Mechanik

• Španělsko El maquinista (více)

Hrdina existenciálního hororu Trevor Reznik je osamělý, uzavřený a tichý mladý muž. Až na to, že vypadá trochu přepadle, vyhlíží jako tisíce obyčejných mladíků, kteří navečer přijdou z práce, často poklábosí se servírkou z kavárny a občas své jednoznačnější touhy uspokojují prostřednictvím profesionálky - a pak jdou spát. Trevor ovšem spát nejde - už rok totiž trpí nespavostí, která však nemá nic společného s banální insomnií, nutící vás uvařit si první kávu za rozbřesku. Fyzicky i psychicky vyčerpaný mladík, pracující v zatuchlé dílně u soustruhu, už celé měsíce bojuje s noční můrou, z níž se nelze probudit. Svou roli v ní hraje děsivá nehoda, již Trevor zavinil (nebo snad ne?), kolegové z práce, Trevorova oblíbená call girl Stevie, tajemný plešoun Ivan a sympatická číšnice Marie. Kdo z nich je však skutečný a nic nepředstírá? Je Trevor obětí nějaké podivné hry, nebo je on sám bezcitným manipulátorem? (oficiální text distributora)

dyfur odpad!

....vela bolo povedané okolo chudnutia Christiana Baleho aky vykon atd…. Ok neberiem mu to ….ale k čomu to bolo dobre aby sme porovnali ako vyzeral …. Pred…? …..tie dva zabery do tvare v dlżke 20 sekund ked bol akoze normalny …mohli spravit i na PC …. Ale aj tak……pozerat 101 minút na nejakú postresovú poruchu? ….pretrpīte cely film s tym ze ten zaver bude nieco a ….banalne vysvetlenie o jednom nezodpovednom somarovi….mazem z filmoteky- nepozerat uz… ()

Violeta

55 kg Christiana Balea udělalo z tohohle ponurého, uvěřitelného, kvalitního snímku vyloženě děsivou podívanou! ()

Scylla

Christian Bale... Christian Bale ... Christian Bale ... (btw. tomu se říká obětovat kus sebe na úkor herectví) ()

Carlossss

Vlastně ani nevím, co psát. Určitě je to jedno z nejlepších psychologických děl současnosti. Příběh se mi nezdál vůbec tuctový, ba naopak velmi originální. A vůbec ne nemožný. Jistě je lehké se unést vlastní paranoiou a pak jít přes mrtvoly. Jestli si někdo někdy doopravdy zasloužil Oscara, tak to je právě Christian Bale za Mechanika. To, co on musel vytrpět, se jen tak nevidí. Nevadil mi ani trochu předvídatelný závěr. Jen jsem se posadil a nechal se vtáhnout depresivní a nejistotou oblaženou atmosférou, která toto dílo prostupuje... ()

BoredSeal

Atmosféra filmu je slušná, vychrtlost Baleho šokuje, ale když pak na konci zjistíte, že jste sledovali zbytečné paranoidní scény, halucinace a že šlo o hovno, máte vztek, že jste se obtěžovali s další variací na téma "pointa". Tohle je film k ničemu. ()

maverick10

Z Trevora Reznika jde opravdu hruza. Film ma svoji ponurou, temnou a zahadnou atmosferu, kterou si drzi az do konce a vy do posledni chvile nevite, co je iluze a co skutecnost. Opravdu znamenite dilo, po jehoz shlednuti opravdu musite jit spat ! ! ! ()

kagemush

......(ovšem ten Baleho ,občas do půl těla obnažený, skeleton musel být upraven počítačem,-to není jinak možný!! ) ()

BitlDjus

No do prdele. Bale se zde opravdu ukázal v tom nejhorším světle. Neuvěřitelně skvělý herecký výkon a neuvěřitelně hnusná role. Trevor Reznik, naprosto zdeptaný chlap, který nemůže už rok spát, vážicí ani ne 40 kilo se pomalu ale jistě propadá do nejhoršího stavu ve své mysli. Film je opravdu promakaný až na kost, všechna ta špinavá atmosféra a všechny ty oči, který vás na každém kroku pozorují. U konce jsem zůstal s otevřenou hubou. Takhle geniálně psychicky zpracovaný film se dneska málo kdy vidí. Poklona! ()

easaque

tento příběh mě strhnul svojí tajemnou atmosférou i skvělým ztvárněním hlavního hrdiny. I když je to provedením hlavně film americký, tak je tam silně cítit ten španělský naturel, který tomu dodává tu správnou šťávu, kterou mám rád. Tentokrát se drama odbývá hlavně v zákoutích duše, svědomí a vzpomínek Trevora Reznika a myslim, že to stojí za to. A jednou si to zopakuju. [ PŘÍBĚH: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

berusche

Session 9 mě bavil hrozně moc. Je vidět, že pan režisér se vyžívá v námětech, kde začátek nerovná se konec, a kde hlavní hrdina tak trochu neví, čí je. Což jsou snímky, u kterých se obvykle tají dech a okoušete si nehty, než zjistíte, kde je zakopanej pes. Mechanik je další z této řady a velice koukatelně dává na odiv to, jak vypadá taková správná depka a kam spějete, když si občas nedáte dvacet po obědě. A navíc, Bale je masochista. Tady zhubne o skoro 25 kg, vzápětí nabere kvůli jiné roli, to chce tedy opravdu velké odhodlání (takže, tuňák a jablko denně funguje, jo?). Má to mít, já byla spokojena. ()

