Hung se snaží vyhnout placení cla, ale svým malým podfukem dostane do problémů sebe i celou svoji rodinu. Jeho otci záleží nejvíc na cti a Hung je na nejlepší cestě, aby čest svojí rodiny navždy pošpinil... Fei Hung se vrací domů se svým otcem, který je známým lékařem. S dvojicí cestuje ještě jejich sluha. Na cestě vlakem by mělo veškeré zboží projít kontrolou a mělo by být zaplaceno clo, ale Fei Hungovi se podaří velmi drahý kořen ženšenu schovat u velvyslance v kufru, kde se clu vyhne. Když si pak Fei Hung chce svůj ženšen vzít zpátky, utká se v souboji s mužem, který si také něco vzal u velvyslance v kufru. Jejich souboj přeruší odjezd vlaku, ve kterém Fei Hung cestuje. Dvojice si až velmi pozdě uvědomí, že si omylem vyměnili balíčky. Fei Hung tedy nemá kořen ženšenu, ale cennou nefritovou pečeť, kterou velvyslanec ukradl a chtěl prodat. Fei Hung si ale neuvědomuje cenu toho, co ukradl, on jen řeší, jak rychle sehnat ženšen, který ztratil. Fei Hungovi pomáhá jeho matka, která se nebojí Fei Hungovu otci postavit. Matka a syn jsou ale na otce krátcí. I když se snaží něco vymyslet, otec se stejně dozví, co Fei Hung udělal. Fei Hung se navíc přes otcův zákaz neustále pere a k tomu provozuje opilecký box, u kterého pije alkohol, což otec také neschvaluje.

Fei Hunga pronásledují muži od velvyslance, kteří od něj chtějí získat ukradenou pečeť. Když otci dojde se synem trpělivost, vyhodí ho z domu. Fei Hunga tu noc zmlátí muži od velvyslance a dokonce ho pověsí na vstupní bránu do města. Otec poté vezme syna zpátky, ale Fei Hung už nikdy nesmí pít nebo se rvát. Toho večera se však u nich objeví muž, který má onen ztracený ženšen. Muž je slavným bojovníkem a snaží se zabránit cizím státům v rozkrádání historických předmětů Číny. Fei Hung vrátí mužovi nefritovou pečeť, o kterou tolik stojí velvyslanec. Fei Hungova rodina zase získá onen ženšen. Klid ale netrvá příliš dlouho, velvyslanec na dvojici pošle mnoho zabijáků a starý muž nakonec umírá. Velvyslanec navíc získat nefritovou pečeť. Fei Hung se ji pokusí získat zpátky, ale je zajat a otec musí pro jeho záchranu obětovat svoji bojovou školu. Fei Hung je pokořen, ale když se dozví, že velvyslanec plánuje ukrást a v zahraničí prodat mnoho čínských starožitností, postaví se jeho bojovníkům a nakonec je s velkým množstvím alkoholu v krvi porazí. Z Fei Hunga je velký hrdina, ale stejně tak velká je i jeho kocovina. Ale otec a matka jsou na něj pyšní. (TV Prima)

Desmi

Klasická Jackieho komedie z devadesátek. Nezklame. Hodně soubojů a toho charakteristickýho uťáplýho humoru. Lehká akční klasika, která nemůže zklamat žádnýho fanouška Jackieho práce. To přelévání vody v mističkách při tréninku je neuvěřitelné. ()

v.indruchova

Užasné! J.Chan ve svých 40 letech naprosto řádí. V devadesátých letech, se v tomto věku, někteří herci, chystali do důchodu, ale on! Kde pak, i dnes je stále o něm slyšet. Spousty akce, také příběh, emoce, film je také prošpikován spousty vtipných okamžiků. Řekla bych, že je tu upozorňováno na velký problém, který J.Ch. řeší nejden v tomto filmu. A to je nelegáln obchod s uměním! Klasická Chanovský mastrštyk. Kdo nezná Chana jako by nebyl. Doufám, že se zněj jednou bude maturovat :) Vůbec nestíháte, jste mláceni hordou akce. Nestíháte. Pokud se kouknete, také na závěrečné titulky, dojde vám, jak je film poctivě natočen. Každý herec a hlavě Chan potil krev. Kvalitní práce, bez kaskadérů a dopracování počítačem. Někteří povaleči dnešní doby, kteří koukáme na filmy, hrajeme pc hry a jinak sedíme, tedy ani nežijeme, by jsme se měli opravdu poklonit tomu to umění. J.Chan umí mnoho bojových stylů, že se mu až smíchali dohromady :) Pan Chan má moji největší úctu. Děkuji. Doporučuji. ()

