Policista Charlie Lang, pochůzkář v newyorské čtvrti Queens, nemá jednoho dne drobné na spropitné, a tak napůl žertem nabídne mrzuté servírce Yvonne polovinu svého losu. Na tom by možná nebylo nic zvláštního, kdyby se svou energickou manželkou Muriel nevyhrál čtyři miliony dolarů. Charlie se ale rozhodne dodržet slib a přenechat Yvonne polovinu. Zatímco Muriel, toužící po lepším životě, začne utrácet peníze za kožichy a podobné zbytečnosti, Charlie věnuje příteli doživotní permanentku na zápasy jeho oblíbeného týmu. Znovu se stane hrdinou, když je postřelen při ochraně obchodu, přepadeného dvojicí lupičů. Yvonne si koupí malé bistro, v němž pracovala jako číšnice. Opětovně se setkají, když jim ujede loď, na níž se pořádá party pro výherce loterie, a stráví spolu příjemný večer, plný bláznivých nápadů. To je pravý opak toho, co prožívají se svými partnery. Zatímco notorický lhář Eddie dosti nevybíravým způsobem nutí Yvonne, aby mu dala část své výhry, chamtivá Muriel vyhodí Charlieho, který netouží po lepším životě. Štěstí jako by dvojici opustilo. Když se náhodou setkají v hotelu, kde se nezávisle na sobě rozhodnou strávit noc, nešetří bulvární tisk smyšleným popisem románku obou výherců. Muriel požádá o rozvod a chce nejen Charlieho podíl, ale také podíl Yvonne, který s pomocí právníků nakonec získá. To však zdaleka není konec. (TV Nova)

Pekisan

Je to tak sladke, az som zacal potit med. Zalepilo mi to ritne polky a hned som sa zdravo nasral. Co ma potesilo. Lebo tolko pozitiva by mohlo mat na mna negativny dopad. Nastastie film si z toho nic nerobil a dospel svojou cestou k ocakavanemu happy endu. Az som slzu vyronil. Lebo som najdrsnejsie krajal cibulu. S rambo nozom. S kompasom. ()

Odpadlik

Docela příjemná komedie a romantika dohromady, příjemná podívaná na poklidné odpoledne, kdy se vám chce věřit že lidi jsou opravdu tak hodní a ušlechtilí, jako v tomto filmu. Je to sice nesmysl, ale pro těch zruba 90 minut tomu člověk věřit chce a může za to hlavně herecký výkon Nicholase Cage! ()

Martensson35

Díky celkovému sympatičnu,taženému hlavně neobyčejně "sladkou" ústřední dvojicí a stejnému naladění celého filmu,tak nějak v mantinelech žánru,se film pozvedá nad ostatní cajdáky.Kdo pro to nemá slabost, muže si ubrat hvězdu,neboť i tak se jedná o slušný počin. ()

Demonic189

Chcel som dat 4*, ale tá pocukrovanosť, rozpravkovosť (niekedy je ten film vyslovene plytky) a najmä striktne jednostranné postavy bez vývoja (dobro vs. zlo, nič medzi tým) mi nedá ísť tak vysoko. ()

Kritik.

Ach, stará klasická romantika z prostredia amerického veľkomesta :-) Vhodné napríklad počas vianočného obdobia. ()

Tamdydam

Filmy rozděluji do třech základních kategorií. Na dobré, špatné a na blbé, ale příjemně koukatelné. Tento film bych bez dlouhých okolků zařadil do té poslední. ()

GOGO3000

Nenáročná romantická komedie, při které jsem se zasmál i odpočinul. Je to fakt sladký slaďák skoro z růžové knihovny, to však nic nemění na kráse Bridget Fondové a nezaměnitelnému stylu Nicolase Cageho. 80% ()

Shitonit

Slaďáček, dojáček, pohádka. Muriel je turbokráva a Ivone najivní svině. Čárlí měl sbalit prachy a vypadnout. Ále protože je kokot, tak chtěl být charakter, a jak známo, každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. No a tak se i stane, někde v půlce mě dost sral vyjevenej Kejdžúv vobličej, s výrazem alá.. Jak se to může jenom stát.. :-) No přežil jsem to, a tímpádem vám tady můžu dál servírovat tydlety kydy. ()

PATWIST

Taký silný rozprávkový príbeh štastia zmiešaný s láskou, policajt chce nechať prepitné servírke no nemá drobné, tak jej povie že keď vyhrá lotériu dá jej polovicu. Príbeh je komediálny v spojení s policajtovou manželkov ktorej sa jeho šialený nápad nepáči... ()

knihovna

Takový milý film na deštivé odpoledne. Někdo tady píše, že se jedná o příběh založený na skutečnosti, no nevím, ale možné to samozřejmě je. Mě by jen zajímalo, co by dělala moje žena, kdybych dal někomu takovéhle spropitné. Dlužno poznamenat, že takové jelito jako je ta filmová manželka opravdu není, ale na druhou stranu asi by mě nepochválila. ()

PlysovyMacko

Romantická komédia o policajtovi, ktorý sa rozdelí s výhrou v lotérii s čašníčkou a zamiluje sa do nej. To ako sa bude dej vyvíjať je jasné z pohľadu na manželku hlavného hrdinu. Poučenie, že láska je nad peniaze pôsobí prirodzene. Milé a pohodové. ()