VOD (1)

Série(2) / Epizody(26)

Když se Leia rozhodne strávit letní prázdniny ve Wisconsinu, její prarodiče Kitty a Red Formanovi ubytují ve sklepě další generaci teenagerů. (Netflix)

Trailer

higuain

Měl jsem rozporuplná očekávání. Na jednu stranu jsem se těšil na návrat starých postav, na druhou stranu jsem se obával, že kvalita bude pokulhávat, jak už to často bývá v podobných reinkarnacích. Výsledný produkt je někde na půl cesty. Na originál se to nechytá ani zdaleka a i když se tam s výjimkou trestně stíhaného Mastersona alespoň na chvíli objeví všichni staří známí, tak si stejně nemůžu pomoct, ale původní cast by toho prostoru měl dostat daleko víc, aby tenhle seriál mohl být něčím víc, než jen lehce nadprůměrnou aktualizací původního konceptu (a vím, že se to nestane, protože už to prostě není o nich). Noví teenageři nejsou tak špatní, jak jsem se obával, po několika dílech se s nimi dá celkem sžít, ty nejlepší momenty ovšem beztak ukradnou camea starý party. Feeling devadesátek to bohužel moc nemá, to už je zde větší důraz na některé věci poplatné dnešní produkci, takže záplavu devadesátkové nostalgie zde určitě nečekejte. ()

grogodil

Seriál, v ktorom sa ten pridávaný smiech stává doslova otravne monotónnym mučivým nástrojom pre uši. Spočítal by som na jednej ruke, koľkokrát som sa zasmial aj ja zároveň... a ešte by mi pár prstov ostalo nevyužitých. Ja chápem účel týchto sitcomových pauzičiek na umelý smiech, ale keď je niečo až takto zúfalo kŕčovité a nevtipné, tak to s takouto rušivou zvukovou kulisou vyznieva práveže ešte bezradnejšie, silenejšie a trapnejšie a ani len úškrn zo mňa táto nevtipná partička nevymačkla. Ani keby mi z reprákov púšťali s tým smiechom marihuanový dym z Redovej pivnice. Nostalgia tu a tam preblikne, keď sa tu mihnú staré xichty (nebyť Reda, tak ešte hviezda dole). Ten rozdiel oproti novej generácii je ale celkom priepastný, lebo akonáhle matadori predajú slovo tejto novej omladine, tak je to proste len predvídateľne nudné a kŕčovité...Ak v súčasnosti takto vyzerá situačná komédia, tak zas dlho žiadny sitcom nechcem vidieť ani z diaľky... 6 epizód, stále konštantne vyluhovaný odvar. Strata času pokračovať. ()

BoPo

Tie roky sedemdesiate... radím medzi mojich TOP 10 najobľúbenejších seriálov. Takže keď bolo oznámené pokračovanie, tak nešlo neskúsiť. Red a Kitty sú opäť na scéne. Ostatné hlavné postavy pôvodného seriálu sa len mihnú v jednej či dvoch scénach. Inak je to celé o novej generácii. Dcéra Erica a Donny si nájde cez prázdniny nových kamarátov a sedia v sklepe, občas zahulia a riešia vzťahy. Veď to znáte. Red a Kitty stále fungujú dobre. Mlaďoši sú totálne k hovnu. Nikto nie je výrazný, nikto nikoho nepošťuchuje, nikto nie je zábavný. No a tie 90. roky? Akože kde? Že dali v jednom diely na stôl počítač a oznámili, že existuje internet? A inak? Vôbec sa tu s tým nijako nepracuje, nijako sa to nevyužíva ako potenciál zápletiek. Väčšinu času absolútne nepoznať či ide o rok 1990, alebo 2010, 2020, pretože doba nemá prakticky na nič vplyv. Pre nefanúšikov veľká nuda. Pre fanúšikov veľký chlust do ksichtu. Tá *  je len a len za R&K. ()

Pajky3

Sedmdesátky patří mezi moje oblíbené sitcomy a i díky tomu budu k pokračování o něco shovívavější než by možná bylo nutné. Je totiž víceméně jasné, že cílovou skupinou by měli být diváci jako já, kteří seriál vyhledají z nostalgie.  Ono to vlastně docela funguje, Red a Kitty jsou stěžejními postavami a příběh je zajímavější, když se zapojují. Navíc na návštěvu přijdou všechny dostupné postavy z předchozího seriálů a i když nehrají výrazné role, tak jejich přítomnost potěší. Škoda je, že nová parta nefunguje tak dobře jako ta předchozí. Je sice víceméně jasné, kdo má být kdo, ale prostě to tak nešlape. Ale ani tak seriál nezatracuji. K odreagování je to fajn a coby nenáročná oddechovka to svojí roli splní. Smíchy jsem se u toho nemlátil, ale na druhou sérii si čas asi najdu. Jen by to chtělo trochu vyladit chemii ve skupině a víc spoléhat na "devadesátkovou" atmosféru. ()

inutihar

No, slabší, ale ani jsem od toho žádný zázrak nečekal. Devadesátky v tom nejsou ani vidět ani slyšet (že by nebyl rozpočet na licence nebo to scenáristi nezažili?) a mladí herci jsou strašlivě prkenní. Vlastně mě bavila jen Kitty s Redem, hostování staré party a trochu mladý Kelso. Pokud nevznikne další série, tak mi to vadit nebude. ()

• Ve 20. minutě Leia (Callie Haverda) říká Jayovi (Mace Coronel), že by měli být jen přátelé. On se ptá: „Jako Ross a Rachel?“ Ona mu odpoví: „Spíše jako Joey a Chandler.“ Jedná se o postavy ze seriálu Přátelé (od r. 1994). (Zix.)