Rocky Horror Picture Show

• Polsko Rocky Horror Picture Show (více)

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam hledat pomoc. Když dorazí, uvítá je muž s bledou tváří, prořídlou kšticí a temně rudými kruhy pod očima a požádá je, aby vešli. Tak se mladá dvojice ocitne na dekadentním večírku pána domu – Dr. Franka-N-Furtera, transvestity z transsexuální Transylvánie a zjevně nepříliš příčetného vědce. Ten jim představí svůj nejnovější výtvor, urostlého blondýna Rockyho, kterého si stvořil pro své potěšení. Začíná noc plná vášní, kdy si nikdo nemůže být ničím jistý, zejména pak svým pohlavím a sexuální orientací. (AČFK)

P@\/EL

Celou dobu jsem čuměl jak puk, co z toho nakonec vyleze. Teď ale nevím, jestli tvůcům byli úplně ukradeni potencionální diváci a natočili takovou sračku schválně nebo si mysleli, že je to snad dobrý film?! Je pravda, že ze začátku se film vyvíjel docela slušně, ale pak to byla jen změť neuvěřitelných hovadin. Za zmínku snad jen stojí postelová scéna, u které jsem se trochu pobavil. ()

martin5514

Uf, uf, uf, dnes jsem si to pustil podruhé, pro jistotu. Musím přiznat, že to má své kouzlo. Je to celek a nemá smysl se tříštit na detailech. Buď to tak, jak to je, přijmete a budete se bavit nebo nechte být. Lehce se hodnotí velmi dobré a velmi špatné filmy, ale tohle je podívaná, prostě performance v tom pravém slova smyslu. Geniální? Možná. Vzrušující? Pro někoho. Ale každopádně je tam dobrá muzika, která má drajv. Už po druhém zhlédnutí se vám zaryje pod kůži. A já si to druhé zhlédnutí dopřál. A kde to promítat? Určitě ne po nedělním rodinném obědu tří generací. Ale udělejte zvrhlou párty a tohle z ní udělá večírek roku. P.S.: Už vím, proč tento muzikál stojí mimo zájem pražských umělců a proč ještě nebyl předveden hned vedle Jesus Christ Superstar, Hamleta a Krysaře. Ale představa, jak Hůlka, Kolář, Landa či Ledecký tančí v podvazcích na jehlách, je pro mě neodolatelně lákavá a fascinující. Nicméně nejsem si jist, že by naši umělci měli ten nadhled, který tak brilantně předvedl Tim Curry…..ale alternaci s Landou bych si ujít stoprocentně nenechal. ()

Tibb-Shäe

Fantastická hudba. Skvelí herci na čele s vynikajúcim transvestitom z Transsexuálu v Transylvánii, Timom Currym. Milo afektovaná Susan Sarandon. Rozhádzaný dej s niekoľkými hluchými miestami a psycho príbeh, ani sa ho len nesnažte pochopiť pri prvom pozretí. Tento film však má svoje čaro a je jeden z tých, ktorý vám vždy po jeho pozretí ponúka niečo nové. Vidieť to ako live show by bol zážitok. ()

Medea86

Tak tenhle muzikál je vážně dekadentní. K dokonalosti chybí akorát půlnoční promítání. S chutí bych se převlékla do uhozeného kostýmu a nechala se zkropit vodou z vodních pistolek, rýží apod. Komu se takový muzikál nelíbí, ať si jde pustit Evitu a neotravuje. ()

Moery

Ťažko sa rozhodnúť čo si myslieť...buď tomu môžete dať hodnotenie najnižšie a hrať sa na moralistov, alebo zabudnete počas sledovania absolútne na všetko a posuniete sa do roviny dekadenice, fantázie a oslavy ohavnosti a bude sa vám to jednoducho páčiť až do morku kostí ()

zekon

Vynikající a originální muzikál s vynikajícími songy. Nesmrtelná věc která byla skvěle převedena na blu ray kde zvuk DTS je prostě fantastický. ()

Kolousek007

Ačkoli je téma poněkud kontroverzní (stejně jako postava Tima Curryho), chytalvější songy jsem už dlouho v žádném muzikálu neslyšela! ()

hraboska

Tak tohle byla vážně show! Je to obdivuhodné, jak taková nesourodá změť všeho bláznivého, úchylného a neuvěřitelného dokáže držet pohromadě. Opravdu originální počin, který vás jednu chvíli přesvědčí o tom, že tuhle párty musíte milovat a hned na to vás tak znechutí, že se vám chce okamžitě vypnout obraz. Ale nejde to, prostě to nejde. Rocky Horror Picture show vás pohltí tak, že si nebudete přát, aby to skončilo. A nebo budete? Takhle rozpolcená jsem během filmu asi nikdy nebyla. Nicméně rocková hudba, dokonalé pěvecké i herecké výkony a taneční čísla mě vždy přesvědčí o tom, že tohle je nejoriginálnější muzikál všech dob. A když k tomu připočítám parodické odkazy na všechny béčkové filmy, co vás napadnou, tak ten film nemůžu nemilovat. ()

BlackVelvet

Hodne jsem se na to tesila, protoze kazdej je z tohodle filmu paf. Hudba dobra, kostymy dobre, napad take - ja nerikam, ze nechapu, proc se to i libi. Mne to jenom zoufale nebavilo a nebudu predstirat ze bavilo. ()

Veronixxx

Originální, bizarní, dekadentní, kultovní, muzikální (Touch-a, touch-a, touch-a, touch me!), skvělé obsazení ve spojení všech těch přídavných jmen tvoří dohromady geniální poctu hororům a sci-fi. (Curry už měl od té doby hrát jen v punčochách a korzetu!). Zvláštní je, že 1. už tak v polovině filmu mi přišlo normální že muži nosí podvazky a podpatky a 2. mě hrozně dojala scéna z bazénu. ()

yawa

Tak neviem, asi to bude tým, že som už iná generácia, ale táto kultovka ma nedokázala zaujať tak, ako jej moderní nasledovníci Repo! The Genetic Opera, či Devil's Carnival. Každopádne celkom chápem, prečo tento film získal svoj kultový status. Takú bizarnosť proste len tak ľahko nevymyslíš. 3 hviezdičky za niekoľko chytľavých melódií, totálnu uletenosť a pocit "What the hell did I just watch?!" ()

She_Screams

Nic ujetějšího jsem asi neviděla, ale přesto chápu, proč je to jeden z knihy 501 filmů, které musíte vidět. Tim Curry je Bůh :-) ()

CaptainAss

Komediální sci-fi, které je zároveň i muzikál. Jako horor se to moc považovat nedá, i když to nějaké prvky má, ale je to spíše komedie u které budete mít spoustu otázek. Zaručuji vám, že něco takového jako je tenhle snímek opravdu nikde neuvidíte. Já osobně jsem některé věci pochopila až na druhé zhlédnutí a viděla i spoustu věcí, kterých jsem si při prvním zhlédnutí nevšimla. Kostýmy, kulisy, rekvizity a příběh je něco, co jen tak někdo nevymyslí. Je to opravdu zajímavé, je to vtipné, písně jsou chytlavě a výkon Tima Curryho je úžasný. Neskutečně jsem si ho tady zamilovala, dokázal to zahrát s elánem. Tenhle film vám určitě utkne v paměti ještě na hodně dlouho a písničky si budete zpívat taky pořád. Ovšem pokud vás snímek ohromí stejně, jako mě. ()

gizi

novoten to vystihuje dle mého gusta. Totální kravina, ale písničky se celkem povedly. Díky nim snad 60%. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf