Peter Loew pracuje jako literární agent na Manhattanu, jeho život rázem změní osudové setkání s tajemnou ženou - upírkou. Po milostné noci, kterou s ní strávil ve svém pokoji, se dokáže soustředit na stále méně věcí. Jako tyranizující šéf pronásleduje splněním pracovního úkolu svoji sekretářku Alvu, postupně ztrácí kontakt s realitou a proměňuje se v jinou bytost... Režisér R. Bierman hororový příběh namíchal z prvků thrilleru, zvláštní černé nadsázky a humoru, do něhož přidává okamžiky halucinací a spalující milostné vášně. (oficiální text distributora)

Campbell

Cage mám poměrně rád, ale to co předvádí od roku 2006 je hrůza(doufám že to špatnej polda vyrovná). Ale tady co předvádí je fakt skvělé, role naprostého ujetého hajzla mu sedla, i když teda jeho páčo bylo hrozný. Film je děsný žánrový mišmaš nevěděl jsem jestli koukám na komedii, horror či parodii. Nestěžuju si film se mi líbil, a v budoucnu ho zkouknu určitě znova. ()

Visáč

Nic Cage at his Cagest. Čierna komédia par excellence o yuppíkovi, ktorý sa mení v upíra a terorizuje svoju zakríknutú sekretárku. Cage je v roli literárneho agenta naprosto odzbrojujúci a má po boku exkluzívne roštenky Jennifer Beals a Mariu Conchitu Alonso. Celým filmom navyše vibruje dekadentná atmosféra New Yorku druhej polovice 80s, nie nepodobná tej z Amerického psycha. Pre fanúšikov NC absolut must-see! ()

Chrustyn

Opět mlaďounký Nic Cage (kterému se v té době o úžasné herecké kariéře jen zdálo) a opět v hodně podivném a ničím zábavném snímku, který je z nějakého zvláštního důvodu považován za horor. ()

SOLOM.

Jde o opravdu velice zvláštní film, který se snad ani nedá přesněji zařadit do nějakého žánru. Režisér Bierman mi dokázal neskutečně poplést hlavu a já ani po opakovaném puštění jeho filmu nevím, co si o tom všem mám myslet. Na jednu stranu to byla po čertech zajímavá podívaná, při které jsem se nasmál, musel občas pořádně zapřemýšlet, ale především jsem se u toho téměř po celou dobu bavil. Na tu druhou ve mně zůstala spousta otazníků a pochybností. Co se týče Nicolase Cage, tak o jeho hereckých kvalitách nemám pochyby, ale ne všechny role mu sednou. Tady se ovšem překonal, přestože mě neskutečně sral ten jeho účes. Podobně jako mnoho jiných i já si nemyslím, že by šlo o čistokrevnou upířinu, ale spíše o jakýsi mix psycho podívané, říznuté prvky komedie a hororu. Skvěle vystupňovaná atmosféra a především kvalitní proměna hlavního hrdiny- to jsou hlavní dva aspekty, proč se podívat na tento film. ()

Karamanlis

Prvá polovica filmu ma viac-menej nudila, no dej Vampire's Kiss s pribúdajúcimi minútami graduje a druhú polku som si napokon celkom užil. Bozk upíra mi trochu pripomenul o 12 rokov staršieho Romerovho Martina, v tom však absentuje komediálne poňatie, ktoré mne osobne pri takomto type snímky šmakuje viac... ()

JASON_X

Probůh jaktože je tenhle geniální film tak málo známý?! Na světě prostě není spravedlnost! Brilantní, úchylně vtipná černá komedie s mladým Coppolou ve své životní roli! Nekecám. Navíc krásná Jennifer Beals a stylová María Conchita Alonso. Ale to, co předvádí N.C., všechny ostatní herce i herečky nemilosrdně zastiňuje. Občas sice objektivně pravda malinko přehrává, ale mně to subjektivně vůbec nevadilo a královsky jsem se bavil. Až se jednou psychicky zhroutím a mentálně úplně rozložím, taky se chci stát upírem! ()

Luboshmir

On se do toho tak položil, a to bralo dech ty krávo ! Nasmál jsem se solidně, hlavně první půlku kdy celou dobu šikanoval tu recepční :D ()

Gary

Neví, jestli byl snímek tak pojat schválně, nebo jestli je to omyl.Proto 3*. Ovšem Nicolas Cage se tady krásně zbláznil a změnil. A ten konec... ()

BoPo

Akonáhle Cage vstúpil do sveta filmu, nabehol na tempo výrobnej linky a točil jeden film za druhým. Dnes má 50 rokov a je herecky vycucaný. Má naučenú paletu výrazov, pohľadov, reakcií a nedokáže sa z nich vymaniť. Tu mal niečo cez 20, bol nezkurv*ný úspechom a nešetril energiou. Jeho upírske kreácie (vykašlávacie pokusy, orlokovské oči, tesáky za rozumnú cenu, zrakvovanie gauča,...) a vyžívanie sa v šikanovaní podriadenej sú výrazným kladom filmu. Inak sa jedná o prázdne pôsobiacu krízu osobnosti. ()

Terva

CITÁT - ....a já se snažil zahnat toho netopýra..... Nehrát tam Nicolas Cage, možná bych o tento snímek ani nezavadil. Je však velmi zajímavé sledovat přeměnu člověka ve zvíře, která je tady celkem slušně zachycena. Škoda, že hudební doprovod nepodporuje děj na plátně, naopak jej celkem slušně kazí. Všechnu tu zkaženost, kazí kamerové záběry na stresující betonové město bez zeleně. Lepší by byl nějaký ten starý hrádek, plný upírů. Jednoduchost děje motajícího se kolem jakýchsi ztracených starých smluv tomu také moc nedodalo. Na svou dobu je to však velmi průměrný a hororový snímek. CITÁT - Řekl jsem toho snad dost......... Erotická scéna okolo 30 minuty je na dnešní dobu spíš směšná, ale ve své době určitě vykonala své. Změna hlavního hrdiny je povedená a stupňující se, což má za následek celkem povedenou dramatizaci. CITÁT - Výborně!! Abecedu zvládáte skvěle........ Scéna ze švábem je hnusná a zvedl se mi žaludek. Nemám nic proti proteinům, ale takhle se mi v puse hýbat nemusejí. Jak jsem řekl, povedený průměr a možná trochu víc. ()

Nick Tow

Keď som videl hodnotenia tohto filmu a prečítal si zopár komentárov, povedal som si, že tento upírsky bozk asi nepožehnali bozkom tie správne múzy a môžem si ho odpustiť. Lenže keď mu nasolili štyri hviezdičky pánovia betelgeuse a Mr. Apache, ktorých názory spája s mojimi istá pokrvná a krvavá príbuznosť, povedal som si, že to musím risknúť. A vyplatilo sa. Hodnotiteľov, ktorí nešli nad dve hviezdy, zrejme vykoľajila žánrová neuchopiteľnosť snímky (určite to nie je ani horror ani komédia, ako sa dočítame v anotácii k filmu) ani takmer nič z toho, čo sa k filmu snaží priradiť KevSpa. Aj pre toto má Bozk upíra na tomto našom sajte také nízke hodnotenie a pravdupovediac sa trochu hnevám na užívateľov, ktorí majú akúsi nutkavú potrebu hodnotiť úplne všetko - aj filmy, ktoré zjavne nesedia ich naturelu, vkusu, záujmu, IQ...čomukoľvek. Ja osobne napr. nemusím romantické komédie či kung-fu filmy a tak ich radšej nehodonotím, hoci som nejaké videl. Prečo sa mám vyvršovať na niečom, čo mi nesedí, len preto, že to ide mimo mňa. Ale nechcem tu robiť arbitra - na ČSFD vládnu demokratické prvavidlá a tak nech si každý robí čo chce. P. S. Preto len avizujem prípadným váhavcom: ak máte radi trochu "iné" filmy, Bozk upíra je vaša šanca na príjemne strávené necelé dve hodinky. Freudistická štúdia o nadvláde a submisívnosti zabalená do upírskej metafory je najmä vďaka skvelému Cageovi predovšetkým v závere silná až mrazivá, hoci ju po celý čas nebolo možné brať "vážne". ()

