Strašidelný dům

• USA The Haunted Mansion (více)

Jim Evers je mimořádně úspěšný realitní agent. Mnohem méně už se mu však daří jako otci a manželovi. Kvůli obchodu zmešká rodinnou oslavu, což se snaží napravit slibem, že si celá rodina někam vyrazí na víkend. Jenže i výlet nakonec získá punc pracovní cesty. Tajemný hlas totiž telefonicky požádá Jimovu manželku Sáru, aby se ujala prodeje kdysi honosného domu aristokrata Eduarda Graceye. V domě je uvítá komorník Ramsley. Kvůli rozbouřené řece zde musí všichni strávit noc. Zatímco zvědavý Jim objeví tajnou chodbu, jeho děti zavede podivná dýmová koule k obrazu krásné Elizabeth, která kdysi v domě zemřela. Věštkyně, jejíž obraz se zjeví ve skleněné kouli, nabádá Jima, aby zachránil rodinu. Varuje ho, že všichni v domě jsou ve skutečnosti duchové. (TV Nova)

viperblade

Zas tak tragicky bych to neviděl. The Haunted Mansion je sice jen lehká (a místy až blbá) sranda, ale dvakrát jsem se opravdu zasmál a navíc jsem se moc nenudil. Jako zábava na jeden večer to ujde, ale není to nic, co bych musel vidět podruhé. 60 %. ()

MM_Ramone

Eddie Murphy rozhodne nepratrí medzi mojich favoritov. Takže ani od tohto filmu som nečakal nič moc. Možno aj preto som bol nakoniec so "Strašidelným domom" celkom spokojný. Horrorový nádych tejto komédie ma potešil. Herecky to bolo zvládnuté na prijateľnej úrovni a to isté si dovolím tvrdiť o filmových trikoch. Tento film si budem pamätať ako jeden z tých lepších s Eddiem Murphym v hlavnej úlohe. *** ()

D.Moore

Chtělo by to více humoru, hlavně tedy toho černého... Takhle totiž člověk pětačtyřicet minut čeká než se zjeví nějací pořádní duchové a začne se konečně něco dít (výprava kočárem do mauzolea a vše, co se tam pak odehrává, je jednoznačně nejlepší z celého filmu). Ano, Terence se Stamp se párkrát velmi dobře hororově objevil za někým, kdo ho nečekal, ano, hudba Marka Manciny se mi líbila a zpívající hlavy neměly chybu. Jen toho všeho bylo málo a to ostatní bylo ták nudné. ()

gogo76

Deti zahliadli v tv upútavku a nedali pokoj, až kým som nesľúbil, že si to spoločne pozrieme. Čakal som pohromu, ale až takú nie. Trpel som od začiatku až do konca. Nezasmial som sa ani raz a o nejakom vystrašení, nemôže byť ani reč. Vystrašila ma jedine predstava, že by mi niekto za trest púšťal toto utrpenie každý deň. E.Murphy sa v poslednej dobe dá zniesť jedine ako oslíkov hlas v Shrekovi. Film je jedna nekonečná nuda bez nápadu a akéhokoľvek oživenia deja. Obdivuhodná sračka pre nenáročných divákov, ktorá je pre náročného diváka životu nebezpečná. Ako stavbár dávam jednu hviezdičku za ten dom. 20%. ()

Xmilden

Strachy se z toho teda rozhodně neposer...te :) Nejslabší výkon Eddie Murphyho co jsem zatím viděl. Strašidelné domy mě jako téma nikdy moc nebraly a tento film to změnit nedokázal. Terence Stampa si budu pamatovat spíše jako muže co říká YES než jako majordomuse. 30% ()

-bad-mad-wolf-

U filmu jsem se stihl osprchovat, usmažit si řízek, najíst se a vyřešit si pár záležitostí na internetu. Přesto na mě nesnesitelnost Eddieho Murphyho cákala při každém pohledu na obrazovku. Pořád jsem měl dojem, že se dívám na jakousi nabubřelejší televizní produkci, avšak když jsem zjistil, že film stál devadesát milionů a vydělal jich dokonce dvakrát tolik, začal jsem přemýšlet, na jakých principech ten dnešní finanční kolotoč funguje... ()

juta

Další z filmů, který jsem si v mládí oblíbil a oblíben už zůstal. Tento film musíte brát s rezervou, protože jde o rodinný film. Dětské oko si zde užije do sytosti. Pro rodiče je to taková odreagovačka, kde by se člověk měl hlavně pobavit po těžkém pracovním dni. ()

Fiftis

Strašidelné domy, hrady s prízrakmi a všetkými podobnými príšerami, to sú už tak vyžmýkané témy až hrôza. Mal by sa objaviť niekto originálnejší kto by ponúkol viac než to. Film prejde nevedome medzi divákmi takmer bez povšimnutia. Strašidelný dom je menej než priemerný film, pri ktorom sa občas pousmejete, ale ako film nuda. Inak čo som mal možnosť počuť, tak sa jedná o najhorší český dabing vôbec. ()

