Kurt Russell, Kevin Costner, Christan Slater a Courteney Cox je hviezdne herecké obsadenie, od ktorého by sme asi očakávali oveľa viac ako ponúka táto snímka. Začiatok filmu sa dá označiť za veľmi svižný (akcia v kasíne je pecka) ale postupom času akcia i príbeh odchádza. Film nepredstavuje síce po kvalitatívnej stránke nič extra, ale v rámci zabitia voľného času celkom pohodovka.(8.9.2007)

• Jordan

prekvapivo hviezdne obsadený film nijak originálny prinášajúci zopár pôsobivých záberov a zopár drsných elvisov, podivný guláš žánrov, pričom ani jeden z nich nie je dotiahnutý, tak vzniklo nijak veľmi zlé ale nevýrazné a absolutne priemerné akčné-komediálne-rodinné a ešte navyše roadmovie béčko. necelé tri(30.5.2005)

Z parťáka se vyklubal zrádce, z balíku peněz hra na kočku a myš. Kevin Costner stíhá Kurta Russella napříč USA. Scénář : Demian Lichtenstein a Richard Recco. Kamera : David Franco. Hudba - George S. Clinton - mimo jiné zazní - Hardknox - Come in Hard http://www.youtube.com/watch?v=aKsw68dCZh4(13.5.2011)

• POMO

Sú filmy, ktoré amorálne postavy neberú vážne, držia si od nich odstup a prípadne ich stavajú do pozície smiešnych trubirohov. A sú filmy, ktoré to akosi nedokážu a ich postavy sú iba obyčajní zvrhlíci, stavaní do pozície filmových hrdinov. V 3000 míľ na úteku si neobľúbite jedinú postavu. A jeho najväčšia hviezda Kevin Costner, ktorý je exponovaný ako poloboh s Elvisovým odevom, v ňom hrá vraždiaceho psychopata. Psychopata, ktorého kult na konci jeden policajt obdivne komentuje slovami: ”Som rád že sa nevzdal. Tiež by som to nespravil.” Nezvyknem moralizovať, ale 3000 míľ na úteku je skazený a navyše nazábavný film. Evidentne to mala byť oddychová krimi komédia v štýle Pravdivej romance - svižná, zábavná gangsterka plná zvučných mien, tvrdých chlapov a ostrého humoru. Film sa ale nevie ani len rozhodnúť, či chce byť komédiou alebo thrillerom. A nepravdepodobnosť a logické diery v jeho scenári v ňom zažívajú hotový krst. Aký zmysel má v deji blodína, ktorá sadne Costnerovmu psychopatovi do auta a o pár kilometrov neskôr prestúpi na motorku jeho starého kamaráta (ktorý vo filme takisto nezohráva vôbec žiadnu rolu)? Spočíva jej zasadenie do scenára  len v tom, aby predniesla jednu „coolovú“ hlášku? Ak áno, nie je to trochu smutné, že si scenárista musí vypomáhať takýmito barličkami?(8.4.2018)

Příprava jak z Dannyho parťáků se zvrhne v Bonnie a Clyde,zlatý parabelly,dvouzásobníkový sapíky,do toho dvojníci dvacet let mrtvýho tlusťocha,Kurt je stejně Jeho,minimálně ,mladší brácha,mydlení se hlava,nehlava,děti,ženy,když sou marný,musí dostat co si zaslouží!A My way na závěr,já jsem spokojen!ELVIS LIVE!!(18.6.2009)

• - Kelly Carlson v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

• - Murphy (Kevin Costner) v závere strieľa z guľometu Daewoo K3, ktorý je upravený tak, aby vyzeral ako guľomet M 249 SAW. (Jello Biafra)

• - Michael Zane (Kurt Russell) nosí hodinky značky Hamilton Pacer. (dyfur)