Reklama

Reklama

Obleva

(seriál)
Trailer

VOD (1)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Štětín. Konec zimy, začátek jara. V ledové vodě na břehu Odry je nalezeno tělo mladé ženy. Vyšetřování vede Zawieja, třicetiletá policistka, která se nikdy nevzdává. Brzy se ukáže, že nejde o obyčejnou vraždu, protože žena krátce před tragickou smrtí porodila. Ale kde je dítě? Pro hlavní hrdinku se pátrání po novorozenci stává silným, i když zpočátku nevědomým impulsem ke konfrontaci s vlastní situací: je svobodnou matkou, dokonalou policistkou a především ženou, která po manželově smrti prochází krizí. Boj o dítě se mění v zoufalou bitvu o záchranu sebe samé. (HBO Max)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (54)

mzss1 

všechny recenze uživatele

[65%] Atmosféru to určitě mělo výraznou, ale takovou temnou, tíživou, smutnou a po 4 dílu už mi to přišlo takové ohrané. Pátý díl mi přišel nejlepší, navnadil mě na finální šestý, který mě až tak neuchvátil. Takže to moc okecávat nebudu; na polský počin to nebylo marné, ale asi bych z tohoto udělal plnohodnotný dvouhodinový film, než to rozvést do 6 epizod, které mi dějově moc nepřišly zajímavé. Postavy byly celkem v pohodě, stejně tak hudba. No, na 1 vidění to nebylo nejhorší, ale víckrát už asi ne. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Hrozná šaškárna. A jediným důvodem, kvůli kterému jsem to celé dokoukal byla samozřejmě a proč to nepřiznat Katarzyna Wajda . Velmi půvabná a navíc velice vhodně typově obsazená. Kvůli ni jsem chvíli uvažoval i o třech hvězdách, ale pak přišel závěrečný, naprosto přelácaný díl, plný klišé a nelogických momentů a střelil tenhle z počátku solidní seriál do jediné zdravé nohy, co mu ještě zbyla. Takže za dva, víc bohužel ani ránu. ()

Reklama

xLIGHTx 

všechny recenze uživatele

Do možnej závislosti na pochmúrnejšom seriáli Odwilż/The Thaw (odmäk, roztápanie sa), ktorého titulnou piesňou je príjemný track od Billie Eilish (When the party's over) sa divák dostane relatívne ľahko. Poľská, temnejšie ladená krimi, z produkcie HBO, s trochu depresívnejším tónom, kde atraktívna vyšetrovateľka Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda), ktorá je miestami odmeraná (ovplyvnená stratou manžela, bez úsmevu, s komplikovanejším osobným životom), rieši celkom drsný prípad nájdenej mŕtvej ženy v poľskom Štetíne. Pre fanúšikov švédsko-dánskeho Mostu, (asi aj The Fall), Temného prípadu a ďalších ponurejších detektívok by to mala byť zaujímavá voľba. Za štyri silné, mierne posmutnelé, upršané hviezdy. ()

octopuska 

všechny recenze uživatele

Poláci jedou bomby a já je pomalu zařazuji na přední příčky evropského filmového průmyslu, který je pro mě srdcová záležitost. A musím naprosto souhlasit s Trajekttem. Čistokrevná bílá záležitost, žádný genderový peklo, žádné utiskované barevné menšiny, které se v těchto končinách za normálních okolností jen stěží vyskytují. Tohle je pro mě hlavní devíza seriálu a proto i pět hvězdic. Divím se, že HBO MAX tomu dala zelenou, bez splnění zvracených kvót. To teda koukám, jak sůva z nudlí. Komorní skoro rodinná krimi. Ponurá, civilní s parádní tíživou atmosférou. Hlavní hrdinka, policajtka Zawieja teda dost na ranu, zas jedna co se minula povoláním a dělá nešťastné všechny kolem sebe, díky pracovní posedlosti. Ale jinak bomba. Výborné herecké výkony neokoukaných tváří a i když je to pořád dokola, pějme píseň tralala, tyhle minisérie se prostě neomrzí. ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Priemerná záležitosť, ktorá má nevedno prečo 6 epizód. Byť to nasúkané do polovice, malo by to aj grády, aj emocionálny príbehový nádych. Takto človek miestami čumí do blba a premýšľa, prečo tento seriál vôbec pozerá, keď vlastne neponúka nijak mimoriadny zážitok. Jediné, čo sa mu nedá uprieť je, že do poslednej chvíle človek (ne)vie, ako to s tým destskom vlastne dopadne .. ()

Galerie (94)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se převážně natáčel v severozápadním Polsku ve městě Štětín, které se nachází u hranic s Německem. (Trajektt)
  • Na konci časti pred vstupom Trepu do kancelárie, v ktorej spia pritúlená Zawieja a Radwan, jasne vidieť v pravej časti obrazovky v kancelárii (prípadne odraze) osobu zo štábu, ale akonáhle príde Trepa už do miestnosti, tá osoba tam nie je. (Stillborn83)

Reklama

Reklama