nubeek

"The sweet is never as sweet without the sour, and I know the sour." a tak sa to strieda aj v tomto snímku od Camerona Crowa. Keď som ho videl prvýkrát, nerozumel som istým súvislostiam, keď som ho videl po druhýkrát, zamiloval som si ho. Je v ňom akési čaro, ktoré sa neobjaví hneď, treba sa v tom piplať a vnímať to. Jeden z mála filmov, kde ma Tom Cruise naozaj zaujal a jeho Mustang, tak isto. Penélope ostala tou krásnou Penélope. A Jason Lee, mal stále tu najlepšiu a najtrefnešiu poznámku v danom momente. Úžastne popreplietaný dej, ktorý sa zaujímavo počas trvaia filmu zauzľuje. Soundtrack na 9.5/10 a zavérečná scéna s vyžiadanou symbolikou. Škoda, len toho toľkého vysvetľovania na konci a škoda toho španielského Abre Los Ojos, ktorý z Crowa nič neurobil. Inak veľmi odporúčam (hlavne snílkom). ()

kishi_SO

Paneboze bud som blby alebo na tento zaner nemam dostatocne velke rozumove centum! To iba mne pripadalo ze treba k tomuto filmu uzivatelsku prirucku??? Pre mna zamotane dlhe trosku nudne!! Este ze Penolope Cruz je cajoris! ()

ElFifo

Za soundtrack thumbs-up a za ten konec thumbs-down. Občas nápadité a hravé, občas zdlouhavé a nudné, občas bavící, občas přehrávající a většinou zbytečně překombinované, takže tak nějak za 3. ()

Simir79

Jsem lehce zmanipulovatelný divák. Proto, jakmile jsem v prvních tónech filmu slyšel "Radiohead - Everything In Its Right Place" věděl jsem, že pod 3* nepůjdu. :-) Kamera, střih, režie na jedničku, dobrý příběh, skvělý Tom Cruise. Mám rád takové ty lehce zmatené story.... to jak se vám na konci vyjasní a nemá to zas tak úplně hloupý konec. Do šuplíku Sci-fi bych tento film řadil jen okrajově. ()

astarik

Pro mě typ filmu jaký mam rád. Před pár dny jsem shlédl fantastického Pana Nikdo a přeceňovanou Fontánu, takže jsem měl na co navázat. Naštěstí jsem si nevzpomněl, že film je cover a že předlohu jsem viděl (i když si z ní už skoro nic nepamatuju), takže pointu jsem ještě před koncem neznal. Možná škoda, protože ona pointa byla dost zklamání, i když to spravil závěr na střeše s Russellem. Co se týče hlavních hrdinů, tak Cruise mě nijak zvlášť neupoutal (ostatně jako téměř pokaždé), Penelope byla skvělá (ostatně jako téměř pokaždé) a když Cameron vykulila oči a rozšklebila hubu, vypadalo to, že by byla schopná vyvraždit velkoměsto (konečně nějaký překvapení :-)). Když to schrnu, tak jsem byl po skončení spokojen. 75% Trailer: 90% ()

m3p

Tento film budem komentovať v budúcom živote, keď sa narodíme ako mačky. A okrem iného "nie je možné poznať sladké bez trpkosti". ()

veverysiak

Takéto experimenty nemusím, pravdu povediac, keby sa chlapi držali prvonasadenej - dramatickej línie, asi by som im to nezožral vôbec, tá druhá, fantasticko-mystická, mi napodiv pasovala viac, lenže ten zauzlený a rozvláčny mix oboch je pre mňa veľké sústo, a pritom nemožno uprieť ohromnú snahu všetkých zúčastnených, a tak mi v pamäti zostane len jedna dojímavá scéna, ktorá má však význam len pre mňa, lebo mi niečo evokuje a citlivo vybratá hudba, takže 65%. ()

