Ať si o doslovné aplikaci přírodovědeckých metod na společenskovědné obory a ignorování emocionálních vazeb (mluvit takhle o lásce je docela děs, že?;)) myslím cokoliv, jedno doktoru Kinseymu nemůžu upřít - že odvedl setsakra velký a ještě daleko záslužnější kus práce. Dnes už sice (alespoň v mém okolí) nikdo nevěří, že orální sex by mohl způsobit zemětřesení (i když, pokud se to opravdu umí, jsem ochoten o tom diskutovat;)), ale naše doba má zase své ujeté tmářské postuláty. Můj extra oblíbený je ten, že homosexuálové ohrožují tradiční rodinu. Jako by v ní někdy žili:P BTW v roce 1997 při rozsáhlém průzkumu veřejného mínění ve Francii zaškrtla u homosexuality čtvrtina dotázaných možnost "homosexualita je nemoc, která by se měla léčit". Zrovna od pronároda zženštilých prokletých básníků a kolaborantských alkoholiků bych to nečekal;) Ale dost řečí, zpět k filmu - Kinsey je životopisným dramatem se vším všudy. Přistoupil jsem na Condonovo pojetí, a tak svoje výhrady k možná trochu zbytečně natáhnuté stopáži přecházím mávnutím ruky. "Vzestupy a pády" velkého společenského štváče a svým způsobem i pěkného úchyla (teď myslím tu posedlost žlabatkami;)) jsou díky Liamu Neesonovi silné tak jak mají být, a taktéž Laura Linney je - nemůžu si to odpustit - s těma svýma tmavýma očima naprosto úžasná. Mimochodem, byly tak strašně tmavě hnědé nebo prostě černé?:) I na ostatních hercích je vidět, s jakou chutí si střihli tu svoji roli, ať větší nebo menší. I díky tomu je film jako takový velmi povedený a může diváka obohatit hned v několika rovinách. Jednou z nich je například i informace o tom, v čem všem může americký senátor taky vidět zákeřnou komunistickou diverzi:)) Dalo by se toho napsat a říci daleko více, ale já končím a dávám naprosto zasloužených 80%.(16.4.2008)

• GodComplex

Ti tepli reziseri by si meli dat pohov, pred shlednutim jsem o filmu nemel zadne info, ale jakmile se tam zacali objevovat nazi masturbujici chlapecci, penisy a probirani homosexuality, omrknul jsem wiki a samozrejme, reziser je buzna, oni si proste nedaji pokoj. Skoda snahy o tvorbu pekneho retro prostredi. 1/10(13.2.2013)

Formálne veľmi tradičná biografia, ktorá nemá čím prekvapiť a nemá čím sklamať, ale v obsahovej rovine prináša mimoriadne zaujímavú výpoveď o názoroch na sexualitu v minulosti a rozvoji tejto problematiky po stránke mravnej i vedeckej. O rozvoji, o ktorý sa najviac pričinil práve Alfred Kinsey. Kinsey bol nepochybne jedným z najkontroverznejších vedcov minulého storočia a Bill Condon jeho kariéru i osobný život zachytil decentným, úprimným a úsmevným spôsobom, bez štipky oscarového sentimentu. A určite to s takými výbornými hercami nemal ťažké, obzvlášť všestranne talentovaný sympaťák Liam Neeson titulnú postavu stvárnil excelentne. (8/10)(15.1.2012)

Na napísanie a nakrútenie mimoriadne obtiažna látka, ale Bill Condon obstál excelentne. KINSEY je múdry, voľmomyšlienkársky film s desiatkou menších i väčších hereckých hviezd, ktoré si to všetko vychutnávajú a je im cťou sa na ňom podieľať. Čo je jedna z najhodnotnejších vecí, aké môže divákovi poskytnúť súčasný – viac menej mainstreamový - film. Liam Neeson ako Kinsey je dokonalý – skôr racionálny než emocionálny, trochu podivínsky, ale sympatický. K tomu si pripočítajme majstrovské režijné balancovanie medzi humorom a vážnejšími momentami, úplnu absenciu sentimentu (hoci oscarové ambície boli určite nemalé) a máme tu také menšie fajnšmekerské potešenie. Condona radím do skupiny európskych megatalentov ako Marc Forster, Michel Gondry alebo Tom Tykwer.(5.11.2007)

Liam Neeson svým fandům na stará kolena stále raději dokazuje, že ještě nepatří do starého akčního železa. Třebas v 96 hodinách přitom může být sebedrsnější, nejvíce však stejně nadává v úvodu právě povedeného dramatu Kinsey, který za rok oslaví již dekádu. Ale jsou to vážně "sprostá" slova? Ne - tady se totiž rozpitvává sexuologie. Důvtipně, důkladně a hlavně bez překážejícího tabu. Takhle má vypadat zábavný životopisný film!(8.1.2014)

• - Bill Condon při přípravě na film osobně hovořil s Kinseyho kolegy. (Kulmon)

• - Jen 37-denní natáčení pokrylo 15 let Kinseyho výzkumu, během kterého vyzpovídal více než 18 000 lidí z celé Severní Ameriky. (imro)

• - Spoiler: Hlavní hrdina je ve filmu prezentován značně idealističtěji než jeho skutečný předobraz. Kinseyho (Liam Neeson) posedlost zkoumáním nejrůznějších sexuálních deviací je pouze naznačena ve scéně, kdy si propíchne předkožku ve snaze pochopit slast delikventů, kteří tuto metodu praktikují. Etika jeho skutečného výzkumu je ovšem dodnes značně diskutabilní, neboť kolují i názory, že za účelem poznání obcoval i s malými dětmi a zvířaty ve snaze pochopi pedofily a zoofily. Snímek se tak spíše stává výpovědí o puritánské Kinseyho době a předsudcích, než autentickým záznamem jeho života. (M.u.t.t.t.y)