Maigret a záhada mrtvé dívky

Příběh začíná v 50. letech minulého století na pařížském náměstí, kde je nalezena mrtvá mladá žena. Na sobě má večerní šaty a zjevně se stala obětí násilného činu. Chybí jí kabelka i s doklady, a tak bude nutné vypátrat nejen příčinu její smrti, ale také její totožnost. Vyšetřování se ujme komisař Maigret se svými spolupracovníky. Zpočátku usuzuje, že šlo o sexuální motiv, ten je ale vyloučen soudním lékařem. Komisař se musí vydat jinou cestou. Proč byla tak mladá, sotva dvacetiletá nevinná dívka zavražděna? Odkud pocházela? Měla rodinu a přátele? Maigret se musí dopátrat pravdy. (JOJ Cinema)

muti

Ale jo, bolo to zaujímavé a celkom napínavé. Maigretov nemám veľmi napozeranych, ale Atkinson ich mal o čosi lepšie 🤔 ()

TOPmoovie

trochu smutne vidiet departie smrtelne obtucneleho. ma vsetky moznosti nezrat, a sportovat, treneri, info.  no nic, film bol poeticky , zaujimavy. ziadna nuda. ()

a-ja

No, já nevím, Depardieu už mi tu přijde spíš jako neherec, navíc mi vůbec nesedne jeho dabing (a jeho manželka je nadabovaná už úplně ukrutně, její hlas je odporný, mohla by klidně zastoupit sirény - myslím opravdu ty, co se zkoušejí u nás na skorovsi každou první středu v měsíci, nikoli ty z Odyssey)... A když je na filmu nejhorší hlavní role, něco není dobře... ()

vinducha

Oproti dílům s Mistrem Býnem mi to přišlo takové chcíplejší a utahanější . Nicméně Žérár zde aspoň pěkně dokazuje , že naše evoluční spojení není jen s lidoopy , ale i s vorvani a hrochy . Musela to být fuška , vykrmit se  do takovéhle jateční váhy. ()

KT_2011

Je pěkné, že Maigreta ponechali v jeho době, ale je smutné, že Paříž není z těch několika málo exteriérů vůbec poznat. Je milé vidět Depardieu opět v akci, škoda, že nehraje. Ostatní herci výrazně mizerní. Kamera strašná, až amatérská. Levný film s prázdnými záběry a spoustou "mluvících hlav" v interiérech. Naprostá ztráta času. ()