Holky z lepší společnosti

Uptown Girls

Dievča z lepšej spoločnosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 88 min

Tak po 4 letech se koukám znovu (předchozí komentář smazán). Musím říct, že ano je to průměrné, ale mě ten film dojímá jeho osobitým kouzlem, ke kterému na 100% přispívá hlavně a hlavně Dakota Fanning. Jestli nechcete nic náročného, žádnou Oskarovku a vlastně ani jakýkoliv dobrý rom-com tak tohle je perfektní film pro vás. 3 hvězdy je moc málo, 4 jsou odpovídající (samozřejmě to nejsou ty nejlepší 4 hvězdy).(3.7.2015)

Dakota Fanning jako malý terorista, na kterého nemá její matka čas. Proto Heather Locklear najme rozmazlenou dceru rockové legendy, Brittany Murphy, jako chůvu. Brittany by udělala cokoliv, aby vydělala peníze, protože přišla o všechno.Musí prodat i otcovu sbírku kytar. Obě hrdinky spojuje osamělost. Chybí jim totiž láska k někomu druhému, a aby někdo druhý měl rád je. Postupně se s Dakotou sblíží. Stanou se z nich kamarádky. Na toto téma už bylo natočeno hodně filmů. Brittany Murphy mi přišla až nezdravě hubená. Pohodička na nedělní odpoledne.(5.1.2009)

Takových story už tu bylo. A lepších.. Brittany Murphy začínala na přelomu tisíciletí víc než slušně (Narušení, Neříkej ani slovo i 8. míle), pak se ale začala uvrtávat v průměrných cajdácích, které se obloukem vyhýbaly něčemu jako je originalita, což jí vydrželo až.. však víme. I tentokrát výsledek vypadá jako recyklace všeho možného, nicméně hlavní hrdinka dokáže prozářit i tu nejpovrchnější scénu a díky ní a čistotou posedlou Dakotou Fanning se to dá zvládnout. Pěvně věřím, že kdyby dal někdo Brittany Murphy silnou (komediální) roli, podpořenou kvalitním scénářem, dokázala by šanci chytnout za pačesy..(30.12.2010)

• vesper001

Okatá Dakota je milá a herecky opět o několik námořních mil přesahuje tlupy filmových dětí. Diblík Brittanik je obtížně snesitelný pro každého, komu už není devět, a díky její zkázonosné afektovanosti příběhu proudem teče do bot. Byla jsem zvědavá hlavně na Jesse Spencera, ale musela jsem zklamaně připustit, že i pro skalní fandy Dr. House je to ztráta moře času. Chase v mladší verzi je jen dalším z armády libových hošíků, jakých jsou v rámci žánru záplavy.(21.8.2018)

• Lukoboss

Přesně u takových filmů trpím a nejinak tomu bylo i tentokrat. Holky z lepší společnosti aneb "jak jedna naivní, tupá, bohatá a naprosto neschopná blondýna přišla o svůj majetek" je prostě jedno klišé vedle druhýho. Nic tady nefunguje, pokud se podíváme na škatulky komedie (ne, není to vůbec zábavné, spíš k pláči), drama (tak tohle je hodně velkej výsměch všem dramatům) a romantický film (tady by se snad se zavřenýma očima přelepenýma neprůhlednou páskou dalo ještě mírně přikývnout), musím se jenom chytat za hlavu. Tu jedinou hvězdu dávám za roli Dakoty Fanning a to malý prasátko. Tam to ale končí.(5.7.2010)

• - Brittany Murphy si kúpila všetky šperky, čo vo filme nosila. (RosieMcgowa)

• - Dakotě Fanning nedělalo problém tančit před velkým publikem. Baletu se totiž věnuje ve svém soukromí již od malička. (zajda404)

• - Když ve filmu Neal natočí hudební video, můžete si všimnout, že je pod ním jako režisér podepsaný Boaz Yakin, což je ve skutečnosti také režisér celého filmu. (HappySmile)