Trochu obyčejná diskuze okolo sexu, která s odstupem velmi dlouhé doby nepůsobí tak přelomově, jako v době kdy Kinsey říkal a dělal co mu přišlo na mysl. Dnes působí možnost nemluvit o sexu velmi zastarale a přitom ta doba není natolik vzdálená. Snímek spíše skládá úctu muži, než tomu co dokázal. Neříkám, že si to nezaslouží, ale některé detaily jsou dost k ničemu a film nepůsobí jako celek příliš dobře. Přesto má Kinsey mé vélké díky...(1.12.2007)

Sex je základní složkou většiny sociálních problémů. Liam Neeson v roli hrdiny samotné vědy, který dal celou svou duši do výzkumu, jež měl poskytnout odpovědi na sexuální otázky ignorantské společnosti první poloviny 20.století. Přestože jsem se na samý závěr nemohl zbavit dojmu, že Kinsey je pouhá morální agitka za sexuální svobodu, se jedná o takřka dokonalou sexuální studii, která využívá historické události, aby interpretovala to, co se Kinseymu nepodařilo statisticky vyjádřit. 80%(12.5.2011)

zďaleka nie dokonalý ani nijako extra výnimočný, no veľmi decentný (keď vezmeme do úvahy, akú tému rozoberá) a poctivo natočený životopisný film s výborným hereckým obsadením na všetkých pozíciách, aj keď nebyť zaujímavej látky - kinsey a jeho boj proti puritánstvu a negramotnosti v oblasti sexu - a naozaj dobrých hercov, nudili by ste sa veľmi, naozaj veľmi veľa, pretože pán condon sa (nič proti nemu, určite veľmi veselý chlap v súkromí) počínajúc týmto filmom a zatiaľ vrcholiac filmom nasledujúcim po Kinseym (zatiaľ jeho posledným) preukázal ako pomerne nudný režisér bez štipky originality.(28.10.2009)

Docela promarněná příležitost, což překvapuje zvlášť když si uvědomíme, že režisér filmu má na triku i snímek Bohové a monstra. Takový fantastický námět se určitě dal zpracovat méně schematicky a poplatně klasickým životopisným bijákům. Autoři se mohli zaměřit více na samotného Kinseyho - zvlášť ve chvíli kdy se mu přestalo dařit profesionálně a díky rozličným experimentům se mu začal rozpadat i osobní život, bylo zaděláno na slušné drama. Takhle nám zůstal zajímavý film, který klidně plyne a příliš emocí nevzbudí. Nicméně Liam Neeson mi přišel po strašně dlouhé době opravdu dobrý, bylo vidět, že tohle není jen další z rolí pro peníze. Laura Linney zklamat asi ani nemůže a příjemně mě překvapil i Peter Sarsgaard v roli Kinseyho žáka a spolupracovníka (a taky milence). Opravdu škoda. Teď mě napadá, že by mě zajímalo, co by z tohoto tématu dokázal vytěžit třeba takový Forman...(26.6.2005)

75% ze Amerika je plna prudernich pambickaru vime vsichni uz davno. Ze za slovo sex se tam zaviralo do vezeni v dobe kdy tady Kristian klatil jednu holku za druhou je taky jasny. Scenar Kinseyho je chytry a citlive napsany, jen mozna mohl jit emocionalne vic do hloubky a vytriskat z postavy hlavniho hrdiny vic kontroverze. takhle zustava jen perfektni jednohubka, ktera rychle vysumi, a v pameti zustanou je vzpominky na pomalu uz mozna samozrejme perfektni vykony Neesona a Linney (vsimete si, jak Liam starne nejen makeupem a vlasy, ale i gesty a drzenim tela) a samozrejme na zlabatky, bezim nastudovat, co jsou vlastne zac, zaujalo me to pri zhlednuti vic nez ten vsudypritomny sex;)(8.12.2009)

• - Kinseyovi studie jsou stále tak revoluční a šokující, že nebyly nikdy všechny vydány a jsou dosud na indexu, tedy nesmí být vydány. Dostat se k originálům lze jen na objednání a v odůvodněných případech. Spravuje je „Kinsey Institute“. (sator)

• - Bill Condon při přípravě na film osobně hovořil s Kinseyho kolegy. (Kulmon)

• - Svlékací scéna Petera Sarsgaarda nebyla ve scénáři. (Kulmon)