JohnnyD

S prehľadom najnudnejší a jeden z najhorších filmov Eddieho Murphyho, kde je vtipný akurát tak jeho povestný úsmev. Príbeh je tak strašne neoriginálny, že mi príde smiešne to označenie "nakrutené podľa Disneyho atrakcie", pri ktorej je asi napísané "postavené podľa tísícok filmov". Ono si ani neviem veľmi predstaviť nakrúcanie podľa nejakej "väčšej húsenkovej dráhy". Herci sú biedni a príbeh strašne predvídateľný. Poteší maximálne Eddieho úsmev, občas dobrá hudba a prijateľná réžia. PS: spievajúce hlavy vtipné neboli ani zďaleka ()

Kusko.t2

Na to, že to bol Walt Disney, tam boli celkom pekný zombieci. Síce nič moc toho nenarobili, ale boli. Film je samozrejme určený pre mladšie publikum, je to brané všetko s humorom, dobro víťazí nad zlom a podobne. Nenáročný film, ktorého kvalita je na divácku skupinu, pre ktorú bol film určený, postačujúca. Pre ostatných oddychovka a navnadenie na niečo drsnejšie, keď pôjdu deti spať. ()

kingik

Dokáže prodat každou nemovitost, ale tentokrát mu straší ve věži. Kdo vstoupí zemře....Od smíchu...Obchodníka s nemovitostmi Jima Everse a jeho manželku Sáru probudí jedné noci telefonát od majitele luxusní vily, který chce svoje sídlo prodat. Manželé okamžitě vycítí, že se jim nabízí nejlepší obchod v jejich kariéře. Spolu se svými dětmi se hned vydají na návštěvu do odlehlého domu. Rodinu však ve staré vile uvězní silná bouřka, která je nechá napospas podivínským obyvatelům domu. Jim se zpočátku historkám o duších jen směje, ale jen do chvíle, kdy odkryje tajemství vily a zjistí, že jeho Sáru pojí se strašidelnou vilou nečekané souvislosti....Tahle komedie je zábavná i strašidelná zároveň, má spoustu nápadů, nenudí a na závěr přidá jedno nečekané rozuzlení, ale kdyby v ní Eddie Murphy nehrál, tak by možná byla ještě lepší. ()

Payushka

Na detsky a rodinny film to jeste ujde, dala bych dve, kvuli tomu prehrslu radoby vtipnych scenek, ale tak trochu me ukecal ten malickatej synek s hlaskou "tati, vidim mrtvy lidi!!" :D A ne ze by mi vadilo prehravani Murphyho, jasne ze nebyl nic extra, ale nejhorsi ze vseho bylo to pateticky finale - plus ponauceni pro deti, kdyz budete zlobit, pujdete do pekla, bububu. ()

DJ Lonely

Nijak zvlášť zábavné, nijak zvlášť strašidelné, prostě neslané, nemastné. Eddieho Murphyho mám i přes jeho propadáky stále rád, ale ve Strašidelném domě tomu nasadil korunu. Jdu si pustit Policajta z Beverly Hills, abych si spravil náladu... ()

Smok

Vzhľadom na rok výroby musím uznať, že tu sú použité triky na relatívne dobrej úrovni, a masky tiež celkom ujdú. Taktiež vilka a mauzóleum, v ktorých sa natáčalo majú príjemne mrazivú atmosféru. Celkovo sa teda jedná o príjemnú (kľudne aj rodinnú) oddychovku. ()

Mariin

Jako rodinná zábava celkem ucházející, pro děti hrůzostrašné, pro rodiče ujetá komedie. První půle filmu je slibná s prvky gotického hororu a duchařiny, ale druhá již poněkud dryáčnicky vaří z vlažné vody. Napětí de facto kulminuje předčasně ve hřbitovní kryptě, pak už je to úpadek... ()

Slartibarkfast

Průměrná zábava s pohádkovou zápletkou. Trochu trapas a taky malinko krok stranou. Výčet žánrů pod názvem filmu mluví za vše. Je to zkrátka taková slátanina, kterou člověk sice přežije, ale rozhodně ji nevyhledává. Rodinný film na nudné odpoledne ve kterém si každý najde to své.. ale opravdu jen kousek. 50% ()

Slarque

On někdo čekal od rodinné komedie s Eddiem Murphym něco lepšího??? Na druhou stranu, tohle nepatří k jeho nejhorším filmům. A nejlepší vtip (s mauzoleem a Iljičem) se pravděpodobně povedl pouze českému dabingu. Tak kolik atrakcí ještě mají v Disneyparku? ()

Del Toro a Cameron zešíleli

Del Toro a Cameron zešíleli

30.07.2010

A studio Universal s nimi. Horor s přístupností R (hodně krve a hnusných monster) a rozpočtem kolem 130 miliónů dolarů? Ale ano. Pokud režíruje Guillermo del Toro a produkuje James Cameron, nemusely… (více)

Del Torovi straší... v baráku

Del Torovi straší... v baráku

23.07.2010

Právě probíhající Comic Con v San Diegu chrlí exkluzivní informace o nových projektech. Některé jsou docela překvapivé. Třeba Guillermo del Toro konečně oznámil, na co se vrhne po svém smutném… (více)