Nuala

Z vyhublosti Christiana Balea mě opravdu mrazilo! Veškeré zoufalství jeho postavy se odráželo v těch několika málo kilogramech jeho těla... Přestože pointu filmu divák odhalí velmi brzy, atmosféra a skvělý výkon Balea zaručují opravdu hluboký zážitek. Věřte tomu, že nad tímto snímkem budete hloubat docela dlouho. ()

(mOnkey)

Ty čtyři hvězdy jsou tentokrát převážně za vizuál, protože scénárista se poměrně slušně flákal. Rádoby šokující vyprávění, jehož pointu ti zdatnější odhalí za 20 minut (aspoň už vím, kde bral Scorsese inspiraci pro svůj Shutter Island), zaujme hlavně zajímavým zpracováním a hrátkami s kamerovými filtry (no dobře, Bale je taky slušný). Nicméně i přes slabší příběh se na to moc pěkně kouká a druhá půlka má slušný spád. Akorát tak může mrzet, že tvůrci celkem nehezky uráží divákovu inteligenci polopatickým dovysvětlováním všeho, co jsme si mohli přes hodinu sumírovat v hlavě sami. 75% ()

Marqta

Dokonalý důkaz toho, že i z (naprvní pohled) jednoduchého děje - se dá udělat dech beroucí podívaná. Ta atmosféra - ponurost, zoufalost, bolest a strach - všechno v šedém oparu a podtržené hudbou, která se vám dalo by se říct zapíchává do mozku a nutí vás myslet na ty nejhorší možné scénáře, které by se mohly stát (a oni se v průběhu filmu místy i dějí.....). A pak je tam Bale - ten, který vypadá jako oživlá mrtvola, nebo člověk těsně před smrtí a hraje to tak, že vás mrazí. Co na tom sejde, že příběh není složitý, když je propracovaný do nejmenšího detailu a má dokonalou pointu? Nesejde. A i když třeba nejste příznivcem psychodramatických filmů- tak stojí za to vidět Balea a "vychutnat" si tu atmosféru. Dávám 4,5 hvězdičky a nejsem daleko od toho dát pět. Na závěr jen podotýkám, že mě nikdy nikdo nedostane do žádné továrny.----"Right now I wanna sleep. I just want to sleep"---- ()

Aljak

Keďže hodnotenia sú také vysoké a väčšina je z toho taká unesená, bol som celkom zvedavý, čo to bude zač. Už samotný popis filmu vyzeral dosť lákavo a mysteriózne drámy mám veru naozaj rád. Ale toto bolo pre mňa obrovské sklamanie! Celý film sa dokola vlečie len okolo tých istých udalostí a tých istých ľudí, a hlavný "hrdina" neustále len egoisticky rieši svoje paranoje. No povedal som si, že keď už celé jadro filmu je také podivné, tak aspoň záver bude stáť za to (ako pri väčšine mysterióznych filmov). Ale to sa nestalo - a záver mi prišiel ešte viac slabý ako celé jadro. Možno by pomohlo, keby sa trochu dôslednejšie pohrali s tými symbolmi a personifikáciami, ktoré sa tak často núkali... ()

peiton

Ach tá nespavosť,človek nevie čo je snom a čo realitou.CHRIS BALE je v tomto snímku tak skutočne (ne)skutočne odstrašujúcou postavou,že stretnúť ho v takomto ZLOM stave na ulici asi by sa mi krvi nedorezal.Tomu sa povie doslovne sa vžiť do úlohy a pre jej vierohodnosť aj dušu vypľuť.Boli chvíľky kedy mi ho bolo aj tak trocha ľúto.Čo sa deja a samotnej zápletky týka,prišla mi o level slabšia (mohli rozpútať väčšie peklo),ale čo zostáva nesporným je fakt,že sa jedná o veľmi znepokojujúci a temný thriller. ()

Martin741

Andersonovej Vrazedni Terapii /79 %/ som holdoval naplno, a tuna ide o priemerny film s Christianom Bale-om na cele. Zahral to vskutku bravurne asi ako Pussell Vrana svojho Johna Nasha vo filme Beautiful Mind. Jeho vyzor, ci uz telesny alebo dusevny bol naozaj uchvatny. Film sa vsak odohrava v USA, ale mesto, kde sa film tocil, bolo europske - preto je miestami az prilis poznat televizne kulisy. Jennifer Jason leigh sa mi nepaci a podla mna je to len saba herecka. Preto tento film povazujem za sympaticky priemer, a napokon- ani financne film na seba nezarobil. 55 % ()

honajz2

Sice se potvrdily moje obavy a povedlo se mi odhadnout pointu (ono to je celkem lehké), ale ne zas tak úplně a tak nakonec ty 4* dám. On totiž celý ten film je neskutečně napínavý, má silnou atmosféru, hlavní postava je skvěle vymyšlená a zahraná (ten Bale je magor, že do toho šel, celej film tam chudák vypadá, jako kdyby ho právě pustili z koncentráku) a nemá to jediné místo, při kterém bych se nudil. Sice s pointou je to horší, ono přece jenom se to fakt dá odhadnout celkem rychle (stačí už jenom scéna u baru, kde si Trevor povídá s Ivanem - všimněte si výrazu barmana), i tak se mi to ale celé líbilo a i když mi to v jedné věci připomíná jiný film od Brada Andersona, i tak to od něj bylo aspoň trošku jiné a na ty 4* to nakonec je, byť pointa je odhadnutelná. 4* ()

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy