Drsný a drsnější

Drsný a drsnejší

Dva dni v údolí

Krimi / Drama / Thriller / Komedie

USA, 1996, 104 min

Tenhe film teda moc nenaplňuje to co má v názvu filmu, ale za to může pěkně vypatlanej kokot, kterej to překládal. Drsný a drsnější se k tomuhle filmu fakt moc nehodí. Tenhl snímek je spíš takovej pomalej a nic moc se v něm neděje, jeho příběh by vydal tak na hodinku, ale je to trošku protáhnutý a občas to docela nudí, ale zase na druhou starnu to vynahrazujou mnohdy hodně vtipný scény. Jenže se i tak nedá říct, že by mě to nějak zaujalo, podle mě to je dost průměrný a těch 104 minut nějak kolem vás proteče a moc si z toho nezapamtujete. Je to docela škoda, protože je tam docela dost známých herců jako je třeba tJeff daniels nebo Teri Hatcher či začínající Charlize Theron, který to tady fakt sekne. Ale na víc než 3* to nevytáhnou(30.7.2006)

V letech po Pulp Fiction se s podobnými filmy roztrhl pytel. A jak už to tak chodí, některé byly výborné, některé nestály za nic. 2 Days in the Valley patří k vysokému nadprůměru. Slušný scénář, kvalitní režie, výborné herecké obsazení a především skvělé výkony herců. Já osobně vyzdvihuji úžasného Jamese Spadera. Ten, který vymyslel český distribuční název by zasloužil dostat "minutu na rozmyšlenou."(29.7.2006)

Dobře obsazená "tarantinovka" přes mnoho krvavě černohumorných momentů nedosahuje údernosti, vyšperkovanosti ani vypointovanosti svého vzoru. Kriminální mozaika policajtů, zabijáků i (ne)obyčejných lidí z různých vrstev, jejichž cesty se v určitých bodech protnou, se celkem vleče a s mnohými načrtnutými figurkami a linkami si ve finále neví rady (viz naprosto k ničemu nevedoucí postava Jeffa Danielse).(18.9.2017)

„Často má stroskotanec v sebe viac cti, ako úspešný človek.“ Z perfektného kastingu (rasista Daniels, psíčkar Aiello) osobne vyzdvihujem predovšetkým minútového Jamesa Spadera ako žiarlivého hajzla, ktorý sa mal narodiť v dobách španielskej inkvizície. K tomu zopár psov, jeden slon a masáž. Nudiť sa nebudete. Hlavne ak to máte radi drsné (a ešte drsnejšie). Dobré puzzle, skúste si ho poskladať.(19.1.2006)

Mám rád filmy, ve kterých sympatický padouch vaří zmateným přepadeným jídlo. Taky mám rád filmy, ve kterých se psychopatický zabiják poklidně prostřeluje ke svému cíli. A taky mám rád filmy, ve kterých hrají hned dvě slečny, které by byly ozdobou každé pánské heterosexuální postele. Jenže tentokrát to funguje pouze v zábavných jednotlivostech a celek je velmi snadno zapomenutelný. Například mně se zdařilo na tento snímek zapomenout během hodiny, ale to zase tak moc neznamená, neboť v zapomínání patřím ke světové extratřídě.(20.3.2015)

• - Skladateľ Jerry Goldsmith urobil k filmu hudbu, no tá nakoniec nebola použitá. (m.a.t.o.)

• - Postava Helgy Svelgen bola napísaná špeciálne pre herečku Daphne Deckers. Úlohu vo filme však nemohla prijať, a preto ju nakoniec dostala Charlize Theron. (m.a.t.o.)