poster

Drsný a drsnější

 • USA

  2 Days in the Valley

 • Slovensko

  Drsný a drsnejší

 • Slovensko

  Dva dni v údolí

Krimi / Drama

USA, 1996, 104 min

 • JASON_X
  ****

  K téhle černé gangsterské komedii chovám lehce iracionální subjektivní náklonnost - půjčil jsem si jí kdysi před mnoha lety v půjčovně na víkend domů, no a asi že jsem tehdy neměl zrovna nic lepšího na práci nebo na koukání, viděl jsem jí snad třikrát a vypil u ní pár lahví vína, takže se mi celkem výrazně zapsala do paměti. A i objektivně bych řekl, že je to hodně povedený film, natočený podle hodně povedeného scénáře a s několika skvělými herci ztvárňujícími několik výrazných, svérázných a zajímavých postav, jejichž cesty se v průběhu několika dnů vzájemně prokříží a jejichž osudy se propletou. Naprosto excelentní je komicky psychopatický hitman James Spader a nezapomenutelná je rovněž třeba dámská rvačka v podání Terri Hatcher a Charlize Theron. Vynikající oddechový film.(20.4.2013)

 • VanTom
  ***

  Dobře obsazená "tarantinovka" přes mnoho krvavě černohumorných momentů nedosahuje údernosti, vyšperkovanosti ani vypointovanosti svého vzoru. Kriminální mozaika policajtů, zabijáků i (ne)obyčejných lidí z různých vrstev, jejichž cesty se v určitých bodech protnou, se celkem vleče a s mnohými načrtnutými figurkami a linkami si ve finále neví rady (viz naprosto k ničemu nevedoucí postava Jeffa Danielse).(18.9.2017)

 • Bilky
  ****

  Ak je v našich končinách film, ktorému viac uškodil zavádzajúci nár. názov hoďte to do placu - je to fakt námet na horor! vrrrr. Tento nenápadný film má perfektne vypointovaný scénar, veľmi slušné obsadenie a pomerne civilné prevedenie. Excelujú SPADER , AIELLO aj STOLTZ. Osobne som bol príjemne prekvapený. Filmy ako CHYŤTE HO! a BUĎ V KLIDU! sa snažia o čosi podobné, no chýba im takéto oduševnenie a pohodovosť aj napriek hviezdnemu obsadeniu. A možno práve to je kameň úrazu...(25.4.2006)

 • GOREGASM
  ***

  Lehce nadprůměrný thriller se slušnou zápletkou, která se nesnaží šokovat, ale je dostatečně chytrá, aby zaujala. Jednotlivé postavy mají šťávu a dobře zvolení herci, mezi kterými dominuje chladnokrevný James Spader, jen podtrhují kvalitní výsledek. Ke všemu si navíc užijete jednu topless scénu s Charlize... 60%(20.11.2011)

 • d-corso
  ****

  V letech po Pulp Fiction se s podobnými filmy roztrhl pytel. A jak už to tak chodí, některé byly výborné, některé nestály za nic. 2 Days in the Valley patří k vysokému nadprůměru. Slušný scénář, kvalitní režie, výborné herecké obsazení a především skvělé výkony herců. Já osobně vyzdvihuji úžasného Jamese Spadera. Ten, který vymyslel český distribuční název by zasloužil dostat "minutu na rozmyšlenou."(29.7.2006)

 • - Skladateľ Jerry Goldsmith urobil k filmu hudbu, no tá nakoniec nebola použitá. (m.a.t.o.)

 • - Postava Helgy Svelgen bola napísaná špeciálne pre herečku Daphne Deckers. Úlohu vo filme však nemohla prijať, a preto ju nakoniec dostala Charlize Theron. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace