Film y sklesající kvalitou. od začátku to s ním jde z kopce. Ale naštěstí ne natolik, aby to skončilo v úplných sračkách. Russell s Costnerem a Cox to dokáží utáhnout i navzdory slabšímu scénáři a zbytečně dlouhé stopáži. Obsazení sympatické. Škoda, že si Costner nezahrál více záporáků, docela mu to sedlo a užíval si to. Ze všech těch Preslyů ve filmu byl Russel nejlepší a nejpřirozenější. V ničem jiném, kde jsem ji viděl, nebyla Courteney Cox tak sexy jako tady.(26.9.2017)

Teď jsem to viděl asi potřetí a kupodivu mi tu už jako takovej shit nepřipadalo. Samozřejmě že to vyloupeni kasina bylo natočené přímo příšerně, ale na druhou stranu už to potom byla docela zábava. Kevin Costner a Kurt Russell zahráli solidně, postavy dvou detektivů v podání Kevina Pollaka a Thomase Hadena Churce by se daly považovat mírně za komické složky. 3* bych jinak asi nedal, ale ve srovnání s jinýma prasárnama, co Costner natočil (např. Na křídlech vážky) je tenhle film ještě dobrý.(30.5.2005)

Nic moc, ale koukat se na to da. Prvni pulhodina je fakt vynikajici, svizna, vtipna a zaroven drsna, proste dobre skloubeny krimi s komedii. Bohuzel pak nastupuje silene nudna hodinka (ktera je navic spis komedie, nez krimi), zaplnena z vetsi casti dialogy a jedini kdo to zachranujou jsou herci, hlavne hodne hustej Kevin Costner. A pak zaverecnej desetiminutovej masakr, kterej je vybornej. Kdyby tvurci film zkratily tak o pul hodky bylo by to fajn, ale pri sve dylce 2 hodiny, precejen misty nudi. Skoda, z daneho nametu, hercu a slusne hudby by se moh udelat ucite daleko lepsi film, jen by to chtelo lepsi a napinavejsi scenar.(29.1.2005)

Ze začátku to vypadá moc moc slibně, jenže po ukrutný akci přichází vystřízlivění, kdyby film pokračoval v nastoleným tempu ze začátku, tak by to byl pěknej masakr, jenže se tak nestalo, sice to nějak moc nenudí, ale taky se moc neděje. Všechno to zachraňuje pěkně drsnej Kevin Costner, Kurt Russell už tak dobrej neni, ale pořád lepší, než nějakej neznámej herec a Courtney Cox je slušná. Když už se zdá, že film zůstane jenom u dobrýho začátku, tak naštěstí přijdou závěrečný jatka, který moje hodnocení zdvihnou o 1* nahoru, ale z tak slibného rozjezdu se dalo určitě dostat víc než jen trochu nadprůměrnej film(31.12.2005)

• Martin741

Hollywoodsky brak urceny najsirsiemu mainstreamovemu divakovi. Krasny dokaz toho, ze samotny Christian Slater /Jmeno Ruze/ sa definitivne zosupol z A -ckovych vod do B- vod. A pekne nasledoval Kilmera, MacLachlana a Carlosa esteveza - vsetci uz v sucasnosti /po roku 2010/ ziju len zo slavnej minulosti a v depresivnej pritomnosti. Hroza tak za 5 %(25.10.2014)

• - Murphy (Kevin Costner) v závere strieľa z guľometu Daewoo K3, ktorý je upravený tak, aby vyzeral ako guľomet M 249 SAW. (Jello Biafra)

• - Kelly Carlson v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Když po neschodě o peníze uklízí jednoho z kompliců, tak ten, co ho nese, poznamená: „Ten je ale těžkej, asi snědl moc sendvičů s máslem a banánama,“ čímž odkazuje na Elvisovo nejoblíbenější jídlo z dětsví. (cmenda)