Policista Charlie Lang, pochůzkář v newyorské čtvrti Queens, nemá jednoho dne drobné na spropitné, a tak napůl žertem nabídne mrzuté servírce Yvonne polovinu svého losu. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby se svou energickou manželkou Muriel nevyhrál čtyři miliony dolarů. Charlie se ale rozhodne dodržet slib a přenechat Yvonne polovinu. Zatímco Muriel, toužící po lepším životě, začne utrácet peníze za kožichy a podobné zbytečnosti, Charlie věnuje příteli doživotní permanentku na zápasy jeho oblíbeného týmu. Znovu se stane hrdinou, když je postřelen při ochraně obchodu, přepadeného dvojicí lupičů. Yvonne si koupí malé bistro, v němž pracovala jako číšnice. Opětovně se setkají, když jim ujede loď, na níž se pořádá party pro výherce loterie, a stráví spolu příjemný večer, plný bláznivých nápadů. To je pravý opak toho, co prožívají se svými partnery. Zatímco notorický lhář Eddie dosti nevybíravým způsobem nutí Yvonne, aby mu dala část své výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, který netouží po lepším životě. Štěstí jako by dvojici opustilo. Když se náhodou setkají v hotelu, kde se nezávisle na sobě rozhodnou strávit noc, nešetří bulvární tisk smyšleným popisem románku obou výherců. Muriel požádá o rozvod a chce nejen Charlieho podíl, ale také podíl Yvonne, který s pomocí právníků nakonec získá. To však zdaleka není konec. (TV Nova)

VanTom

Jelikož jde vlastně o pohádku, tak je velká míra sentimentu a laskavosti v pohodě akceptovatelná. U rutinního zpracování filmu bych vyzdvihl výkony hlavních představitelů a překrásnou něžnou hudbu Cartera Burwella. ()

Tomesh

Co se spropitného týče, bývám obvykle docela štědrý, ale řeknu vám to asi takhle: O tom, že bych vyhrál sportku, se mi může leda tak zdát. O tom, že bych pak eventuální půlku výhry dal cizí servírce, se může zase leda tak nechat zdát jí. ()

cross

Pitomoučká romantická komedie, která ani vlastně není moc vtipná, ale na kterou se kouká velmi odlehčeně a s lehkým úsměvem na rtech. Jestliže si film zaslouží za něco vynášet do nebeských výšin, pak je to naprosto dokonale nádherná hudba Cartera Burwella, která bohužel nikdy nikde nevyšla. ()

noctambule

Kdysi jsem to už viděla, dnes jsem to zahlédla v programu, ale že bych to chtěla znovu zkouknout, to zrovna ne. V té době byl Cage ještě celkem ve formě a nebyl pro smích, dnes to neplatí, budiž důkazem, že ho v tv programu přejmenovali na Vage:-) Víc, jak za 2* to u mě ale není. ()

Revolver

Ukázkový příklad naivního hollywoodského slaďáku. Cage ovšem hraje slušně a Rosie Perez je ukázková mrcha, takže díky nim je to za 2. ()

wosho

Příjemná, obyčejná, sice průměrná, za to však zábavná romantická komedie ve stylu tvorby F. Capry. A v tom je její problém, má přímo ukázkové šablonovité figurky co jsou, jak z jiného světa. Humoru je tu pomálu, ale je zde ve velice příjemné provedení. Opravdu co je zde přesné, je obsazení. Sumasumárum, romance skoro pro každého člověka, co není cinik, či příliš náročný divák. ()

Paity

Tyhle ty "výherní" filmy mě už dávno přestaly bavit. Může to potkat i vás proto beru za takový solidní průměr. ()

Haymar

Naivní? Možná! Příliš sentimentální? Zcela určitě! Bezpochyby spíše moderní pohádka než cokoli jiného - i přes název filmu asi málokdo uvěří, že toto by se v dnešním světe "mohlo stát i Vám...". Přesto není nic špatného na tom, veřit že slušní lidé ještě existují a že prachy ještě nikomu to "opravdové" štěstí nepřinesly... Nelze neopomenout skvělé výkony obou hlavních představitelů (Cage + Fondová) i nečekaný a "nepříliš pohádkový" závěr... ()