Profesor Ned Brainard (Fred MacMurray) je úplným prototypem "roztržitého profesora". Disponuje neuvěřitelným talentem, jak se dostat do co nejnezáviděníhodnějších situací. Velké problémy má zejména se svou snoubenkou Betsy (Nancy Olson), která mu pořád "uniká". Jednou se však Nedovi může hodit i jeho povolání, a to když vynalezne podivuhodnou chemickou substanci, která mu umožní provádět kupu kouzelných věcí - včetně automobilové vzduchoplavby a hopsání do netušených výšek... Klasika rodinného filmu s převratnými speciálními triky. Roku 1997 byl natočen remake FLUBBER s Robinem Williamsem. (Pohrobek)

MickeyStuma

Roztržitý profesor Brainard provádí experimenty tak dlouho, až náhodně objeví skákací hmotu. Vzpomene si ještě někdo na tzv. hopíka? Tak tohle je něco podobného. Jenomže místo slávy mu to přinese jen samé trable. Komediální snímek studia Disney byl natočen na počátku 60. let a tak obsahuje vše podstatné ze své doby. Hlavně armádní velitelství vlivem studené války a tak není překvapující, že ve snímku určeném hlavně pro děti se vyskytuje i Bílý dům a hlavně Pentagon. Nechybí ani přetahování generálů o tento vynález, i když to vyznívá samozřejmě směšně. Snímek jinak kromě tohoto neduhu neztrácí na zábavnosti ani dnes. Příběh má svého hrdinu, svého padoucha lačnícího hlavně po zpeněžení oné hmoty, vtip, ztřeštěnost a kouzlo filmu 60. let. ()

harycek

To jsem viděl jako kluk ještě v Kolíně v kině OKO a moc se mi to tehdy líbilo !!Remake Flubber je kapku jiný , ale jde to!!! ()

Svadbos

Šíra komédia a chytré špeciálne efekty robia z filmu výbornú rodinnú zábavu. Existuje aj počítačovo kolorizovaná verzia. Pokračovanie má názov "Son Of Flubber". V rokoch 1995 a 1997 sa film dočkal svojho televízneho remaku. ()