Holky z lepší společnosti

Uptown Girls

Dievča z lepšej spoločnosti

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2003, 88 min

Zprvu se mi to nějak nepozdávalo, především kvůli úděsnému slovenskému dabingu, později jsem ale začala chápat, že se nejedná o béčkovou komedii o rozmazlených děvčatech, jak by se mohlo zdát a začala se na film dívat trochu jinak. Asi to není něco, co bych musela vidět ještě jednou, ale 4* tomu upřít nemohu a to hned z několika důvodů. Za prvé ten úžasný styl alá osmdesátky, který zprvu vypadal docela lacině, se mi nakonec zalíbil. Za druhé jelikož jsem čekala něco zamilovaného, udělalo na mě více než velký dojem, že nedošlo k happyendovému polibku. Za třetí film není tak stupidní jak se na první pohled může zdát, ale to už je na každém z nás, co v něm vidí. Dakota Fanning je skutečně hvězda a Brittany Murphy měla nádherné oči, je jako Disneyovská princezna.(21.7.2013)

• Pavlínka9

Ukázka reality, která se děje v mnoha místech na Zemi právě teď :) Trošku to okořenit, dát více šíleností a lehce prodloužit a myslím, že by to byl hit. Takhle se dalo na šílenou a rozjařenou Brittany Murphy dívat (podle mě tenhle typ dívek měla vždy v krvi) a Dakota Fanning ztvárňuje typickou holčičku, která se vlivem nezájmu od svých rodičů stala tím, čím se stala a uzavírá se před okolím. Šlo to a existují větší hrůzy. PS: tu sponu do vlasů a šaty na začátku filmu bych ráda měla doma :D(6.1.2013)

• vesper001

Okatá Dakota je milá a herecky opět o několik námořních mil přesahuje tlupy filmových dětí. Diblík Brittanik je obtížně snesitelný pro každého, komu už není devět, a díky její zkázonosné afektovanosti příběhu proudem teče do bot. Byla jsem zvědavá hlavně na Jesse Spencera, ale musela jsem zklamaně připustit, že i pro skalní fandy Dr. House je to ztráta moře času. Chase v mladší verzi je jen dalším z armády libových hošíků, jakých jsou v rámci žánru záplavy.(21.8.2018)

Jak se tak koukám na ostatní hodnocení, asi jsem se zblázdnila, ale mně se film líbil. Je to naivní, je to hloupoučké, ale působilo to strašně mile. Hlavní zásluhu na tom má sympatická Brittany Murphy, které povedeně sekunduje malá rozumbrada Dakota Fanning... tyhle dvě spolu měly natočit víc filmů, ale bohužel. Znovu bych se na to asi nepodívala, ale rozhodně to nebylo špatné.(27.3.2011)

Pravda, že děj nic moc a Brittie tady hraje celkem odrostlé děcko. Ale čím víc koukám na její filmy ačkoliv jsou třeba špatně hodnocené tím víc si uvědomuji jak skvěle uměla hrát a co všechno do svých postav dala :-).Je z ní tady prostě skvěle ztvárněné trdlo :-D.Musím říct, že takové ztřeštěné filmy jsou většinou něco pro mě :-).(28.12.2011)

• - Dakotě Fanning nedělalo problém tančit před velkým publikem. Baletu se totiž věnuje ve svém soukromí již od malička. (zajda404)

• - Pro roli Molly Gunnové byla původně zvažovaná Piper Perabo. (HappySmile)

• - Brittany Murphy si kúpila všetky šperky, čo vo filme nosila. (RosieMcgowa)