HKstars

Hongkongské filmy s čínským lidovým hrdinou Wong Fei-Hungem (Iron Monkey, série Once upon a time in China a série Drunken Master) patří mezi to nejlepší, co v oblasti kung-fu filmů vzniklo. Jak by také ne, když si populární postavu zahrál jak Jet Li (OUATiC), tak Jackie Chan (Drunken master). Mít tyto filmy ve sbírce je ctí, a tak jsem se nemohl dočkat, až uvidím poslední z nich, pokračování legendárního Drunken mastera z roku 1978, Drunken master 2... Příběh začíná cestou Fei-Hunga a jeho otce. Vracejí se z jisté provincie, kde nakoupili zásoby a exotické věci... Díky své prohnanosti ovšem Fei-Hung narazí ve vlaku na zloděje... Vydá se tedy za ním a při souboji si oba nevědomky vymění balíčky. V jednom je kořen ginsengu, v tom druhém nefritová skříňka, kterou ukradl ambasador z čínského muzea. Muž, se kterým Fei-Hung bojoval, byl vládní agent a Fei-Hung spolu s ním brzy odhalí nelegální vývoz čínských cenností ze země. Pokud Fei-Hung nechce, aby se jeho potomci jezdili za svou historii mimo Čínu, bude tím muset něco udělat. Jeho protivníci jsou tvrdí, ale Fei-Hong má ještě eso v rukávu. Ovládá totiž unikátní bojový styl - Opilou pěst. Základní zápletka sice není až tak propracovaná (co také můžete čekat od kung-fu filmu), v Jackieho filmech je ale vždy jen základem pro rozvíjení jednotlivých scén a gagů. A hlavním těžištěm filmu jsou právě bojové scény a všudypřítomný Jackieho humor. Zvláště dialogy jsou neselhávající, nejen díky Jackieho komediálnímu talentu, ale i díky dalším skvělým hercům. Anita Mui v roli jeho matky a Ti Lung (možná ho znáte z Lepšího zítřku) jako jeho otec předvádějí skvělé výkony a dávají tak gagům a humorným scénám patřičný říz. Druhou kapitolou humoru jsou pak samotné souboje. Opilá pěst samozřejmě spočívá v tom, že abyste ji dobře zvládali, musíte být opilí. Opilec necítí bolest a navíc je protivníkem podceňován. Jackie je ale tím obratnější, čím víc toho vypije. A ne vždy je to alkohol... Bojové scény ale nejsou tajtrlikaté poskakování, choreografie je skvělá (a to říkám z pozice člověka, který viděl většinu nejlepších filmů Jackieho Chana i Jeta Liho), exceluje nejen Jackie, ale i vládní agent Fu Wen-Chi v podání režiséra Lau Ka Leunga... nebo hlavní záporák Johnny, který má zatraceně rychlé nohy (a kterého hraje Ken Lo, v reálu bodyguard Jackieho Chana). Navíc film obsahuje dokonalou masovou kung-fu scénu (díky spolupráci s HK asociací kaskadérů), kdy Fei-Hung spolu s Fu Wen-Chim vymlátí celou hospodu, do které se hrnou "stovky" gangsterů. Tato scéna je spolu s exhibicí Opilé pěsti tím nejlepším z filmu. A samozřejmě je tu závěrečná, více než 20 minutová bojová scéna, která obsahuje jedny z nejtěžších kaskadérských kousků (např. koupel v rozžhaveném uhlí, bez triků!). Drunken master 2 je dokonalým mixem humoru a akce, jedním z nejkrystaličtějších, který můžete vidět, navíc okořeněn exotickou příchutí minulosti (i když na některých místech je vidět, že je ukrutně těžké udělat v současnosti film z dávné Číny, což je možná jeden z hlavních důvodů, proč se dvojka vůbec nepodobá jedničce). Milovníci jedničky možná budou překvapeni odlišným rázem druhého dílu, ale Drunken Master 2 je živoucím důkazem toho, že pokračování na to může jít úplně jinak a přitom být stejně kvalitním filmem a kung-fu mezníkem jako první díl. Akční film, humor, kung-fu, Jackie Chan, pokud máte rádi alespoň jeden z uvedených termínů, neměl by vám Drunken master 2 ujít. Přeci jenom, pokud jste neviděli tento film, nemůžete se považovat za odborníka v oblasti akčních a kung-fu filmů. A už vůbec nemůžete být pravověrným fandou Jackieho Chana... 100% () (méně) (více)

