Wimbledon

• Velká Británie Wimbledon (více)

Tenisová kariéra smolaře Petera Colta se rychle blíží k neslavnému konci. Na poslední chvíli dostává divokou kartu na věhlasný šampionát ve Wimbledonu. V hotelu v Londýně mu dá recepční omylem jiný klíč a Peter se ocitne v luxusním apartmá, kde se právě sprchuje mladá naděje amerického tenisu, půvabná, ale také nadmíru energická a dravá hráčka Lizzie Bradburyová. Náhodné setkání těchto tenisových protipólů zažehne jiskru lásky. Rozvíjející se vztah i úspěchy na kurtu Peterovi dodají elán. Postupně se propracovává na přední místo a ocitá se blízko splnění svého životního snu - účasti v duelu o nejvyšší titul ve wimbledonském turnaji. (TV Nova)

PEZ

Dokonaly obraz, skvele letne exterierove zabery plne zelene (najme pri sledovani Bluray) a dobri dvaja hlavni predstavitelia. Velmi dobry vyber hudby. Potesil aj britsky pristup k veci, ktory bol predsalen viac pri zemi, oproti tomu ako to byva v americkych filmoch. No chybala tomu stava, nieco naviac. Navyse zaver bol tuctovy, nevyvolal u mna ziadne emocie. Skoda, Wimbledon mal na viac. 7/10 ()

Jakubik

Obyčejná pohodová romantická komedie tentokráte z tenisového prostředí. Nevím, co bych k tomu dodal. Od začátku je vlastně úplně jasné jak film skončí ale i tak se na něj prostě rádi podíváte… ()

redwik

Celkom príjemná romantická, ba čo viac, aj športová komédia. No mám pocit, že až príliš sladká. Chápem, že tvorcovia nechceli ženskú časť divákov nudiť dlhými tenisovými zápasmi, no mne to prišlo tak, že boli prikrátke, s výnimkou toho posledného. Ale inak asi nemám čo vytknúť, v mojom rebríčku remantických filmov sa Wimbledon umiestnil na druhú pozíciu, hneď za Love Actually. Paul Bettany bol perfektný, s Kirsten Dunst tvorili peknú dvojicu, vo filme bolo kopec vtipných momentov a čerešničkou na torte bola prítomnosť John McEnroea. ()

Hartigan

V podstatě sympatická slaďárna, u které fandové tenisu sice ocení snahu, ale rozhodně nebudou zápasy na kurtech uchváceni, jelikož zde slouží spíše jako kulisa. Bettanyho vnitřní monolog při soubojích je vtipný, tenistu jsem mu s jeho výškou přes metr devadesát věřil, a momentálně si ani nedokážu představit nikoho jiného z Anglie, kdo bysi Colta střihnul lépe. Výběr ústřední dvojice Bettany/Dunst na jedničku! ()

Urukhaj98

Ačkoliv je mi sledování sportu jinak cizí, sportovní filmy si naopak užívám, většinou napnutý až k prasknutí a to i když je výsledek dopředu vzhledem k filmovým pravidlům jasný. Zároveň mám rád romantické feelgood komedie. Wimbledon je obojí. Nekomplikovaný, zábavný, napínavý a chvílemi i dojemný. 8/10 ()

Razzor_82

"V tenise je láska na nic." V podstatě klasický romantický příběh zasazený do tenisového prostředí. Jeden prestižní grandslamový turnaj a jedna láska. Šance na výhru v obou případech jsou minimální. Nezávazný sex funguje skvěle jako motivace před zápasem. Hlavně se ale nezamilovat. Film táhne především ústřední dvojka mezi kterou to uvěřitelně srší emocemi. Pohodový Bettany v roli outsidera a sexy Dunst ze sebevědomím na rozdávání. K tomu jemný britský humor a čarovné prostředí zelených pažitů. Fajn záběry z tenisových zápasů. 8/10 ()

duffi

Krásný romantický film, a to mne romantické filmy moc neberou :-) Paul hral skvěle a musím říct, že Kirsten Dunst to take sedlo, alespoň lépe než v jiných filmech. Pohodový film, u kterého jsem se vůbec nenudil a pokud da někdo hodnocení odpad, asi neviděl opravdové filmy odpovídající takovému hodnocení. ()

