Lee a Dosmo právě dokončili svou práci. Jako slušně placení nájemní vrazi úspěšně odpráskli další oběť a v poklidném městečku San Fernando Valley začali přemýšlet o budoucnosti. Ačkoli tato ostrá dvojka byla do této chvíle hodně úspěšná a má na svém kontě nejednoho nebožtíka, Lee se rozhodl osamostatnit se. Svou sólovou kariéru začal tím, že dal svému bývalému parťákovi pod auto bombu. Přímo výbušně tak odstartoval řetězec událostí, které připraví o kůži řadu cvičných terčů. Jak jinak to může dopadnout, když jeden vrah je drsný a druhý drsnější, jedna žena krásná a zákeřná, zatímco druhá krásnější a zákeřnější a kde jedinou nesrovnalostí v jinak perfektně sehraném tandemu detektivů se zdá být vztah každého z nich k prostitutkám. (oficiální text distributora)

d-corso

V letech po Pulp Fiction se s podobnými filmy roztrhl pytel. A jak už to tak chodí, některé byly výborné, některé nestály za nic. 2 Days in the Valley patří k vysokému nadprůměru. Slušný scénář, kvalitní režie, výborné herecké obsazení a především skvělé výkony herců. Já osobně vyzdvihuji úžasného Jamese Spadera. Ten, který vymyslel český distribuční název by zasloužil dostat "minutu na rozmyšlenou." ()

JASON_X

K téhle černé gangsterské komedii chovám lehce iracionální subjektivní náklonnost - půjčil jsem si jí kdysi před mnoha lety v půjčovně na víkend domů, no a asi že jsem tehdy neměl zrovna nic lepšího na práci nebo na koukání, viděl jsem jí snad třikrát a vypil u ní pár lahví vína, takže se mi celkem výrazně zapsala do paměti. A i objektivně bych řekl, že je to hodně povedený film, natočený podle hodně povedeného scénáře a s několika skvělými herci ztvárňujícími několik výrazných, svérázných a zajímavých postav, jejichž cesty se v průběhu několika dnů vzájemně prokříží a jejichž osudy se propletou. Naprosto excelentní je komicky psychopatický hitman James Spader a nezapomenutelná je rovněž třeba dámská rvačka v podání Terri Hatcher a Charlize Theron. Vynikající oddechovka. ()

VanTom

Dobře obsazená "tarantinovka" přes mnoho krvavě černohumorných momentů nedosahuje údernosti, vyšperkovanosti ani vypointovanosti svého vzoru. Kriminální mozaika policajtů, zabijáků i (ne)obyčejných lidí z různých vrstev, jejichž cesty se v určitých bodech protnou, se celkem vleče a s mnohými načrtnutými figurkami a linkami si ve finále neví rady (viz naprosto k ničemu nevedoucí postava Jeffa Danielse). ()

Jara.Cimrman.jr

Mám rád filmy, ve kterých sympatický padouch vaří zmateným přepadeným jídlo. Taky mám rád filmy, ve kterých se psychopatický zabiják poklidně prostřeluje ke svému cíli. A taky mám rád filmy, ve kterých hrají hned dvě slečny, které by byly ozdobou každé pánské heterosexuální postele. Jenže tentokrát to funguje pouze v zábavných jednotlivostech a celek je velmi snadno zapomenutelný. Například mně se zdařilo na tento snímek zapomenout během hodiny, ale to zase tak moc neznamená, neboť v zapomínání patřím ke světové extratřídě. ()

Prochy38

Na tuhle krimi jízdu mě nalákaly akorát nohy Ch. Theron a na své jsem si teda rozhodně přišel. Jenže to nebylo zdaleka vše, na co jsem si přišel. Tahle krimi jednohubka totiž neměla daleko k Tarantinovskému stylu a propletenost povedených příběhů se kvalitou snoubí s vynikajícně zahranými postavami. O to milejší je, že se tu pohybuje spousta milých, mně neznámých tváří, přesto všichni bodují. Vtipné, akční, napínavé, povedené. Já byl nadmíru spokojen. Musím říct, že mě potěšila T. Hatcher, které to neskutečně seklo. ()

• Pozdější držitelka Oscara za Zrůdu (2003) Charlize Theron (Helga Svelgen) vzpomínala, že film "byl skoro můj konec. Příští rok jsem o práci nezavadila, protože jediné, co mi nabízeli, bylo svlékat se v mizerných filmech." (NIRO)
  • Postava Helgy Svelgen bola napísaná špeciálne pre herečku Daphne Deckers. Úlohu vo filme však nemohla prijať, a preto ju nakoniec dostala Charlize Theron. (m.a.t.o.)