MaxQ69

Musím souhlasit Kleopatrou, která trvdí, že je snímek přecpaný vším možným, až se v tom člověk ztrácí a má z toho hlavu jako tykev. Vanilkové nebe jsem viděl až 9 let po jeho natočení, a možná právě proto mi tak trochu připomíná Počátek. Za pochvalu určitě stojí hudba, scénář a herecké výkony Toma Cruise a kupodivu i Cameron Diaz, která mj. předvedla velmi dobrý výkon též v oblasti hudby. Píseň I Fall Apart nazpívala velmi dobře. I přes tato nemalá pozitiva si nemohu odpustit zkritizovat režii. Místy je film velmi zlouhavý a koncem je situace natolik komlikovaná, že já osobně jsem se zorientoval pomalu až v závěrečných titulkách. Asi se na to podívám znovu... I tak byl tento film dobrým výběrem na příjemné strávení deštivého odpoledne. ()

Nekdojiny

Kkrráááááááááááááááássaaaa!!!! Opojný filmový zážitek, aneb takhle má vypadat prvotřídní, pětihvězdičkový film, který vás strhne a nepustí dokud vám nevyšuká mozek z hlavy! :D ()

jecmen2

Bohužel. Poté, co jsem viděla původní film Otevři oči, je tohle jen pokus o dobrý film. Bohužel, Cruise už je v téměř každé roli úplně stejný. A na Eduarda Noriegu nemá ani náhodou. ()

awastrman

jeden z mála filmu co mě opravdu dostal na lopatky....aneb příběh o člověku, co má všechno a stejně chce stále více a více a díky tomu o vše přijde...... ()

najby

Tak krásně se mi ten film zamlouval, ale tím koncem si to totálně pokazil... po všech mých úvahách, jestli je Tom Cruise psychopat, vrah či oběť, se mám spokojit s koncem, že se mu to jenom zdálo a tralalá jedeme zase od začátku? A to ještě takovým kýčovitým závěrem "raději si vyberu realitu",.... pro mne tedy opravdové zklamání :( ()

jessic

Průměrná holywoodská slátanina s velmi špatným Cruisem v hlavní roli. Není to úplný průšvih, ale jen další nepodařený remake. Nudná variace na stokrát natočené tápání mezi realitou a snem. ()

jjjerry

Příliš překombinovaný děj, skvělá hudba co film dokresluje. Penélope Cruz hraje suprově a do role se hodí. Ale přesto na mě celek moc nezapůsobil, takové "nějaké zamotané, neosobní, roztahané". Možná to musim zkouknout ještě jednou =) ()

BrusVejn

Pokým film nezačal na konci vysvetlovať čože som to vlastne pozeral, bol som maximálne vtiahnutý a omámený príbehom. Mám rád filmy čo sa hrajú s divákom a Vanilla Sky to väčšinu času úspešne aplikoval. Nanešťastie prišla vysvetlovačka, ktorá ma vôbec neuspokojila a zanechala trpkú pachuť na inak výbornom filme. Tom Cruise ako obyčajne fantastický. ()

r007

Pro mě nevhodně napsané zajímavé téma. Zbytečně komplikované na úkor rozpracování postav. příliš mnoho dějových linií a která je vlastně ta hlavní ? Tom není až zas taková hvězda aby film celý mohl ustát jen na něm a tak bohužel...Líbila se mi kamera, některé scény jsou velmi působivé, zvláš´t ty prokládané fotkami. Ale celkový dojem z filmu byl bohužel velmi slabý. ()

Isobel

V době kdy film vyšel, byly žně na příběhy s "mind-blow" pointou. Vanilkové nebe je jedním z nich, ač se jedná jen o remake španělského originálu (a ten remake se mi snad líbil i víc, asi proto, že jsem ho viděla jako první). Pro mě je krom pointy i hlavním tahounem Penelope, která je zde Femme Fatale s velkým F a každá další osudová žena projde nemilosrdným srovnáním s ní. ()

meda2016

90%. Asi jsem tomu přidal. Ale když já mám rád Sci-Fi, hrátky s časem, paralelní vesmír, rozdvojenou osobnost, sen ve snu... A ten Tom tady nemá co zkazit. A ta potvora Cameron..... ()