Takže, pokud pohodlně sedíte, můžeme začít. Takto nás do příběhu vtáhne Liam Neeson, který v životopisném filmu Kinsey ztvárnil profesora Alfreda Kinseyho. Ten se v první polovině 20. století proslavil otevřenou studií lidského chování při té nejoblíbenější činnosti a lidské sexuality vůbec. Kinsey za svůj život vydal několik uznávaných publikací , které mezi tehdejší veřejností způsobily poprask svojí otevřeností a jednoduše tím, že všechno kolem sexu bylo v oné době velké tabu.

Kinsey: Jaká je Vaše nejoblíbenější poloha při milování ?
Dívka kolem dvaceti let: Ono jich je více?

Režisérem a scenáristou filmu je Bill Condon, známý díky filmu Bohové A Monstra (Condon za něj dostal Oscara v kategorii nejlepší adaptovaný scénář). Je také autorem scénáře k muzikálu Chicago. Kinsey si vás získá skvělým suchým humorem, neopakovatelným hereckým výkonem Liama Neesona, sugestivní hudbou a... Let´s talk about sex. Film už stačil získat po světě desítky ocenění a nominací na Globy, Bafta, Oscary, Golden Satelite Awards, Los Angeles Film Critics Association atd. (oficiální text distributora)

Blaogranas

Bořič mýtů a průkopník své doby. Možná otvíral oči jiným, možná zašel až příliš daleko. To je o názoru a o vkusu. Co se ale týká filmu, tak Liam Neeson a Laura Linney předvádí herectví vysoké úrovně a tvůrcům lze odpostit i tu trochu sentimentu v závěru. Rozhodně zajímavá podívaná s odpovídajícím hodnocením o fous lepších 70%. ()

Yomega

Rozhodně se nepovažuji za puritána a téma snímku je více než zajímavé, stejně jako herecké výkony hlavně v podání Liama Neesona. Ovšem film je zpracován tak šíleně nezáživně, že hlavně ve druhé polovině jsem měl co dělat abych neusnul. Hlavní postava lehce ujetého vědce mě také zrovna k srdci nepřirostla. Hezké zobrazení tehdejší puritánské společnosti (nedělám si iluze, že dnes je to výrazně odlišné), nic víc na tom není. ()

IdaHutt

Natočeno s respektem k faktům (až na drobnost - nezachycení pozdního rozvodu Kinseyho rodičů, po kterém Kinsey s otcem definitivně přerušil veškeré styky). Působivé svým poselstvím: jak zoufale dokáží společenské normy deformovat lidskou přirozenost. Pravda, lidské chování musí být regulováno, nicméně lidským způsobem. K otázce, nakolik film zachycuje reálná fakta a nakolik jde o uměleckou licenci, se na svých internetových stránkách vyjádřil také Kinseyho institut. Mimo jiné potvrdil, že Dr. Kinsey v rámci výzkumu natočil v malém množství rovněž záběry hrstky vybraných dobrovolníků, převážně manželských párů, při pohlavním aktu. Režisér Bill Condon a představitel hlavní role Liam Neeson v době přípravy snímku navštívili Kinseyho institut, mluvili s pamětníky a měli k dispozici knihovnu i archiv. ()

anitae

O tom jak se Kinsey dostal od hmyzu až k výzkumu sexuálního chování lidí. + posedlost profesora výzkumy a sexuální život jeho i manželky, stupnice 1-6 - délka filmu a moje nechuť k životopisným filmům 3,5* ()

Primavera

Kinsey ako priekopník na poli sexuality a sociológie. Možno dnes vyznieva už staromódne a podivínsky, jeho dielo býva často korigované, ale podobne je na tom aj často korigovaný Freud z oblasti psychiatrie. Dôležité je, že Kinsey dokázal začať napriek nie vždy dobrej podpore okolia. Dôležité je, že neprestal. Film však mohol prestať skôr. Tempo bolo príliš pomalé, druhá polovica neprinášala nič nové, zaujímavé. ()

dauni1

Základy sexuologie jako vědy byli položeny. Skvělý film podle skutečné události, ale ruku na srdce, kdo z nás by souložil v prosklené místnosti, kde parta nadržených chlapů si zapisuje poznámky o našich výkonech a akutálních prožitcích. Vědecky velmi průkazné, ale lidsky a sociálně nepřípustné. Hranice intimity má své limity. Skvělý režisérský kousek. ()

kwaicheng

Řekl bych, že to byl krásně natočený film o jednom osvíceném svérázovi, který nás velmi poutavým a jemným způsobem provedl jeho životem a skrze něj i částí historie. Žlabatky...ani jsem nevěděl že něco takového existuje. Liam Neeson opravdu skvělé herectví. To neříkám často, zvláště ve statistickém srovnání s místními řiťolezy, tak pozor. Já se asi vrhnu na zkoumání sexuálního života koček, páč mi tu zrovnou řvou pod okny. Moc hezký film. ()

