Drsný a drsnější

Drsný a drsnejší

Dva dni v údolí

Krimi / Drama / Thriller / Komedie

USA, 1996, 104 min

Ak je v našich končinách film, ktorému viac uškodil zavádzajúci nár. názov hoďte to do placu - je to fakt námet na horor! vrrrr. Tento nenápadný film má perfektne vypointovaný scénar, veľmi slušné obsadenie a pomerne civilné prevedenie. Excelujú SPADER , AIELLO aj STOLTZ. Osobne som bol príjemne prekvapený. Filmy ako CHYŤTE HO! a BUĎ V KLIDU! sa snažia o čosi podobné, no chýba im takéto oduševnenie a pohodovosť aj napriek hviezdnemu obsadeniu. A možno práve to je kameň úrazu...(25.4.2006)

„Často má stroskotanec v sebe viac cti, ako úspešný človek.“ Z perfektného kastingu (rasista Daniels, psíčkar Aiello) osobne vyzdvihujem predovšetkým minútového Jamesa Spadera ako žiarlivého hajzla, ktorý sa mal narodiť v dobách španielskej inkvizície. K tomu zopár psov, jeden slon a masáž. Nudiť sa nebudete. Hlavne ak to máte radi drsné (a ešte drsnejšie). Dobré puzzle, skúste si ho poskladať.(19.1.2006)

K téhle černé gangsterské komedii chovám lehce iracionální subjektivní náklonnost - půjčil jsem si jí kdysi před mnoha lety v půjčovně na víkend domů, no a asi že jsem tehdy neměl zrovna nic lepšího na práci nebo na koukání, viděl jsem jí snad třikrát a vypil u ní pár lahví vína, takže se mi celkem výrazně zapsala do paměti. A i objektivně bych řekl, že je to hodně povedený film, natočený podle hodně povedeného scénáře a s několika skvělými herci ztvárňujícími několik výrazných, svérázných a zajímavých postav, jejichž cesty se v průběhu několika dnů vzájemně prokříží a jejichž osudy se propletou. Naprosto excelentní je komicky psychopatický hitman James Spader a nezapomenutelná je rovněž třeba dámská rvačka v podání Terri Hatcher a Charlize Theron. Vynikající oddechovka.(20.4.2013)

Tenhe film teda moc nenaplňuje to co má v názvu filmu, ale za to může pěkně vypatlanej kokot, kterej to překládal. Drsný a drsnější se k tomuhle filmu fakt moc nehodí. Tenhl snímek je spíš takovej pomalej a nic moc se v něm neděje, jeho příběh by vydal tak na hodinku, ale je to trošku protáhnutý a občas to docela nudí, ale zase na druhou starnu to vynahrazujou mnohdy hodně vtipný scény. Jenže se i tak nedá říct, že by mě to nějak zaujalo, podle mě to je dost průměrný a těch 104 minut nějak kolem vás proteče a moc si z toho nezapamtujete. Je to docela škoda, protože je tam docela dost známých herců jako je třeba tJeff daniels nebo Teri Hatcher či začínající Charlize Theron, který to tady fakt sekne. Ale na víc než 3* to nevytáhnou(30.7.2006)

Na tuhle krimi jízdu mě nalákaly akorát nohy Ch. Theron a na své jsem si teda rozhodně přišel. Jenže to nebylo zdaleka vše, na co jsem si přišel. Tahle krimi jednohubka totiž neměla daleko k Tarantinovskému stylu a propletenost povedených příběhů se kvalitou snoubí s vynikajícně zahranými postavami. O to milejší je, že se tu pohybuje spousta milých, mně neznámých tváří, přesto všichni bodují. Vtipné, akční, napínavé, povedené. Já byl nadmíru spokojen. Musím říct, že mě potěšila T. Hatcher, které to neskutečně seklo.(4.1.2015)

• - Postava Helgy Svelgen bola napísaná špeciálne pre herečku Daphne Deckers. Úlohu vo filme však nemohla prijať, a preto ju nakoniec dostala Charlize Theron. (m.a.t.o.)

• - Skladateľ Jerry Goldsmith urobil k filmu hudbu, no tá nakoniec nebola použitá. (m.a.t.o.)