Nastala chyba při přehrávání videa.
 • numi
  **

  Výborná ústřední dvojice (Liam Neeson a Laura Linney), povedené kulisy, které výborně vykreslují dobu, ve které se tento film odehrává (i když mě překvapilo, že nepadla jediná zmínka o Druhé světové válce a to je docela zvláštní) a zajímavé téma. Alfred Kinsey byl rozhodně zajímavý muž a udělal toho hodně pro sexuálně experimentující jedince tehdejší a potažmo i dnešní doby. To je ale vše. V momentě kdy se tento příběh začíná přenášet na plátno, zůstává jen ten výborný herecký výkon ústřední manželské dvojky a pěkná auta. Zbytek je velká a vizuálně nezajímavá nuda. [prosinec 2005](11.12.2005)

 • castor
  ***

  Další z řady komplikovaných životů (jako dělaný spíše pro Formana), který, seč je výtečně zahraný i napsaný, mě nedokázal dostatečně vtáhnout do děje. Životní dráha muže, který byl svými vědeckými kolegy nepochopen a církevními kruhy odsuzován, se opírá zejména o herecké umění Liama Neesona, jenž přesvědčivě ztvárnil muže, považovaného za průkopníka moderní sexuologie. Jenže celý film, sic je chytrý i zajímavý, je spíše konzervativním, nikterak vybočujícím vyprávěním, které vás citově nepřipoutá ani neohromí!!(5.9.2007)

 • Davies182
  ****

  Liam Neeson svým fandům na stará kolena stále raději dokazuje, že ještě nepatří do starého akčního železa. Třebas v 96 hodinách přitom může být sebedrsnější, nejvíce však stejně nadává v úvodu právě povedeného dramatu Kinsey, který za rok oslaví již dekádu. Ale jsou to vážně "sprostá" slova? Ne - tady se totiž rozpitvává sexuologie. Důvtipně, důkladně a hlavně bez překážejícího tabu. Takhle má vypadat zábavný životopisný film!(8.1.2014)

 • Shaqualyck
  ***

  Sex je náš... to věděl už nějaký ten pátek před Davidem Kollerem jistý profesor Kinsey. Začal u hmyzu a skončil u "výzkumu" skupinového sexu. Životopisné filmy často zavánějí nudou a to i přesto, že osobnost, o které pojednávají s sebou nese veskrze zajímavý potenciál a slibnou dávku kontroverze, která by měla/mohla vyvolat divácký zájem. Liam Neeson hraje naplno, o tom žádná, a díky němu je divák jistě schopen lépe vstřebávat útrapy hlavního hrdiny, přetěžce zkoušeného náladami a postoji puritánské Ameriky. Jinak je ale Kinsey film, který se snaží stihnout hrozně moc a přitom zůstává na půli cesty. Příště bych ocenil, kdyby šli tvůrci alespoň kousek nad rámec pouhopouhé odosobněné deskripce. Místo obvyklého "Co?" a "Kdy?" se zaměřit víc na trochu toho "Jak?" a "Proč?"(13.10.2007)

 • berg.12
  ****

  Na kolik jsou 50 let staré výsledky Kinseyho výzkumu ještě dnes aktuální, vám spolehlivě poví stupnice vašeho vnitřního studu. A buďte si jisti, že na bodě 0 nezůstane. S citem a přitom bez přehnané korektnosti zpracované téma se spoustou silných míst a lehkým dokumentaristickým nádechem. Když se navíc Liam Neeson rozvzpomene na to, jak se má hrát, je film opravdu příjemným partnerem k rozhovoru. Ale zcela v duchu Kinseyho vědeckých intencí, odpovídá především na to, co je v sexu změřitelné. Jestli jde nakonec i o něco víc než jen cílené mechanické tření, si už musíte zodpovědět sami.(22.6.2006)

 • - Byl to právě Kinsey, který stanovil, že v lidské populaci je 4% homosexuálů. (Kulmon)

 • - Spoiler: Hlavní hrdina je ve filmu prezentován značně idealističtěji než jeho skutečný předobraz. Kinseyho (Liam Neeson) posedlost zkoumáním nejrůznějších sexuálních deviací je pouze naznačena ve scéně, kdy si propíchne předkožku ve snaze pochopit slast delikventů, kteří tuto metodu praktikují. Etika jeho skutečného výzkumu je ovšem dodnes značně diskutabilní, neboť kolují i názory, že za účelem poznání obcoval i s malými dětmi a zvířaty ve snaze pochopi pedofily a zoofily. Snímek se tak spíše stává výpovědí o puritánské Kinseyho době a předsudcích, než autentickým záznamem jeho života. (M.u.t.t.t.y)

 • - Snímek je inspirovaný knihou Jonathana Gathorna-Hardyho „Sex the Measure of All Things: A Life of Alfred C. Kinsey“. Zoolog a sexuolog Alfred C. Kinsey (1894-1956) rozvířil hladinu veřejného mínění zejména svými výzkumy, jejichž závěry publikoval v knihách s výmluvnými názvy „Sexual Behavior in the Human Male“ (1948) a „Sexual Behavoir in the Human Female“ (1953). Až do své smrti se věnoval výzkumu sexuálního života vězňů a Evropanů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace