvíli si můžu dovolit ten přepych být naivní a věřit, že svět ještě není tak zkažený … “Dvojitý tuzér nebo půlka toho, co jsem vyhrál …“ ()

Piri

Pekný romantický príbeh podľa skutočnej udalosti, síce naivný, ale prečo nie, takto by to malo byť vždy, poctivosť a čestnosť, čo sa často nevidí. Vtipné aj tragické, dobre zobrazené protiklady a dobre natočené. Z drámy natočiť komédiu, tak to je odvaha. Slovenský dabing bol lahodný až na niektoré vedľajšie hlasy, vyrobený ešte nejak v 90.tych rokoch - Michal Gučík / Nicolas Cage, Zuzana Kapráliková / Bridget Fonda, Zuzana Vačková / Rosie Perez. ()

Renfield

Nemůže to potkat i vás... ale i přesto má celá tahle naivní pohádka své kouzlo a několik zajímavých scén. Zdaleka nejvtipnější je ta čistě policejní (tedy žádná romantika), přepadení a jeho následné řešení. Ono vůbec, jakmile jsou ve službě Bo a Charlie, je tak nějak o zábavu postaráno, taková policejní komedie by nemusela být vůbec špatná. Faktem ale je, že i romantická část docela funguje, Nicolas Cage a Bridget Fonda k sobě jdou, což je nejdůležitější. Jenom nemuselo dojít ke scéně soudu, ta je tu tak trochu navíc. I když zase ukazuje v tom pravém světle média, tedy aspoň tak. 50% ()

outsider

Kdyz je clovek nemocnej, nemuze ven a nevi uz lidove receno do ceho pichnout,da se i tahle lovestory skousnout. Neunudi to ale nezaujme natolik, aby si to clovek rano jeste pamatoval... ()

Saur.us

Pohádka o dobrákovi, servírce a o zlé a chamtivé portorikánské přistěhovalce. Všichni nakonec dostanou to co si zasluhují a žili spolu šťastně až do smti. ()

nessbeal

Taký príjemný počin, ktorý je od začiatku predvídateľný s pár ozaj vtipnými momentami, ale pozerali sme celá rodina. Čestnosť nadovšetko. PS: Tiež by som rád obdržal poštou 600.000$. ()

Amper01

Film, na který se vždycky rád podívám znovu. Kromě toho, že ústřední pár je velmi sympatický, tak mám velmi rád postavy opravdu slušných a férových lidí. A to nejen na oko, ale i když dojde na lámání chleba. Dnes je totiž někdo takový opravdu spíše vzácnost... PS:Nikovi ta role opravdu sedí! ()

Bozvav

Na romantiku moc nejsem, ale tohle ušlo. Nicolas v té době byl ve skvělé formě, fonda výborná. Za mne 65%. ()

MickeyStuma

Jsou peníze opravdu všechno? Příběh policisty plnící svůj slib servírce po výhře v loterii a co z toho všechno vzešlo. Romantický příběh s kapkou dramatizace nám vlastně ukazuje převážně chování lidí po takové výhře. Někteří jsou stále sví, někteří se totálně změní. A v tom je ta zajímavost. A jak by jste se zachovali vy? Jako hrdina toho snímku anebo zcela jinak? Film jako takový sleduje jistou absurditu lidství. Lidskost i sobectví je v každém z nás. Jen si vybrat to správné. ()

Barak

Těžce nereálná, ale na druhou stranu hodně milá romantika s trochou komedie. Cage a Fonda tvoří dosti slušivý pár, ale scénář by potřeboval trošku švih a něco, co by film popohnalo kupředu, protože se tam ani tak moc nevyřeší a s dějem to vypadá, jakože stojí na místě. Blbý, ale fajn.... :) (6.5/10) ()

PEZ

Hollywoodska rozpravka. Velmi prijemna, nutno dodat. A o co zaujimavejsie je, ze samotny namet nie je vymysleny, ale prebraty zo skutocnych udalosti v New Yorku 1984 - istym policajny veteran sa naozaj po vyhre v loterii podelil s casnickou v podniku, kam cele roky chodil (spolu natipovali cisla a vyhrali 6 mil. USD!). Akurat sa nekonala ziadna dalsia romanticka linia, kedze obidvaja mali svoje vlastne rodiny. Tolko k "neuveritelnosti" pribehu. ;) It Could Happen to You je idealistickou ukazkou nezistnosti a poctivosti, ktora ma sancu nevymriet len vdaka nesebeckym ludom. O ano, velmi aktualny film takto 20 rokov neskor (ale asi aj 20 rokov skor :)). Okrem nametu treba vyzdvihnut dvoch ustrednych hercov - Nicolas Cage a Bridget Fonda to zahrali, nenapada ma ine slovo, sladko. A to myslim pozitivne. 7/10 ()