CRIME IS KING. Nepříliš zdařilá kopie Peckinpahova Getaway. Námět zněl slibně stejně jako obsazení, ale pokazil to poněkud slaboduchý scénář a Lichtensteinova tápající režie, která se snaží být cool, ale vychází jí to jen napůl a výsledkem je průměrné béčko. Film nikam negraduje, naopak rychle ztrácí dech, není tu žádná zapamatováníhodná scéna či hláška a akce je vysloveně zabitá. Russell a Costner jsou naštěstí dobří protihráči, obzvlášť Costner si užívá svého temného padoucha, a ve vedlejších rolích se tu objevuje dostatek hvězd a známých xichtů, aby se člověk nenudil. Škoda, že byl kvůli ratingu film značně odkrvaven.(10.10.2006)

• lennyd

Všechno bylo skvěle naplánováno, a loupež 3 milionů dolarů z místního kasína měla být jen příjemnou procházkou. Jenže se to zvrtlo, a vše skončilo brutální přestřelkou. Murphy (Kevin Costner) se možná i díky tomu rozhodne zbavit všech společníků, a nechat si peníze pro sebe. Ale Michaela (Kurt Russel) nelze jen tak jednoduše zabít, a když se mu podaří s penězi a šéfkou místního penzionu Cybil (Courteney Cox) a jejím synem uprchnout, musí se Muprhy vydat v jejich stopách.. Uhm, tak tento filmem mne teda dvakrát nezaujal. Vlastně .. ani jednou. Po zajímavé (a velmi akční) půl hodince se rozjela série podrazů - co pět minut někdo někoho podrazil, až chudák divák (= já) netušil, kdo s kým proč a zač. Vše vyvrcholilo zmatenou přestřelkou, která bez jakéhokoliv smyslu zanechala ty dobré naživu, a padouchy odeslala do věčných lovišť. A ani herecké obsazení (Kurt Russel, Kevin Costner, Courteney Cox) to bohužel nezachrání...(10.1.2012)

Film u něhož mě dost překvapila drsnost některých scén (čekal jsem komedii o lupičích, kterým se zabíjení příčí). :) Jinak ale docela slušný a netradiční akčňák. A Courteney Cox, ta je tady teda víc než slušná. Připomněla, proč ji producenti Přátel původně zamýšleli obsadit jakožto krásku Rachel (vybrala si Monicu - byla ji svou povahou bližší).(4.2.2006)

Oddechová zábava s nabitým soundtrackem a skvělým hereckým obsazením (hlavně Kevin Costner v nejzápornější roli své kariéry). Ale i přesto to nestačí na víc než na 3*. Tak nějak by člověk čekal trošku nadupanější akci, které se mu ovšem dostane jen v pár scénách. A hlavně, na to, že se jedná o oddechovku je téměř dvouhodinová stopáž přece jen trochu moc. Na druhou stranu, nemůžu říct, že bych se nebavil, jen jsem asi čekal víc.(22.2.2011)

• departed

Film, který se nesmí brát vážně, a to jakože vůbec. Závěrečný titulky jsou toho důkazem, tedy v případě, že vám trvalo celý dvě hodiny, než jste na to přišli. Kameramana a střihače vyrazit, za chytlavý skladby palec hore a za zajímavý rivalský duo taky. Ale jinak tahle elvisárna není ničím zajímavá. Ve zkratce jde vlastně o takový pozlacený hovno.(14.10.2010)

• - Když po neschodě o peníze uklízí jednoho z kompliců, tak ten, co ho nese, poznamená: „Ten je ale těžkej, asi snědl moc sendvičů s máslem a banánama,“ čímž odkazuje na Elvisovo nejoblíbenější jídlo z dětsví. (cmenda)

• - Murphy (Kevin Costner) v závere strieľa z guľometu Daewoo K3, ktorý je upravený tak, aby vyzeral ako guľomet M 249 SAW. (Jello Biafra)

• - Kelly Carlson v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)