DEXTER099

Tak to bylo ujetý...ale svým způsobem chápu chování hlavní postavy-sám jsem dost často takhle vyšinutej a to mě nekousla upírka ale ze života atd.Jenže kdežto N.Cage se tu vyřadil a muže to nazývat uměleckou činností tak u mě by si tak akorát klepali na čelo :-).Jinak je to z Ghost Riderem nejslabší snímek z filmografie N.Cage alespoň za mě a to jsem viděl téměř vše,ale zase pro tu sympatii v leda čems s hlavní postavou dávám maximálně 60% a tři hvězdy a to ještě musím mít obě oči přivřené :-) ()

fcreading

Dosť netypická komédia ktorá trpí hluchými miestami ale ako zábavka na jeden deň to stačí. Mimochodom za´hral si tu aj Nicolas Cage v roli upíra. ()

harfuska

Konečne viem, kedy sa z Caga stal pošahaný blázon. To odvtedy, čo ho zakusla ohavná cundra bez zadku. Jej vystupovanie ma iritovalo a naviac vyzerala ako tanečníčka z klipu MC Hammera . Cage na nás vychŕlil neskutočnú gestikulačnú smršť emócií a tým si prilepil na čelo tabuľku s označením pomätený šialenec. Odštartoval si tak kariéru herca, ktorý má svoj neopísateľný výraz, jedinečný pôvab a dokáže aj z komára urobiť velblouda. Film ma ovšem ničím iným nezaujal a jediný dôvod, pre ktorý som to dopozerala bola práve Nicolasova vzteklina. Pridávam jeden citát, ktorý ma celkom pobavil: „Jseš na zavšiveným hajzlu a já se tady snažím vysrat. Takže zavři sakra zobák a nech si to divadýlko nadoma, nebo to běž dělat na dámy.“ ()

gojackill

Tak mám dojem, že jsem viděl jiný film než ostatní. Komediální prvky mi nevadily, protože když začnete šílet, tak si myslím, že byste byli k smíchu stejně jako Peter Loew. Nicolas Cage odvádí naprosto vynikající výkon, to bezesporu a proč je tady tak nízké hodnocení? Myslím si, že jste asi nepochopily, že Cage není upír, ale choromyslný excentrický grázl, který neustojí obyčejný život a vytvoří si fabuli (Jsem upír!), aby se zorientoval ve vlastním bezútěšném životě, ve kterém vlastně stojí o lásku a takové ty běžné věci (viz. závěrečný proslov) . Závěrečná scéna u psychiatra a následné schizofrenní povídání si s nově nalezenou "přítelkyní" mě utvrdilo ve vysokém hodnocení. Netradiční, bizarní a dokonale zábavné! ()

decouble

Hrozně ambivalentní, protože to má strašně nejasnej žánrovej rámec. Na jednu stranu je Vampire's Kiss přehlídkou Cageových hereckých kreací, jejichž intenzita se s blížícím koncem stupňuje na úroveň Cageova youtubovýho best of. Jenže třeba záběry na neogotická zákoutí New Yorku na začátku a v průběhu mají budovat hororovou atmosféru. Přitom je to v jádru asi nejvíc psychologické drama o rozpadu osobnosti do totálního od reality odtrženého crashe (pravidelné schůzky s terapeutkou). A taky tak trochu obrázek misogynní korporátní kultury 80. let? (Cage honí sekretářku na hajzlíky, tam na ní křičí a na konci se tomu v kanceláří s ostatníma vedoucíma zasmějou). ()

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

Nicolas Cage si zahraje Drákulu

01.12.2021

Studio Universal se po pár letech opět chystá oprášit jedno z ikonických monster filmového plátna, hraběte Drákulu. Nový snímek s názvem Renfield by však měl ukázat drákulovskou legendu z pohledu… (více)