Dovlatovka

70 let posléze a jsem jen o kousek dál. Slušně natočené, extrémně obsažné, reálné a vypovídající...navíc herecky skvostné. Laura Linney je úžasná! ()

bakeero

Taková roztěkaná konverzačka o šukání a o tom, že když ho vidíte všu(k)de, může vám z toho taky pěkně jebnout :-)) ()

Kenty

Velmi dobrý začátek pro lidi, co se chtějí dozvědět více o sexuálních orientacích a sexuálních zkušenostech lidí. Poté si lidi uvědomí, proč říkají 4% špatně. ()

bono22vox

Tohle není vůbec laciný film o sexu, ale pozoruhodné drama o nezdolne vůli člověka, který přesáhl svoji dobu... skvělý L. Neeson... ()

gemi

Zajímavé téma, které se topí v protivné prudérnosti první poloviny 20. století. Mísí se tady totální volnomyšlenkářství skupiny okolo Kinseyho a bigotně-katolická prudérnost. Já se ale nedokážu ztotožnit ani s jedním z těchto extrémů. ()

driver005

Nejprve příjemně osvětový, poté nechutně zfanatizovaný profesor Kinsey mi znesnadnil pohled na tento film. Alfred Kinsey nahlíží na sex z fyziologického, čistě vědeckého pohledu, bez jakékoliv relace k mezilidským vztahům, bez emocí. V určitém momentu se pak tento přístup dostává až do extrémních výšek (je zřejmé, že cíleně). V tuto chvíli je na divákovi, kolik tolerance je k tomuto kontroverznímu pojetí ochoten prokázat. ()

Chamyl

V této době, kdy na nás sex čouhá z každého filmu či časopisu, pro mnohé asi jen obtížně pochopitelný životní příběh jednoho volnomyšlenkářského vědce z první poloviny 20. století. Nevím, zda jeho výzkumy byly reprezentativní, ale z dnešního pohledu nabízely konstatování (v některých případech bohužel) naprosto běžné skutečnosti sexuálního života nás všech. Odvaha s jakou se do tohoto tabu pustil Kinsey, ve filmu velmi přesvědčivě zahraný skvělým Liamem Neesonem, je skutečně obdivuhodná a díky tomu film za celé dvě hodiny neztrácí tempo. Condon navíc dokázal velmi citlivě pracovat s tématem, které lehce může sklouznout do bulvární lechtivosti či laciné oplzlosti. Velmi kvalitní pohled do morálky a přetvářky předválečné americké společnosti. ()

Mischko

Kinsey byl bezesporu osobností velice zajímavou i když ve své době trochu problémovou, s názory, které vybočovaly z normálu a rozpoutávaly bouřlivé diskuse na akademické půdě i mezi laiky. Prostě ideální téma. Dnes už se lidé o sexu nebojí mluvit (částečně i díky panu Kinseymu), takže muž, který bořil erotická tabu v 50. letech je pro nás téměř puritán. Člověk si ale během sledování excelentního Liama Neesna rozhodně nepřipadá, jako před 60 lety. Liam opět dostál své pověsti charismatického a okouzlujícího pána a člověk rychle začně chápat, proč Kinseymu v jeho podání studenti přímo visí na rtech. Rozhodně je třeba ocenit, jak přesně film vystihuje Kinseyho život, že se nezabývá jen erotikou a že chce vystihnout Kinseyho celkově, aniž by působil, jako laciná a poněkud zastaralá sexuální senzace. ()

polonius

Tvůrci ze scénáře vyždímali , co se dalo. Vynikající výkon Liama Neesona, hodně rozpačitý jsem byl nad maskami Laury Linney. ()

Rodin

Na americký film velmi neotřele odvážné téma i jeho zpracování. Neeson opět zase jednou po dosti dlouhé době dává vzpomenout na své nejlepší výkony a hned je to na kvalitě filmu znát. Jen škoda, že tenhle kousek ztrácí ve druhé polovině ten skvěle najetý drajv. Nicméně je to poctivá práce a chutný pokrm. 80 - 85%. ()

Režisér pro finále Twilight ságy

Režisér pro finále Twilight ságy

01.05.2010

Eddie Murphy chce Oscara

Eddie Murphy chce Oscara

02.03.2009

V uplynulých letech sbíral spíš Zlaté maliny, ale očividně závidí zdánlivě odepsaným hvězdám jejich triumfální návrat (viz Mickey Rourke) a chce divákům dokázat, že umí hrát i ve filmech, v nichž se… (více)