Reklama

Reklama

Obsahy(1)

"Týden Elvise Presleyho" je v plném proudu a ulice Las Vegas jsou zaplaveny dvojníky krále rokenrolu. Pět Elvisů, má ovšem v pouzdrech místo kytar zbraně. Michael (Kurt Russell) se svým někdejším spoluvězněm Murphym (Kevin Costner) dokonale naplánovali vyloupení casina, ale když nakonec se 3 miliony dolarů opouštějí v helikoptéře město, zůstává za nimi zničený hotel a hromada mrtvol. Díky Murphyho brutalitě se chytrá loupež změnila ve zběsilou přestřelku. Navíc se Murphy rozhodne zradit své komplice a veškerý zisk shrábnou pro sebe. Michael se však zabít nenechá, zmocní se lupu a společně se svou náhodnou společnicí Cybil (Courteney Cox) i jejím desetiletým synem se vydává napříč Spojenými státy, aby u překupníka ukradené miliony vypral. V jeho stopách se vydává nejen policie, ale i Murphy toužící po svých penězích a hlavně po pomstě. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (130)

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $62miliónovTržby USA $15,749,959Tržby Celosvetovo $18,720,175║ Neviem kto, čo od tohto čakal, pri danom rozpočte a pri takomto hereckom menoslove sa to malo zamerať na vyššie méty, a nie vytvoriť len béčkovú masakrovú zábavku, ktorá je fajn ale nijak zvlášť si meno na vlne podobných filmov s Pulp Fiction neurobí. /45%/ ()

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Film o partě falešných Elvisů, kteří přepadnou kasino ve Vegas je sympatický už tímhle nápadem. První půlhodina je nabušená jízda, která stojí za hřích. Zbytek je víceméně WTF blbost, ale zajímavý soundtrack, plný tvrdých crossoverových věcí, kterému vévodí A3 (to jsou ti, co udělali tu písničku ze Sopranos) a bluesový hard rocker Kenny Wayne Sheppard, to pomáhá jakž takž přežít. Po jednom méně známém Carpenterově filmu z konce 70. let, se tu Kurt Russell už podruhé potkává s Elvisem. A mimochodem, Kevin Costner je zde opravdu ďábelský! ()

Reklama

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Rozkošný brak, na který se snad ani nelze zlobit. Co na tom, že se absolutní režisérská nula, s prapodivným jménem a velmi pofidérním talentem, snaží napodobovat profesní esa typu Guye Ritchieho či mistra v budování rozbitých vyprávění QT a jeho následovníky/uslintané nohsledy. Co na tom, že se na absolutně nulový scénář nechala zlákat silná herecká sestava, z níž to ti rozumnější koupili hned na začátku vyprávění. A co na tom, že celý snímek ztrácí dech hned po první klíčové scéně. Nebýt epileptického střihu a smrtelné stopáže, dokázal by se intelektuálně nezatížený recipient bavit černohumornými scénami, kvalitním písničkovým výběrem a rozkošně bezradným (čti tupým) Kevinem Costnerem. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Sú filmy, ktoré amorálne postavy neberú vážne, držia si od nich odstup a prípadne ich stavajú do pozície smiešnych trubirohov. A sú filmy, ktoré to akosi nedokážu a ich postavy sú iba obyčajní zvrhlíci, stavaní do pozície filmových hrdinov. V 3000 míľ na úteku si neobľúbite jedinú postavu. A jeho najväčšia hviezda Kevin Costner, ktorý je exponovaný ako poloboh s Elvisovým odevom, v ňom hrá vraždiaceho psychopata. Psychopata, ktorého kult na konci jeden policajt obdivne komentuje slovami: ”Som rád že sa nevzdal. Tiež by som to nespravil.” Nezvyknem moralizovať, ale 3000 míľ na úteku je skazený a navyše nazábavný film. Evidentne to mala byť oddychová krimi komédia v štýle Pravdivej romance - svižná, zábavná gangsterka plná zvučných mien, tvrdých chlapov a ostrého humoru. Film sa ale nevie ani len rozhodnúť, či chce byť komédiou alebo thrillerom. A nepravdepodobnosť a logické diery v jeho scenári v ňom zažívajú hotový krst. Aký zmysel má v deji blodína, ktorá sadne Costnerovmu psychopatovi do auta a o pár kilometrov neskôr prestúpi na motorku jeho starého kamaráta (ktorý vo filme takisto nezohráva vôbec žiadnu rolu)? Spočíva jej zasadenie do scenára  len v tom, aby predniesla jednu „coolovú“ hlášku? Ak áno, nie je to trochu smutné, že si scenárista musí vypomáhať takýmito barličkami? ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Nic moc, ale koukat se na to da. Prvni pulhodina je fakt vynikajici, svizna, vtipna a zaroven drsna, proste dobre skloubeny krimi s komedii. Bohuzel pak nastupuje silene nudna hodinka (ktera je navic spis komedie, nez krimi), zaplnena z vetsi casti dialogy a jedini kdo to zachranujou jsou herci, hlavne hodne hustej Kevin Costner. A pak zaverecnej desetiminutovej masakr, kterej je vybornej. Kdyby tvurci film zkratily tak o pul hodky bylo by to fajn, ale pri sve dylce 2 hodiny, precejen misty nudi. Skoda, z daneho nametu, hercu a slusne hudby by se moh udelat ucite daleko lepsi film, jen by to chtelo lepsi a napinavejsi scenar. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (5)

  • Murphy (Kevin Costner) v závere strieľa z guľometu Daewoo K3, ktorý je upravený tak, aby vyzeral ako guľomet M 249 SAW. (Jello Biafra)
  • Kelly Carlson v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Související novinky

Lucas vs Elvis

Lucas vs Elvis

11.08.2008

Není to ani týden, co George Lucas začal mluvit o pátém dobrodružství Indiana Jonese, a už teď si chystá náhradní program, kdyby mu to nevyšlo. Slavného archeologa ale úplně opustit nehodlá. Shia…

Kanibalové ve 3D

Kanibalové ve 3D

01.05.2008

Demian Lichtenstein, režisér právem zapomenutého elvisovského krváku 3000 mil na útěku, strávil nějaký čas na placu Cameronova Avataru a cvičil se tam v zacházení s nejmodernějšími 3D technologiemi.…

Reklama

Reklama