Luke55

Důstojné pokračování,které se mi líbilo asi ještě více než první díl.Jackie je jako vždy fantastický,na souboje jsem čuměl s otevřenou hubou a zábavné mezihry obstarávala Jackieho filmová matka,která mě většinou neskutečně rozesmála.Kdyby se Jackie i dnes vložil do podobných projektů místo některých amerických kravin asi by udělal lépe.Tyhle klasické role mu jdou lépe než ty hollywoodské.Ale prý se chystá film,kde si to rozdá Jackie a Jet-Li tak už ted se těším a doufám,že to vyjde,potom to asi bude souboj dvou legend ''martial arts''.Drunken master II fantastických 95% ()

Jardys88

Kamarád mi půjčil tento film s tím, že je to asi nejlepší co J.J. natočil. Byl jsem poněkud skeptický protože si velmi dobře pamatuju Drunken master 1 a ten se mi příliš nelíbil. Jaké bylo mé překvapení kdy po prvním pořádném momentu kdy se J.J. prohání po jedoucím vlaku a hned vzápětí se pere s jiným mistrem pod vlakem,vedle vlaku atd....Jedny z nejlepších bojových scén jaké jsem kdy viděl. ()

gekons

Skvělý film,pro milovníky kung-fu a Jackieho povinnost,určitě jedny z nejlepších bojových scén,co jsem kdy viděl, SKUTEČNĚ!!!!!!!!! ()

Vital

Co se může říct o Jacki Chanovi,který do každého filmu dává všechnu energii a i nemalá zranění ho stojí,je pro mě obdivuhodné,a jeho ryhlé mávání rukou a nohou mi dává někdy zabrat,abych postřehl detail jeho kombinací bojových prvků,nejvíc mě zde udivilo a zarilo se do mě,když při posledním boji pádá na žhavé uhíky a rukama a nohama od nich utíká... ()

zurivymlok

Vynikajicí humor, vynikajicí bojové scény. Tento film představuje vše, co mám Jackiem rád. Vynikajicím oživením je postava nevlastní matky v podání Anity Mui. ()

SONYAGENT

Klasika z asijské produkce 90.let. Příběh bláznivý, až smutný... Veselý, ale zbytečně dlouhý. Pro Chana nemohlo být lehčí natočit takového ňoumu, který je závislý na otci.. nevím, extra mě to nenadchlo, ale všem film doporučuji.. ()

Pavlo

Jackie Chan vo svojej vrcholnej forme. Filmu skoro nič nechýba – vtipný a zaujímavý dej, plno gagov, vynikajúce bojové scény, ktorým sa nájde aj teraz ťažko konkurencia. ()

Jackmesrine

Tak záverečnu scenu vo fabrike zaradujem medzi najlepšie boje na filmovom plátne vôbec.Chlapík s nohou je priam neskutočný,také umenie nevídame ani v dnešných bojových trhakoch,a to tu máme od Donnieho až po Tonyho.A Jackie?Je pravda že ako herec je slabý,ale kto na svete dokáže zahrať lepšie OPITéHO MAJSTRA???Nikto!!!!!!!! ()

montel

Wong Fei-hung (Jackie Chan) se vrací se svým otcem z trhu. A protože Wong nechce platit vysoké clo, ukryje své zboží mezi věci britského diplomata. Ve vlaku se Wong opět chystá vzít si své zboží zpět, ale místo svého balíčku, vezme omylem jiný. Doma zjistí, že v balíku jsou velmi vzácné artefakty, které patří Číně, ale které se britové snaží rozkrádat. Netrvá dlouho a nevítaní britští diplomaté posílají pro své nakradené bohatství svou bandu bojovníků. Nikdo ale netuší, že Wong je mistr v umění opilého boxu...Jeden z těch lepších filmů, které Chan ještě natočil v Hong Kongu. Tentokrát se celkem vyhýbal komickým scénám, které za Chana obstarala jeho filmová matka a tak si můžeme více užít Jackieho bojového umění. Bohužel se ale nemohu nezmínit o tom, že tyto hongkongské akční srandy, jsou zde notně nadhodnocené. 55% ()

Pythonator

Ačkoli je to po mnoha letech od Drunken Mastera, Jackie neztratil nic ze své nadpřirozené gumové mrštnosti. Příběh tam sice není tak důležitý a všechno slouží jen jako zápletka ke rvačce, ale ty rvačky stojí za to. Souboje z tohoto filmu patří ke špičce kung-fu filmů a velké finále ve fabrice je prostě choreografická dokonalost, která musí potěšit oko i zarytého odpůrce žánru. Humorná složka taky potěší a obzvláště postava Jackieho matky je k nezapomenutí. ()

mlock

To si zase děláte prdel s tim hodnocenim ne? Tahle infantilní šílenost může bavit leda 10letý chlapce. ()

galil

Tohle rozhodně není špatný film jen ho člověk nesmí vidět nedlouho po Drunken Master (Mistrův syn), protože ten je legendární. ()