HawkeyP

Další film, který má obyčejný (=provařený) scénář s mnoha předvídatelnými scénami a který by si tudíž zasloužil maximálně tříhvězdičkové hodnocení. Problém je v tom, že ten film funguje a zážitek je čtyřhvězdičkový. Jinak řečeno, je to příjemná odpočinková záležitost, kterou lze jen doporučit. Jen nechápu, proč je Kirsten Dunstová uvedená v titulcích jako první, tohle je zřetelně Bettanyho film. ()

kokes

Ve mně se tedy nepodařilo vzbudit dojem, že ústřední dvojice prožívá nějakou extra velkou lásku. Ano, obyčejný romantický film, který je bohužel uplně o ničem...:-( ()

sledge

Herecky vydarene obsadeny film, navyse kategoria britskych romantakov v poslednej dobe znamena dobru kvalitu, co nie je vynimkou ani tu. Cele sa to vsak podla mna kazi uvedenim sportoveho motivu do celeho mixu. Vznika tak dost husty a tazsie stravitelny gulas, z ktoreho by som osobne niektore menej chutne susta povyberal pred konzumaciou. Mno, stacilo obrazneho prirovnania, podme hovorit normalne. Keby si tvorcovia tejto snimky vybrali inu zamienku na zoznamenie hlavnych postav, bol by z toho urcite slusnejsi film. Siahli vsak po tom podla mna najhorsom co som doteraz v kinematografii spoznal - americkom koncepte sportovca (timu) ktory zazracne cosi kdesi vyhra. Navyse sa ani nevyhli velkej chorobe tychto snimkov - ked herci hraju sportove vykony, vyzera to vacsinou strasne, a hoci som zapocul vselico o technike nakrucania sportovych scen v tomto filme, vysledny efekt je dost desny, kazdy kto uz trochu okusil tenis na vlastnej kozi / v TV vie ze tato hra vyzera dost inac nez nam to je prezentovane. No co uz, stalo sa, nevelmi pomohli ani snahy o zatraktivnenie pomocou fajnovych a miestami efektnych zaberov kamery, napriklad z pohladu letiacej lopticky. Pekny pokus, ale nezachranili to. Ak pri pozerani pretocite kazdu scenu v ktorej za nachadza travnik a mala zlta chlpata gula, pripocitajte hviezdicku. ()

zapalik

Když se film líbí, jako tenhle, zasloužil by si hvězdiček deset. Nemusí jít zrovna o umělecké dílo hodné uznání kritiků, obdařené tisíci Oscarů a přesto má právo být na piedestalu. Nestydím se přiznat, že film ve mně vzbudil hodně emocí. Parádní ústřední dvojci jsem věřil úplně všechno, líbilo se mi, že byli ze života - nejdřív sex, pak láska, a ne jako ze šablony postupné zamilovávání se. O finesách kamery se mi nechce psát, dodávají filmu takové grády, že jsem i kvůli dobře odvedené práci scénáristy a střihače finále protrpěl, jakoby bylo skutečné. Opravdu jsem se kvůli nezvyklosti té komedie bál, že ho nechají prohrát... Na Wimbledonu mi nevadilo vůbec nic. Po dlouhé době ta komedie splnila beze zbytku svůj účel: těžce pobavila, rozjitřila moje nitro a zajistila si u mě, že na ni nezapomenu už za pár hodin po promítání. Vážně bomba! ()

druhaveta

Divácky celkem vděčné utkání: oba hráči jsou v překvapivě solidní romantické formě, dočkáme se prudce svištících es (reklamně vypulírované speciální efekty) i zákeřných halfvolejů s boční rotací (postava otce) - ale chtělo by to víc chodit na komediální síť a zbavit hru strojově předpokladatelného tempa od základní čáry. ()

BačaXXX

Nejdřív jsem film dlouho odkládal a považoval za podprůměrný.Ale nakonec jsem se překonal a zhlédl tuto sportovně - romantickou komedii.Z výsledku jsem žasl.Nádherně zpracovaný děj a dobrý výkon obou hlavních herců mě přikoval do židle.Určitě si ho pustím ještě někdy. ()

hlína

Brzy už britové přestanou počítat dobu, kdy naposledy vyhrál britský hráč Wimbledon na desetiletí a začnou ji počítat na staletí, a tak se asi rozhodli natočit si takové malé sci-fi. A aby se tolik nezesměšnili, tak to zabalili do romantické komedie :o) Musím uznat, že se to fakt povedlo a vznikla další z mála romantických komedií na kterou se podívá i zapřísáhlý odpůrce laciného humoru a laciných emocí. Komentovat tenisové přednosti Kirsten Dunst zejména při tie-breaku ve sprše snad ani nemá smysl.... ()

arkie

Stupidně jednoduchý scénář. Ale za hlášky a hlavně přízvuk Paula Bettanyho pět. Peter Peter Colt je prostě k sežrání. Takže když to zprůměrujem... Zábava na nedělní odpoledne určitě neurazí. ()

waska

Jestli tady někdo tvrdí, že Bettanymu "žral" jak hraje, tak v životě tenis nehrál. A to byl o třídu lepší než Kirsten Dunst. O některých výměnách ve hře ani nemluvim, tohle kdyby uměl Federer, tak s Nadalem bude vytírat...To je asi to, co mi na tom vadí, stejně tak, že jim v pavouku Wimbledonu vypadlo jedno kolo. Jinak je to ale příjemná podívaná s typickým anglickým humorem. Příjemním zpestřením byl Jonh McEnroe a Chris Evertová. Škoda, že nedostali víc prostoru, zvlášť McEnroe. ()

spacylemon

nikomu, ani jedinýmu z herců jsem nevěřil, že je tenista; což jak radno viděti není pro film o tenistech asi úplně nejlepší zpráva... k tomu už během úvodních titulků, kdy tam ten borec něco žbleptá o svém životě (mimochodem ten komentář hlavní postavy - nijak originální, ale dobrý nápad) musí být snad každému jasný úplně celý děj filmu, včetně závěrečného darování vítězné rakety tomu usmrkanýmu fanouškovi (a díky tomu pro mě taky Wimbledon kandiduje na nejpředvídatelnější film všech dob)... všechno prostě směřovalo k tomu, že by pro mě tenhle film měl být totální ztrátou času, jenže! po půldruhé hodině Wimbledon končil a já u toho seděl s nepřítomným dementním úsměvem a byl jsem dojatý a šťastný, že to tak dopadlo, protože jsem hlavnímu hrdinovi prostě celou dobu fandil. a to i přes všechnu tu předvídatelnost, díky které to byla občas docela nuda... ne, Wimbledon opravdu nezměnil můj život a nejspíš na něj už zítra zapomenu, ale jako relativně příjemné vyplnění sobotního odpoledne? rozhodně jo! a výjimečně to tentokrát není zásluha jenom slečny Dunstové! ...přísahám!!!! ()

Jonatána

Nemusím se rozhodovat, hodně povedená a vtipná britská romantická komedie. Spousta úžasných fórů. Rozhovor cestou na kurt: Co Tvoje záda? Dobrý, co Tvoje demence? :-) Vynikající Paul Bettany, okouzlující Kirsten Dunst (která mi např. ve Spidermanovi přišla jako nezajímavá a nudná bytost), atmosféra Wimbledonu...5 hvězdiček a není co řešit. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill